Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Караваєв Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Караваєв Т. А. 
Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.08 / Т. А. Караваєв; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2005. - 20 c. - укp.

На підставі комплексної товарознавчої оцінки лакофарбових покриттів на металевих підкладках встановлено їх високі фізико-механічні властивості, корозійну та атмосферостійкість, відзначено привабливий естетичний вигляд. Проведено порівняльний аналіз експлуатаційних властивостей порошкових лакофарбових покриттів на металевих підкладках, одержаних з порошкових фарб на основі термореактивних плівкоутворювачів різних виробників. З метою розширення галузей застосування порошкових фарб в Україні розроблено новий спосіб одержання порошкових лакофарбових покриттів на деревних матеріалах, що включає попереднє сушіння заготовок, їх грунтування, сушіння, охолодження, нанесення порошкової форби (електростатичним або трибостатичним методом) і формування порошкового лакофарбового покриття. Зазначено, що запропонований метод відрізняється тим, що поверхню деревного матеріалу попередньо покривають спеціальною електропровідною грунтовкою, а для формування порошкового лакофарбового покриття застосовують конвективне нагрівання. Встановлено вплив різних технологічних чинників на формування споживчих властивостей та якість одержаних виробів. Розроблено рецептуру вододисперсійної грунтовки для формування струмопровідного шару на поверхні діелектричних неметалевих матеріалів (таких як скло, кераміка, деревина, деревні плити). Встановлено закономірності процесів взаємодії між порошковою фарбою та грунтовим покриттям під час формування лакофарбового покриття на деревних матеріалах. Здійснено комплексну товарознавчу оцінку одержаних з використанням нової технології виробів "Фасад МДФ" з порошковим лакофарбовим покриттям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Караваєв Т.  
Естетичні властивості покриттів з водно-дисперсійних фарб / Т. Караваєв, В. Свідерський // Товари і ринки. - 2012. - № 2. - С. 181-190. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати дослідження білизни та жовтизни як найважливіших показників естетичних властивостей лакофарбових покриттів. Доведено, що найбільш дієвим способом підвищення естетичних властивостей покриттів є введення до складу фарб пігментного діоксиду титану. Застосування наповнювачів із високою білизною в складі розроблених водно-дисперсійних фарб незначно підвищують естетичні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3 + Л749-106.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Караваєв Т. 
Міцність плівок з водно-дисперсійних фарб, наповнених карбонатами і каолінами / Т. Караваєв, В. Свідерський // Товари і ринки. - 2013. - № 2. - С. 139-148. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено показники міцності покриттів із водно-дисперсійних фарб на основі карбонатів і каолінів українських родовищ. Визначено оптимальне співвідношення карбонатів різного фракційного складу та каолінів як наповнювачів водно-дисперсійних фарб для одержання покриттів із високими показниками міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Караваєв Т. 
Математичне моделювання складу водно-дисперсійних фарб і властивостей покриттів / Т. Караваєв // Товари і ринки. - 2014. - № 1. - С. 98-109. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розроблено склад водно-дисперсійних фарб із карбонатами та каолінами вітчизняних родовищ. Досліджено властивості як водно-дисперсійних фарб, так і покриттів з них. Оптимальний склад фарби та покриття з високими експлуатаційними властивостями одержано за допомогою симплексно-решіткового методу математичного планування експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Караваєв Т. А. 
Вплив щільності упаковки наповнювачів на експлуатаційні властивості водно-дисперсійних покриттів / Т. А. Караваєв // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 3/6. - С. 47-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Описано математичну модель для розрахунку щільності упаковки наповнювачів різної дисперсності. Показано вплив щільності упаковки наповнювачів на експлуатаційні властивості покриттів з водно-дисперсійних фарб (ВДФ). Встановлено, що найбільшу міцність на розрив і стійкість до волого стирання мають покриття, одержані з ВДФ із сумішшю наповнювачів, що забезпечує максимальну щільність упаковки частинок у покритті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Караваєв Т. А. 
Водно-дисперсійні фарби: товарознавча оцінка : монографія / Т. А. Караваєв; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2015. - 287 c. - Бібліогр.: с. 248-277 - укp.

Розкрито наукові основи формування властивостей та товарознавчого оцінювання водно-дисперсійних фарб і покриттів. Досліджено вітчизняні мінеральні наповнювачі для застосування у складі водно-полімерних систем. Розроблено та здійснено оптимізацію складу водно-дисперсійних фарб та властивостей покриттів. Визначено шляхи покращання фізико-механічних, водовідштовхувальних, естетичних та інших експлуатаційних властивостей покриттів. Проведено товарознавче оцінювання асортименту водно-дисперсійних фарб і властивостей покриттів різного цільового призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3-106 + Л749-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Караваєв Т. 
Водно-дисперсійні фарби для отримання покриттів із середнім глянцем / Т. Караваєв // Товари і ринки. - 2015. - № 1. - С. 128-135. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розроблено склад водно-дисперсійних фарб, наповнених вітчизняними карбонатами та каолінами, особливість яких - одержання захисно-декоративних покриттів із середнім глянцем, високою білизною, стійкістю до вологого стирання та іншими експлуатаційними властивостями на поверхні мінеральних і деревинних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Караваєв Т. 
Структура та динаміка ринку лакофарбових матеріалів в Україні / Т. Караваєв, Н. Калуга, О. Сім'ячко // Товари і ринки. Сер. Екон. науки. - 2018. - № 1. - С. 75-88. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано обсяги виробництва, експорту та імпорту лакофарбових матеріалів (ЛФМ) в Україні. Визначено структуру споживання ЛФМ за походженням та основними видами. Виявлено головні позитивні й негативні тенденції формування ринку ЛФМ в Україні. Зроблено прогноз щодо перспектив розвитку ринку ЛФМ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.051.9 + У9(4УКР)421.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мережко Н. 
Подолання бар'єрів у міжнародній торгівлі через спрощення митних процедур / Н. Мережко, Т. Караваєв, Н. Калуга // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2018. - № 3. - С. 5-20. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано основні напрями спрощення і гармонізації митних процедур в Україні з використання інформаційних технологій в рамках структури "Електронна митниця". Проведено оцінку сучасного стану та перспектив використання процедури електронного декларування, здійснення митного контролю та оформлення за принципом "єдиного вікна", застосування митного пост-аудиту, функціонування інституту уповноваженого економічного оператора. Охарактеризовано переваги та наслідки спрощення митних процедур для розвитку партнерства "митниця - бізнес".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)853-182-866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Караваєв Т. 
Водно-дисперсійні фарби: класифікація та асортимент / Т. Караваєв, Т. Коломієць, О. Сім'ячко // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2019. - № 2. - С. 52-63. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено загальну та додаткову класифікацію водно-дисперсійних фарб (ВДФ) і покриттів з урахуванням сучасних вимог. Запропоновано підходи до формування асортименту ВДФ, які передбачають врахування їх призначення, сфери застосування, матеріалу поверхні, ступеня експлуатаційного навантаження, рівня експлуатаційних властивостей покриттів тощо. Представлено асортимент розроблених ВДФ різного цільового призначення та основні властивості покриттів, що уможливлюють максимально задовольнити потреби споживача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Караваєв Т. 
Взуття з текстилю в Україні: ринкові дослідження / Т. Караваєв, Т. Коломієць, О. Сім'ячко // Товари і ринки. - 2019. - № 3. - С. 60-74. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано статистичні дані щодо обсягів виробництва, експорту та імпорту взуття з текстилю в Україні. Розглянуто структуру продажу взуття залежно від країни походження. Наведено основні торгові марки взуття з текстилю, що представлені на українському ринку. Визначено основні проблеми та перспективи розвитку ринку взуття в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67 + М55(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Караваєв Т. 
Водно-дисперсійні фарби: комплексна оцінка якості / Т. Караваєв, В. Осика, О. Золотарьова // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2019. - № 4. - С. 61-73. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено результати комплексної оцінки якості розроблених водно-дисперсійних фарб (ВДФ) для внутрішніх робіт проти ВДФ-аналогів, представлених на ринку України. Визначено комплексний показник якості ВДФ за рівнем експлуатаційних властивостей покриттів, призначених для поверхонь з різним ступенем навантаження. Одержані дані нададуть змогу споживачам обурунтовано підійти до вибору ВДФ для внутрішнього захисно-декоративного оздоблення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Караваєв Т. А. 
Формування якості наповнених крейдами і каолінами стирол-акрилових водно-дисперсійних фарб : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.08 / Т. А. Караваєв; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2017. - 44 c. - укp.

Мета дослідження - створення наукового забезпечення формування якості стирол-акрилових водно-дисперсійних фарб (ВДФ), наповнених вітчизняними крейдами та каолінами. Запропоновано наукову концепцію та напрями її реалізації. Досліджено структуру та фізико-хімічні властивості крейд і каолінів основних українських родовищ, на основі яких обгрунтовано вибір перспективних мінеральних наповнювачів ВДФ з урахуванням відповідності розробленим вимогам до їх технічних показників. Запропоновано способи ефективного поєднання крейд і каолінів зі стирол-акриловим плівкоутворювачем шляхом активації наповнювачів із застосуванням модифікаторів (диспергатора та гідрофобізатора). Виявлено закономірності формування щільної структури покриттів за математичною моделлю, розробленою з урахуванням дисперсності природних крейд та їх поєднання з каолінами. Встановлено залежність рівня експлуатаційних властивостей від структури покриттів і природи, фізико-хімічних показників та об'ємної концентрації наповнювачів у складі ВДФ. Розроблено наукові підходи до формування асортименту ВДФ з урахуванням їх призначення, сфери застосування, матеріалу поверхні, ступеня експлуатаційного навантаження, рівня експлуатаційних властивостей покриттів. Сформований асортимент включає базові білі ВДФ різного цільового призначення. Проведено комплексне товарознавче оцінювання якості розроблених ВДФ на основі вітчизняних крейд і каолінів за показниками експлуатаційних властивостей покриттів. Безпечність ВДФ підтверджено висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.3-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мережко Н. В. 
Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності : підручник / Н. В. Мережко, Н. В. Калуга, Т. А. Караваєв; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ : Київ. нац. торг-екон. ун-т, 2019. - 311 c. - (Мит. справа). - Бібліогр.: с. 310-311 - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання класифікації товарів згідно з товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності. Значну увагу приділено еволюції товарних номенклатур, структурі міжнародної та національної товарної номенклатури (УКТЗЕД), правилам класифікації товарів. Розкрито особливості визначення кодів продовольчих і непродовольчих товарів. Розглянуто порядок прийняття класифікаційних рішень під час митного оформлення товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-23 я73-1 + Ж609.001 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Караваєв Т. 
Митна справа в умовах COVID-19 / Т. Караваєв, Н. Калуга // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2020. - № 5. - С. 42-57. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено основні заходи Всесвітньої митної організації (ВМО), спрямовані на протидію поширенню пандемії COVID-19 у світі. Проаналізовано основні нормативно-правові акти та запроваджені заходи щодо запобігання розповсюдженню COVID-19 в Україні. Визначено вплив пандемії та введених карантинних заходів на обсяги зовнішньої торгівлі України, здійснення митної справи та показники діяльності митниць Держмитслужби. Наведено аналіз уведених певними країнами світу заборон та обмежень у торговельній та митній політиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Правила інкотермс® 2020: використання в національній та міжнародній торгівлі : навч. посіб. / В. П. Залізнюк, В. І. Щелкунов, Т. А. Караваєв, В. А. Яценко ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2021. - 155 c. - Бібліогр.: с. 155 - укp.

Досліджено стрімкий розвиток міжнародної торгівлі та її вплив на глобалізацію взаємовідносин всіх учасників ланцюга поставок товарів. Впродовж століття Міжнародна торгова палата (МТП) сприяє міжнародній торгівлі. Увагу приділено правилам Інкотермс, що є одним із найважливіших інструментів, які бізнес використовує у сфері міжнародної та внутрішньої торгівлі в усьому світі. Ці правила визначають основні обов'язки сторін договору купівлі-продажу, розподіл витрат, порядок переходу ризиків від однієї сторони до іншої, а також інші умови, застосування яких дозволяє спростити й уніфікувати торговельні операції. Висвітлено теоретичні та практичні аспекти тлумачення й використання правил Інкотермс® 2020 у національній та міжнародній торгівлі. Значну увагу приділено поясненню обов'язків сторін, умов постачання відповідно до правил Інкотермс® 2020, розподілу витрат, порядку переходу ризиків від однієї сторони до іншої, а також інших умов, застосування яких дозволяє спростити й уніфікувати торговельні операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-803-212.181 я73 + У9(4УКР)843 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Мережко Н. 
Митна політика України під час збройної агресії РФ / Н. Мережко, Т. Караваєв, Н. Калуга // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 6. - С. 4-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Після запровадження воєнного стану Держмитслужба працює в режимі 24/7 та виконує свої завдання. На законодавчому рівні ухвалено значну кількість нормативно-правових актів, що не лише спрощують порядок митного оформлення товарів, транспортних засобів, а й надають певні пільги для імпортерів. Ці заходи спрямовані на оперативне забезпечення населення та Збройних сил України всім необхідним у період війни. В умовах воєнного стану митні процедури за здійснення митного оформлення товарів зазнали змін, що пов'язані зі спрощенням порядку ввезення окремих видів товарів. Зокрема спрощено митне оформлення вантажів гуманітарної допомоги, внесено зміни в оподаткування легкових автомобілів, бензинів моторних і дизельного пального, забезпечення Збройних сил України всім необхідним у період війни тощо. Це потребує детального аналізу та вивчення. Мета статті - вивчення та систематизація інформації щодо особливостей здійснення митної справи в умовах воєнного стану. Інформаційною базою стали наукові публікації вітчизняних учених, нормативно-правова та законодавча база України. Використано методи аналізу та синтезу, наукового узагальнення та порівняння. Проаналізовано діяльність митних органів в забезпеченні реалізації митної політики в умовах воєнного стану. Проведено аналіз тенденцій експортно-імпортних операцій в Україні. Охарактеризовано законодавчі новації, що стосуються спрощення митних процедур, зменшення часових нормативів на виконання митних формальностей та оперативне здійснення митного оформлення різних груп товарів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення діяльності української митниці. Висновки: митним органам варто посилювати співпрацю з органами влади, бізнесом з метою ліквідації вузьких місць. Робота української митниці має бути синхронізована з митними адміністраціями країн ЄС, що дасть змогу прискорити проходження товарів через кордони і максимально сприятиме міжнародній торгівлі.



Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Караваєв Т. 
Митна реформа ЄС: імплементація в Україні / Т. Караваєв, Н. Калуга // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2024. - № 1. - С. 4-22. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Одним з основоположних інститутів Європейського Союзу є Митний союз, який здійснює керівництво зовнішніми кордонами ЄС шляхом встановлення митних правил, заходів тарифного та нетарифного регулювання, що забезпечує провідну позицію ЄС як одного з найбільших торговельних блоків у світі. Проте в останнє десятиліття митні органи ЄС зіштовхнулися з багатьма викликами, які вказують на невідповідність наявної митної системи ЄС сучасним вимогам. ІТ-системи митних органів ЄС не можуть впоратися з величезним обсягом декларацій, особливо в електронній торгівлі. Незаконні та невідповідні товари продовжують надходити до ЄС і становлять загрозу безпеці громадян. Це стало поштовхом до оголошеної Єврокомісією у травні 2023 р. найбільш амбітної та комплексної реформи Митного союзу ЄС. Гіпотеза дослідження полягає у підтвердженні актуальності та доцільності проведення найбільш амбітної та комплексної Митної реформи ЄС та її імплементації в Україні. Мета статті - окреслення основних передумов і сутності митної реформи ЄС, створення нової е-Митниці ЄС та перспектив її впровадження в Україні. Для досягнення мети використано методи аналізу, синтезу, наукового узагальнення та порівняння наукових джерел. Митна реформа ЄС базується на трьох опорах: нове партнерство з бізнесом; розумніший підхід до митних перевірок; більш сучасний підхід до електронної торгівлі. Основною метою реформи є створення нового Митного органу ЄС (EU Customs Authority), який функціонуватиме на основі нової е-Митниці ЄС (EU е-Customs) та контролюватиме Центр митних даних ЄС (EU Customs Data Hub). Для впровадження е-Митниці в ЄС створено Багаторічний стратегічний план для електронної митниці (MASP-C), що передбачає розроблення понад 40 митних ІТ-систем та графік їх впровадження. Відповідно до Національної стратегії доходів до 2030 р. та Довгострокового національного стратегічного плану цифровізації Держмитслужби в Україні планується розробити й запровадити 17 митних ІТ-систем, сумісних з відповідними європейськими. Отже, робота української митниці має бути синхронізована з новим Митним органом ЄС, що підтверджує невпинний рух України до ЄС, зокрема у митній сфері.



Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського