Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Завдовєєв А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Завдовєєв А. В. 
Формування структури і фізико-механічних властивостей низьковуглецевих сталей 20Г2С і 08Г2С при інтенсивній пластичній деформації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / А. В. Завдовєєв; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Встановлено механізм формування структури низьковуглецевих сталей 20Г2С та 08Г2С за їх інтенсивної пластичної деформації за методами теплої гвинтової екструзії та гарячої прокатки зі зсувом, який полягає у формуванні у зразках сталей внаслідок використання зазначеної термомеханічної обробки переважно великокутових границь зерен, і призводить до наявності низької густини дислокацій в тілі феритного зерна. Показано прояв і розвиток механізмів фрагментації, зернограничного проковзування та динамічної рекристалізації. Виявлено, що інтенсивна пластична деформація низьковуглецевої сталі 20Г2С за методом теплої гвинтової екструзії призводить до розчинення вуглецю в феритній матриці та до зміни морфології цементиту з пластинчастої - на глобулярну. Показано, що інтенсивна пластична деформація низьковуглецевої сталі 20Г2С за методом теплої гвинтової екструзії за 400 °С призводить до розвитку динамічної рекристалізації. Встановлено, що інтенсивна пластична деформація низьковуглецевих сталей 20Г2С та 08Г2С за методами теплої гвинтової екструзії та гарячої прокатки зі зсувом призводить до зменшення анізотропії структури. Встановлено, що структура, яка сформувалася в процесі інтенсивної пластичної деформації за методом гарячої прокатки зі зсувом у зразках низьковуглецевої сталі 08Г2С, наслідується у процесі їх подальшої деформаційної обробки за методом холодного волочіння, що дозволяє одержати додатковий приріст міцнісних властивостей на 30 %. Показано, що структура, сформована за теплої гвинтової екструзії низьковуглецевої сталі 20Г2С, дозволяє досягти збільшення її міцності на 50 % із збереженням високого рівня пластичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Завдовєєв А. В. 
Старіння низьковуглецевої сталі, отриманої теплою гвинтовою екструзією / А. В. Завдовєєв // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд.. - 2015. - № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Пойда А. В. 
Вплив розміру зерна і структурного стану меж зерен на параметри надпластичності алюмінієвого стопу Al - Zn - Mg - Cu - Zr / А. В. Пойда, В. П. Пойда, В. В. Брюховецький, Д. Є. Мила, А. В. Завдовєєв // Металлофизика и новейшие технологии. - 2017. - 39, № 10. - С. 1345-1362. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

З метою підвищення показників надпластичності алюмінієвого стопу системи Al - Zn - Mg - Cu - Zr було проведено його термомеханічне оброблення, яке включало відпал і вальцювання зразків. Це уможливило створення в стопі замість бімодальної структури однорідної субмікрокристалічної структури, хоча і з переважаючою кількістю малокутових меж зерен. Однак, таке оброблення надало змогу значно підвищити показники надпластичності даного стопу, зокрема, видовження до зруйнування зросло майже удвічі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Завдовєєв А. В. 
Особливості формування структури і властивості з'єднань сталі S460M, виконаних імпульсно-дуговим зварюванням / А. В. Завдовєєв, В. Д. Позняков, M. Rogante, С. Л. Жданов, В. А. Костін, Т. Г. Соломийчук // Автомат. зварювання. - 2020. - № 6. - С. 11-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу імпульсно-дугового процесу зварювання на формування структури та властивості металу швів і ЗТВ у порівнянні зі зварюванням дугою, яка горить стаціонарно. На прикладі високоміцної сталі S460M показано, що імпульсно-дугове зварювання надає можливість ефективно регулювати структуроутворення. За рахунок змінення ТЦЗ, у шві та ЗТВ формується змішана структура, яка надає можливість отримати високі показники міцності та опірності крихкому руйнуванню.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.7,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Завдовєєв А. В. 
Вплив термічних циклів зварювання на формування структури та властивостей корозійностійкої сталі 06Г2БДП / А. В. Завдовєєв, В. Д. Позняков, С. Л. Жданов, M. Rogante, А. О. Максименко, О. Г. Синєок, А. М. Герасименко // Автомат. зварювання. - 2020. - № 9. - С. 22-27. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У машинобудуванні та промисловому будівництві все більш широкого використання набувають високоміцні низьколеговані сталі з високими експлуатаційними характеристиками, зокрема, стійкістю до атмосферної корозії. Їх використання надає можливість не лише зменшити питому вагу металоконструкцій, а й підвищити їх надійність та експлуатаційний ресурс. З огляду на це, на базі сталі 06Г2Б створено сталь підвищеної стійкості проти корозії 06Г2БДП. Для підвищення корозійної стійкості в сталі збільшено вміст міді та фосфору. Розглянуто питання впливу термічних циклів зварювання на механічні властивості та структуру металу ЗТВ зварних з'єднань атмосферостійкої сталі 06Г2БДП. Показано, що за показниками статичної міцності, пластичності та ударної в'язкості сталь 06Г2БДП не поступається сталі 06Г2Б, і переважає сталь 10ХСНД, її використання доцільно як альтернативу зазначеним сталям при виготовленні сучасних металоконструкцій ручним дуговим і механізованим у захисних газах зварюванням в визначеному для них діапазон і швидкостей охолодження металу ЗТВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 + К272.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Завдовєєв А. В. 
Вплив режимів імпульсно-дугового зварювання на зміну параметрів шва і ЗТВ зварних з'єднань та механічні властивості низьколегованих сталей / А. В. Завдовєєв, В. Д. Позняков, С. Л. Жданов, M. Rogante, T. Baudin // Автомат. зварювання. - 2020. - № 12. - С. 23-29. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Імпульсно-дугове зварювання характеризується періодично змінюваною потужністю дуги та, завдяки своїм особливостям, надає можливість вирішувати складні технологічні питання при створенні унікальних конструкцій, збільшувати продуктивність процесів зварювання при збереженні на високому рівні фізико-механічних властивостей зварних з'єднань. Існує безліч виробників зварювального обладнання, які впровадили в своєму виробництві ідеї застосування імпульсного зварювання, однак дані про вплив імпульсно-дугового зварювання (ІДЗ) на параметри швів носять розрізнений характер. Для успішного застосування імпульсно-дугового зварювання у сучасному виробництві виникла необхідність в дослідженнях впливу режимів ІДЗ на параметри швів і ЗТВ у порівнянні зі зварюванням стаціонарно палаючою дугою, виконаних низьколегованими зварювальними матеріалами.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51-18 + К222.075

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Завдовєєв А. В. 
Оптимізація за розрахунковим методом режимів імпульсно-дугового зварювання з використанням високолегованого зварювального матеріалу / А. В. Завдовєєв, В. Д. Позняков, О. А. Гайворонський, А. М. Денисенко, T. Baudin // Автомат. зварювання. - 2021. - № 4. - С. 10-15. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Використання сучасних технологій імпульсно-дугового зварювання надає можливість суттєво підвищити якість зварних з'єднань. Разом із тим, велика кількість можливих режимів зварювання стримують розвиток і впровадження імпульсних технологій у сучасному виробництві. Це пов'язано з тим, що при зварюванні пульсуючою дугою існують як мінімум 4 незалежно змінних параметри, що у сукупності потребує проведення великої кількості експериментів для з'ясування їх впливу. Для оптимізації кількості експериментів у дослідженні реалізовано експериментально-розрахунковий алгоритм Тагучі для процесу зварювання пульсуючою дугою з використанням високолегованого зварювального матеріалу. Показано кількісний вклад кожного змінного параметра зварювання у формуванні глибини проплавлення. Запропоновано оптимальні режими зварювання, що забезпечують задану глибину проплавлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Давиденко О. А. 
Використання пластичної деформації для підвищення механічних властивостей електродів контактних машин / О. А. Давиденко, А. В. Завдовєєв // Автомат. зварювання. - 2021. - № 10. - С. 49-53. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.541.56 + К641.52-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Завдовєєв А. В. 
Вплив форсованого режиму імпульсно-дугового зварювання на структуру і властивості з'єднань сталі класу міцності С440 / А. В. Завдовєєв, В. Д. Позняков, M. Rogante, С. Л. Жданов, В. А. Костін, Т. Г. Соломійчук, О. А. Шишкевич // Автомат. зварювання. - 2021. - № 12. - С. 11-17. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу імпульсно-дугового форсованого зварювання (ІДФЗ) на формування структури та властивості металу швів і ЗТВ у порівнянні зі стандартним імпульсно-дуговим зварюванням. На прикладі високоміцної сталі S460M показано, що ІДФЗ надає можливість ефективно регулювати структуроутворення. Зміна ТЦЗ, а саме прискорений нагрів та уповільнене охолодження, призводить до формування у шві та ЗТВ оптимальної структури, яка надає можливість отримати високі показники міцності та опірності крихкому руйнуванню. Переваги ІДФЗ надають можливість проводити зварювання без розробки кромок, що суттєво підвищує продуктивність процесу в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.510.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ющенко К. А. 
Зварювання монокристалів жароміцних нікелевих стопів як інновації енергетичних газових турбін / К. А. Ющенко, Б. О. Задерій, І. С. Гах, Г. В. Звягінцева, О. О. Фомакін, А. В. Завдовєєв // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 10. - С. 1401-1415. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Робота зумовлена всезростаючим використанням газових турбін у складі енергетичного обладнання електростанцій, газоперекачувальних агрегатів, силових корабельних двигунів та необхідністю підвищення їх потужності, функціональних параметрів, збільшення термічної та експлуатаційної ефективності, екологічності. Вирішення таких запитів у технічному плані пов'язують з підвищенням температури робочого тіла (газу) на вході до турбіни за рахунок розробки та впровадження нових схем, конструкцій, технологій і матеріалів, зокрема з використанням і вдосконаленням високолегованих жароміцних нікелевих стопів з монокристалічною структурою та із застосуванням зварювання. Мета роботи - розвиток нових підходів стосовно виробництва монокристалічних зварних конструкцій відповідального призначення з підвищеними механічними характеристиками і експлуатаційними параметрами. Наведено результати досліджень структури, механічних властивостей з'єднань і приклади зварних конструкцій макетних зразків газових турбін типу "складена лопатка" та "блінг". Наголошено на доцільності подальшого розвитку запропонованих технологій спільно з розробниками, виробниками та експлуатаційниками газових турбін у плані конструкторської, технологічної доробки та промислового освоєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лобанов Л. М. 
Електродинамічна обробка зварних з'єднань алюмінієвого сплаву АМг6 в процесі нагріву металу шва / Л. М. Лобанов, М. О. Пащин, О. Л. Міходуй, П. В. Гончаров, А. В. Завдовєєв, П. Р. Устименко // Автомат. зварювання. - 2022. - № 4. - С. 3-7. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.8 + К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
12.

Гайворонський О. А. 
Вплив режимів імпульсно-дугового зварювання на структуру і механічні властивості металу швів та ЗТВ зварних з'єднань сталі 30Х2Н2МДФ / О. А. Гайворонський, В. Д. Позняков, Ю. В. Демченко, А. М. Денисенко, А. В. Завдовєєв, В. А. Костін, Т. Г. Соломійчук // Автомат. зварювання. - 2022. - № 5. - С. 3-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано технологічну концепцію зварювання сталей високої міцності з межею плинності понад 1200 МПа, що полягає в поєднанні імпульсно-дугового МІГ зварювання та застосування високолегованого дроту системи легування Cr - Ni - Mn. Отримано структуровану інформацію про особливості термічного циклу та його впливу на структурні перетворення в металі ЗТВ та металі шва. Розвинено уявлення про перебіг фізико-металургійних процесів зварювання залежно від основних параметрів стандартного та форсованого режимів зварювання. Встановлено їх позитивний вплив на механічні властивості зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.075 + К641.521.1-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Лобанов Л. М. 
Технологічні особливості зварювання сталі 30ХГСН2А / Л. М. Лобанов, П. В. Гончаров, В. Д. Позняков, О. А. Гайворонський, А. В. Завдовєєв // Автомат. зварювання. - 2022. - № 5. - С. 16-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Високоміцні леговані сталі типу 30ХГСН2А широко застосовуються при виготовленні виробів, що сприймають значні навантаження. У термічно зміцненому стані ця сталь має межу міцності більше ніж 1500 МПа. Залежно від виробу вона може використовуватися в товщинах від 2 до 15 мм і більше. Однак використання таких сталей вимагає дотримання жорстких технічних вимог щодо їх термічної обробки, створюючи складності при виготовленні виробів. Розробка технології зварювання при виготовленні виробів зі сталі 30ХГСН2А на даний час є актуальною. Викладено технологічні особливості зварювання високоміцних легованих сталей типу 30ХГСН2А.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Завдовєєв А. В. 
Порошковий зварювальний дріт високоентропійної системи легування за Кантором для натоплень / А. В. Завдовєєв, О. А. Гайворонський, В. Д. Позняков, А. В. Клапатюк, Д. В. Ведель, T. Baudin, О. А. Лось, Р. А. Козин, М. А. Скорик // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 8. - С. 1025-1035. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Високоентропійні стопи складаються з п'ятьох і більше основних елементів в еквімолярних співвідношеннях; такі стопи можуть містити основні елементи з концентрацією кожного елемента від 5 до 35 ат.%. Це приводить до створення багатьох систем стопів із простими кристалічними і структурами та надзвичайними властивостями. Такі стопи мають велике прикладне значення та зазвичай виготовляються методами порошкової металургії, звичайним литтям тощо. Ці металургійні процеси в основному використовуються для створення деталей простої геометрії з потребою подальшого механічного оброблення. Запропоновано нову методу одержання високоентропійного стопу за Кантором за допомогою адитивного виробництва методою дугового зварювання (АВДЗ) з використанням новітнього порошкового дроту. Розглянуто особливості виготовлення високоентропійних стопів альтернативними методами, а також підкреслено переваги використання АВДЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського