Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Зубик А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Зубик А. 
Економічна ситуація як чинник української трудової міграції / А. Зубик // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія . - 2015. - Вип. 2. - С. 81-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Одним з каталізаторів трудової міграції українців є економічна ситуація. Якщо рівень ВВП до цього має лише опосередкований вплив, то показники середньомісячної заробітної плати, рівня безробіття та прожиткового мінімуму прямо впливають на рішення про здійснення трудової міграції. Проаналізовано динаміку середньомісячної заробітної плати та рівня безробіття в розрізі областей. Додатково здійснено аналіз рівня мінімальної заробітної плати, пенсії та прожиткового мінімуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зубик А. 
Динаміка чисельності та етномовні процеси в українській діаспорі Російської Федерації за переписами населення 2002 та 2010 рр. / А. Зубик // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2017. - № 1. - С. 74-85. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано причини зменшення чисельності української діаспори в Росії у розрізі адміністративних одиниць середньої ланки. У ході дослідження встановлено, що на динаміку чисельності та асиміляційні процеси впливають близькість до України, наявність трудової міграції та етнічна специфіка регіону проживання. За результатами переписів складено карти розселення української діаспори.прод


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4РОС=411.4) + Т3(4РОС9=УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зубик А. І. 
Сучасна українська діаспора: розселення, соціо- і демогеографічні процеси : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / А. І. Зубик; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2017. - 17 c. - укp.

Розроблено теоретичні й методичні засади суспільно-географічного дослідження української діаспори. Визначено суспільно-географічну сутність терміна "діаспора", проаналізовано етнокультурні критерії програм перепису населення, на основі яких здійснено типізацію країн за інформаційною основою щодо української діаспори. Виділено чинники, що впливають на етногеографічні процеси у середовищі української діаспори. Виявлено сучасний стан та тенденції розселення української діаспори, зокрема досліджено зміни її розселення в розрізі макрорегіонів, країн та адміністративних одиниць середньої і нижньої ланки. Визначено статевовікову структуру української діаспори та її освітній рівень, виявлено та узагальнено закономірності у поширенні української мови у світі. Встановлено чинники, що впливають на зменшення чисельності українців у світі. Проаналізовано найважливіші проблеми вітчизняної діаспоральної політики та суспільно-географічних досліджень української діаспори. Розроблено і викладено рекомендації щодо їх вирішення. На основі аналізу результатів переписів населення здійснено типізацію країн, де проживає численна українська діаспора.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зубик А. 
Сучасна трудова міграція українського населення в Польщу / А. Зубик // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2014. - Вип. 1. - С. 107-113. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Українське населення активно задіяне у міжнародних трудових міграційних процесах. Найпотужніші потоки українських трудових мігрантів спрямовані до Італії, Іспанії, Португалії, Німеччини, Чехії та Польщі. В цьому контексті трудова міграція до Польщі набуває особливого значення. Ця країна межує з Україною, близька в культурному й історичному аспекті, має значну українську діаспору. Офіційний сумарний показник трудової міграції до Польщі перевищив 100 тис. осіб. За останні роки кількість дозволів на працю виданих українцям збільшилася в 3,4 раза. Українська трудова міграція передусім спрямована у Мазовецьке, Великопольське, Малопольське, Нижньосілезьке, Поморське та Любуське воєводства. Близько 60 % дозволів, виданих у Мазовецькому воєводстві, припадає на Варшаву. Головними регіонами-постачальниками українських трудових мігрантів є західні області, передусім Львівська, Волинська, Тернопільська, Івано-Франківська та Рівненська області. Значною проблемою є недооблік українських трудових мігрантів службами статистики, через високу частку нелегальних трудових мігрантів, легальних трудових мігрантів, які не реєструються в офіційних міграційних органах України, та осіб, які займаються "човниковим" бізнесом без постійного працевлаштування у Польщі. Найбільше українських трудових мігрантів працює у сільському господарстві. Іншими важливими секторами зайнятості є торгівля, будівництво, діяльність домашньої прислуги. Українські трудові мігранти виграють конкуренцію у поляків через меншу заробітну плату, ширший діапазон виконуваних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)824.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського