Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кандиба Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кандиба Н. М. 
Мінливість та успадкування основних господарсько-цінних ознак у міжсортових гібридів льону-довгунця : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Н. М. Кандиба; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено закономірності мінливості й успадкування кількісних ознак у сортів льону-довгунця та створених на їх основі гібридних комбінацій. Проведено випробування 18-ти сортів даної рослини різного еколого-географічного походження та 180-ти гібридних комбінацій. Визначено генотипові ефекти та норми реакції різних сортів льону-довгунця на погодні умови вирощування за основними господарсько-цінними ознаками. Виділено кращі генетичні джерела за морфологічними ознаками рослин, елементами структури урожаю та якості волокна. Ідентифіковано сорти, що стабільно відтворюють високі рівні господарсько-цінних ознак за контрастних погодних умов вирощування. Здійснено генетичний аналіз морфологічних ознак рослини, структури урожаю волокна та його якості у системі діалельних схрещувань. Установлено ефекти комбінаційної здатності сортів льону-довгунця за основними господарсько-цінними ознаками, характер успадкування цих ознак, реципрокні ефекти та генетичні компоненти дисперсії за ними. Визначено типи генетичної регуляції господарсько-цінних ознак. Установлено можливість використання льону-довгунця як джерела високоякісного волокна та олійної сировини. Виділено кращі міжсортові гібриди для проведення індивідуальних доборів за комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кандиба Н. М. 
Генетика : курс лекцій / Н. М. Кандиба. - Суми : Унів. кн., 2013. - 397 c. - Бібліогр.: 59 назв - укp.

Висвітлено уявлення класичної та сучасної генетики про механізми спадковості та мінливості. Описано принципи молекулярної генетики, закономірності спадкування ознак, механізми мінливості генетичного матеріалу, особливості генетичних процесів. Розкрито основи генетики популяцій і генної інженерії. У розділах, присвячених гетероплоїдії, мутагенезу, гетерозису значну увагу приділено практичному використанню досягнень генетики в селекції рослин. Розглянуто питання генетики онтогенезу й імунітету рослин. Подано інформацію про структуру нуклеїнових кислот, реплікацію та репарацію ДНК, організацію генів еукаріотів у хромосомах, типи хромосом, закони успадкування Г. Менделя, фактори генетичної динаміки популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*44 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лабораторна справа в агрономії : навч. посіб. / І. М. Коваленко, Н. М. Кандиба, І. В. Верещагін, Т. О. Рожкова, О. М. Бакуменко, Л. В. Крючко, В. М. Коваленко, О. М. Данильченко. - Суми : Цьома С. П., 2020. - 236 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Викладено основні поняття, принципи та завдання лабораторної справи в агрономії, висвітлено сучасні дані щодо теоретичних і практичних питань із дисциплін, на яких базується лабораторна справа. Розглянуто теоретичні та практичні основи клітинної і молекулярної біології, генетичної інженерії, молекулярної вірусології, діагностики та ідентифікації ГМО, ДНК-паспортизації, генетики імунітету проти хвороб і шкідників, інструментальні методи аналізу (потенціометрія й електрометрія, електрофорез, хроматографія, спектроскопія і світлова мікроскопія). Зазначено, що історія лабораторної справи заслуговує на особливу увагу. Визнано, що сучасна лабораторна практика в агрономії розгалужена й об'єднує широке коло окремих і спеціальних дисциплін та разом із тим, усі ці дисципліни об'єднуються загальними поняттями і закономірностями, що становлять єдиний фундамент всієї лабораторної практики. Такий аспект викладення і є ключовим у пропонованому посібнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.с я73 + П131.986 с я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70081 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського