Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Зубарєв М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Зубарєв М. Г. 
Оптимізація лікування хворих з метастазами колоректального раку в печінку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / М. Г. Зубарєв; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Л., 2011. - 21 c. - укp.

Удосконалено схему діагностики метастазів колоректального раку (КРР) у печінці на підставі аналізу ефективності та доцільності застосування таких діагностичних методів як черезшкірна трепан-біопсія (ЧТБ), ультразвукове дослідження (УЗД), комп'ютерна томографія (КТ), серологічний маркер раково-ембріонального антегена (PEA), ангіографія, яка, в свою чергу, покращила подальше планування тактики лікування. Вперше розроблено схему комплексного лікування хворих на КРР з метастазом (Мтс) у печінку, яка включає в себе поєднання доопераційної та післяопераційної хіміотерапії (ХТ) з анатомічною резекцію печінки, радіочастотної термоабіляції (РЧТА), на підставі аналізу ефективності даних лікувальних методів, які суттєво збільшили тривалість життя у порівнянні з ХТ і симптоматичним лікуванням. Вперше встановлено ефективність симультанних резекцій печінки, які покращили безпосередні та віддалені результати лікування хворих з Мтс КРР у порівнянні з двохетапними та самостійними резекціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3-36 + Р569.435.1-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ярема Р. Р. 
Рак шлунка з високим ризиком імплантаційного метастазування: клініко-морфологічні аспекти стратифікації та сучасні методи лікування: (огляд л-ри) / Р. Р. Ярема, Т. Г. Фецич, М. Г. Зубарєв // Клініч. хірургія. - 2010. - № 5. - С. 59-64. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Зубарєв М. Г. 
Резекція печінки у поєднанні з хіміотерапією в оптимізації лікування хворих на метастатичний колоректальний рак / М. Г. Зубарєв, Т. Г. Фецич, О. О. Ковальов, К. О. Ковальов, Р. Р. Ярема, А. П. Ревура // Клініч. хірургія. - 2010. - № 7. - С. 5-11. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

"Золотим стандартом" в лікуванні хворих на метастатичний колоректальний рак (КРР) на сучасному етапі вважають анатомічну резекцію печінки, що забезпечує виживання протягом 5 років 23 - 35 % пацієнтів, а в поєднанні з хіміотерапією - 35 - 58 %. Вивчено безпосередні результати комбінованого лікування та його вплив на тривалість життя хворих на КРР з метастазами у печінці. У Львівському онкологічному центрі та Запорізькому онкологічному диспансері в період з 2000 по 2009 р. проведене комбіноване лікування 60 хворих на метастатичний КРР. Комбіноване лікування передбачало резекцію печінки в поєднанні з ад'ювантною хіміотерапією (АХТ) та видаленням пухлини товстої кишки. Медіана загального виживання хворих, яким проведене комбіноване лікування, становила 24,1 міс. Поєднання резекції печінки з АХТ сприяло достовірному покращанню віддалених результатів. Відзначено невелику частоту ускладнень та низьку післяопераційну летальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фецич Т. Г. 
Сучасні можливості лікування метастатичного колоректального раку / Т. Г. Фецич, А. П. Ревура, М. Г. Зубарєв, Р. Р. Ярема // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2012. - 14, № 2. - С. 93-96. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Проведено огляд сучасних можливостей лікування хворих на метастатичний колоректальний рак. Детально висвітлено раціональний вибір тактики лікування пацієнтів з ізольованими метастазами у печінку з застосуванням хірургічного та хіміотерапевтичного методів (включаючи препарати спрямованої молекулярної дії). Новий комбінований підхід у випадку карциноматозу очеревини - поєднання циторедуктивної операції та гіпертермічної внутрішньочеревної хіміотерапії. Акцентовано на провідній ролі мультидисциплінарного підходу до лікування хворих на метастатичний колоректальний рак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колеснік О. О. 
Двохетапна резекція печінки у хворої з метастазами нейроендокринної пухлини. Клінічний випадок / О. О. Колеснік, А. В. Лукашенко, М. Г. Зубарєв, Ю. В. Остапенко // Клинич. онкология. - 2017. - № 3. - С. 22-25. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Зубарєв М. Г. 
Клінічні рекомендації з діагностики та лікування нейроендокринних пухлин шлунка і дванадцятипалої кишки / М. Г. Зубарєв, О. О. Колеснік, А. В. Лукашенко, Ю. В. Остапенко, А. В. Бойко // Клинич. онкология. - 2017. - № 4. - С. 19-25. - укp.

Нейроендокринні пухлини (НЕП) об'єднують доволі велику групу пухлин, які характеризуються біологічною різноманітністю та гетерогенністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за останні роки спостерігається підвищення частоти виявлення НЕП до 3,65 випадку на 100 тис. населення на рік. Стадія та диференціювання НЕП є основними факторами прогнозу у пацієнтів з НЕП шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Застосування сучасних методів діагностики - комп'ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії, сцинтиграфії, позитронно-емісійної томографії, поєднаної з комп'ютерною томографією, та імуногістохімічного дослідження біологічного матеріалу - відіграє ключову роль у виявленні НЕП ШКТ. Основні принципи хірургічного лікування полягають у адекватному обсязі лімфодисекції, видаленні всіх видимих первинних пальпабельних пухлин, усуненні рецидиву та метастазів. Медикаментозне лікування пацієнтів із НЕП ШКТ IV стадії залежить від ступеня градації (G), показників індексу проліферації (Ki-67) та мітотичної активності і полягає у застосуванні пролонгованих октреотидів, імунотерапії, системної хіміотерапії та локорегіонарної терапії. Медіана загальної виживаності пацієнтів із НЕП ШКТ I - III стадії, які отримали лікування, становить 112 - 170 міс, III - 70 - 105 міс та IV - 13 - 60 міс відповідно. Представлено рекомендації з діагностики та лікування пацієнтів з НЕП ШКТ базуються на рекомендаціях ENETS 2016 р., NCCN 03/2017, дані яких оновлювалися на основі перегляду літератури на базі пошукового ресурсу PUBMED за 2015 - 2016 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зубарєв М. Г. 
Клінічні рекомендації з діагностики та лікування нейроендокринних пухлин тонкої кишки : (огляд) / М. Г. Зубарєв, О. О. Колеснік, А. В. Лукашенко, Ю. В. Остапенко, А. В. Бойко // Клинич. онкология. - 2018. - 8, № 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 135 назв. - укp.

Нейроендокринні пухлини (НЕП) об'єднують доволі велику групу новоутворень, які характеризуються біологічною різноманітністю та гетерогенністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за останні роки відмічається підвищення частоти виявлення НЕП до 3,65 випадку на 100 тис. населення. Стадія та диференціювання НЕП є основними факторами прогнозу у пацієнтів із НЕП шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Застосування сучасних методів діагностики - комп'ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії, сцинтиграфії, позитронно-емісійної томографії, поєднаної з комп'ютерною томографією, та імуногістохімічного дослідження біологічного матеріалу - відіграє ключову роль у виявленні НЕП ШКТ. Основні принципи хірургічного лікування полягають у адекватному обсязі лімфодисекції, видаленні всіх видимих первинних пальпабельних пухлин, усуненні рецидиву та метастазів. Медикаментозне лікування пацієнтів із НЕП ШКТ IV стадії залежить від ступеня градації (G), індексу проліферації (Ki-67) та мітотичної активності і полягає у застосуванні пролонгованих октреотидів, імунотерапії, системної хіміотерапії та локорегіонарної терапії. Медіана загальної виживаності пацієнтів із НЕП ШКТ I - III стадії, які отримали лікування, становить 112 - 170 міс, III - 70 - 105 міс та IV - 13 - 60 міс відповідно. Представлені рекомендації з діагностики та лікування пацієнтів із НЕП ШКТ базуються на рекомендаціях ENETS 2016 р., NCCN 03/2017, дані яких оновлювалися на основі перегляду літератури на базі пошукового ресурсу PubMed за 2015 - 2016 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зубарєв М. Г. 
Клінічні рекомендації діагностики та лікування метастатичних нейроендокринних пухлин шлунково-кишкового тракту : (огляд) / М. Г. Зубарєв, О. О. Колеснік, А. В. Лукашенко, А. В. Бойко, А. Д. Рудськой, Ю. В. Остапенко // Клинич. онкология. - 2018. - 8, № 2. - С. 97-106. - Бібліогр.: 113 назв. - укp.

Метастатичні нейроендокринні пухлини (НЕП) шлунково-кишкового тракту (ШКТ) виникають доволі часто порівняно з іншими локалізаціями НЕП. Найчастіше метастази локалізуються у печінці та лімфатичних вузлах, рідше - у кістках та інших органах. Завдяки сучасним методам діагностики, таким як магнітно-резонансна томографія, комп'ютерна томографія, октреоскан та позитронно-емісійна томографія, поєднана з комп'ютерною томографією, із застосуванням нових радіофармпрепаратів, вдається не тільки виявляти метастази (Мтс) НЕП, але і локалізувати первинну пухлину, що до останнього часу було однією з основних проблем у діагностиці та лікуванні Мтс НЕП. Хірургічний метод залишається найефективнішим лікуванням Мтс НЕП, метою якого є видалення первинної пухлини та всіх Мтс (з печінки, очеревини, легень та ін.), що значно покращує загальну виживаність пацієнтів. Також з успіхом використовуються локорегіонарні методи лікування (радіочастотна термоабляція, емболізація та локальна променева терапія). Знайшли своє застосування аналоги октреотиду (пролонговані октреотиди) та таргетні препарати, які дозволили покращити віддалені результати у випадку нерезектабельних НЕП та Мтс, а також ефективно контролювати карциноїдний синдром. Мета дослідження - провести огляд літератури за останнє десятиліття, присвяченої проблемі діагностики та лікування метастатичних НЕП, і висвітлити сучасний підхід та останні дані щодо використання нових методів і технологій у лікуванні Мтс НЕП. Слід врахувати, що більшість робіт, присвячених цій проблемі, базується наданих незначної кількості проспективних та неконтрольованих досліджень, тому, беручи до уваги різноманітність ефективних лікувальних опцій для пацієнтів з Мтс НЕП ШКТ, дуже важливо ретельно оцінити кожний конкретний випадок та обговорити майбутній план лікування мультидисциплінарною командою. Наведені рекомендації базуються на даних клінічних рекомендацій Європейської асоціації нейроендокринних пухлин (ENETS) за 2016 р., американських Національних стандартів діагностики та лікування злоякісних пухлин (NCCN), 3-тє видання за 2017 р., огляду літератури за 2010 - 2017 рр. з використанням пошукового ресурсу PubMed та даних хворих з Мтс НЕП, пролікованих у Національному інституті раку в період з 1997 по 2017 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського