Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Заблоцький Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Гумецький Р. А. 
Ускладнення від місцевої анестезії у щелепно-лицевій ділянці : Посіб.: У 2 т. Т. 1 / Р. А. Гумецький, М. М. Рожко, О. Є. Завадка, П. М. Скрипніков, М. С. Дрогомирецька, А. Р. Гумецький, В. В. Драгомирецький, Я. В. Заблоцький, Б. М. Заліський, І. І. Кириленко. - Л.; Івано-Франків.: Вид. дім "Наутілус", 2000. - 234 c. - Библиогр.: 142 назв. - укp.

Проаналізовано небезпечні побічні реакції, викликані ушкодженням судин, травмуванням нервів та їх гілок, а також внутрішньозв'язковим, -пульповим, -підкістковим, -надкістковим способами місцевої анестезії. Значну увагу приділено ускладненням, що виникають внаслідок порушення техніки виконання блокади, помилкового вибору інструментів та анестезуючих засобів тощо. Наведено рекомендації щодо профілактики зараження пацієнтів та лікарів-стоматологів інфекційним гепатитом, а також ВІЛ-інфекцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заблоцький Я. В. 
Значення тимчасової післяопераційної реабілітації хворих з дефектами зубних рядів у формуванні їхньої мотивації до багатоетапного стоматологічного лікування із застосуванням імплантатів / Я. В. Заблоцький // Вісн. стоматології. - 2003. - 1, [спец. вип.]. - С. 119-123. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що на сьогодні практично для всіх пацієнтів, які втратили зуби, можливе відновлення естетичного вигляду та функції незнімними протезами на остеоінтегрованих імплантатах. Поряд з вирішеними проблемами стоматологічної імплантації актуальною залишається проблема тривалого періоду відсутності функцій (естетичної, фонетичної, жувальної) заміщуваних зубів від моменту вживлення імплантатів до остаточної фіксації на них незнімного протеза. Саме цей фактор певною мірою впливає на мотивацію пацієнтів до лікування із застосуванням імплантатів. Усвідомлення пацієнтами можливості післяопераційної реабілітації на етапах лікування відіграє важливу роль у формуванні їх мотивації до імплантації, особливо у випадках, коли відсутність такої реабілітації впливає як на естетичний вигляд пацієнта, так і на його функцію в порівнянні з доопераційною ситуацією.


Ключ. слова: імплантати, тимчасові імплантати, транзитні імплантати, тимчасові протези
Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Заблоцький Я. В. 
Медична карта стоматологічного хворого та документальний супровід лікування у приватній стоматологічній клініці / Я. В. Заблоцький // Вісн. стоматології. - 2001. - № 4. - С. 43-53. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)286.6 + Р66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Заблоцький Я. В. 
Планування, клінічне обгрунтування та оцінка ефективності дентальної імплантації у незнімному протезуванні : Автореф. дис... д-ра мед. наук / Я. В. Заблоцький; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2006. - 28 c. - укp.

Розроблено нові підходи щодо надання стоматологічної ортопедичної допомоги, зокрема, обгрунтовано доцільність впровадження єдиної системи діагностики та планування відновлення зубних рядів з частково відсутніми зубами незнімними протезами з опорою на дентальні імплантати. Встановлено, що переважна кількість включених дефектів зубних рядів обмежена обома вітальними зубами. Виявлено, що найбільший відсоток серед непротезованих включених дефектів становлять дефекти, які межують зі здоровими неушкодженими зубами. Доведено, що кількість клінічних проявів ускладнень та їх частота, які виникають за незнімного протезування на імплантатах є значно меншими, ніж кількість клінічних проявів ускладнень та їх частота за незнімного протезування на зубах. Запропоновано новий варіант поділу процесу відновлення зубних рядів з опорою на дентальні імплантати, який складається з перехідного, тимчасового та постійного протезування. На підставі вивчення результатів математичного моделювання взаємодії системи "незнімний зубний протез - дентальний імплантат - кісткова тканина" визначено оптимальні варіанти поєднання кількості, діаметру та довжини імплантатів, необхідних для забезпечення ефективної та прогнозованої опори незнімним протезам під час відновлення зубних рядів з відсутніми зубами. Обгрунтовано доцільність здійснення протезування за чітко визначеними ортопедичними показаннями з урахуванням клінічного стану зубів, які межують з дефектом, як найбільш суттєвого критерію диференційної діагностики дефектів зубних рядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Заблоцький Я. В. 
Оцінка жувальної здатності у літніх людей, які тривалий час користуються повними знімними протезами / Я. В. Заблоцький, Н. М. Дидик, О. Я. Заблоцька // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2010. - № 4. - С. 42-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Реабилитация беззубых пациентов несъемными зубными протезами с опорой на имплантантах имеет многочисленные преимущества перед ортопедическим лечением полными съемными протезами. Анкетирование 56 беззубых пожилых людей показало, что основными причинами недовольства пожилых людей, пользующихся полными съемными протезами, были недостаточная фиксация протезов в полости рта, невозможность употребления твердой пищи. Пожилые люди с полным отсутствием зубов (82,1 %) отметили недостаточную фиксацию съемных протезов в полости рта; пациенты, пользующиеся полными съемными протезами (73,2 %), не способны полноценно жевать и употреблять пищу, которую бы желали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Заблоцький Я. В. 
Ставлення літніх осіб з повною відсутністю зубів до ортопедичного лікування незнімними протезами з опорою на імплантати та аналіз причин їх відмови від такого лікування / Я. В. Заблоцький, Н. М. Дидик, О. Я. Заблоцька // Новини стоматології. - 2010. - № 4. - С. 8-10. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Реабілітація беззубих пацієнтів незнімними зубними протезами з опорою на імплантати має численні переваги над ортопедичним лікуванням повними знімними протезами. Впровадження методу дентальної імплантації і незнімного протезування беззубих осіб можливе за умови надання соціальної допомоги для оплати лікування. Однак, навіть за можливості безкоштовного імплантологічного лікування в межах акції "Якість життя для батьків", з 98 запрошених літніх осіб операція імплантації була проведена тільки 56 пацієнтам. Аналіз причин відмови виявив, що близько 30 % осіб побоювались операції імплантації. Одержані результати засвідчують важливу роль просвітницької роботи з пацієнтами для покращання їх обізнаності про дентальну імплантацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куц П. В. 
Сучасні аспекти рентгенології в стоматології / П. В. Куц, В. П. Неспрядько, М. М. Угрин, М. Ю. Солонько, Я. В. Заблоцький, Є. Л. Шелест, М. Г. Дробязго // Новини стоматології. - 2011. - № 1. - С. 64-69. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Зубощелепна система є складною анатомічною ділянкою, яка не дозволяє одержати багатовимірне зображення під час використання розповсюджених рентгенологічних методик і внутрішньоротової рентгенографії і стандартної ортопантомографії. Тому впровадження в стоматологічну практику цифрових ортопантомографів, що мають спеціальні програми для обробки зображень, а також конусно-променевих комп'ютерних томографів, значно розширює межі діагностичних можливостей променевого дослідження. Досконале та інформативне рентгенологічне дослідження можливо виконати тільки під час використання високотехнологічного устаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Заблоцький Я. В. 
Ставлення до повних знімних протезів літніх людей та рівень їх інформованості про ортопедичне лікування незнімними протезами з опорою на імплантатах / Я. В. Заблоцький, Н. М. Дидик, О. Я. Заблоцька // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Реабілітація беззубих пацієнтів незнімними зубними протезами з опорою на імплантатах має численні переваги над ортопедичним лікуванням повними знімними протезами. 82,1 % літніх людей з повною відсутністю зубів відзначили недостатню фіксацію знімних протезів у ротовій порожнині. 73,2 % людей, які користуються повними знімними протезами, не здатні повноцінно жувати і вживати їжу, яку б бажали. 37,5 % опитаних відчували психологічний дискомфорт під час спілкування з іншими людьми, зокрема страх перед випадінням протеза під час розмови. Тільки 3,6 % опитаних пацієнтів раніше інформували про інші методи лікування повної відсутності зубів, окрім повних знімних протезів. Основним причинами відмови від проведення стоматологічної імплантації літнім людям з повною відсутністю зубів за умови надання соціальної допомоги для оплати такого лікування стало небажання і страх перед хірургічним втручанням, а також загальносоматичні порушення. Особливо важливу роль варто відводити просвітницькій роботі з пацієнтами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського