Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Карасьова К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Карасьова К. В. 
Розвиток комунікативних функцій дошкільників у процесі творчих ігор : автореф. дис... канд. психол. наук / К. В. Карасьова; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему динаміки прояву комунікативних функцій молодших дошкільників у процесі творчих ігор, зокрема, сюжетно-рольових. Встановлено, що розвиток комунікативних функцій дітей даного віку у процесі творчої гри обумовлений переходом на новий суб'єктивний рівень взаємодії з однолітками, який відбувається на базі засвоєних дітьми форм спілкування з близькими дорослими в ранньому дитинстві та визначається рівнем опанування новими засобами взаємодії з однолітками у молодшому дошкільному віці. Виявлено, що оптимальний рівень розвитку комунікативних функцій молодших дошкільників передбачає засвоєння ними партнерської поведінки, спрямованої на взаємодію, взаємообмін, взаєморозуміння та взаємовплив у процесі спільної ігрової діяльності. Доведено, що становлення творчої гри у молодшому дошкільному віці залежить від розвитку комунікативного конструкту в єдності прояву таких функцій: фатичної, емотивної, інформаційної та функції управління. З'ясовано, що динаміка комуніктивних функцій молодших дошкільників у процесі творчої сюджетно-рольової гри виявляється в диференціюванні рівнів прояву комунікативного конструкту на різних фазах творчої сюжетно-рольової гри. Обгрунтовано можливість застосування одержаних експериментальних результатів для розширення та збагачення підходів щодо розуміння вікових особливостей розвитку комунікативних функцій молодших дошкільників у процесі творчої сюжетно-рольової гри, що сприяє гуманізації взаємин між дорослими та дітьми, успішному засвоєнню структури провідного у дошкільному віці виду діяльності - сюжетно-рольової гри й оптимізації

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.510.2 + Ю983.612 + Ч411.375.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Піроженко Т. О. 
Методичні засади вивчення ціннісних орієнтацій дитини старшого дошкільного віку / Т. О. Піроженко, С. О. Ладивір, К. В. Карасьова, Л. І. Соловйова // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, ч. 7. - С. 142-150. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розкрито питання сучасної соціальної ситуації розвитку дитини дошкільного віку. Проаналізовано проблему становлення ціннісних орієнтацій дитини дошкільного віку за умов сучасного соціопростору, пов'язаних, насамперед, із суспільними запитами до реформування системи освіти, яка покликана виховувати активних, самостійних, відповідальних, здатних до свідомої предметної діяльності, самовизначення, саморозвитку особистостей. Впроваджено результати дослідження у педагогічну практику, що надало підстави для розробки нових науково обгрунтованих критеріїв психологічного оцінювання якості сучасної освіти. Застосовано новий методичний інструментарій „Експрес-діагностика сфери ціннісних орієнтацій дошкільника”, який дозволив здійснити первинний аналіз тенденцій розвитку когнітивних і емоційних структурних компонентів ціннісних орієнтацій дітей дошкільного віку. Для визначення стану реального функціонування цінностей дошкільників передбачено застосування методу включеного спостереження за поведінковими проявами дітей у різних видах предметно-практичної діяльності та спілкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Піроженко Т. О. 
Дитина у сучасному соціопросторі : навч. посіб. / Т. О. Піроженко, С. О. Ладивір, І. М. Біла, К. В. Карасьова, І. І. Карабаєва, Л. І. Соловйова, О. Ю. Хартман, І. С. Мельник, О. В. Пісарєва, Л. Д. Токарєва, О. І. Федорчук; ред.: Т. О. Піроженко; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Київ : Імекс, 2014. - 271 c. - Бібліогр.: с. 261-269 - укp.

Надано характеристику ціннісних орієнтацій дітей дошкільного віку як пріоритетних індикаторів особистісного зростання та аналізу параметрів сучасного соціального оточення, що визначають становлення та реальне функціонування ціннісних орієнтацій дошкільника у системі взаємодії дитини із соціальним і предметним середовищем. Визначено, що панівна тенденція взаємодії дорослих і дітей у сучасній сім'ї в переважній більшості випадків є цілеспрямованим впливом на дитину, а не взаємодією з нею на рівні діалогу. Експериментально підтверджено стан невиправданої інтелектуалізації освітнього процесу в дитячому садку, особливо в групах дітей старшого дошкільного віку. У контексті сучасних реалій прицільного вивчення розвивального потенціалу уяви дошкільника в його особистісному становленні експериментально доведено, що багато дошкільників не сприймають завдань на уяву, підміняючи їх іншою діяльністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карасьова К. А. 
Дискурсивна практика українськомовних політиків : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / К. А. Карасьова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2016. - 23 c. - укp.

Проаналізовано політичний дискурс Дніпропетровської області, поняття політичного дискурсу та його місце в мовній системі. Із залученням значного фактичного матеріалу на рівні конкретного регіону встановлено специфічні морфологічні та синтаксичні засоби впливу та переконання в контексті політичного дискурсу. Вивчено стилістичні особливості мовлення політиків на лексико-фразеологічному рівні. З'ясовано механізми здійснення мовленнєвого впливу на адресата засобами емоційної та експресивної спільності мовця й аудиторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського