Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Илиев Ив$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Илиев Ив. Г. 
Остатцъи от еркечкото широко e в бесарабски български говори = Залишки "е широкого" (e) в бессарабських болгарських говірках / Ив. Г. Илиев, М. Р. Георгиева // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 21. - С. 23-35. - Бібліогр.: 13 назв. - болг.

Розглянуто проблему особливостей фонетичного складу словоформ бессарабских болгарських говірок у селах Калчево і Виноградне Болградского району: наявність у них особливого звука, так званого "е широкого" (e) замість староболгарського о носового та ъ. Це явище залишилося за межами наукових досліджень дослідників болгарських говірок України, включаючи авторський коллектив Атласу болгарських говоров в СРСР і авторку монографії, присвяченої калчевскій говірці, С. Топалову. Робота містить приклади вживання фонеми "е широке", а також авторську гіпотезу про те, що в діалектній болгарській говірці мешканців сел Калчево і Виноградне ця фонема проникла з втраченої нині говірки жителів села Голиця, у якій вона вживалась.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Илиев Ив. Г. 
Още по въпроса за произхода на шикирлийци и някои други украински българи = Ще про питання походження шикирлійських і деяких інших болгар України / Ив. Г. Илиев // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 23. - С. 118-131. - Бібліогр.: 14 назв. - болг.

Продовжено попереднє дослідження автора ("Про походження населення в селах Лощинівка та Суворово, Українська Бессарабія"), у якому показано, що населення в бессарабських селах Суворово та Лощинівка та відповідно в їхніх колоніях у Приазов'ї походить із сучасного села Маломирово (Хамбарлій), Єлховско, на південному сході Болгарії. Фонетичні, морфологічні, синтаксичні та лексичні докази, взяті з різних статей та особистих спостережень, у вищезгаданому дослідженні доповнюються даними з карт Атласу болгарських говорів в СРСР. Вони не лише підтверджують правильність попередніх міркувань, а й показують, які інші болгарські поселення в Україні є найближчими до макродіалекту сіл Маломирово, Суворово та Лощинівка і звідки можуть походити їхні мешканці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського