Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Замазій А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іздепський В. Й. 
Динаміка деяких фізіологічних показників крові і синовіальної рідини в коней / В. Й. Іздепський, А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 4. - С. 94-95. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати вивчення вікової динаміки кількості та якості лейкоцитів, фагоцитарної активності крові і синовіальної рідини та активності лужної та кислотної фосфатази в коней, що дає можливість визначити їх фізіологічні параметри в нормі та у разі патогенезу запальних процесів суглобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.1-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Замазій А. А. 
Стан білкового обміну синовіальної рідини при артритах у коней / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 101-102. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто питання динаміки загального білка та імуноглобулінів у синовіальній рідині та сиворотці крові у разі асептичних артритів у коней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Камбур М. Д. 
Динаміка активності глутамінсинтетази і дегідрогеназ у рубці телят, отриманих від корів різної лактації / М. Д. Камбур, А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 3. - С. 126-128. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання активності ферментів вмістимого рубця у телят, одержаних від корів різної лактації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Замазій А. А. 
Вікова динаміка деяких факторів неспецифічної резистентності у коней в різні періоди постнатального розвитку / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 2. - С. 85-86. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто питання вікової динаміки факторів неспецифічної резистентності постнатального розвитку тварин, під час якого відбувається перебудова систем, відповідальних за адаптацію організму до змінених умов навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Камбур М. Д. 
Вплив метіоніну та лізину на обмінні процеси в організмі телят / М. Д. Камбур, Н. М. Сорока, А. А. Замазій, М. О. Петренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 42-43. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання про забезпечення телят незамінними амінокислотами (метіоніном та лізином) у період формування рубцевого травлення. Встановлено, що забезпечувати телят даними амінокислотами найдоцільніше у ранній неонатальний період їх життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Замазій А. А. 
Динаміка окремих факторів гемостазу у коней в різні періоди постнатального розвитку / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 4. - С. 69-70. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання динаміки деяких факторів гемостазу у коней в різні періоди постнатального розвитку, під час якого відбувається перебудова систем, відповідальних за адаптацію організму до змінених умов навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Воєйкова Л. С. 
Компенсаторна функція ендотелію: можливості прогнозування розвитку хронічного обструктивного захворювання легенів / Л. С. Воєйкова, В. В. Єфімов, В. І. Блажко, А. Є. Замазій, І. В. Талалай // Укр. терапевт. журн. - 2007. - № 1. - С. 32-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Камбур М. Д. 
Вплив енергетичного забезпечення організму корів на секреторну функцію молочної залози і життєздатність приплоду / М. Д. Камбур, А. А. Замазій // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 45-50. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані впливу енергетичної забезпеченості корів у період завершення лактації і сухостою на рубцеву ферментацію та здатність тканин молочної залози використовувати попередники для синтезу складових компонентів молока. Встановлено, що молочна залоза корів за умов підвищеного на 10 - 20 % їх енергетичного забезпечення більш активно поглинає попередники молока з притікаючої крові і молочна продуктивність корів зростає в 1,21 - 1,23 рази. Доведено, що енергетичне живлення корів у вищенаведені періоди впливає також на склад навколоплідних вод, динаміка змін яких свідчить про інтенсивність обміну речовин в організмі плода у пренатальний період розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.43 + П60-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Замазій А. А. 
Жирнокислотний склад крові корів та функціонально активних новонароджених телят / А. А. Замазій // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 48-51. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Замазій А. А. 
Макро- і мікроелементний склад навколоплідних вод функціонально активних та гіпоксичних телят / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 105-107. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Макро- та мікроелементи є одними з невід'ємних компонентів зовнішнього середовища, що впливають на організм тварин. Більшість процесів, які протікають в організмі, мають хімічну природу походження та розвиваються через дефіцит, надлишок або дисбаланс макро- та мікроелементів в організмі. Встановлено, що вміст багатьох мікроелементів у пуповинній крові новонароджених тварин, а також виявлений у ході дослідження статистичний зв'язок між їх концентраціями, з одного боку, і клінічним характером перебігу раннього постнатального періоду, з іншого, свідчать про значну роль даних елементів у механізмах адаптації новонароджених тварин до умов позаутробного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Замазій А. А. 
Вікова динаміка показників неспецифічної резистентності клінічно здорових коней та при асептичних артритах (за результатами досліджень синовії та крові) : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / А. А. Замазій; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2003. - 17 c. - укp.

Вивчено вікову динаміку факторів неспецифічної резистентності у клінічно здорових тварин, їх зміни у разі асептичного артриту (АА), а також визначено ефективність комплексних методів лікування уражених коней. Встановлено, що у випадку АА відбуваються значні зміни морфобіохімічного складу синовії та крові, факторів неспецифічної резистентності організму, активності ензимів і системи гемокоагуляції. Здійснено порівняння ефективності застосування комплексних методів лікування коней з АА: внутрішньосуглобових ін'єкцій тіотриазоліну та полівінілпіролідону та внутрішньосуглобового введення розчинів дексаметазону та новокаїну. Доведено їх позитивну дію на перебіг захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-27 + П875.561

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Замазій А. А. 
Гіпоксія новонароджених телят та її корекція : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13, 16.00.07 / А. А. Замазій; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Встановлено, що під впливом гіпоксії плода відбуваються зміни процесу гемоцитопоезу (підвищення кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, кисневої ємності крові) як адаптаційні процеси у новонароджених телят. Гіпоксія телят супроводжується лейкоцитозом і тромбопенією. Гематологічні індекси свідчать, що більш повільно встановлюється лімфоцитарний профіль крові у телят, які народилися у стані гіпоксії. Встановлено значне зниження вмісту глюкопластичних, ліпопластичних, незамінних і замінних амінокислот у крові та навколоплідній рідині телят, які народилися у стані гіпоксії. Макро- та мікроелементний склад рідин організму новонароджених телят характеризується гіпонатрійемією та гіперкальцемією. За умов впливу гіпоксії у плода знижується вміст основних макро- та мікроелементних компонентів дихального ланцюга, гемоцитопоезу (феруму, купруму, цинку, кобальту) та в навколоплідній рідині. Під впливом гіпоксії змінюється жирнокислотний склад крові та навколоплідної рідини телят: встановлено значне зниження ненасичених жирних кислот, підвищення коефіцієнта насиченості крові та навколоплідної рідини у телят, які народилися з ознаками асфіксії. Виявлено, що за умов впливу гіпоксичного фактора у рідинах організму новонароджених телят активуються процеси перекисного окиснення ліпідів, послаблюється антиоксидантний захист організму. Встановлено, що процеси ліпоперооксидації переважають у гемолізатах еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П876.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мазуркевич А. Й. 
Фізіологія тварин : підручник / А. Й. Мазуркевич, В. І. Карповський, М. Д. Камбур, В. О. Трокоз, В. М. Бублик, П. І. Головач, В. Г. Грибан, І. Д. Дерев'янко, О. В. Журенко, А. А. Замазій. - Вінниця : Нова Книга, 2008. - 418 c. - укp.

Наведено відомості про життєдіяльність організму тварин. Розглянуто будову й особливості функціонування систем кровообігу та внутрішньої секреції, а також серцево-судинної, дихальної, травної, сечовидільної, центральної нервової систем. Описано молекулярні механізми перебігу фізіологічних явищ на системному та тканинному рівнях. Розкрито регуляторний вплив вищої нервої діяльності на фізіологічні процеси в організмі тварин. Наведено відомості про фізіологію обміну речовин, енергетичний баланс організму, аналізатори, терморегуляцію, систему розмноження, лактацію, етологію та механізми регуляції руху тварин.

Даны сведения о жизнедеятельности организма животных. Рассмотрены строение и особенности функционирования систем кровообращения и внутренней секреции, а также сердечно-сосудистой, дыхательной, пищеварительной, мочевыделительной, центральной нервной систем. Описаны молекулярные механизмы течения физиологических явлений на уровнях систем и тканей. Раскрыто регуляторное влияние высшей нервной деятельности на физиологические процессы в организме животных. Изложены материалы о физиологии обмена веществ, энергетическом балансе организма, анализаторах, терморегуляции, системе размножения, лактации, этологии и механизмах регуляции движения животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Замазій А. А. 
Процеси перекисного окиснення ліпідів в організмі корів-породіль за умов народження телят у стані гіпоксії / А. А. Замазій, М. Д. Камбур // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 101-104. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-911 + П876.17-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Замазій А. А. 
Склад навколоплідних вод новонароджених телят / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 1. - С. 101-103. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено найбільш значимі розходження за вмістом макро- та мікроелементів у навколоплідних водах функціонально активних новонароджених телят і телят, які народилися з ознаками гіпоксії. Так, встановлено, що в навколоплідних водах телят, які народилися з ознаками гіпоксії, зміст заліза виявився значно нижчим, ніж у функціонально активних телят. Це суттєво з уваги на важливу біологічну роль заліза для організму тварин. Вміст таких елементів, як цинк, свинець, кобальт, марганець, нікель, хром також знаходився в значно менших концентраціях у навколоплідних водах телят, які народилися з ознаками гіпоксії; також відмічався більш високий вміст магнію. Дослідження амінокислотного складу навколоплідних вод функціонально активних новонароджених телят свідчить про вищий вміст у них вільних амінокислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.113 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Замазій А. А. 
Умови газообміну в організмі телят залежно від їх пренатального розвитку / А. А. Замазій // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 12-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані щодо динаміки кількості еритроцитів у крові та оцінку їх здатності забезпечувати умови ефективного газообміну в організмі телят залежно від рівня пренатального розвитку. Показано, що кількість еритроцитів у крові та вміст гемоглобіну в еритроциті закономірно зменшувалися від першої до 30-ї доби життя у телят всіх трьох груп незалежно від величини маси тіла при народженні. Число еритроцитів і вміст гемоглобіну в ньому в усі досліджувані вікові періоди (1, 5, 10, 15, 30 діб) були найнижчими в крові телят з масою тіла при народженні 15 - 17 кг і найвищими у телят з масою тіла 22 - 25 кг, що свідчить про пряму залежність інтенсивності газообміну в організмі телят у перший місяць життя від рівня їх пренатального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Замазій А. А. 
Процеси перекисного окиснення в організмі корів за умов народження клінічно здорових телят та телят у стані гіпоксії / А. А. Замазій, М. Д. Камбур // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 92-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 + П871.911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Замазій А. А. 
Визначення функціонального стану організму новонароджених телят / А. А. Замазій, М. Д. Камбур // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 80-84. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Результати досліджень свідчать, що телята народжуються з різним рівнем функціонального стану організму. Пренатальне недорозвинення тварин формується за умов порушення перебігу фізіологічних процесів на грунті недостатнього забезпечення організму оксигеном. Наявність постійного контакту легенів із навколоплідною рідиною надає підстави апріорно вважати, що за якісним складом амніотичної рідини можна судити про стан плода, "зрілість сурфактантної системи легень" і процесами, що в ній відбуваються, на що вказують окремі досліджені параметри. У зв'язку з цим запропоновано 20-бальну систему діагностичних тестів для оцінки "зрілості" сурфактантної системи легень, а, відповідно, й функціонального стану організму новонароджених телят та ступеня впливу гіпоксії на плід.


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Замазій А. А. 
Морфометричні параметри росту і розвитку плода корів та амінокислотний склад амніотичної рідини / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 4. - С. 65-68. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Камбур М. Д. 
Ліпідний спектр крові корів у період завершення лактації / М. Д. Камбур, А. А. Замазій, С. М. Півень // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 128-132. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати дослідження ліпідної фракції крові корів 5 - 7-го місяців тільності. Проаналізовано динаміку фосфорилхоліну, холестеролу, сумарної фракції фосфоліпідів та тригліцеридів у організмі піддослідних корів. Визначено артеріовенозну різницю основних груп ліпідів у крові в період завершення лактації. Встановлено, що молочна залоза адсорбує фосфорилхолін у період 6 - 7-го місяців тільності та синтезує у незначній кількості холестерол. Визначено кореляцію між строком тільності та вмістом сумарної фракції фосфоліпідів і тригліцеридів. Таким чином, під час 6-го місяця молочна залоза синтезує 0,48 % фосфоліпідів і 4,87 % тригліцеридів, а у період 7-го місяця відбувається поглинання цих речовин у кількості 15,6 та 10,95 % відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського