Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Земзюліна Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Захарченко П. П. 
У поході за волею: (селянсько-повстанський рух на Правобережній Україні у 1919 році) / П. П. Захарченко, Н. І. Земзюліна, О. І. Нестеров. - К. : ЗАТ "Нічлава", 2000. - 175 c. - Бібліогр.: с. 165-175. - укp.

Висвітлено стан аграрних відносин на селі напередодні української революції, земельну політику радянської влади в українському селі, ідеологію селянського повстанського руху та бойові дії повстанців. Простежено процес винайдення технології нищення українського села не українською (за формою та змістом) владою, а також опір українського селянства методам насадження більшовицького режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Земзюліна Н. І. 
Селянське питання в Україні 1917-1918 рр. (історіографія проблеми) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н. І. Земзюліна; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено аналізу наукових праць істориків, політиків, публіцистів, економістів та документальних матеріалів, в яких йдеться про стан аграрних відносин, тенденцій, причини зародження та спрямованість селянських рухів 1917-1918 рр. Досліджуються причини та наслідки боротьби селянства за землю в роки української революції за доби Центральної Ради та гетьманату П.Скоропадського, подані науковцями різних історіографічних шкіл. У роботі подана нова, в порівнянні з існуючою до недавнього часу, історіографічна оцінка раніше написаних робіт, показана їх прихильність до загально-демократичної революції 1917-1921 рр. Виявлені причини, що негативно впливали на об'єктивне висвітлення даної проблеми. Загальний аналіз поєднувався з науковим опрацюванням ряду конкретних питань, які складають основний зміст проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Земзюліна Н. І. 
"Культурна змичка міста з селом": засіб згуртування українського суспільства чи ліквідації самобутньої селянської культури / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2011. - Вип. 202, ч. 4. - С. 62-66. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зроблено спробу дослідити механізми соціалізації українського села шляхом насадження урбаністичних цінностей і революційної ідеології в 20-х рр. ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Земзюліна Н. І. 
Особливості кадрової та соціальної політики радянської влади щодо жінок у 20-х рр. ХХ ст. / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2011. - Вип. 212. - С. 120-125. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти політики радянської влади щодо активізації діяльності жінок з розбудови нової соціальної системи. Проаналізовано причини залучення жінок не лише до громадської роботи, а й надання реальної можливості доступу до представництва на місцевому рівні та в органах державної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-297

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Земзюліна Н.  
Питання економічного та соціального розшарування селянських господарств періоду НЕПу: теоретичний аспект / Н. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2010. - Вип. 182. - С. 21-26. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано основні концепції диференціації селянських господарств періоду НЕПу. Визначено соціально-економічні, політичні та духовні чинники, що формували повсякденні господарські відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Земзюліна Н. І. 
Становлення радянської кооперації в 20-х рр. ХХ ст.: політико-правовий аспект / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2009. - Вип. 160/161. - С. 213-218. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Актуальність дослідження зумовлено дискусійністю питань, пов'язаних із аграрною історією. На прикладі соціально-економічного та правового становища кооперації зроблено спробу показати характер взаємовідносин радянської влади та українського селянства в період НЕПу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Земзюліна Н. І. 
Гендерний аспект європейського кооперативного руху (перша третина ХХ ст.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / Н. І. Земзюліна; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2013. - 37 c. - укp.

На основі аналізу різноманітних джерел, вітчизняної та зарубіжної історіографії, враховуючи досягнення сучасної методології, розкрито зміст і основні тенденції розвитку європейського кооперативного руху у контексті формування основ гендерної політики першої третини XX ст., що полягають у перегляді кооперативних принципів, розширенні соціальної та правової баз. Розкрито заходи європейських лідерів, спрямовані на активізацію жіночої участі в кооперативному русі з метою вирішення комплексу побутових питань. Зроблено висновок, що, кооперативний сектор сприяв формуванню багатоукладності національних економік; у соціальній сфері забезпечував зайнятість і пом'якшення соціальної дискримінації населення, соціальний захист кооператорів, зміцнення демократичних основ суспільства. Звернено увагу на синтетичність "історії жіноцтва". Виокремлено гендерну складову європейської кооперативної політики зазначеного періоду, вказано на міждисциплінарний підхід дослідження, результатом якого виступає повнота і всебічність історичної картини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4)61-205 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Земзюліна Н. І. 
Участь жіночого населення в кооперативних проектах Радянської влади (20-і рр. ХХ ст.) / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2012. - № 29. - С. 87-92. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

На основі аналізу документів та періодики 1920-х рр. розглянуто шляхи кооперування жіночого населення. Зроблено висновок, що представники влади всіляко сприяли жіночому кооперуванню, але складна економічна ситуація, низька суспільна культура та недостатня освіченість жінок ставали на заваді процесу інтенсивної кооперації саме жіночого населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-297

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Земзюліна Н. І. 
Ідеологічні та правові механізми формування гендерного паритету в СРСР / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2013. - № 29. - С. 132-138. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Зроблено спробу визначити основні ідеологічні та правові механізми формування гендерного паритету в СРСР. Вказано на шляхи соціалізації жінок через правову систему, а саме формування законодавчої бази, що дозволила жінкам стати повноправними членами суспільства, мати доступ до участі в управлінні тощо. Досліджено особливості ідеологічного впливу на процес емансипації та гендерного паритету в суспільстві. Показано зміни в поведінці представниць різних соціальних груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Х620.322.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Земзюліна Н. І. 
Вплив тоталітарних режимів на розвиток кооперації в міжвоєнний період у Європі (1920 - 1930 рр.) / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2014. - № 9. - С. 110-113. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто розвиток кооперативного руху в першій третині ХХ ст., вказано на великий потенціал останнього у реальному підвищенні життєвого рівня найширших верств європейського соціуму. Кооперативні організації сприяли піднесенню, зміцненню та розвитку господарств європейських держав, забезпечуючи своїх членів довготерміновим і короткотерміновим кредитами. Вони були для своїх членів посередниками при збуті продукції та постачанні засобів виробництва, підвищували культурний рівень населення, впливаючи на становлення і розвиток громадської свідомості в Європі. Але, на жаль, вони не змогли протистояти репресивній машині тоталітарних урядів. Говорячи про міжвоєнний період кооперативного руху, можна відмітити про його циклічність, спади та підйоми, у 1920 - 1930-ті рр. фашистські і реакційні режими в Італії, Угорщині, Болгарії, Австрії і Німеччині проводили політику ліквідації кооперації та одержавлення її власності. Міжнародні організації в особі керівників МКА, не знайшли дієвих засобів економічно та політично протистояти агресії направленій на порушення прав своїх членів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4)61-2 + У03(4)610.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Земзюліна Н. І. 
Формування позитивного міжнародного іміджу СРСР крізь призму діяльності громадських організацій та добровільних товариств у 1920 - 30-х рр. / Н. І. Земзюліна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2014. - № 29. - С. 104-109. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Йдеться про шляхи та методи розбудови громадянського суспільства в СРСР. Розраховуючи на закріплення своєї влади, більшовики шляхом залучення населення до активної громадської роботи створювали ілюзію політичного плюралізму, надійно зміцнюючи таким чином єдину однопартійну систему. Невдовзі, диктатура однієї партії не лише ліквідувала будь-яку політичну альтернативу, а й поставила під свій ідеологічний контроль інші об'єднання громадян, зокрема, масові громадські організації, добровільні товариства та суспільні рухи - знищивши тим самим зародки громадянського суспільства. Світова спільнота, особливо в своїй пролетарській частині, доволі ілюзорно сприймала державницькі процеси в СРСР. Констатуючи велику активність радянських громадських організацій на міжнародній арені, створювався міф про соціальну та правову домінанту трудящихся.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)61-63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Овчаренко О. І. 
З історії війн першої половини XX століття: деякі питання міжнародних відносин : [монографія] / О. І. Овчаренко, О. В. Сухушина, Н. І. Земзюліна; Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. - Черкаси : Вертикаль, 2018. - 429, [8] c. - Бібліогр.: с. 389-418 - укp.

Висвітлено питання колоніального суперництва на Півдні Африки та пов'язаної з ним англійсько-бурської війни, особливості розвитку ситуації в балканському регіоні, витоки, перебіг і наслідки Боснійської кризи. Наведено диференційовану характеристику двох балканських воєн, які стали прологом до Великої війни. По-новому висвітлено політичні погляди і діяльність одного з головних фігурантів передвоєнної політичної кризи в Європі 1914 р. австрійського ерцгерцога Ф. Фердинанда. Проаналізовано гостру боротьбу, що розгорнулась між Центральними державами й Антантою з проблеми зовнішньополітичного вибору Османської імперії напередодні й на початку світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-6 + Т3(0)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених "Родзинка - 2019" : зб. матеріалів ХХІ Всеукр. наук. конф. молодих учених, 18 - 19 квіт. 2019 р., Черкаси / ред.: О. В. Черевко, С. В. Корновенко, Ф. Ф. Боєчко, В. Я. Білоножко, А. М. Гусак, Т. М. Десятов, Л. О. Кібальник, С. А. Жаботинська, Н. І. Земзюліна, І. І. Кукурудза, В. С. Лизогуб, Ю. О. Ляшенко, О. В. Марченко, Б. П. Мінаєв, В. Т. Поліщук, О. О. Селіванова, А. Ю. Чабан, В. І. Шарий, В. П. Шпак, Т. С. Яценко, Н. В. Зачосова, О. О. Богатирьов, В. І. Бойко, В. С. Денисенко, Т. С. Зорочкіна, Л. В. Корновенко, О. А. Лут, Ю. С. Кононенко, Л. А. Нечипоренко, Т. С. Нінова, Л. О. Пашіс, І. І. Погрібний, В. І. Салапатов, О. А. Спрягайло, Л. Г. Туз, Л. В. Швидка; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. - Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2019. - 555 c. - ("Юридичні науки. Інтелектуальна власність. Державне управління і соціально-політичні науки. Економіка, підприємництво, туризм, менеджмент", "Філологічні науки. Соціальні комунікації"). - укp. - англ.

Розглянуто актуальні питання філології, соціальних комунікацій, інтелектуальної власності, державного управління, економіки, підприємництва, туризму та менеджменту. Вивчено вплив глобалізації на тенденції розвитку політичної системи України. Визначено роль економічного аналізу в підвищенні ефективності використання трудових ресурсів підприємств. Проаналізовано стан розвитку культурно-пізнавального туризму у Вінницькій області. Висвітлено особливості забезпечення стабільного функціонування готельно-ресторанного бізнесу в Україні. Розкрито специфіку художнього відображення жіночої психології в романі М. Матіос "Щоденник страченої". Простежено тенденції засвоєння нових запозичень (на матеріалі української та польської мов). Розглянуто особливості висвітлення медичної тематики в новинах загальнонаціональних телеканалів. Подано інформацію щодо формування англомовної читацької компетенції в майбутніх викладачів англійської мови. Увагу приділено лексичним засобам вираження емоцій і почуттів у сучасному німецькому молодіжному мовленні. Розглянуто проблему еквівалентності й адекватності перекладу на матеріалі британського телесеріалу "Sherlock" і його перекладу українською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Селянство, земля і влада в період Української революції (1917-1921 рр.) : [монографія] / С. В. Корновенко, Н. І. Земзюліна, Н. А. Ковальова, Б. Г. Малиновський, В. В. Масненко, А. Г. Морозов, О. В. Михайлюк, Ю. Г. Пасічна; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси : Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького, 2020. - 439 c. - Бібліогр.: с. 405-439 - укp.

Досліджено соціокультурні трансформації в українському селі на початку XX ст. Зроблено аналіз аграрного законодавства, висвітлено проведення перетворень у сфері землеволодіння та землекористування в українському селі різними політичними силами періоду Української революції 1917 - 1921 рр. Описано події Української революції 1917-1921 рр. Окреслено особливості аграрного питання на західноукраїнських землях, становлення національної державності на західноукраїнських землях та наведено розробку аграрного законодавства. Розглянуто аграрну політику Уряду Півдня Росії (С. В. Корновенко), зміст врангелівського аграрного законодавства, діяльність волосних та повітових земельних рад, аспекти закріплення землі у приватну власність селян. Увагу приділено радянській аграрній політиці періоду Української революції (1917 - 1921 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-283

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

XI Богданівські читання : матеріали Всеукр. наук. конф. : [зб. наук. пр.] / ред.: Ю. П. Присяжнюк, К. В. Івангородський, В. Ф. Боєчко, О. О. Драч, Н. І. Земзюліна, О. В. Марченко, В. В. Масненко, А. Г. Морозов, Л. І. Синявська, А. Ю. Чабан, О. О. Мазур, В. О. Кірєєва, Ю. М. Михайлюк, А. І. Темченко, А. І. Касян, Д. В. Хоменко; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Наукове товариство імені Шевченка. - Черкаси : Ю. Чабаненко, 2021. - 207 c. - укp.

Наведено результати досліджень, присвячених постаті Б. Хмельницького, історії козацтва та України загалом. Висвітлено актуальні питання археології, етнології, краєзнавства, всесвітньої історії, міжнародних відносин, філософії. Розглянуто образ Богдана Хмельницького в працях польських істориків початку XX ст. Проаналізовано історіографію діяльності РПЦ на території України (1861 - 1874 рр.). Досліджено політику історичної пам'яті в законодавчих і нормативних актах України. Розглянуто музичні символи в металопластиковій оздобі споруд Львова кінця XIX - початку XX ст. Охарактеризовано правове становище жінки в козацьку добу. Увагу приділено зовнішній політиці Візантійської імперії за Юстиніана І, геополітичному простору націогенезису Кримського ханства XV - XVI ст., історії здобуття незалежності Техасом, дипломатичним відносинам України та країн Антанти в 1917 р. Розкрито питання визначення парадигмальних засад феноменологічної естетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я431(4УКР-4ЧЕК-2Ч) + Т3(4УКР)51 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857727 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського