Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Задира С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Задира С. В. 
Вплив антропогенного забруднення довкілля важкими металами на природні популяції мишоподібних гризунів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / С. В. Задира; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальну наукову проблему щодо з'ясування впливу антропогенного забруднення довкілля на природні популяції мишоподібних гризунів. Дослідження проводили в Канівському природному заповіднику (Черкаська обл., Україна), Національному природному парку "Голосіївський" (м. Київ, Україна) та районі впливу Трипільської ТЕС (Київська обл., Україна). На підставі вивчення вмісту важких металів в основних компонентах екосистеми грабової діброви встановлено, що найбільш техногенно забрудненою територією є район впливу Трипільської ТЕС, у порівнянні з Канівським природним заповідником. Виявлено, що у жовтогорлої миші та рудої нориці із району впливу Трипільської ТЕС, у порівнянні з фоновими умовами, зменшуються морфофізіологічні параметри та знижуються показники плодючості. Проте встановлено, що за умов забруднення зростає величина деяких анатомофізіологічних параметрів, що вказує на ознаки гіпертрофії внутрішніх органів. Показано інтенсифікацію процесів пероксидного окиснення ліпідів у тканинах печінки тварин за умов забруднених територій. Виявлено основні закономірності акумуляції важких металів в організмі мишоподібних гризунів з досліджуваних територій. Таким чином, за умов антропогенного забруднення природної екосистеми важкими металами у мишоподібних гризунів спостерігаються комплексні зміни фізіолого-біохімічних параметрів, як на рівні організму, так і на рівні популяцій, які спрямовані, в першу чергу, на інтенсифікацію метаболізму та мобілізацію захисних систем організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.423.2*801 + Е60*801.1-641.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Задира С. 
Вплив забруднення довкілля важкими металами на процеси перекисного окиснення ліпідів клітин печінки природних популяцій жовтогорлої миші / С. Задира, Д. Лукашов // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2013. - Вип. 62. - С. 196-202. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На відстані 500 м на південний схід від Трипільської ТЕС (Київська обл.) виявлено підвищений вміст у грунтах рухомих форм Pb, Cd, Cr, Ni та Co, що значно (у 3 - 5 разів) перевищує рівні, характерні для незабрудненої території (Канівський природний заповідник). За умов забруднення важкими металами грунтового покриву встановлено збільшення концентрації дієнових кон'югатів у 3 - 7 разів, ТБК-позитивних продуктів - у 2 - 4 рази в печінці особин жовтогорлої миші. Виявлено сезонну динаміку вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів. Висловлено припущення, що зареєстровані зміни біохімічних показників свідчать про стан еколого-біохімічного стресу для організму жовтогорлої миші в районі впливу теплоелектростанції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-641.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського