Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Жмуркевич З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Жмуркевич З.  
Бідермайєр у контексті слов'янських взаємозв'язків XIX ст. / З. Жмуркевич // Пробл. слов'янознавства. - 2005. - Вип. 55. - С. 126-133. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Зроблено спробу дослідження слов'янських взаємозв'язків Центрально-Східної Європи XIX ст. у різних ділянках культури (музики, малярства, літератури). Висвітлено перехідну між класицизмом і романтизмом добу - бідермайєр, яка набула особливої популярності в Австрійській імперії, зокрема, в Галичині. Простежено її сприяння згуртуванню слов'янських народів у формуванні їх культурної самобутності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛО)5-7 + Ш5(0)941-32 + Щ03(49=СЛО)5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жмуркевич З. С. 
Галицький музичний бідермаєр (на матеріалі фортепіанних творів з нотних колекцій Львова XIX ст.) : автореф. дис... канд. мистецтвознав. / З. С. Жмуркевич; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. - Л., 2007. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку галицької фортепіанної музики для домашнього музикування XIX ст. Наголошено на важливості місцевих традицій для даного розвитку, що висвітлено у контексті європейських мистецьких новацій. Вивчено велику кількість нотного матеріалу, здійснено його систематизацію, що дозволило висвітлити музично-історичний процес у Галичині. Базуючись на матеріалі фортепіанних творів з львівських нотних колекцій, уперше в українському музикознавстві введено поняття стильового напряму "бідермаєр". Охарактеризовано стильові риси галицького музичного бідермаєра за результатами досліджень його жанрового репертуару, музичної мови, виконавських музично-виражальних засобів. Результати дослідження дозволяють усвідомити галицьку музику в європейському контексті, деталізовано її особливості. Обгрунтовано роль тогочасних досягнень у подальшому розвитку української музичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4УКР-9ГАЛ)5-712

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354002 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського