Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Журбій О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Журбій О. Є. 
Дуоденогастральний рефлюкс і множинні стигми дисплазії сполучної тканини як критерії діагностики хронічного гастродуоденіту у дітей / О. Є. Журбій // Перинатология и педиатрия. - 2008. - № 1. - С. 97-100. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обстежено 120 дітей із хронічним гастродуоденітом (ХГД) та дуоденогастральним рефлюксом (ДГР) (основна група) та 50 дітей із ХГД без ДГР (група порівняння) віком 7 - 14 років, у яких виявлені стигми дисплазії сполучної тканини (ДСТ) та дизембріогенезу (ДЕ). У пацієнтів основної групи частіше спостерігалися такі стигми ДСТ, як викривлення кінцівок, гіпо- та гіперпігментація шкіри, гіпермобільність дрібних суглобів, астенічна будова тіла, плоскостопість; будь-яких специфічних для ДГР стигм виявлено не було. Відзначено, що у дітей з хронічним гастродуоденітом, які мають множинні стигми дисплазії сполучної тканини, частіше виявляється дуоденогастральний рефлюкс, тому множинні стигми ДСТ можуть сприйматися як один із критеріїв діагностики щодо доендоскопічної ДГР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Журбій О. Є. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання мікрохвильової резонансної терапії у дітей з хронічним гастродуоденітом : автореф. дис... канд. мед. наук / О. Є. Журбій; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". - К., 2008. - 18 c. - укp.

Вперше проведено порівняльне клініко-параклінічне оцінювання двох клінічних варіантів хронічного гастродуоденіту (ХГД) у дітей з урахуванням анте- та постнатальних факторів ризику, віку, статі хворих, особливостей початкової стадії захворювання, наявності супутньої патології. Визначено фенотип дітей, хворих на ХГД у поєднанні з дуоденогастральним рефлюксом (ДГР), охарактеризовано морфофункціональний стан шлунка та дванадцятипалої кишки. Виявлено зміни секреторної та кислототвірної функції, досліджено ендоскопічну картину шлунка у дітей, хворих на ХГД з ДГР, обгрунтовано необхідність урахування даних чинників під час вибору дієти та медикаментозної терапії. Вперше у педіатричній практиці обгрунтовано доцільність визначення дисплазій сполучної тканини та стигм дисембріогенезу для покращання діагностики різних клінічних варіантів ХГД у дітей. З'ясовано, що хронічні хвороби шлунка супроводжуються дисфункцією вегетативної нервової системи та регуляторних систем організму, що негативно впливає на клінічні прояви та перебіг ХГД у дитячому віці й обумовлює необхідність розробки нових підходів щодо корекції патогенетичної терапії даних захворювань. Вперше доведено високу ефективність застосування мікрохвильової резонансної терапії у комплексному лікуванні дітей, хворих на ХГД у поєднанні з ДГР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського