Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Карачевський А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Карачевський А. Б. 
Деякі прояви емоційно-вольових порушень у хворих на наркоманію / А. Б. Карачевський, О. В. Зубатюк, О. Л. Карачевська // Психіч. здоров'я. - 2004. - № 3. - С. 47-50. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обследованы больные наркоманией с целью изучения изменений эмоционально-волевой сферы по мере развития зависимости. Выявлено, что выраженность эмоционально-волевой деградации непосредственно связана с продолжительностью употребления наркотиков.


Ключ. слова: наркомания, мотивация, эмоции
Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Карачевський А. Б. 
Психопатологічні прояви, типологія та прогноз перебігу опійного абстинентного синдрому, його терапія з використанням плазмаферезу : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А. Б. Карачевський; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Обстежено 215 хворих на опійну наркоманію з допомогою клініко-психопатологічного та патопсихологічного методів. Виявлено преморбідні характеристики особистості, зміни мотивів вживання опіатів на різних етапах розвитку залежності, а також зв'язок мотивів вживання психоактивних речовин з характеристиками особистості хворих. Виділено чотири клінічні форми опійної абстиненції: 1) експлозивна; 2) астенічна з перевагою соматовегетативних проявів; 3) дистимічна; 4) "продуктивна" з розладами свідомості. Вироблено їх прогностичні критерії. Показано, що застосування плазмаферезу в терапії опійного абстинентного синдрому скорочує тривалість перебування хворих у стаціонарі, дозволяє використовувати психотропні препарати в менших дозах та покращує результативність лікування в цілому. Запропоновано диференційовані програми терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.13-3

Шифр НБУВ: РА306598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карачевський А. Б. 
Адаптація шкал та опитувальників українською та російською мовами щодо посттравматичного стресового розладу / А. Б. Карачевський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 607-623. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.

Мета роботи - провести огляд опитувальників та шкал щодо посттравматичного стресового розладу (ПТСР), які рекомендовано використовувати сучасними протоколами ПТСР, порівняти зі шкалами і опитувальниками, переведеними на російську та українську мови і вже використовуються для обстеження пацієнтів, які перенесли тяжку травму, та визначити опитувальники і шкали, які бажано адаптувати в Україні для скринінгу та діагностики ПТСР. Проведено огляд сучасних англомовних, а також переведених на російську та українську опитувальників і шкал, які використовуються під час скринінгу і діагностиці ПТСР. За взірець взято шкали й опитувальники для обстеження пацієнтів, які перенесли тяжку травму рекомендовані Національним центром ПТСР. Надано переклад українською мовою LEC-5 та PCL-5. Висновки: для якісного виявлення та діагностики ПТСР в Україні бажано здійснити переклад SСID-5-RV і Clinician-Administered PTSD Scale for DSM-5 (CAPS-5), провести адаптацію україномовних Life Events Checklist for DSM-5 (LEC-5), PTSD Checklist for DSM-5 (PCL-5) і Short Screening Scale for PTSD.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.025-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського