Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Карпінська Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Карпінська Г. В. 
Реструктуризація підприємств виноробства як інструмент управління їх життєвим циклом : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. В. Карпінська; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання реструктуризації та економічного діагностування підприємства. Розроблено поетапно-структурований підхід до діагностування та реструктуризації підприємств виноробства, який передбачає проведення заходів щодо діагностування підприємства, визначення виду та напрямку реструктуризації, коригування базової стратегії підприємства, визначення відповідних перетворень підприємства згідно з новою стратегією, формування пакета документів з проведення реструктуризації, а також реалізацію програми реструктуризації. Зазначений підхід до діагностування та реструктуризації дозволяє з мінімальними витратами часу та фінансових ресурсів діагностувати підприємства й ефективно управляти процесом реструктуризації, відслідковувати зміни у його життєвому циклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.51-961-312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бутенко А. І. 
Стратегічні напрямки розвитку підприємницького сектора України : [монографія] / А. І. Бутенко, В. І. Ляшенко, Н. Л. Шлафман, О. О. Барабаш, М. П. Волохова, Т. О. Журавльова, Г. В. Карпінська, Я. П. Квач, В. В. Коваль, Н. М. Куприна; ред.: А. І. Бутенко; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О. : Інтерпрінт, 2011. - 345 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто основні проблеми розвитку підприємницької діяльності в Україні в сучасних умовах, запропановано стратегічні напрями розв'язання цих проблем (розвиток фінансового сектору, формування інституціонального середовища, впровадження сучасних механізмів узгодження інтересів суб'ектів підприємницької діяльності, органів влади та суспільства, розвиток інфраструктури підприємницького сектору економіки, оптимізація податкової та митної політики й регулювання взаємовідносин та підприємців, використання програмно-цільового методу планування в системі державної підтримки розвитку підприємництва).Описано методологію використання програмно-цільового методу управління в системі державної підтримки розвитку підприємництва в Україні та зарубіжний досвід (КНР, США, Європейського союзу і Росії), а також методологічні рекомендації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У529.19 + У9(4УКР)291.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карпінська Г. В. 
Теоретичні і методичні засади реструктуризації та кластеризації підприємств : [монографія] / Г. В. Карпінська; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О. : Інтерпринт, 2011. - 201 c. - Бібліогр.: с. 184-193 - укp.

Досліджено теоретичні і методичні питання реструктуризації, економічного діагностування і кластеризації підприємств. Запропjновано поетапно-структурований підхід до діагностування та реструктуризації підприємств (на прикладі галузі виноробства.) Проведено аналіз існуючих підходів до реструктуризації та діагностування підприємства, що дозволило уточнити поняття "реструктуризація підприємства", а саме як цілеспрямований комплекс змін в структурі підприємства для вирішення постачальницьких, виробничих, економічних, технологічних, маркетингових, соціальних та організаційних проблем для ефективного управління його життєвим циклом. Дослідження теоретичних засад реструктуризації дозволило поглибити їх шляхом виокремлення основних видів реструктуризації за ознакою етапу життєвого циклу підприємства: випереджувальну (етапи зростання та стабілізації), адаптаційну (етап стагнації), фінансово-оздоровчу (скорочення), санаційну (занепад), та запропоновано визначення кожного виду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)306.752.61-961-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бутенко А. І. 
Механізми взаємодії органів влади та підприємницького сектора економіки України : [монографія] / А. І. Бутенко, О. О. Барабаш, Т. О. Журавльова, Н. Г. Каптуренко, Г. В. Карпінська, А. В. Курносова, Є. В. Лазарева, О. І. Лайко, В. В. Лукащук, В. В. Лук'янова; ред.: А. І. Бутенко; Нац. акад. наук України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О. : Інтерпрінт, 2011. - 277 с. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто основні моделі та механізми взаємодії та підприємницьких структур, проаналізовано специфіку іх реалізації в Україні та запропановано шляхи їх використання. Викладено механізм гармонізації інтересів та взаємовигідне співробітництво держави й підприємців. Державі потрібне високорозвинене цивілізоване підприємництво, що здатне забезпечити стабільний розвиток країни, а підприємцям сильна держава, яка здатна створити сприятливі умови для ефективного функціонування підприємницьких структур і найбільш повної реалізації підприємницьких здібностей, захистити права підприємців і свободу і підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карпінська Г. В. 
Пріоритетні напрями розвитку малого бізнесу у Херсонській області / Г. В. Карпінська, І. А. Бутенко // Економіка транспорт. комплексу : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 21. - С. 97-106. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати дослідження тенденцій розвитку малого підприємництва в Херсонській області по відношенню до загальних тенденцій розвитку суб'єктів малого бізнесу в Україні, визначено пріоритетні напрями його розвитку в регіоні та запропоновано заходи щодо створення сприятливих умов його діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХЕС)291.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лазарєва Є. В. 
Структурні диспропорції у діяльності підприємницького сектору економіки України : монографія / Є. В. Лазарєва, Г. В. Карпінська, А. В. Курносова; НАН України, Ін-т проблем ринку та екон.-екол. дослідж. - Одеса, 2015. - 112 c. - укp.

Проаналізовано показники динаміки кількості суб'єктів підприємницької діяльності та їх соціально-економічних результатів за видами економічної діяльності, а також галузеві структурні зміни за соціально-економічними показниками зазначених суб'єктів. Визначено стан і тенденції розвитку інноваційно активного підприємництва. Здійснено прогнозування інноваційної сфери України у міжнародних рейтенгах. Запропоновано методичний підхід до оцінювання ступеня диспропорційності в інноваційній сфері України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-961-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карпінська Г. 
Поетапно-структурований підхід до діагностування, реструктуризації та модернізації підприємства / Г. Карпінська // Наук. вісн.. - 2016. - № 3. - С. 55-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено основні підходи щодо визначення категорій реструктуризація, модернізація та технічне переоснащення підприємства. Проаналізовано основні теоретико-методичні підходи щодо процесу реструктуризації підприємств. Уточнено зміст понять реструктуризація, модернізація та технічне переоснащення підприємства. Визначено роль і місце технічного переоснащення і модернізації у концепції реструктуризації підприємства. Запропоновано поетапно-структурований підхід до діагностування, реструктуризації та модернізації підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-961-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бутенко А. І. 
Структурні деформації у промисловому комплексі України, які виникли внаслідок економічних криз, як перешкода розвитку ринку інноваційних товарів / А. І. Бутенко, Г. В. Карпінська, В. В. Лукащук // Екон. вісн. Донбасу. - 2019. - № 1. - С. 129-141. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Криза - одна з форм розвитку економіки, в ході якої усуваються застарілі техніка і технологія, організація виробництва і праці, відкривається простір для зростання й утвердження нового. Водночас з подоланням віджитого неминуче виникає спад виробництва, зростає безробія, знижуються доходи населення, що негативно позначається на умовах жия людей. Мета стаі - дослідження впливу кризових явищ на розвиток промисловості України в аспекті виявлення її структурних деформацій та впливу їх на розвиток ринку інноваційних товарів. У структурній динаміці промислового виробництва впродовж 1991 - 2014 рр. окреслились дві циклічні хвилі: перша хвиля (1991 - 2007 рр.), пов'язана з переструктуруванням господарської системи і пристосуванням її суб'єктів до нових економічних і політичних реалій. Друга хвиля, що розпочалась у 2008 р., пов'язана з кризою світової економіки, в яку Україна на цей час уже тісно інтегрувалась. У 2012 -2014 рр. почала формуватись третя хвиля, в якій уже чітко окреслилась стадія занепаду. Причини останньої хвилі мають політичне, економічне та воєнне підурунтя. Структура промислового виробництва змінилась на протилежне співвідношення між випуском продукції первинної та глибокої переробки, низько- та високотехнологічної, сировинної та кінцевого споживання. Зокрема, зміна співвідношення між випуском гірничо-металургійного комплексу, з одного боку, та машинобудуванням і легкою промисловістю - з іншого. Внаслідок цього відбулася примітивізація галузевої структури промисловості, виробництво набуло експортної сировинної спеціалізації. Висновки: незважаючи на деструктивні деформації у промисловому комплексі України, які виникли внаслідок економічних криз, країна у своєму інноваційному розвитку має спиратися на базові промислові галузі, у яких на сьогодні має здобутки та деякі переваги. Україна ще не вичерпала можливостей індустріальної стадії економіки і має використовувати передові індустріальні технології для модернізації підприємств III и IV технологічних укладів. Однак, разом з підвищенням науково-технологічного рівня підприємств галузей із застарілими технологіями важливо, там де можливо, використовувати й інформаційно-телекомунікаційні технології, притаманні постіндустріальному суспільству, розвиваючі такі галузі як аерокосмічна, електронна, комп'ютерна техніка, фармацевтична, хімічна та ін. Тобто найефективнішою стратегією країни має бути інноваційний розвиток, що поєднує інновації V и VI технологічних укладів притаманних постіндустріальній економіці, з науково-технологічною модернізацією підприємств IV і III укладів, притаманних індустріальній стадії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Економічні трансформації бізнес-структур в Україні : монографія / Н. Й. Басюркіна, Ю. О. Бровкіна, С. Ю. Вігуржинська, С. А. Горбаченко, О. Б. Каламан, Г. В. Карпінська, В. І. Колесник, Т. В. Константинова, І. О. Кустов, В. В. Лагодієнко, О. І. Лайко, В. В. Лукащук, Г. В. Немченко, Т. В. Свистун, І. О. Седікова, А. Г. Сорокіна, С. М. Соц, В. П. Талпа, О. Г. Хмура, А. В. Черкаський, В. А. Шалений, І. В. Шевченко; ред.: Н. Й. Басюркіна; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : ОНАХТ, 2018. - 287 c. - Бібліогр.: с. 262-284 - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання розвитку трансформаційних процесів, які відбуваються в економіці, зокрема в аспекті реформування економіки України. Розкрито інноваційний розвиток харчових та аграрних виробництв, ресторанного бізнесу та торгівлі харчовими продуктами в Україні. Проаналізовано зв'язок між управлінням підприємствами в Україні й економічними трансформаціями. Досліджено вплив економічних трансформацій на ринки продовольчої сировини, продовольства та послуг. Висвітлено перспективні напрями розвитку бізнесу в Україні на інноваційних засадах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Інноваційно-інвестиційний розвиток бізнес-структур в Україні : [колект.] монографія / Н. Й. Басюркіна, С. Ю. Вігуржинська, С. А. Горбаченко, О. В. Дишкантюк, Г. В. Карпінська, Т. В. Константинова, І. Г. Кривоногова, О. І. Лайко, А. В. Макаринська, Г. М. Мурзановський, Г. В. Немченко, Т. В. Савченко, А. О. Саінчук, Т. В. Свистун, І. В. Солоницька, С. М. Соц, В. П. Талпа, Н. В. Турленко, З. В. Чехович; ред.: Н. Й. Басюркіна; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Київ : Гуляєва В.М., 2019. - 168 c. - Бібліогр.: с. 150-163 - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання інвестиційних процесів, які відбуваються в економіці, зокрема в аспекті реформування економіки України. Увагу приділено нематеріальним активам як ключовому компоненту інноваційного розвитку сучасного підприємства. Подано наукове обгрунтування комплексної методики вибору раціонального варіанту випуску інноваційної продукції. Розкрито інноваційний розвиток харчових, переробних та аграрних виробництв, морегосподарського комплексу, готельно-ресторанного бізнесу, торгівлі харчовими продуктами в Україні та її регіонах. Досліджено напрями інвестиційного розвитку ринків продовольчої сировини, продовольства та послуг. Висвітлено перспективні напрями розвитку бізнесу в Україні на інноваційній основі. Обгрунтовано пропозиції стосовно розвитку бізнес-структур в умовах децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-55 + У9(4УКР)0-131.1-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ефективність використання інноваційно-інвестиційного потенціалу продовольчого бізнесу : монографія / Н. Й. Басюркіна, Н. С. Бєлали, Т. В. Бордун, Ю. О. Бровкіна, О. Є. Воєцька, О. С. Волошенко, О. С. Гончар, Л. В. Гордієнко, С. В. Гушан, А. В. Дорошенко, А. Л. Драч, Д. О. Жигунов, Р. Зейналов, Ю. В. Іванченко, К. Г. Іоргачова, Г. В. Карпінська, О. О. Коваленко, Т. В. Константинова, К. І. Корчагіна, Є. О. Котляр, О. Р. Котюжинський, І. О. Кулькіна, В. В. Малишкін, О. І. Мащенко, А. В. Молдован, Ю. В. Моргунова, Л. С. Приходько, О. Б. Просолович, Т. В. Савченко, А. Д. Салавеліс, Т. В. Свистун, В. І. Соколова, С. М. Соц, Л. М. Тележенко, О. С. Тітлов, Н. В. Турленко, Н. В. Хоренжий, В. А. Шалений, М. В. Швець, Ю. В. Швець, К. В. Шикунова; ред.: Ю. О. Бровкіна; Одеська національна академія харчових технологій. - Київ : Гуляєва В. М., 2020. - 150 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання інноваційно-інвестиційних процесів, які відбуваються в економіці України. Досліджено інвестиційну привабливість харчових, переробних та аграрних виробництв, готельно-ресторанного бізнесу в регіонах України. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку закладів громадського харчування. Обґрунтовано пропозиції стосовно інноваційно-інвестиційного розвитку бізнес-структур в умовах трансформаційної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-55 + У9(4УКР)306.7-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського