Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Канюра О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Канюра О. А. 
Медико-економічне обгрунтування ефективності дитячої стоматологічної служби / О. А. Канюра // Україна. Здоров'я нації. - 2007. - № 3-4. - С. 94-96. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На основании анализа и экспертного опроса представлены данные по объему услуг врача стоматолога-терапевта и перечень работ гигиениста стоматологического.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Канюра О. А. 
Комплексний підхід до розвитку профілактики стоматологічних захворювань у дітей / О. А. Канюра // Мед. перспективи. - 2009. - 14, № 2. - С. 121-124. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На основании анализа деятельности детской стоматологической службы и экспертных оценок сформирован классификатор профилактических услуг, определены объемы гарантированных стоматологических услуг и разработана научно обоснованная методика определения численности врачей - детских гигиенистов-стоматологов, что обеспечит доступность и качество стоматологической помощи в детских организованных коллективах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Канюра О. А. 
Особливості лікування вестибулярного положення іклів у віковому аспекті : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. А. Канюра; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Проведено комплексне вивчення морфологічного та функціонального стану жувального апарату, а також телерентгенографічні дослідження особливостей розвитку мозкового та лицевого скелета в осіб з вестибулярним положенням іклів. З'ясовано, що причиною такого розташування іклів у 96 % випадків є нестача місця для них у зубній дузі, внаслідок ранньої втрати тимчасових зубів на невідповідність величини зубів величині щелеп, що має спадковий характер. Виявлено, що дефіцит місця в зубній дузі для іклів з віком зростає, а саморегуляція вестибулярного положення іклів з віком не спостерігається. Визначено основні діагностичні критерії для оцінки ступеня тяжкості аномалії та вибору методу її лікування. Запропоновано класифікацію клінічних форм вестибулярного положення іклів. Розроблено тактику ортодонтичного лікування зазначеного положення іклів у віковому аспекті з використанням розроблених пристроїв та способів переміщення іклів у зубну дугу, що дає змогу забезпечити раціональну перебудову тканин пародонту в процесі апаратурного лікування, запобігти розвитку стійких зубощелепних деформацій та скоротити терміни реабілітації пацієнтів у 1,5 - 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маляр Р. В. 
Ставлення керівників стоматологічних служб до проблем управління якістю стоматологічної допомоги / Р. В. Маляр, О. А. Канюра // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2009. - 12, № 4. - С. 255-257. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати соціологічного дослідження, яке дозволило вивчити думку управлінських кадрів стоматологічних бюджетних ЛПЗ Київської, Житомирської, Закарпатської областей щодо необхідності запровадження системи забезпечення якості стоматологічної допомоги і способів її оцінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Костюк Т. М. 
Аналіз результатів аксіографії при лікуванні пацієнтів з м'язово-суглобовою дисфункцією скронево-нижньощелепних суглобів / Т. М. Костюк, О. А. Канюра, Н. М. Литовченко // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 41-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Поширеність дисфункційних станів скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), особливо в осіб вікового діапазону 18 - 65 років, досягла 95 - 98 % серед усіх звернень стоматологічного профілю. Перебіг патології зазвичай скритий, з періодичними рецидивами та має тривалий характер, який супроводжується зниженням загальної якості життя. Лікування ж зазначеної патології СНЩС являє собою комплекс складних терапевтичних, ортопедичних і психологічних заходів. У літературі описано безліч способів лікування дисфункції СНЩС, один із сучасних і застосування оклюзійних шин, які надають змогу змінювати положення нижньої щелепи, діагностувати та усувати м'язово-суглобову дисфункцію СНЩС. Мета дослідження - визначення ефективності лікування м'язово-суглобової дисфункції СНЩС оклюзійними шинами за даними аксіографії 274-х пацієнтів віком від 18 до 65 років з діагнозом синдром больової м'язово-суглобової дисфункції СНЩС до і після лікування. Всі пацієнти з ознаками дисфункції СНЩС до лікування мали порушення траєкторії руху нижньої щелепи (девіація - 68,7 %, дифлексія - 31,3 %). За відкривання та закривання рота спостерігалися асиметричні зсуви нижньої щелепи більше 2 мм (відхилення від середньої лінії - понад 2 мм). Після проведеного лікування за допомогою оклюзійних шин відзначалося поліпшення траєкторії відкривання і закривання рота: кількість пацієнтів з порушенням траєкторії зменшилася на 89,1 %, а об'єм зсуву нижньої щелепи під час відкривання і закривання рота у 92,4 % пацієнтів знизився в середньому до 0,9мм. Під час аналізу рухів нижньої щелепи в сагітальній площині у 79 % випадків виявлено відхилення траєкторії нижньої щелепи. Після проведеного лікування з використанням оклюзійних міорелаксаційних шин відзначені усунення порушень траєкторії руху нижньої щелепи в трансверзальній площині у 93,4 % випадків, скорочення об'єму зсувів до 0,9 мм - у 78,1 % пацієнтів. Висновки: траєкторії руху нижньої щелепи в сагітальній площині покращилися у 80,1 % пацієнтів, досягнуто нормалізацію становища нижньої щелепи щодо нейром'язової траєкторії у 93,4 % клінічних випадків. За аналізом параметрів таке лікування слід вважати ефективним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Філоненко В. В. 
Експериментально-теоретичні дослідження жорсткості ортодонтичних пристроїв, що використовуються при лікуванні зубощелепних деформацій у дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння / В. В. Філоненко, О. А. Канюра, М. Г. Крищук // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вроджені незрощення губи та піднебіння є найбільш розповсюдженими вродженими аномаліями розвитку. Дослідження по визначенню принципів дії ортодонтичних апаратів, що використовуються про лікування дітей з незрощення губи та піднебіння дозволяють обгрунтувати вибір необхідної конструкції у кожному клінічному випадку. Розробка та вивчення біомеханічних моделей деформівних середовищ, оцінка напружено-деформованого стану біомеханічних систем при силових навантаженнях є необхідною і актуальною. Мета роботи - провести експериментально-теоретичні дослідження жорсткості чотирьох видів ортодонтичних пристроїв, що застосовуються в ортодонтичній практиці для стимулювання росту верхньої щелепи та виконати верифікацію величин силових реакцій в опорах ортодонтичних пристроїв в процесі їх деформування. Проведені експериментально-теоретичні дослідження по визначенню жорсткості ортодонтичних пристроїв, що використовуються при лікування дітей з вродженими однобічними незрощеннями губи та піднебіння. Натурні експерименти по визначенню силових реакцій проводили на випробувальній установці TIRAtest 2300. За результатами експериментальних випробувань зразків ортодонтичних пристроїв побудовані графіки залежності амплітуд сили від деформацій, які створені механізмом гвинтової передачі руху пристрою по визначеній траєкторії. Верифікацію експериментальних даних для величин силових реакцій проведено для геометричної моделі ортодонтичного пристрою типу I в залежності від вісьових переміщень штока кінематичного механізму. Імітаційну 3D модель зразка пристрою створено за даними цифрового сканування в STL форматі натурного об'єкту. Висновки: встановлені конструктивно-технологічні параметри кінематичного механізму ортодонтичних пристроїв. Верифікація розподілу величин силових реакцій ортодонтичних пристроїв в процесі їх деформування дозволяє одержати нові дані про величини зовнішніх навантажень на кістки щелепи при лікуванні дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння, що може бути методичною основою для проведення раціоонального ортодонтичного лікування.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського