Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Калініченко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Калініченко К. В. 
Ремедіація забруднених важкими металами біоколоїдних осадів муніципальних стічних вод / К. В. Калініченко, Г. М. Ніковська, З. Р. Ульберг // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2012. - № 3. - С. 36-40. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Калініченко К. В. 
Поверхневі властивості та стійкість мулових колоїдних систем в процесах екстракції важких металів / К. В. Калініченко, Г. М. Ніковська, З. Р. Ульберг // Доп. НАН України. - 2014. - № 6. - С. 114-119. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зіставлено вплив біологічної та хімічної екстракції важких металів на фізико-хімічні властивості мулових біоколоїдів і стійкість концентрованих мулових суспензій, що утворені на станції біологічного очищення муніципальних стічних вод. Встановлено, що найбільш значні зміни відбуваються в біологічному гетеротрофному процесі: збільшення органічної компоненти на ~ 10 %; гідрофобізація поверхні біоколоїдів; зниження їх негативного заряду; підвищення швидкості седиментації в 10 - 20 разів у порівнянні з хімічними процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Калініченко К. В. 
Біоекстракція важких металів з мулових колоїдних систем з їх утилізацією : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.11 / К. В. Калініченко; НАН України, Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д. Овчаренка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено колоїдно-хімічні закономірності біоекстракції важких металів із мулових осадів з їх повною утилізацією як біомінерального добрива. Розроблено новий біоколоїдний процес екстракції важких металів з мулових осадів. Порівняно ефективність вилучення важких металів з колоїдних мулових осадів у процесі біологічної екстракції за участю гетеро- і хемотрофних (сіркоокиснювальних) мікроорганізмів і хімічної, кислотної, екстракції. Показано переваги процесу біовилуговування металів за умов гетеротрофного метаболізму. Визначено зміну колоїдно-хімічних властивостей природної мулової системи в процесах вилуговування важких металів під дією метаболізуючих мікроорганізмів. Встановлено, що за умов біовилуговування металів за участю гетеротрофів відбувається гідрофобізація поверхні мулових колоїдів і зниження їх негативного заряду. Визначено оптимальні умови детоксикації, флокуляції та седиментації мулових колоїдів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4 + Л328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Папанова В. А. 
Нариси з історії та археології Бердянського краю : навч. посіб. / В. А. Папанова, А. А. Голик, К. О. Калініченко; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : Ткачук О.В., 2016. - 191 c. - укp.

Викладено перші відомості про археологічні об'єкти на території Бердянського краю. Висвітлено результати наукових та статистичних досліджень археологічних пам'яток Бердянського повіту. Розглянуто археологічні знахідки та скарби. Увагу приділено археологічним дослідженням Бердянського району в ХХ - на початку ХХІ ст. Висвітлено проблеми збереження археологічної спадщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАП)-22 Бердянськ + Т4(45УКР-4ЗАП) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калініченко К. В. 
Створення високоефективних грунтосубстратів на основі гелевих композицій для рослинництва та рекреації техногенних земель (за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 2 березня 2016 року) / К. В. Калініченко // Вісн. НАН України. - 2016. - № 4. - С. 84-91. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Однією з актуальних еколого-хімічних проблем сьогодення є раціональна утилізація мулових відходів станцій біологічного очищення муніципальних стічних вод. Такі відходи багаті на есенціальні для рослин біоелементи і є складними біоколоїдними системами. Систематичні дослідження колоїдно-хімічних взаємодій мулових біогелів і акрилових гідрогелів з важкими металами (мікроелементами) надали змогу розробити інноваційний біотехнологічний процес повної утилізації мулових відходів як ефективної компоненти грунтосубстратів для рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 + Л328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Калініченко К. В. 
Трансформація мінералів гелеподібного мулового осаду після біологічного очищення муніципальних стічних вод за умов біоекстракції важких металів / К. В. Калініченко, Г. М. Ніковська, П. О. Косоруков // Доп. НАН України. - 2019. - № 3. - С. 78-83. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В оригінальному процесі біоекстракції надлишку важких металів із гелеподібного мулового осаду біологічного очищення муніципальних стічних вод відбувається перерозподіл металів між рідкою та твердою фазами, і остання перетворюється в цінне добриво для рослинництва. Стан мінералів у цьому, кондиціонованому, та нативному мулових осадах, а також в порівняльних природних об'єктах (грунтах) вивчено методом рентгенофазового аналізу. Отримані результати вказують на низьку кристалічність мулового осаду у порівнянні з природними грунтами. На дифрактограмах кондиціонованого мулового осаду елімінуються піки, характерні для мінералів групи польових шпатів і кальциту, але з'являються мінорні піки мінералів групи цеолітів, що вказує на старт процесів новоутворення мінеральних фаз під дією метаболізувальних мулових мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.3 + Н762.204.4 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського