Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Загороднюк П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Загороднюк П. О. 
Взаємозв'язок екологічної й економічної безпеки та їх вплив на економічне зростання України / П. О. Загороднюк // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2005. - № 6. - С. 9-14. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що охорона навколишнього середовища є важливою економічною та соціально-економічною проблемою. Екологічну безпеку розглянуто як складову національної безпеки, що забезпечує захищеність життєво важливих інтересів людини, сусупільства, довкілля та держави від реальних або потенційних загроз. Економічна безпека - як захищеність економічних відносин, які визначають прогресивний розвиток економічного потенціалу країни. Екологічні наслідки тоталітарного господарювання на території сучасної України характеризуються як надзвичайні та такі, що створюють системні проблеми на шляху до сталого розвитку. Своєрідним відгуком на теперішню екологічну ситуацію стала концепція "екологічної економіки" та "зеленої економіки". За ринкових умов принципового значення набуває політика забезпечення екологогічної безпеки господарчої діяльності. Використання ринкових механізмів для покращання екологічної ситуації в країні може суттєво вплинути на поліпшення її економічної та екологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)в2:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Загороднюк П. О. 
Екологічна безпека як важлива складова національної безпеки України / П. О. Загороднюк // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2005. - № 4. - С. 5-12. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що національна безпека України забезпечується виваженою державною політикою, відповідно до прийнятих у встановленому порядку доктрин, концепцій і програм. Головними компонентами національної безпеки в екологічній сфері є техногенна безпека навколишнього середовища й екологічна безпека об'єктів. Основні напрямки державної стратегії з охорони довкілля та забезпечення сталого розвитку передбачають екологічно обгрунтоване розміщення виробничих сил та екологічно безпечний розвиток промисловості. У законі "Про охорону навколишнього природного середовища" відсутнє визначення екологічної безпеки, отже, запропоновано означити екологічну безпеку як стабільний стан навколишнього середовища, що забезпечує можливість покращання якості життя людей, захищеність від природних і техногенних катастроф, можливість стабільного прогресу суспільства та держави. Проблему безпеки в екологічній сфері України можна вирішити за умови комплексного застосування заходів політичного, еколого-економічного, правового, інженерно-технічного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6 + Х859(4УКР)021.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Загороднюк П. О. 
Екологічний рух в Україні: аналіз діяльності та перспективи розвитку / П. О. Загороднюк // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2005. - № 3. - С. 5-13. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Надано грунтовний аналіз діяльності та перспектив розвитку екологічного руху в Україні, який сформувався в середині 80-х, а на рубежі 90-х рр. досяг піку свого розвитку. Нині спостерігається спад екологічного руху як соціального інституту нашого суспільства, покликаного протистояти глобальній екологічній катастрофі. В цій ситуації основу стратегії розвитку неурядових екологічних громадських об'єднань має становити Концепція сталого розвитку, що базується на можливостях ноосферної орієнтації, визначенні цілей, імперативів та критеріїв нової моделі екобезпечного розвитку. Докладно проаналізовано процеси, що сприяли формуванню світового екологічного руху, охарактеризовано основні громадські та неурядові організації України, які виконують важливу соціальну функцію регулювання відношення людини з природою. Зазначено, що українська держава, що увійшла в нові історичні умови незалежного розвитку, повинна розглядати екологічний імператив як ідейну базу консолідації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лукин А. Е. 
Днепровско-донецкий бишофит: генезис, основные аспекты практического использвания, геоэкологическое значение / А. Е. Лукин, П. Ф. Гожик, П. А. Загороднюк, А. С. Непомнящий, П. М. Чепиль, Д. И. Чупринин // Геол. журн.. - 2000. - № 3. - С. 7-22. - Библиогр.: 28 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45Укр)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Загороднюк П. О. 
Застосування акустичної інверсії сейсмічних даних в умовах карбонатних відкладів південної прибортової зони Дніпровсько-Донецької западини / П. О. Загороднюк, В. В. Мерщій // Геоінформатика. - 2013. - № 2. - С. 32-38. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто можливості визначення властивостей карбонатних відкладів на основі акустичного імпедансу у цільових інтервалах геологічного розрізу Богатойської площі Дніпровсько-Донецької западини (Україна). Показано ефективність застосування акустичної інверсії для деталізації будови карбонатних відкладів нижнього візе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Загороднюк П. А. 
Технологические платформы в области наук о Земле - ответ на вызовы XXI в. / П. А. Загороднюк, Е. Н. Иванова, А. А. Ливенцева // Геофиз. журн.. - 2018. - 40, № 2. - С. 3-11. - рус.

Технологічні платформи в галузі наук про Землю - якісно нова модель збалансованого і високоприбуткового бізнесу з ефективного використання природних ресурсів. На прикладі функціонування платформи "Впровадження в Україні стандартів Європейського Союзу щодо ефективного та збалансованого використання енергетичних, мінеральних, водних і земельних ресурсів", розробленої фахівцями Міжнародного хаба природних ресурсів TUTKOVSKY і представленої на VI з'їзді геологів України, доведено доцільність створення подібної взаємодії держави, громадськості та бізнесу. Міжнародний хаб природних ресурсів TUTKOVSKY - операційний центр широкої мережі підприємств-партнерів, що об'єднує інтереси постачальників послуг і продукції і їх споживачів: інвесторів, виробничих компаній і урядів, які реалізують проекти з використання природних ресурсів у різних країнах світу. TUTKOVSKY послідовно налагоджує системну мережеву кооперацію для інтеграції досвіду і виробничих потужностей окремих підприємств, просування їх високотехнологічної продукції і послуг для забезпечення потреб своїх споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

III Міжнародна наукова конференція "Сучасні проблеми гірничої геології та геоекології" : [зб. матеріалів] / ред.: І. М. Скопиченко, П. О. Загороднюк, І. В. Бучинська, Н. В. Вергельська, М. С. Ковальчук, Г. А. Лівенцева, К. Деделянова, В. В. Мельник, І. М. Наумко, Л. І. Пимоненко, Р. Наков, Н. В. Сіра, І. В. Удалов; Національна академія наук України, Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури. - Київ : LAT & K, 2022. - 194 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

У збірнику матеріалів конференції висвітлюють актуальні питання сучасних проблем гірничої геології та геоекології. Публікації відображають роботу конференції, що проходила 29 - 30 листопада у форматі тематичних секцій «Гірнича геологія та геомеханіка», «Сучасні методи досліджень», «Напрямки дослідження Землі» та «Екологічні та правові проблеми техногенно-навангажених регіонів». Матеріали конференції будуть цікаві як для спеціалістів, так і широкого загалу. Матеріали подаються в авторській редакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861243 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського