Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Зельманович І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Зельманович І. І. 
"Заморожені" конфлікти на пострадянському просторі як вияв інституційної кризи політики ЄС / І. І. Зельманович // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2016. - № 3. - С. 127-135. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано основні причини виникнення "заморожених" конфліктів на пострадянському просторі. Зазначено, що попри значну і вагому роль, яку відіграють країни ЄС у вирішенні конфліктів, ключову позицію тут займає РФ, яка намагається використовувати, здавалося б, локальні конфлікти для реалізації своєї зовнішньополітичної стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/5),302 + Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зельманович І. І. 
Російська військова агресія в Україні: можливі сценарії та способи врегулювання конфлікту / І. І. Зельманович // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2017. - № 5/6. - С. 33-40. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему російської військової агресії в Україні, в результаті якої відбулася анексія Криму та окупація частини районів Донецької та Луганської областей. Увагу приділено питанню з виявлення мети та цілей, які переслідує РФ в зоні протистояння, та проаналізовано можливі сценарії та способи врегулювання конфлікту на сході та півдні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС),9(4УКР),302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зельманович І. І. 
Миротворча місія ООН на Донбасі: міф чи реальність? / І. І. Зельманович // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 187-194. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано особливості діяльності Організації Об'єд-наних Націй (ООН) та розглянуто питання про можливе введення на окуповану Росією територію Донбасу міжнародної миротворчої місії ООН. Проаналізовано всі плюси та ризики з якими може зіткнутись Україна у ході розгляду даного питання. Увагу приділено темі, що стосується мандату та чисельного складу місії. Зазначається, що українська держава повинна докласти максимум зусиль для того, щоб міжнародний миротворчий контингент став однією з ефективних ланок, що сприятиме відновленню суверенітету та територіальної цілісності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212 + Ц35(4УКР)644УКР555"2014-..."

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зельманович І. І. 
Політичні механізми врегулювання заморожених конфліктів сучасності : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. І. Зельманович; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз дослідження феномену “заморожених” конфліктів. Розкрито основні причини їхнього виникнення, здійснено пошук механізмів і засобів їх політичного врегулювання. Основний акцент зроблено на дослідженні придністровського, абхазо-осетинського, нагірно-карабахського, косовського та кіпрського “заморожених” конфліктів. Зазначено, що поряд зі складними внутрішніми етнополітичними суперечностями, які тривалий час формуються в цих регіонах і врешті-решт призводять до збройного протистояння, існує також і зовнішній чинник, який безпосередньо впливає на процес вирішення кожного з конфліктів. Проаналізовано способи та можливі шляхи вирішення російсько-українського конфлікту. Особливу увагу в цьому плані приділено “хорватському досвіду” деокупації та реінтеграції окупованих територій, а також дослідженню діяльності міжнародної миротворчої місії ООН в зонах протистояння. Доведено, що російська агресія по відношенню до України, призвела не тільки до окупації Криму, частини територій Донецької та Луганської областей, але й засвідчила кризу й інституційну слабкість, яка проявляється як в політиці окремих європейських країн, так і серед ключових Західних міжнародних структур і організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф4(0),302

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441484 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського