Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Казімова Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Казімова Ю. 
До поняття формату жанру інтерв'ю у журналістиці / Ю. Казімова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 896. - С. 59-62. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено формат сучасного газетного інтерв'ю. Це питання актуальне сьогодні, адже, незважаючи на те, що є багато журналістських інтерв'ю, у яких чітко дотримано вимог жанру, проте є також випадки не професійно поставлених запитань, неготовності журналістів до проведення інтерв'ю, нелогічність постановки запитань. Для визначення специфіки підготовки журналістами ефективного інтерв'ю, досліджено формат цього жанру в журналістиці; проаналізовано ознаки інтерв'ю як жанру журналістики; охарактеризовано види інтерв'ю за комунікативним наміром (метою) і типом комунікативної стратегії, форми, за кількістю учасників; визначено правила проведення інтерв'ю та формулювання запитань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Семен Н. 
Соціальна мережа Instagram як сучасна платформа популяризації журналістського контенту / Н. Семен, Ю. Казімова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 3. - С. 95-98. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Сучасна вітчизняна журналістика намагається наслідувати тенденції світових мас-медіа. Це надзвичайно позитивне явище, яке свідчить про глобалізацію та прогресивність. Дослідження сконцентроване довкола соціальної мережі Instagram, яка від часу свого заснування здобула велику популярність як серед пересічних користувачів, так і серед журналістів. Робота сучасного журналіста в соціальних мережах сьогодні є надзвичайно необхідною йому як для власного інформування, так і для популяризації свого контенту серед аудиторії. Платформа Instagram має низку специфічних особливостей, що відрізняє її від інших соціальних мереж. Саме тому для ефективності роботи в Instagram потрібно дотримуватись певних правил і тенденцій. Крім того, Instagram надзвичайно стрімко та систематично покращує свої функції. Відтак, аби досягти ефективності у просуванні власного контенту, потрібно постійно досліджувати та аналізувати всі інструменти популяризації через соціальну мережу Instagram. Поки що українські журналісти не виробили чіткої стратегії роботи у соціальній мережі Instagram, тому це питання сьогодні є надзвичайно актуальним. Адже журналістика, представлена в соціальних мережах, - одна з ознак демократичного суспільства, а також запорука успіху в аудиторії, оскільки майже кожна сучасна людина є користувачем тієї чи іншої соцмережі. Саме тому потребує поглиблення науковий арсенал праць у сфері просування контенту через соціальні мережі, зокрема Instagram, який допоможе згодом застосувати на практиці здобуті теоретичні знання. Оскільки таких досліджень в українському журналістикознавстві надзвичайно мало, то потрібно аналізувати досвід закордонних колег, висвітлений в багатьох іноземних наукових працях, і виокремлювати власні критерії успішного просування контенту в Instagram, враховуючи реалії вітчизняного медійного ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(4УКР) + С5*333.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казімова Ю. 
Особливості висвітлення матеріалів у інтернет-виданнях / Ю. Казімова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 4. - С. 96-101. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено особливості висвітлення журналістських матеріалів у інтернет-ЗМІ. Це питання є актуальним сьогодні, адже журналістів очолюють люди різного рівня, від чого і залежить спосіб подання інформації у ЗМІ. Також іноді трапляються випадки, коли журналісти онлайн-ЗМІ подають інформацію не у форматі інтернет-видання, публікують занадто довгі або надто короткі матеріали. З метою покращання подання журналістських онлайн-матеріалів застосовано метод моніторингу матеріалів на прикладі інтернет-ЗМІ "Гал-Інфо" та "ZAXID.NET". Необхідно зазначити, що в інтернет-виданнях поєднуються ознаки всіх видів ЗМІ. Користувачі інтернету мають можливість одночасно отримувати аудіовізуальну та текстову інформацію без використання традиційних ЗМІ. Також інтернет надає інформації інформацію про те, що його цікавить, а також інтерактивність, яка надає споживачеві змогу вступити у діалог із медіа. Мета роботи - дослідити особливості подання журналістських матеріалів у інтернет-виданнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62с51

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції "Інновації та особливості функціонування ЗМІ України" = Innovations and reculiarities of functioning of mass media of Ukraine : 25 березня 2021 р. / ред.: З. В. Галаджун, Б. В. Іваницька, Н. Ф. Семен, Х. Р. Білограць, М. О. Кіца; упоряд.: Ю. Р. Казімова; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Львівська політехніка, 2021. - 115 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено теоретичні аспекти маніпуляцій під час інтерв'ю. Охарактеризовано інформаційні жанри в друкованих виданнях. Проаналізовано сучасні проблеми вітчизняної екологічної журналістики. Досліджено жанрово-тематичні особливості університетської періодики минулого (На прикладі газет "Ужгородський університет" та "Бюлетень прес-служби Ужгородського національного університету"). Досліджено види та роль реклами у просуванні інтернет-магазину. Висвітлено специфіку сайту української служби ВВС. Проаналізовано різновиди інструментів впливу на свідомість, психіку підлітків і молоді у блогах мережі "Інстаграм". Розглянуто сучасні підходи до комунікації з аудиторією. Досліджено методи маніпулятивного впливу в матеріалах ресурсу "112.UA" за 2020 рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції "Інновації та особливості функціонування ЗМІ в демократичному суспільстві" = Innovations and reculiarities of functioning of mass media in democratic society : 28 жовтня 2021 р. / ред.: З. В. Галаджун, О. В. Гарматій, Х. Р. Білограць, Н. Ф. Семен, Ю. Р. Казімова; упоряд.: О. В. Гарматій; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Львівська політехніка, 2021. - 111 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто маніпуляційні технології на телеканалі "1+1". Висвітлено особливості вдосконалення вітчизняного суспільного телебачення (на прикладі телеканалу "UА:Перший"). Досліджено роль медіа у формуванні внутрішньої культури та стратегії внутрішніх комунікацій у ритейл-підприємстві. Охарактерзовано роль факту в журналістському розслідуванні. Проаналізовано особливості комунікації між роботодавцями та студентами засобами медіа. Розглянуто соціальну мережу Fасевоок як метод популяризації контенту онлайн-ЗМІ (на прикладі сторінки "Української правди"). Висвітлено вплив ЗМІ на соціальну напруженність суспільства. Охарактеризовано медійний інструментарій для просування автомобільного бренду. Досліджено гендерний вимір сучасних партійних ЗМІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції "Іновації та особливості функціонування ЗМІ в демократичному суспільстві", 27 жовтня 2022 р. = Innovations and peculiarities of functioning of mass media in democratic society / ред.: З. В. Галаджун, Н. Ф. Семен, Б. В. Іваницька, Х. Р. Білограць, І. С. Пуцята, Н. М. Дзьомба, М. О. Кіца; упоряд.: Ю. Р. Казімова; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2022. - 131 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено особливості застосування на українському телебаченні комунікаційних теорій медійного впливу. Охарактеризовано епістолярну спадщина Олени Теліги як історичне тло. Розглянуто зміни в роботі журналістів українських онлайнових медіа в час повномаштабного вторгнення. Проаналізовано філософію висвітлення правдивої інформації в межах сучасної документалістики. Висвітлено авторську концепцію музично-виконавських архетипів і текст музичної культури. Досліджено ключові засади підготовки журналіста-телеоператора. Охарактеризовано специфіку маніпуляційних технологій в українських інтернет-ЗМІ. Увагу приділено музиці як інструменту комунікації під час війни. Висвітлено особливості функціонування телебачення в демократичному суспільстві. Досліджено перекладну українську літературу як інструмент культурної дипломатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції "Інновації та особливості функціонування ЗМІ в демократичному суспільстві", 26 травня 2022 р. = Innovations and Peculiarities of Functioning of Mass Media in Democratic Society / ред.: З. В. Галаджун, Н. Ф. Семен, Б. В. Іваницька, Х. Р. Білограць, І. С. Пуцята, Н. М. Дзьомба, М. О. Кіца; упоряд.: Ю. Р. Казімова; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2022. - 131 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол. - англ.

Розглянуто заголовок як основу журналістського матеріалу. Увагу приділено контенту літературно-художньої періодики в Україні. Досліджено питання ґендерної дискримінації в політиці очима суспільно-політичних Інтернет-ЗМІ. Акцентовано на іномовленні в умовах гібридної війни. Розглянуто стереотипи образу жінки в сучасному рекламному дискурсі. Описано особливості та ризики медичної журналістики під час епідемії коронавірусу в Україні. Увагу приділено опитуванню в медіа дослідженнях. Розкрито значимість і особливості ЗМІ в формуванні демократичного суспільства. Розглянуто блог і подкаст як розвиток професійної діяльності коментатора й оглядача радіо та телебачення. Висвітлено діяльність українських журналістів в умовах війни в Україні (на прикладі телемарафону "Єдині новини"). Розглянуто проблему ілюстративного наповнення вишівської преси. Досліджено соціальні мережі та месенджери як метод популяризації контенту онлайн ЗМІ. Акцентовано на журналістиці під час війни. Окреслено особливості матеріалів Інтернет-видань. Визначено вплив соціальних медіа на взаємодію з виборцями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Збірник матеріалів VI Міжнародної науково-практичної конференції "Інновації та особливості функціонування ЗМІ в демократичному суспільстві", 23 травня 2023 р. / ред.: З. В. Галаджун, Н. Ф. Семен, Б. В. Іваницька, Х. Р. Білограць, І. С. Пуцята, Н. М. Дзьомба, М. О. Кіца; упоряд.: Ю. Р. Казімова; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2023. - 107 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

У збірнику вміщено матеріали VI Міжнародної науково-практично конференції «Інновації та особливості функціонування ЗМІ в демократичному суспільстві» кафедри журналістики та засобів масової комунікації Інституту права, психології та інноваційної освіти. Засідання конференції відбулось 23 травня 2023 р. На засіданні конференції було виголошено понад 40 доповідей студентів та молодих дослідників.СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ “ІННОВАЦІЇ ТЛ ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗМІ У ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІТЕМАТИКА НОВИН НА ТЕЛЕКАНАЛАХ «ЕСПРЕСО» ТА «1+1» КРІЗЬ ПРИЗМУ ТЕОРІЇ КУЛЬТИВУВАННЯ 5 Білограць X., Оличенко О. МАНІПУЛЯЦІЇ В МЕДІА: НА ПРИКЛАДІ ТЕЛЕЕФІРІВ «1+1» ТА «РАДА» 7 Білограць X., Римець А. ЖУРНАЛІСТИКА ВВС (ОСОБЛИВОСТІ БРИТАНСЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ СЛУЖБИ НОВИН) 8 Білограць X., Стадник І. ЖУРНАЛІСТСЬКІ СТАНДАРТИ ТА ПРОФЕСІЙНА ЕТИКА ПІД ЧАС ВІЙНИ НА ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСАХ КАНАЛІВ «ІНТЕР» ТА 10 Бунчук В., Іваницька Б. «УКРАЇНСЬКИЙ ФЕМІНІЗМ ЯК ОКРЕМА ТЕЧІЯ ВСЕСВІТНЬОГО РУХУ» 11 Волченська Д., Іваницька Б. ВИКЛИКИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ 14 Грибалева О., Кіца М. ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ ЯК ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ ПІД ЧАС ВІЙНИ 17 Дика Н. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ФЕСТИВАЛЬ «АНТОЛОГІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ» 19 Дворянин П. ВТОМА ВІД ЕМПАТІЇ. ДИНАМІКА ВИСВІТЛЕННЯ ВІЙНИ В УКРАЇНІ 22 Іваніцька М., Іваницька Б. СПЕЦИФІКА РОБОТИ СПОРТИВНОГО ЖУРНАЛІСТА 24 Галаджун 3., Ільчук А., Ярмолович А. МУЗИЧНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ ЖУРНАЛ «БАНДУРА»: ТИПОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИДАННЯ 26 Галаджун 3., Марціняк X. «СХЕМИ: КОРУПЦІЯ В ДЕТАЛЯХ»: ТЕМАТИКА МАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ ЖАНРОВІ ФОРМИ (ЗА БЕРЕЗЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2023 РІК) 28 Казімова Ю. ОСОБЛИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ ГАЗЕТНИХ ВИДАНЬ 30 Ковальчик Н., Іваницька Б. «ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ПРОТИ ЯТЯ ФЕЙКОВИМ НОВИНАМ В ЗМК» 32 Кузнецова О. СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЖУРНАЛІСТІВ ПІД ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ 2023 Р 34 Кулинич М., Дзьомба Н. ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ ВІТАЛІЯ ПОРТНИКОВА 37 Кіца М. ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО МЕДІЙНОГО ПРОСТОРУ ПОЛЬЩІ 38 Левицька В., Кузнецова О. ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ РЕГІОНАЛЬНОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ «СУСПІЛЬНЕ ЛЬВІВ» 2023 р 40 МакарчукК. ПОЧАТКОВИЙ ЕТАП ЕПІДЕМІЇ СОУГО- 19 НА СТОРІНКАХ ГАЗЕТИ «УРЯДОВИЙ КУР’ЄР» (БЕРЕЗЕНЬ 2020) 42 Макарчук О,, Мазепа Д. ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ * ттліУТІ» ЖГЇІГГ А V ЛОН ., Іваницька Б. РОЛЬ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВИДАНЬ У ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ ТА СТАНОВЛЕННІ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ 65 Раховська М., Гоцур О. ЖУРНАЛІСТСЬКІ ЬЛОГИ В ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯХ ТА СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖЕВИХ ПЛАТФОРМАХ 688 Семен Н. ЯВИЩЕ ХАЙПУ В ІНСТАГРАМІ ЯК ОДНЕ З ДЖЕРЕЛ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ КОНТЕНТУ 70 Стащенко М., Кузнецова О. ЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИСВІТЛЕННЯ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ У ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗМІ УКРАЇНИ 72 Тихоліз А., Гоцур О. ЖІНКА-ЖУРНАЛІСТКА НА ВІЙНІ: ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ТА ТЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ 74 Ткаченко А., Гоцур О. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАГАЛЬНОГО ОБРАЗУ ТВОРЧОГО ПОРТРЕТУ ЖУРНАЛСТА: УКРАЇНСЬКИЙ ТА АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОСВІД 76 Фінклер Ю. КОНВЕРГЕНТНІСТЬ МЕДІА ТА ЦИФРОВИХ ПЛАТФОРМ: ВИМОГА ЧАСУ І СВІТОВА ТЕНДЕНЦІЯ 79 Чулей В., Толочко Н. ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ІСТОРИЧНОЇ ТЕМАТИКИ В НОВІТНІХ МЕДІА (НА ПРИКЛАДІ ВИДАННЯ «ЛОКАЛЬНА ІСТОРІЯ») 80 Юрченко С., Кузнецова О. ОСОБЛИВОСТІ БЛОГІВ ВІДОМИХ УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ 83 Яновська X., Кузнецова О. ДЕЗІНФОРМАЦІЙНІ РОСІЙСЬКІ НАРАТИВИ ЩОДО ВІЙНИ В УКРАЇНІ В «ТНЕ NEW YORK TIMES» ТА «ТНЕ WASHINGTON POST» 85 Яремншина А., Кузнецова О. ЗОВНІШНІ Й ВНУТРІШНІ ЧИННИКИ ОБРАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ В. ЗЕЛЕНСЬКОГО В МАТЕРІАЛАХ BBC NEWS 87 СЕКЦІЯ МІЖНАРОДНОГО НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНОГО СЕМІНАРУ «МЕДІА ЯК СУСПІЛЬНОТВОРЧІСТЬ ТА БІЗНЕС: УКРАЇНСЬКИЙ ТА СВІТОВИЙ ДОСВІД» 14 КВІТНЯ 2023 РОКУ Бутиріна М., Темченко Л. ТЕЛЕГРАМ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ГІБРИДНИХ ВПЛИВІВ: КАНАЛИ ТА ФРЕЙМИ 91 Галів О. ВІЙНА В УКРАЇНІ ЯК ГОЛОВНА ТЕМА У ПАЛІТРІ НАЦІОНАЛЬНИХ І СВІТОВИХ МЕДІА: ПРИКЛАДИ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА 93 Гоцур О. МЕДІАРИНОК У ЧАС ШИРОКОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ 95 Ріпей М. УКРАЇНСЬКІ ДІТИ ПІД ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ НА ШПАЛЬТАХ ГАЗЕТИ «СВОБОДА» (США). 98 Рудик М. ТЕМА ВІЙНИ У ПРОВІДНИХ ПОЛЬСЬКИХ ДРУКОВАНИХ МЕДІА (НА ПРИКЛАДІ ГАЗЕТ ««RZECZPOSPOLITА», «GAZETA WYBORCZA», «WPROST», «SUPER EXPRESS») 100 Спорняк Д., Гоцур О. ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ БЛОГОСФЕРИ НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО СПРЯМУВАННЯ 102 Сімашова А. ВИСВІТЛЕННЯ ВІЙНИ В УКРАЇНІ ІТАЛІЙСЬКИМИ МАС-МЕДІА ПЛЮРАЛІЗМ. ДЕЗІНФОРМАЦІЯ ТА ПРПКРРА/ітттгілп идодтілвіл


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції "Проблеми журналістської освіти та практики: український та світовий досвід", (27-28 вересня 2023 рік) = International scientific and practical conference "Problems of Journalism Education and Practice: Ukrainian and International Experience", (27-28 September 2023) / ред.: З. В. Галаджун, О. І. Гоцур, Б. В. Іваницька, М. О. Кіца, І. М. Мудра; упоряд.: Ю. Р. Казімова; "Львівська політехніка", національний університет, Університет святих Кирила та Мефодія в Трнаві, Жешувський університет, Університет Масарика. - Київ : НУ "Львів. політехніка" : Каравела, 2023. - 239 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870793 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського