Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Дудла І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Войнаш Л. Г. 
Товарознавство непродовольчих товарів : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. Ч. 1 / Л. Г. Войнаш, І. О. Дудла, Д. І. Козьмич, Н. В. Павловська, М. В. Приходько; Укоопспілка. Навч.-метод. центр "Укоопосвіта". - К., 2004. - 436 c. - укp.

Розкрито теоретичні засади та зміст товарознавства. Запропоновано класифікацію полімерних, хімічних побутових, будівельних, культурно-побутових і силікатних товарів, розглянуто їх споживчі властивості. Проаналізовано особливості зберігання та продажу мінеральних добрив і пестицидів, а також виробництва металевих товарів. Охарактеризовано побутові електротовари, зокрема, електронагрівальні прилади, побутові світильники, провідникові й електровстановлювальні вироби.

Раскрыты теоретические основы и содержание товароведения. Предложена классификация полимерных, химических бытовых, строительных, культурно-бытовых и силикатных товаров, рассмотрены их потребительские свойства. Проанализированы особенности хранения и продажи минеральных удобрений и пестицидов, а также производства металлических товаров. Охарактеризованы бытовые электротовары, в частности, электронагревательные приборы, бытовые светильники, проводниковые и электроустановочные изделия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж609я73-1

Шифр НБУВ: В347970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дудла І. О. 
Захист прав споживачів : Навч. посіб. / І. О. Дудла; Черніг. держ. технол. ун-т. - Чернігів, 2006. - 268 c. - Бібліогр.: с. 263-265. - укp.

Розглянуто основний зміст концепції консюмеризму та міжнародні законодавчі акти, що регулюють захист прав споживачів. Висвітлено права споживачів в Україні, що визнані міжнародною організацією споживчих товариств. Наведено окремі статті Закону України "Про захист прав споживачів" та досліджено проблеми їх практичного застосування. На підставі конкретних прикладів наведено роз'яснення стосовно захисту даних прав громадян.

Рассмотрены основное содержание концепции консюмеризма и международные законодательные акты, регулирующие защиту прав потребителей. Освещены права потребителей в Украине, которые признаны международной организацией потребительских обществ. Приведены отдельные статьи Закона Украины "О защите прав потребителей" и исследованы проблемы их практического применения. На основе конкретных примеров представлены разъяснения, касающиеся защиты данных прав граждан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голодюк Г. І. 
Товарознавство квітів : навч. посіб. / Г. І. Голодюк, І. О. Дудла, І. В. Соломаха; МОНМС України, Черніг. держ. технол. ун-т. - Чернігів, 2011. - 208 c. - Бібліогр.: 42 назв - укp.

Висвітлено історію розвитку квітникарства в Україні та світі. Розглянуто анатомічні та морфологічні особливості, класифікацію й асортимент квітів і декоративної зелені. Розкрито вимоги до умов вирощування промислових квіткових культур. Охарактеризовано чинники, які впливають на якість живих зрізаних квітів, горщикової продукції, букетів і композицій із сухого рослинного матеріалу. Описано способи розмноження квіткових і декоративно-листяних рослин. Подано інформацію про основні хвороби та шкідників квітково-декоративних рослин, методи профілактики та боротьби з ними. Увагу приділено питанням здійснення імпорту й експорту квітів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П27 я7 + П491.7 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дудла І. 
Гармонізація вимог до безпечності лакофарбових матеріалів в Україні та ЄС / І. Дудла // Товари і ринки. - 2016. - № 1. - С. 222-235. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено основні фактори небезпеки лакофарбових матеріалів (ЛФМ) і покриттів для навколишнього середовища та здоров'я споживачів. Проведено порівняльний аналіз регламентування вимог до безпечності ЛФМ і покриттів в Україні та ЄС, особливо щодо летких органічних сполук та важких металів. Запропоновано шляхи підвищення безпечності ЛФМ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л74 н63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хребтань О. 
Ідентифікація волокнистого складу швейних товарів під час проведення товарознавчої експертизи / О. Хребтань, І. Дудла, А. Яковенко // Техн. науки та технології. - 2017. - № 3. - С. 163-170. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

У продаж надходить велика кількість фальсифікованих за волокнистим складом одежних виробів. Розгляд інформації про методології перевірки якості є важливим завданням. Дослідження проводилися з метою перевірки інформації, що наведена на маркуванні зразків, що реалізуються у роздрібній мережі м. Чернігів, на відповідність реальним результатам дослідження волокнистого складу тканин зразків. Наявні наукові дослідження та аналіз проблем. На сьогодні не розроблені наукові методи для ідентифікації органолептичних індикаторів якості текстильних виробів. Велика кількість одягу, фальсифікованого за волокнистим складом, надходить у продаж. Експертиза текстильних виробів найчастіше обмежується органолептичними методами дослідження. Мета роботи - підтвердження відповідності інформації, вказаної в маркуванні зразків одягу, які реалізуються у роздрібній торговельній мережі міста Чернігова, фактичним результатам з ідентифікації волокнистого складу цих зразків. Сьогодні основним нормативним документом, що регламентує методи дослідження волокон у текстильних виробах є ДСТУ 4057-2001 "Матеріали текстильні. Метод ідентифікації волокон". Згідно з вимогами цього документа текстильні вироби повинні мати на маркувальному ярлику відомості щодо їх сировинного складу. У стандарті зазначено, що перевірку вказаної на маркуванні інформації здійснюють за допомогою методів ідентифікації волокон. Якісний аналіз було використано для ідентифікації волокнистого складу за допомогою механічних та хімічних методів ідентифікації. Висновок: отже, працівникам торгівлі необхідно більшу увагу приділяти контролю та перевірці одежних виробів, насамперед, за органолептичними ознаками для недопущення у продаж фальсифікованих товарів. У разі сумнівних результатів органолептичної оцінки виробів - звертатися до спеціалізованих закладів м. Чернігів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дудла І. 
Визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу / І. Дудла, О. Хребтань // Техн. науки та технології. - 2019. - № 2. - С. 170-180. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Основною функціональною властивістю верхнього дитячого одягу є теплозахисна властивість. Питання дослідження теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є досить багатогранним, складним та недостатньо вивченим. Це пов'язано з тим, що для виготовлення верхнього дитячого одягу використовують нові тканини для верху та підкладки, а також наповнювачі різного походження. Оскільки одяг найбільше значення має для процесів теплообміну організму людини з навколишнім середовищем та для забезпечення нормальної терморегуляції, тому визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є важливим завданням. Приділено значну увагу прогнозуванню теплозахисних властивостей зимового одягу або його конструюванню, обгрунтуванню вибору пакета матеріалів для виготовлення дитячого верхнього одягу, математичному моделюванню перенесення тепла крізь текстильні матеріали та фізичній моделі визначення теплового опору. Теплозахисні властивості саме натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу практично не вивчені, а розрахунки виготовлення верхнього дитячого одягу. З'ясовано, що теплозахисні властивості оптимальних параметрів цих властивостей носять фрагментарний характер. Визначено оптимальні параметри теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу з пір'янопуховим та синтетичним текстильним наповнювачем залежать від виду самого наповнювача, товщини, поверхневої густини та повітропроникності пакета одягу. Висновки: верхній дитячий одяг з пір'яно-пуховим наповнювачем при меншій товщині мають найменший рівень повітропроникності, що забезпечує їй кращі теплозахисні властивості. Вищий рівень повітропроникності властивий дитячому одягу з синтетичним текстильним наповнювачем при значно більшій товщині пакета і може забезпечувати високі показники теплозахисних властивостей. Запропоновано математичні рівняння для визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дудла І. 
Визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу / І. Дудла, О. Хребтань // Техн. науки та технології. - 2019. - № 2. - С. 170-180. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Основною функціональною властивістю верхнього дитячого одягу є теплозахисна властивість. Питання дослідження теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є досить багатогранним, складним та недостатньо вивченим. Це пов'язано з тим, що для виготовлення верхнього дитячого одягу використовують нові тканини для верху та підкладки, а також наповнювачі різного походження. Оскільки одяг найбільше значення має для процесів теплообміну організму людини з навколишнім середовищем та для забезпечення нормальної терморегуляції, тому визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є важливим завданням. Приділено значну увагу прогнозуванню теплозахисних властивостей зимового одягу або його конструюванню, обгрунтуванню вибору пакета матеріалів для виготовлення дитячого верхнього одягу, математичному моделюванню перенесення тепла крізь текстильні матеріали та фізичній моделі визначення теплового опору. Теплозахисні властивості саме натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу практично не вивчені, а розрахунки виготовлення верхнього дитячого одягу. З'ясовано, що теплозахисні властивості оптимальних параметрів цих властивостей носять фрагментарний характер. Визначено оптимальні параметри теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу з пір'янопуховим та синтетичним текстильним наповнювачем залежать від виду самого наповнювача, товщини, поверхневої густини та повітропроникності пакета одягу. Висновки: верхній дитячий одяг з пір'яно-пуховим наповнювачем при меншій товщині мають найменший рівень повітропроникності, що забезпечує їй кращі теплозахисні властивості. Вищий рівень повітропроникності властивий дитячому одягу з синтетичним текстильним наповнювачем при значно більшій товщині пакета і може забезпечувати високі показники теплозахисних властивостей. Запропоновано математичні рівняння для визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського