Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Жиляєв С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Жиляєв С. О. 
Вплив препаратів кверцетину на наркотичний сон, спричинений алкоголем / С. О. Жиляєв, С. Ю. Штриголь // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2012. - № 1. - С. 11-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

В опытах на мышах с моделью алкогольного наркоза установлено, что препараты кверцетина липофлавон (липосомальная лекарственная форма) и корвитин (водорастворимая форма) уменьшают чувствительность к угнетающему действию этанола на центральную нервную систему. Максимальный антиалкогольный эффект липофлавон оказывает в дозе, эквивалентной 10 мг/кг по кверцетину, корвитин - в дозе 15 мг/кг по кверцетину. Пирацетам (200 мг/кг) не проявил алкопротекторных свойств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.451-52

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жиляєв С. О. 
Експериментальне обгрунтування використання препаратів кверцетину в різних лікарських формах при черепно-мозковій травмі : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / С. О. Жиляєв; Нац. фармацевт. ун-т. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше в експерименті встановлено залежні від біофармацевтичних чинників порівняльні особливості впливу двох препаратів кверцетину (ліпосомального - ліпофлавону та водорозчинного - корвітину) на перебіг черепно-мозкової травми (ЧМТ) різного ступеня важкості, зокрема на тлі алкогольної інтоксикації. Визначено умовно-терапевтичні дози кожного препарату та участь їх окремих допоміжних речовин у церебропротекторному ефекті. Показано, що ліпофлавон у дозі 370 мг/кг (10 мг/кг за кверцетином) у разі ЧМТ середнього ступеня сприяє збільшенню фізичної витривалості та запобігає розвитку посттравматичного неврологічного дефіциту, а в дозі 555 мг/кг (15 мг/кг за кверцетином) у порівнянні з дозою 370 мг/кг (10 мг/кг за кверцетином) короткочасно поліпшує показники неврологічного статусу травмованих тварин лише в найгострішому періоді. Максимальне збереження дослідницької та рухової активності, фізичної витривалості та координації рухів протягом 2-х тижнів забезпечує ліпофлавон у дозі 370 мг/кг. Препарат порівняння корвітин у дозі 100 мг/кг (10 мг/кг за кверцетином) у разі ізольованої ЧМТ середнього ступеня та в дозі 150 мг/кг (15 мг/кг за кверцетином) у разі ізольованої ЧМТ тяжкого ступеня максимально прискорює відновлення активності головного мозку. Препарат корвітин у дозі 100 мг/кг забезпечує збереження рухової та дослідницької активностей за умов ЧМТ середнього ступеня. Вперше доведено, що фосфатидилхолін (компонент ліпофлавону) бере участь у нейропротекторному ефекті ліпосомальної форми кверцетину. У разі ізольованої ЧМТ він покращує координацію рухів і нівелює неврологічний дефіцит. Полівінілпіролідон (компонент корвітину) не впливає на ці показники. Обидва компоненти не впливають на рухову, дослідницьку активності та емоційні реакції у найгострішому періоді ЧМТ середнього ступеня. Встановлено, що ліпофлавон у дозі 555 мг/кг забезпечує максимально повне збереження гістоструктури головного мозку у разі ЧМТ тяжкого ступеня. Вперше з'ясовано особливості взаємодії ліпофлавону та корвітину з алкоголем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жиляєв С. О. 
Порівняльний аналіз впливу корвітину та ліпофлавону на показники енергетичного обміну у головному мозку щурів з моделлю тяжкої черепно-мозкової травми / С. О. Жиляєв, С. Ю. Штриголь // Запорож. мед. журн.. - 2013. - № 2. - С. 21-24. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В остром периоде тяжелой черепно-мозговой травмы у крыс возникает гипергликемия, в головном мозге возрастает потребление глюкозы, развивается лактат-ацидоз, снижается содержание АТФ. Пирацетам (200 мг/кг) не устраняет гипергликемию, нормализует уровень интермедиатов энергетического обмена. Корвитин (100 - 150 мг/кг) устраняет гипергликемию, нормализует содержание пирувата и лактата, значительно увеличивает уровень АТФ. Липофлавон (370 мг/кг) нормализует гликемию, повышает содержание пирувата и лактата, уступая корвитину по влиянию на АТФ. В дозе 555 мг/кг антигипергликемический эффект липофлавона слабее. Результаты поясняют церебропротекторное действие препаратов кверцетина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського