Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Дорогих Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Дорогих Л. В. 
Аматорське мистецтво як історико-культурне явище (на матеріалах України другої половини XIX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 17.00.01 / Л. В. Дорогих; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. - К., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Проведено комплексне історико-теоретичне дослідження аматорського мистецтва в Україні другої половини ХІХ ст. Уточнюється поняття "аматорське мистецтво", розкривається його естетична і суспільна природа як явища культури. Висвітлюється роль аматорського мистецтва в житті суспільства, проаналізовано стан і особливості різних видів і жанрів, своєрідність функціонування в умовах розвитку культури України другої половини ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ7(4УКР)5 + Т3(4УКР)5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дорогих Л. В. 
Проблема генезису поняття "аматорське мистецтво" в контексті історико-мистецтвознавчого аналізу / Л. В. Дорогих // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 2. - С. 66-72. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проведено етимологічний аналіз понять "аматор" та "аматорство", визначено їх зміст та основні характеристики. Встановлено, що вже в XVI ст. здійснено спробу словесно визначити відмінність між професійним та аматорським мистецтвом, а активне використання термінів "аматор" та "аматорство" припадає на XIV - XVI ст. - добу Відродження, час розквіту мистецької діяльності у країнах Західної Європи. Протягом даного періоду також виявлено введення в лексичний обіг терміна "дилетант" на позначення пасивної форми вияву любові та схильності до художньої діяльності. Перший вагомий внесок у процес смислової диференціації поняття "аматорство" щодо мистецтва, філософського осмислення даного явища зафіксовано у добу Просвітництва. Доведено, що поняття "аматорське мистецтво" набуло своїх характерних для сучасності контекстуальних ознак не раніше другої половини XIX ст. і лише в XX ст. підбито підсумок цього довготривалого процесу.

Проведен этимологический анализ понятий "аматор" и "аматорство", раскрыто их содержание и основные характеристики. Установлено, что уже в XVI ст. осуществлена попытка словесно обозначить отличие между профессиональным и аматорским искусством, а активное использование терминов "аматор" и "аматорство" зафиксировано в XIV - XVI ст. - эпоху Возрождения, времена расцвета искусства в странах Западной Европы. В данный период также выявлено введение в лексический оборот термина "дилетант" для обозначения пассивной формы проявления любви и склонности к художественной деятельности. Первый существенный вклад в процесс смысловой дифференциации понятия "аматорство" относительно искусства, философского осмысления данного явления зафиксировано в эпоху Просвещения. Доказано, что исследуемое понятие "аматорское искусство" приобрело свои характерные для современности контекстуальные параметры не ранее второй половины XIX ст. и лишь в XX ст. подведен итог этого длительного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(0)4/6-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського