Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Закревський А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Ахтирська Н. М. 
Конфіскація в справах про торгівлю людьми в Україні: фінансування допомоги потерпілим та боротьби зі злочином / Н. М. Ахтирська, М. О. Васильєва, А. С. Закревський, Л. Б. Ільковець, А. М. Орлеан. - К. : Тамподек ХХІ, 2007. - 225 c. - укp.

Розглянуто питання надання допомоги потерпілим від злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, відшкодування шкоди потерпілим, застосування конфіскації майна як додаткового покарання. Висвітлено особливості фінансового забезпечення програм з протидії торгівлі людьми в Україні. Обгрунтовано можливості створення Фонду допомоги потерпілим від торгівлі людьми в українській державі на підставі міжнародного досвіду, чинного законодавства України та сучасного стану системи кримінального правосуддя в країні.

Рассмотрены вопросы оказания помощи потерпевшим от преступлений, связанных с торговлей людьми, возмещения вреда потерпевшим, применения конфискации имущества как дополнительного наказания. Освещены особенности финансового обеспечения программ по противодействию торговле людьми в Украине. Обоснована возможность создания Фонда помощи потерпевшим в результате торговли людьми в украинском государстве на основе международного опыта, действующего законодательства Украины и современного состояния системы криминального правосудия в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.402 + Х881.9(4УКР)022.3 + Х839(4УКР)213.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Закревський А. М. 
Циклічні нуклеотиди, пуринові основи ксантин і гіпоксантин - критерії ранньої діагностики та прогнозування перебігу гіпоксичних уражень ЦНС у новонароджених / А. М. Закревський // Врачеб. практика. - 2006. - № 3. - С. 75-79. - Бібліогр.: с. 78-79. - укp.

Розглянуто сучасний біохімічний метод обстеження немовлят - метод вивчення патогенетичного значення циклічних нуклеотидів у патологічному процесі уражень центральної нервової системи (ЦНС). Даний метод запропоновано використовувати для удосконалення ранньої діагностики деструктивних ушкоджень головного мозку і прогнозування перебігу перинатальних гіпоксичних уражень ЦНС у доношених новонароджених в гострому періоді.

Рассмотрен современный биохимический метод обследования новорожденных - метод изучения патогенетического значения циклических нуклеотидов в патологическом процессе поражений центральной нервной системы (ЦНС). Данный метод предложено использовать для усовершенствования ранней диагностики деструктивных поражений головного мозга и прогнозирования течения перинтальных гипоксических поражений ЦНС у доношенных новорожденных в остром периоде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 + Р733.627-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Закревський А. М. 
Діагностика та прогнозування перебігу деструктивних гіпоксичних уражень центральної нервової системи у доношених новонароджених : Автореф. дис... канд. мед. наук / А. М. Закревський; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано доцільність проведення комплексної оцінки клінічних симптомів, нейросонографічних й електроенцефалографічних патернів, вмісту циклічних нуклеотидів - циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ), циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ), пуринів - ксантину (Кс), гіпоксантину (ГКс), їх співвідношення у крові та лікворі для ранньої діагностики та прогнозування перебігу гіпоксичних деструктивних уражень центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених. Доведено необхідність та ефективність проведення комплексного нейросонографічного моніторингу та електроенцефалографічного картування у новонароджених з гіпоксичним ураженням (ГУ) ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Вперше встановлено можливість діагностувати наявність деструкції головного мозку, прогнозувати перебіг ГУ ЦНС, визначати стан гематоенцефалічного бар'єру за допомогою визначеного вмісту циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у лікворі та крові доношених новонароджених з ГУ ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Встановлено характер зв'язку між системами циклічних нуклеотидів (ЦН) як вторинних месенджерів реалізації специфічної клітинної відповіді, та пуринів як критеріїв гіпоксичного ураження, що дозволяє визначити варіанти функціонування гомеостатичних механімзів компенсації. Вперше за допомогою комплексних досліджень клінічного стану, нейросонографічного моніторингу, електроенцефалографічного картування, показників цАМФ, цГМФ, Кс, ГКс одержано дані, що дозволяють діагностувати наявність деструкції головного мозку та прогнозувати перебіг ГУ ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Клименко Т. М. 
Перивентрикулярна лейкомаляція мозку у недоношених новонароджених: клініко-нейрофізіологічні кореляти / Т. М. Клименко, А. М. Закревський, В. С. Агашков, В. В. Пузікова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2009. - 71, № 6. - С. 5-8. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Изучены факторы риска возникновения тяжелого гипоксически- ишемического поражения головного мозга у 44 недоношенных новорожденных и определены клинико-инструментальные особенности течения в остром периоде. Представлены ЭЭГ паттерны перивентрикулярной лейкомаляции и изменения ЭЭГ, свойственные недоношенным без деструктивных церебральных расстройств. Резервом ранней диагностики тяжелых церебральных нарушений у новорожденных является применение мониторинга ЭЭГ в неонатальных отделениях интенсивной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Закревський А. В. 
Науково-практичні засади розвитку сфери соціальних послуг в регіоні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / А. В. Закревський; Черкас. держ. технол. ун-т. - Черкаси, 2012. - 20 c. - укp.

Уточнено сутність та економічний зміст поняття "соціальної послуги", надано їх класифікацію. Обгрунтовано роль сфери соціальних послуг у регіональному розвитку та забезпеченні якості життя населення регіону. Надано загальну характеристику та статистичну оцінку сфери соціальних послуг в Україні, проаналізовано регіональні особливості її розвитку. Виявлено специфіку та територіальні диспропорції в соціальному розвитку міських і сільських територій Черкаського регіону. Запропоновано інституційно-ринковий механізм управління розвитком сфери соціальних послуг регіону, розроблено концептуальні засади формування стратегії розвитку сфери послуг, спрямованої на підвищення якості життя населення регіону. Визначено пріоритети розвитку підгалузей та організацій сфери соціальних послуг в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)685 + У049(4УКР-ЧЕК)685 + У9(4УКР-4ЧЕК)270

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Закревський А. Є. 
Правові основи організації і діяльність поліції та жандармерії у Галичині в складі Австрії та Австро-Угорщини (1772 - 1918) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Є. Закревський; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 16 c. - укp.

Досліджено історико-правові аспекти становлення та розвитку поліції та жандармерії у Галичині в складі Австрії та Австро-Угорщини. Проаналізовано систему та компетенцію поліцейських органів, а також особливості спеціалізованих підрозділів поліції. Розкрито процес формування та функціонування в Галичині жандармерії, наведено правовий статус її службовців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ГАЛ)4/5-621.112.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Закревський А. М. 
Ультразвуковий моніторинг центральної й церебральної гемодинаміки при терапевтичній корекції артеріальної гіпотензії в недоношених новонароджених / А. М. Закревський, Т. М. Клименко, О. Ю. Карапетян, К. О. Голюк, О. С. Каратай, А. І. Томчук // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 79-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - провести оцінку та виявити закономірності зміни типів центральної та церебральної гемодинаміки у новонароджених з низькою й екстремально низькою масою тіла, які народилися в асфіксії, для ранньої діагностики характеру компенсації порушень центральної гемодинаміки й мозкового кровообігу, своєчасної корекції інфузійної та інотропної терапії. Проаналізовано дані спостережень за 44 недоношеними новонародженими, які перебували на лікуванні в Харківському міському перинатальному центрі. У діагностиці характеру та ступеня внутрішньочерепних ушкоджень, для визначення тактики терапії у хворих використовувалася нейросонографія у 10 стандартних перетинах апаратами LOGIQ-book XP, ULTIMA PRO, РАДМИР. Проведено комплексну оцінку та моніторинг стану кровообігу в магістральних судинах головного мозку, центральної гемодинаміки, у період екстреної корекції об'єму циркулюючої крові та початку інотропної терапії згідно з протоколом первинної реанімації й післяреанімаційної допомоги новонародженим. Оцінено характер кровотоку, Vmax, Vmin, RI у передньомозковій і базилярній артеріях, характер кровотоку й Vmax у вені Галена до введення фізіологічного розчину й початку інотропної терапії, на 10 і 30-й хв лікування гіпотензії. Усі новонароджені вижили та були переведені з відділень інтенсивної терапії. Екстрене відновлення об'єму циркулюючої крові в недоношених новонароджених із низькою та екстремальною низькою масою тіла у разі артеріальної гіпотензії варто проводити меншим обсягом рідини - з розрахунку не більше 5 мл/кг, інотропну терапію треба корегувати із часовим кроком не більше 10 хв. Критерієм ефективності корекції дефіциту об'єму циркулюючої крові фізіологічним розчином є відновлення діастолічної швидкості кровотоку в передньомозковій артерії та підвищення систолічного артеріального тиску. Висновки: у недоношених із низькою та екстремально низькою масою тіла, які народилися в тяжкій асфіксії, ультразвуковий контроль центральної та церебральної гемодинаміки в перші 30 хв у разі корекції артеріальної гіпотензії надає змогу індивідуально підібрати режим інфузійної та інотропної терапії, запобігаючи розвитку небажаних побічних ефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.031 + Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клименко Т. М. 
Сучасні вимоги до формування професійної компетентності фахівців з неонатології в резидентурі / Т. М. Клименко, О. А. Сердцева, Т. В. Сандуляк, А. М. Закревський, О. Ю. Карапетян // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 1. - С. 96-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено проблеми підготовки лікарів у галузі педіатрії, а саме неонатології, у зв'язку з реформуванням згідно з Законом України "Про вищу освіту", який набув чинності у 2014 р., з уведенням нової форми підготовки спеціалістів - резидентури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 р3 + Р11(4УКР) р31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Закревський А. О. 
Формування авіаційних конструкцій методом 3Д друку / А. О. Закревський, Я. С. Козей, В. В. Сухов // Авиац.-косм. техника и технология. - 2018. - № 3. - С. 13-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Предметом вивчення в статті є принципи формування конструктивно-силової схеми планера безпілотного літального апарату (БЛА) та можливості використання адитивних технологій при його створенні. Мета роботи - формування конструктивно-силової схеми планера БЛА мінімальної маси з забезпеченням необхідних параметрів міцності та дослідження можливості 3D - друку одержаної конструкції. Завдання: на основі результатів проведення топологічної оптимізації у пакеті Siemens PLMNX та Solid Works 2018; обрати конструктивно-силову схему фюзеляжу та крила; після проведення оптимізації, створити тривимірну збірку планеру, виконати виготовлення необхідних агрегатів та деталей на 3Д принтері. Проведено топологічну оптимізацію конструкції крила та фюзеляжу БЛА з використанням пакету Siemens PLMNX та Solid Works 2018. В обраних CAM/CAD/CAE системах найкраще реалізований аналіз топологічної оптимізації з точки зору швидкості, якості та обробки результатів ТО. Одержано оптимальну по масі конструктивно-силову схему фюзеляжу, крила та створено тривимірну збірку планеру. Досліджено можливості 3D-друку одержаної конструкції. За допомогою 3Д принтера виготовлено основні агрегати планера БЛА. Застосування можливостей 3Д принтеру разом з топологічною оптимізацією надає змогу створенню нестандартних конструкцій. При проектуванні тонкостінних деталей для 3D-друку потрібно враховувати такий фактор як недостатню адгезію шарів. Задля уникнення деламінації потрібно усилювати деталь, у випадку з крилом - додати стрингерів чи лонжеронів. Топологічна оптимізація дозволяє раціонально використовувати матеріал та значно полегшити всю конструкцію. Висновки: доведено, що застосування можливостей 3Д принтеру разом з топологічною оптимізацією надає змогу одержати планер БЛА мінімальної маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: О538-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського