Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Журенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Журенко О. В. 
Фізіологічні показники морських свинок у нормі та за умови введення їм суспензії з самиць сетарій / О. В. Журенко // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 148-149. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.492-29

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Журенко О. В. 
Зміна біохімічних показників крові лабораторних тварин після введення суспензії із сетарій / О. В. Журенко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 35-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено зміни біохімічних показників крові лабораторних тварин через 12 годин після введення суспензії із сетарій. Ушкоджуючими факторами сетаріозної інвазії у спонтанно заражених корів були ті ж хімічні і біологічні чинники, що й у лабораторних тварин. В цьому разі на перший план виступали зміни, характерні для алергічної реакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.21 + П861.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Журенко О. В. 
Клінічні прояви та морфофункціональні зміни в організмі тварин при моделюванні сетаріозу : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О. В. Журенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Вперше доведено, що в організмі лабораторних тварин після введення їм суспензії із сетарій виникають зміни, аналогічні змінам в організмі корів, хворих на сетаріоз. Встановлено, що у прояві біохімічних, функціональних та структурних змін в організмі лабораторних тварин на перший план виступають реакції алергічного характеру. Вперше показано, що повторне введення нативної та термічно обробленої суспензії сетарій призводить у морських свинок до розвитку анафілактичного шоку. Доведено, що анафілактоген, який міститься у суспензії сетарій має термостабільні властивості. Вперше проведено комплексне вивчення клінічних, морфологічних, біохімічних і структурних змін в організмі лабораторних тварин під впливом нативної та денатурованої суспензій із сетарій та альбуміну, здійснено їх порівняння зі змінами в організмі корів за сетаріозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.521

Шифр НБУВ: РА348983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Журенко О. М. 
Модерні тенденції української романістики 20-х рр. ХХ ст. : Автореф. дис. канд. філол. наук : 10.01.01 / О. М. Журенко; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Зазначено, що творцями модерного роману були футуристи, а також письменники, які не належали до авангардистських угрупувань. Виділено дві моделі одного жанрового різновиду. У вивченні жанрової своєрідності аналізованих творів акцентовано увагу на визначенні або запереченні митцями-новаторами класичної моделі роману, що зумовлює різноспрямованість художніх пошуків у плані оновлення даного жанру. Творчість українських романістів-новаторів висвітлено на широкому тлі літературних явищ і культурних процесів, що відбувалися в Україні та Європі, а також у контексті ідейних і художніх переконань кожного з митців-експериментаторів. Модерний, експериментальний роман 1920-х рр. розглянуто як жанр синтетичний, в якому утверджено новий засіб художнього осмислення дійсності за допомогою ігрових категорій (пародії, мотивів маски, двійництва), сатири, іронії, мета-аспекту, жанрово-стильової дифузії, ведення творчого діалогу з читачем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш401.444 + Ш400.221.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мазуркевич А. Й. 
Фізіологія тварин : підручник / А. Й. Мазуркевич, В. І. Карповський, М. Д. Камбур, В. О. Трокоз, В. М. Бублик, П. І. Головач, В. Г. Грибан, І. Д. Дерев'янко, О. В. Журенко, А. А. Замазій. - Вінниця : Нова Книга, 2008. - 418 c. - укp.

Наведено відомості про життєдіяльність організму тварин. Розглянуто будову й особливості функціонування систем кровообігу та внутрішньої секреції, а також серцево-судинної, дихальної, травної, сечовидільної, центральної нервової систем. Описано молекулярні механізми перебігу фізіологічних явищ на системному та тканинному рівнях. Розкрито регуляторний вплив вищої нервої діяльності на фізіологічні процеси в організмі тварин. Наведено відомості про фізіологію обміну речовин, енергетичний баланс організму, аналізатори, терморегуляцію, систему розмноження, лактацію, етологію та механізми регуляції руху тварин.

Даны сведения о жизнедеятельности организма животных. Рассмотрены строение и особенности функционирования систем кровообращения и внутренней секреции, а также сердечно-сосудистой, дыхательной, пищеварительной, мочевыделительной, центральной нервной систем. Описаны молекулярные механизмы течения физиологических явлений на уровнях систем и тканей. Раскрыто регуляторное влияние высшей нервной деятельности на физиологические процессы в организме животных. Изложены материалы о физиологии обмена веществ, энергетическом балансе организма, анализаторах, терморегуляции, системе размножения, лактации, этологии и механизмах регуляции движения животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сорока Н. М. 
Поширення сетаріозної інвазії великої рогатої худоби на Поліссі / Н. М. Сорока, О. В. Журенко // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 11. - С. 30-31. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано літературні дані та результати досліджень епізоотології, клінічних проявів сетаріозу телят. Наведено показники екстенсивності й інтенсивності інвазії тварин, хворих на сетаріоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: П82(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Журенко О. В. 
Дія суспензії із самок сетарій на органи та тканини морських свинок / О. В. Журенко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 223-226. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Під час біохімічного дослідження гомогенату нирок морських свинок після введення їм суспензії спостерігалося зниження вмісту загального білка, що є наслідком зниження антитоксичної і бар'єрної функції печінки, порушення білкового обміну в організмі тварин. У тварин протягом досліджень відмічали зростання концентрації глюкози. Важливу роль у порушенні діяльності нирок відіграють зміни складу і властивостей крові, що спостерігаються за глибоких порушень обміну речовин та іншої патології. Як відомо, за цих умов у крові з'являються шкідливі речовини, які мають бути видалені з організму. Експериментальне дослідження гомогенатів нирок надало змогу встановити підвищення концентрації глюкози, що свідчить про посилення гліколітичних процесів за впливу суспензії. Збільшення концентрації глюкози зумовлено неспроможністю її використання в анаболічних процесах за умов отруєння організму токсичною суспензією. За результатами проведених досліджень встановлено, що суспензія впливає і на серцевий м'яз.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сисюк Ю. О. 
Вплив типу вищої нервової діяльності на активність супероксиддисмутази та вміст Купруму і Цинку в крові корів / Ю. О. Сисюк, Ю. В. Кравченко-Довга, В. І. Карповський, О. В. Данчук, О. В. Журенко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 4. - С. 55-60. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5 + П60-273.99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Журенко О. В. 
Вегетативні механізми регуляції вмісту феруму в крові корів, залежно від пори року / О. В. Журенко, И. І. Карповський, Д. І. Криворучко, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 11-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Журенко В. В. 
Загальні заходи профілактики криптоспоридіозу великої рогатої худоби у господарствах / В. В. Журенко, Н. М. Сорока, О. В. Журенко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 203-207. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Аналіз літературних даних і власні дослідження свідчать про значне поширення криптоспоридіозу у господарствах. Для боротьби з ендогенними стадіями криптоспоридій застосовують ряд кокцидіостатиків. Своєчасне очищення, дезінфекція та дезінвазія обладнання після доїння, годівниць і напувалок для тварин, робочого інвентарю запобігає механічному переносу ооцист криптоспоридій у навколишньому середовищі. Загальні заходи профілактики криптоспоридіозу телят у господарствах різного типу грунтуються на дотриманні контролю за якістю і кількістю кормів, санітарно-гігієнічних умов вирощування і догляду, обов'язковим механічним очищенням робочого інвентарю і прилеглих територій, своєчасним проведенням дезінфекції, дезінвазії, дезінсекції та дератизації тваринницьких приміщень з врахуванням особливостей кліматичних і географічних умов та епізоотологічних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Журенко О. В. 
Коркова регуляція вмісту трансферину в крові корів / О. В. Журенко, Ю. В. Кравченко-Довга, В. І. Карповський, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.98 + Е60*732.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Журенко О. В. 
Вплив типу вищої нервової діяльності на вміст фосфору у крові корів / О. В. Журенко, В. І. Карповський, О. В. Данчук, В. О. Трокоз // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 228-234. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Журенко О. В. 
Вміст літію в крові корів із різним вегетативним статусом, залежно від пори року / О. В. Журенко, В. І. Карповський, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 17-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Журенко О. В. 
Вміст літію в крові корів із різним вегетативним статусом, залежно від пори року / О. В. Журенко, В. І. Карповський, О. В. Данчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 17-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Журенко О. В. 
Зв'язок продуктивності тварин із вмістом окремих макро- і мікроелементів у різних фракціях крові корів за задавання кормової добавки Гермацинк / О. В. Журенко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 73-78. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.99 + П60-6 + П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Журенко О. В. 
Кортико-вегетативна регуляція мінерального обміну в організмі корів та його корекція : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13 / О. В. Журенко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 45 c. - укp.

Уперше на основі вивчення кортико-вегетативних механізмів регуляції встановлено особливості взаємозв'язків і взаємовідношень між типами вищої нервової діяльності, тонусом її вегетативної діяльності в організмі молочних корів і динамікою гомеостазу макро- та мікроелементів у різні пори року. Розроблено новий підхід до корекції мінерального обміну та молочної продуктивності корів шляхом згодовування тваринам мікроелементної добавки "Гермацинк". Результати дослідження особливостей мінерального обміну в організмі корів доповнюють і розширюють сучасні уявлення щодо кортико-вегетативних механізмів регуляції фізіологічних функцій організму ссавців. Уперше розроблено експрес-методику, яка дозволяє впродовж 20 - 30 хв отримувати вірогідні показники щодо виявлення у тварини відповідного типу вищої нервової діяльності. За результатами кореляційного, двофакторного дисперсійного та регресійного аналізів доведено, що в нервовій регуляції мінерального гомеостазу беруть участь як коркові, так і вегетативні механізми, які тісно пов'язані між собою. Вперше визначено сезонність впливу кортико-вегетативних механізмів на обмін макро- та мікроелементів в організмі корів. Сила та напрям цих взаємозв'язків і взаємовпливів мають різну величину та змінюються залежно від пори року. Встановлено залежність між типом вищої нервової діяльності і вмістом Магнію, Феруму, Цинку, Купруму, Мангану та Літію у сироватці крові, цільній крові та клітинах крові. Одержано нові наукові дані щодо молочної продуктивності корів і її зв'язків із вмістом окремих макро- та мікроелементів із різними параметрами кортико-вегетативної регуляції. Доведено ефективність згодовування мікроелементної добавки "Гермацинк" для корекції вмісту окремих макро- та мікроелементів у крові корів із різними типами вищої нервової діяльності та вегетативним статусом. Установлено, що мікроелементна добавка "Гермацинк" збільшує середньодобовий приріст молочної продуктивності у корів. Наукову новизну виконаної роботи підтверджено патентом на винахід "Спосіб оцінки сили нервових процесів у великої рогатої худоби"; деклараційними патентами України на корисну модель "Спосіб вивчення умовно-рефлекторної діяльності у великої рогатої худоби", "Спосіб оцінки сили нервових процесів у великої рогатої худоби", "Спосіб підвищення молочної продуктивності корів"; технічними умовами "Добавка мікроелементна кормова Гермацинк"; авторським свідоцтвом на твір "Кортикальні механізми регуляції вмісту Феруму в крові корів залежно від пори року".


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272 + П872.4-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Наукові досягнення кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого: (до 100-річчя факультету ветеринарної медицини) : монографія. Т. 1 / В. А. Томчук, В. І. Карповський, В. А. Грищенко, В. О. Трокоз, Л. В. Кліх, Л. Г. Калачнюк, О. М. Тупицька, Л. В. Кладницька, О. В. Журенко, В. І. Цвіліховський, Д. І. Криворучко, В. В. Журенко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : ДДП "Експо-Друк", 2020. - 328 c. - Бібліогр.: с. 267-328 - укp.

Висвітлено науковий здобуток кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого Національного університету біоресурсів і природокористування України впродовж останнього десятиліття. За свою багаторічну історію на кафедрі сформовано потужні наукові школи, з яких вийшли відомі вітчизняній вчені та педагоги. В першому томі цього історико-бібліографічного нарису до 100-річчя факультету ветеринарної медицини презентовано найвагоміші результати співробітників кафедри з біохімічної науки щодо визначення молекулярних механізмів регуляції метаболічних процесів та продуктивних функцій організму тварин. Нині наукову роботу за цим напрямом продовжено. Розглянуто метаболізм ліпідів та його коригування з використанням фосфоліпідів молока при ентеропатології телят у період реабілітації, коригувальну ефективність фосфоліпідів молока при експериментальній ентеропатології та факторний аналіз в оцінці ефективності застосування коригувальної терапії при ентеропатології телят. Окреслено роль кислотно-лужного стану та фосфоліпідів молока у формуванні колострального імунітету в новонароджених телят. Досліджено застосування мембранотропного ефекту дії чинників штучного гіпобіозу в клінічній практиці, характеристику загальних ліпідів, фосфоліпідного і жирнокислотного складу плазми крові коропа лускатого тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358621/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського