Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Карпаш А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Карпаш А. М. 
Аналіз відомих методів контролю фізико-механічних характеристик металу / А. М. Карпаш // Нафтогаз. енергетика. - 2012. - № 1. - С. 70-82. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Основна кількість металевих конструкцій нафтогазового комплексу України на сьогоднішній день знаходяться в критичному стані, оскільки їх терміни експлуатації практично вичерпали свій плановий ресурс, а в деяких випадках значно перевищили його. Основними причинами аварій та відмов металомісткого обладнання на об'єктах нафтогазового комплексу є зміна фізико-механічних характеристик металоконструкцій через корозійні пошкодження металу, брак будівельно-монтажних робіт, заводський брак матеріалів і обладнання, механічні пошкодження, порушення правил технології експлуатації конструкцій. В результаті виникнення непередбачуваних відмов та аварійних ситуацій завдаються значні збитки підприємствам і організаціям України, погіршується екологічне становище та трапляються нещасні випадки. Проведено огляд методів контролю фізико-механічних характеристик металевих конструкцій об'єктів нафтогазового комплексу, які експлуатуються за різних температурних режимів та умов. Обгрунтовано доцільність їх застосування у промисловості з практичної і економічної точок зору. Описано переваги і недоліки кожного методу та особливості застосування під час контролю того чи іншого об'єкта. Проаналізовано роботу засобів вимірювань у ході проведення основних видів контролю. Удосконалення сучасних методів контролю фізико-механічних характеристик металоконструкцій дозволить заощадити значні фінансові кошти та запобігти виникненню аварій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Карпаш А. М. 
Особливості експериментальних модельних об'єктів та постановка експерименту для визначення напружено-деформованого стану металоконструкцій за комплексом інформативних параметрів / А. М. Карпаш // Нафтогаз. енергетика. - 2016. - № 1. - С. 91-92. - укp.

Забезпечення надійності, міцності, прогнозування граничного терміну експлуатації та безвідмовної роботи в окремих елементах та вузлах металевих конструкцій багато в чому залежить від рівня напружено-деформованого стану, який виникає ще в процесі виготовлення обладнання і постійно змінюється у ході тривалої експлуатації. Оскільки напружено-деформований стан характеризує сукупність внутрішніх напружень і деформацій конструкції або її елементів, що виникають під дією зовнішніх навантажень, температурних полів чи інших вагомих факторів, їх контроль є важливою складовою, яку необхідно враховувати при прогнозуванні залишкового ресурсу. Адже неправильний розподіл напружень на конструкцію може призвести до аварійної ситуації. В даний час основною проблемою визначення напружено-деформованого стану металевих конструкцій тривалої експлуатації є не висока достовірність результатів його визначення, оскільки напружено-деформований стан розраховується на основі довідникових даних або за одним інформативним параметром, який не несе повної та достатньої інформації про стан конструкції загалом. Яскравим прикладом, що не враховується при розрахунку та визначенні напружено-деформованого стану є такі важливі складові, як старіння, втома, структурні зміни які виникли у ході тривалої експлуатації, складні умови та режими експлуатації, що суттєво впливають на працездатність конструкції. Представлені експериментальні дослідження, метою яких є наближене відтворення процесу зміни рівня та визначення напружено-деформованого стану у робочих об'єктах промисловості. Основним завданням експерименту є змоделювати та виготовити дослідні зразки та отримати комплекс інформативних параметрів, за якими можна охарактеризувати та визначити напружено-деформований стан металевих конструкцій. Встановити та проаналізувати характер зв'язку залежностей, виміряних інформативних параметрів від навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54-01-07 + Ж820.5 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карпаш А. М. 
Удосконалення методу визначення напруженого стану трубопроводів та посудин, що працюють під тиском / А. М. Карпаш, Н. Л. Тацакович, М. О. Карпаш // Техн. диагностика и неразрушающий контроль. - 2017. - № 2. - С. 9-16. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено можливість використання результатів вимірювання засобами неруйнівного контролю структурно-чутливих характеристик (коефіцієнт теплопровідності, питома електропровідність, ударна в'язкість, твердість) для визначення місця і рівня напружень у матеріалі металоконструкцій довготривалої експлуатації. Проведено серію експериментальних досліджень на спеціально виготовлених дослідних зразках у вигляді масштабованих посудин, що працюють під тиском. Враховуючи суттєву нелінійність і різну точність і достовірність виміряних інформативних параметрів прийнято рішення застосувати алгоритми штучних нейронних мереж для опрацювання масиву експериментальних даних. За результатами проведених досліджень доведено можливість визначення напружень у стінках посудин за трьома інформативними параметрами: твердість, питомий електричний опір, коефіцієнт корозійної сили та одержано аналітичну залежність матричного рівняння для визначення рівня напружень у матеріалах металоконструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-07 + Ж820.5 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карпаш А. М. 
Математичні моделі процесу деформування та напруженого стану посудин, що працюють під тиском / А. М. Карпаш, А. П. Олійник // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2017. - № 2. - С. 97-101. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано математичні моделі процесу деформування та напруженого стану для посудин циліндричної форми зі сферичним та конічним куполом, що працюють під дією високого тиску. Наведено методику визначення додаткових факторів, що впливають на напружено-деформований стан, визначено напрямки подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н607

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Карпаш А. М. 
Математичні моделі процесу деформування та напруженого стану посудин, що працюють під тиском / А. М. Карпаш, А. П. Олійник // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2017. - № 2. - С. 97-101. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано математичні моделі процесу деформування та напруженого стану для посудин циліндричної форми зі сферичним та конічним куполом, що працюють під дією високого тиску. Наведено методику визначення додаткових факторів, що впливають на напружено-деформований стан, визначено напрямки подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л114.037-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Карпаш А. М. 
Удосконалення методів контролю напруженого стану металоконструкцій довготривалої експлуатації (на прикладі (АГНКС) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.13 / А. М. Карпаш; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2018. - 21 c. - укp.

Розкрито питання контролю напруженого стану тривало експлуатованих металоконструкцій посудин АГНКС (автомобільні газонаповнювальні компресорні станції), що працюють під тиском. Проведено аналіз конструкцій посудин, що працюють під тиском на АГНКС України, а також їх умови та режими експлуатації, чинники впливу, що викликають зміну фізичних і механічних властивостей металу. На основі детального аналізу методів і технічних засобів контролю, діагностики та визначення основних параметрів, що характеризують напружений стан металу посудин під тиском, обгрунтовано необхідність нового підходу до діагностики фактичного технічного стану за рівнем напружень у металі з урахуванням декількох інформативних діагностичних параметрів одночасно. Побудовано математичну модель процесу деформування та виникнення напружень різних просторових конфігурацій за відомими переміщеннями певної множини точок поверхні посудин під тиском з урахуванням діючих нормативних напружень, а також напружень, що мають несиметричний характер і природа виникнення яких потребує подальшого вивчення. Проведені експериментальні дослідження характеру взаємозв'язків між інформативними параметрами методів неруйнівного контролю та різними видами напружень надали можливість встановити мінімальний набір фізичних параметрів, комплексне застосування яких дозволяє підвищити точність визначення величини напружень металу стінок посудин під тиском. Для одержання функції апроксимації напруження (МПа) від комплексу параметрів: коерцитивної сили, питомого електричного опору, магнітного параметру 12 з частотою вимірювання f = 25 кГц, і твердості в символьному виразі було застосовано алгоритм штучних нейронних мереж. Рівняння апроксимації знайшло практичне застосування в розробленій методології визначення й оцінки напруженого стану металу як одного з критеріїв фактичного технічного стану посудин високого тиску об'єктів АГНКС, затвердженої нормативним документом - СОУ "Визначення напружень у стінках посудин, що працюють під тиском. Методика".


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Технічна діагностика обладнання та конструкцій : навч. посіб. / М. О. Карпаш, О. М. Карпаш, П. М. Райтер, І. В. Рибіцький, А. В. Яворський, І. Р. Ващишак, І. Я. Дарвай, Є. Р. Доценко, В. Д. Мандюк, В. С. Цих, А. М. Карпаш, Л. Я. Жовтуля; ред.: О. М. Карпаш; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2020. - 413 c. - Бібліогр.: с. 391-402 - укp.

Висвітлено напрацьований вітчизняними та закордонними фахівцями досвід у неруйнівному контролі та технічній діагностиці складних технічних систем, енергетичного обладнання та будівельних конструкцій. Викладено основні види та причини відмов обладнання і конструкцій. Розглянуто базові принципи, теоретичні основи, сучасні технології та технічні засоби діагностування технічного стану об'єктів нафтогазового комплексу, енергетичного обладнання та будівельних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З16-082.05 я73 + Н5-082.05 я73 + И36-5-082.05 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського