Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Зіневич А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Зіневич А. 
Підвищення якості підготовки майбутніх педагогів - завдання педагогічного училища Дніпропетровського національного університету / А. Зіневич, Р. Аронова // Нова пед. думка. - 2008. - № 4. - С. 103-105. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто досвід проведення моніторингу навчальних досягнень студентів, що дає можливість порівняти реальні результати з очікуваними, визначити передумови для прийняття управлінських рішень щодо підвищення якості навчання студентів, готовності їх до професійної діяльності. Висвітлено проблему підготовки майбутніх педагогів початкових шкіл та дошкільних закладів, яка вирішується шляхом запровадження кредитно-модульної системи навчання, лекційно-семінарських занять, впровадженням комп'ютерних та мультимедійних засобів навчання, стимулювання самостійної пошукової діяльності студентів, використання активних та інтерактивних методів навчання, оновлення методичного забезпечення навчального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Людина в сучасному світі: соціально-філософський та культурно-антропологічний виміри : [колект.] монографія / Є. В. Більченко, О. М. Берегова, Т. І. Гаєвська, В. В. Демещенко, А. С. Зіневич, М. В. Лукашенко, В. В. Лях, Н. Б. Отрешко; Національна академія мистецтв України, Інститут культурології. - Київ : Ін-т культурології НАМ України, 2020. - 350, [1] c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Викладено авторське бачення питання визначення людини й усвідомлення її місця у світі, що постійно змінюється. Висвітлено соціально-філософський контекст історії культурно-антропологічної парадигми. Увагу приділено екзистенційній антропології у французькій філософській думці XX ст. Розглянуто ланцюг методологічних поворотів в антропологічній традиції гуманістики XX ст. Окреслено проблеми та перспективи транскультури як експериментального патерна новітньої ідентичності. Проаналізовано зарубіжний досвід реалізації піднесеного суб'єкта піднесеного. Подано інформацію про культурно-патологічних персонажів сучасності: закон vs перверзія, розкол vs шизофренія, часовість vs фатальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зіневич А. С. 
Людина і світ в екзистенціальній філософії Г. Марселя та Е. Мінковського : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / А. С. Зіневич; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Зазначено, що дисертація є першим у вітчизняній історії філософії дослідженням феноменології й екзистенціальної філософії Е. Мінковського та першим в історії філософії порівнянням екзистенціальної думки Г. Марселя з думкою Е. Мінковського з метою виявлення спільності витоків і спрямування розвитку їхніх концепцій контакту людини зі світом. Зауважено, що результати дослідження дозволили об’єднати екзистенціальну думку Г. Марселя та Е. Мінковського в окрему феноменологічну й екзистенціальну традицію, витоком якої є феноменологія А. Бергсона. Було виявлено оригінальність їхніх феноменологічних методів “вторинної рефлексії” (Г. Марсель), “симпатії” та “споглядання” (Е. Мінковський), які дозволяють осягнути конкретний життєвий досвід людини та феномени її переживання в їхній цілісності та конкретності. Було виявлено специфічність їхніх поглядів на реальність як на “екзистенціальну реальність”. Виявлено особливість концепцій особистості Г. Марселя та Е. Мінковського, яка розуміється ними як єдність індивідуально-екзистенціального й універсально-духовного вимірів в людині. Розкрито своєрідність концепції Г. Марселя й Е. Мінковського щодо екзистенціального відчуження, яке розуміється ними як відчуження гіпертрофованої свідомості від екзистенціального виміру всередині людини, та як відчуження свідомості від світу та інших людей внаслідок зайняття позиції зовнішнього спостерігача, не залученого у буття. Показано шлях подальшого розвитку думки Е. Мінковського його послідовниками Р. Д. Лейнгом і Ж. Габелем для дослідження соціальних форм відчуженого існування другої половини XX ст. Доведено актуальність концепцій “залучення” Г. Марселя та “життєвого контакту з реальністю” Е. Мінковського для подолання сучасних форм екзистенціального відчуження людини, а також для пошуку людиною сенсу свого життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440031 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського