Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Катаєв В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Яремчук Ю. Є. 
Дослідження комбінаційних характеристик вітчизняних радіонепрозорих тканин М1, М2 та М3 / Ю. Є. Яремчук, В. С. Катаєв, В. В. Сінюгін // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2015. - 17, № 3. - С. 56-64. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено дослідження вітчизняних радіонепрозорих тканин М1, М2 і М3 на визначення сумарного коефіцієнта екранування за різних комбінацій їх застосування. Виміри проведено як за горизонтального, так і за вертикального розташування волокон. У дослідженнях використано установку, в якій передавальна антена знаходилася всередині діелектричного корпусу, що обгортався по черзі тканинами у різних комбінаціях: М1-М2, М2-М3 і М1-М3. Результати вимірювань показали, що комбінації тканин М1-М2 і М2-М3 мають подібні характеристики та більші коефіцієнти екранування, проте комбінація М1-М3 має більшу смугу екранування, хоча і з меншим коефіцієнтом екранування.


Індекс рубрикатора НБУВ: М377-906

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яремчук Ю. Є. 
Дослідження характеристик вітчизняних радіонепрозорих тканин H1, Н2 та Н3 при різних комбінаціях їхнього застосування / Ю. Є. Яремчук, В. С. Катаєв, М. Ю. Гижко, П. В. Павловський // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2016. - 18, № 1. - С. 42-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Експериментально досліджено радіонепрозорі тканини вітчизняного виробництва H1, Н2 та Н3 і визначено загальний коефіцієнт екранування за різних варіацій поєднання цих тканин. Лабораторні виміри проведено у діапазоні частот з урахуванням розміщення волокон, результати одержано як для горизонтального, так і для вертикального розташування. Для досліджень антена випромінювального пристрою почергово екранувалася тканинами в різних комбінаціях: Н1-Н2, Н2-Н3 та Н1-Н3. Результати вимірювань показали, що в усіх комбінаціях тканин коефіцієнт екранування значно змінюється у смузі частот і залежно від розташування волокон тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: М377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Катаєв В. С. 
Проблеми активного захисту інформації від витоку через віброакустичні канали / В. С. Катаєв, А. В. Грицак, В. О. Леонтьєв, Н. В. Ляховченко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2016. - 18, № 3. - С. 54-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження поширення вібраційних сигналів у різних матеріалах і на різних відстанях від джерела поширення коливань. Виміри проведено на склі, бетоні, дереві, пластику та металі. Результати експерименту показали, що найбільші показники коефіцієнтів затухання спостерігаються у бетоні, а найменші - у металі. Одержані дані надають можливість стверджувати, що властивості різних матеріалів, з точки зору поширення в них пружних коливань, значною мірою відрізняються, що можна використовувати під час побудови систем активного захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Катаєв В. 
Метод активного захисту інформації від зняття лазерними системами акустичної розвідки / В. Катаєв, Ю. Яремчук // Захист інформації. - 2019. - 21, № 1. - С. 34-39. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано загрози, що спричиняє оптико-електронний технічний канал і, зокрема, використання лазерних систем акустичної розвідки. Розглянуто основні типи та можливості сучасних засобів ЛСАР. Наведено найбільш поширені методи та засоби захисту від такого типу загроз та розглянуто недоліки систем захисту, що на них грунтуються. Запропоновано метод лазерної протидії, як альтернатива існуючим, та наведено концепцію його реалізації. Ідея методу грунтується на "перемішуванні" зондуючого лазерного променю зловмисника із протидіючим випромінюванням, значно ускладнюючи процес приймання та виділення інформативного сигналу на приймальній стороні ЛСАР. Такий підхід надає змогу забезпечити необхідний рівень захищеності інформації без погіршення комфортності роботи, оскільки усувається необхідність встановлення на вікнах та інших поверхнях приміщення спеціальних пристроїв віброакустичного захисту і, відповідно, зникають додаткові фонові акустичні шуми, а також відпадає необхідність встановлення оптично непрозорих конструкцій за типом металевих ролет, що постійно закривають вікна під час роботи. Проведено експериментальні дослідження, які показали значне ускладнення процесу приймання зловмисником відбитого зондувального променю у разі застосування протидіючого лазерного випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яремчук Ю. 
Можливості практичного застосування тепловізорів у питаннях захисту інформації / Ю. Яремчук, В. Катаєв, М. Гижко, С. Скуратов // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні : наук.-техн. зб. - 2016. - Вип. 1. - С. 99-105. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Загальновідомо, що сьогодні інформація є найголовнішими ресурсом сучасного світу. Активний розвиток інформаційних технологій і їх інтеграція, обумовлюють крайньо важливі ролі, які вони відіграють у багатьох сферах людського життя. Важливі відомості державного значення повинні бути захищенні від несанкціонованого перехоплення й особливе значення у питанні захисту інформації має проблема витоку інформації через закладні пристрої. Проблема полягає у тому, що такі пристрої для знімання інформації можуть використовувати більшість існуючих каналів витоку. Однак, найчастіше закладки слугують для перехоплення акустичної (мовної) та видової інформації. Тому знання конструктивних і технічних особливостей побудови та функціонування апаратних закладок є необхідним для виявлення їх сильних і слабких сторін і вибору оптимального способу протидії. Експериментально досліджено технічні можливості тепловізора у питаннях захисту інформації, зокрема для локалізації закладних пристроїв. Лабораторні виміри проведено за розташування закладки у різних об'єктах. Одержані дані надають можливість стверджувати, що працюючий технічний пристрій малих розмірів, такий як апаратна закладка, може достатньою мірою змінювати температуру об'єкту, в якому він знаходиться, для того щоб це можна було зафіксувати.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + З996-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Азарова А. О. 
Розроблення пристрою для захисту від несанкціонованого доступу на основі трифакторної ідентифікації та аутентифікації користувачів / А. О. Азарова, Н. О. Біліченко, В. С. Катаєв, П. В. Павловський // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2021. - 23, № 2. - С. 72-80. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано пристрій для забезпечення захисту від несанкціонованого доступу до інформації на основі використання трифакторної ідентифікації та автентифікації користувачів з можливістю розмежування доступу до інформаційного середовища. Пристрій надає змогу: завчасно виявляти спроби несанкціонованого доступу, надавати доступ до інформаційних ресурсів санкціонованим користувачам, навіть у випадку відмови пристрою та під час виникнення аварійних ситуацій. Він має підвищену довговічність і стійкість до фізичного зламу, покращує системи захисту інформації на різних суб'єктах господарювання, є більш інформативним, простим для користувача, не вимагає спеціальних знань у сфері технічного захисту інформації, надає змогу завчасно виявити спроби несанкціонованого доступу, відновити основні функції пристрою в аварійних ситуаціях і мас значно нижчу ціну.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сінюгін В. В. 
Модульний генератор шуму для блокування витоку акустичної інформації / В. В. Сінюгін, В. С. Катаєв, А. В. Грицак // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2021. - № 6. - С. 158-164. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано пристрій для забезпечення захисту акустичної (мовної) інформації від несанкціонованого перехоплення на основі ефекту маскування звуку. Пристрій дозволяє блокувати витік мовної інформації шляхом створення шуму різних типів або їхньої суміші. Розроблений пристрій складається з апаратної та програмної частин, апаратна частина реалізована на мікроконтролерній платформі плат сімейства Arduino, програмну частину пристрою реалізовано за допомогою програмного середовища LabVIEW. Структура пристрою складається з генератора білого шуму, що створюєте суміш сигналу і шуму, вузькосмугового фільтра, який виділяє певну смугу частот з цієї суміші і формує квазігармонійний процес, модулятора, який модулює сигнал псевдовипадковою послідовністю та вихідного підсилювача, в якому сформований генератором шумовий сигнал, підсилюється, і в результаті може подаватись на активну акустичну систему для випромінювання у простір або на вібродатчик для перетворення у вібрації на поверхні. Реалізація елементів цього пристрою за допомогою засобів електронно-обчислювальної техніки та загальнодоступних компонентів робить його доступним, а також ефективним засобом для вирішення завдань технічного захисту інформації, що може забезпечити покращення систем захисту інформації на різних суб'єктах господарювання. Окрім цього пристрій відносно простий у налаштуванні і роботі для користувачів. Пристрій має можливість переконфігурації під інші відомі типи шумів, без додаткових витрат на систему захисту інформації, а це, зі свого боку, даватиме змогу використовувати його не тільки для захисту інформації, а й в освітньому та науковому процесах. Запропонований пристрій промодельовано у програмному середовищі для автоматизованого проектування, в результаті чого підтверджено його функціональність та здатність виконувати заявлені задачі. Можливість модульної побудови пристрою дозволяє забезпечити, окрім очевидного спрощення та зниження вартості виготовлення, також і відносну універсальність, а гнучкість програмного забезпечення - широкий спектр способів застосування на реальних об'єктах інформаційної діяльності. Розроблене програмне забезпечення дає можливість будувати пристрій за допомогою ЕОМ, мікроконтролерного блока, що апаратно реалізує генератор псевдовипадкових значень, та акустичних колонок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Дьогтєва І. О. 
Моделювання відновлення ефективної діяльності групи реагування на інциденти інформаційної безпеки в умовах наростання інтенсивності кібератак / І. О. Дьогтєва, А. А. Шиян, В. С. Катаєв // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2021. - 23, № 4. - С. 47-57. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Останнім часом стрімко зростає кількість випадків використання кіберпростору для кібератак як на окремих людей, соціальні групи, так і на суспільство в цілому. Такі атаки характеризуються тим, що їх інтенсивність зростає протягом атаки. Внаслідок цього складаються нові умови для діяльності груп реагування на інциденти інформаційної безпеки (ГРІІБ). Однак ефективність діяльності ГРІІБ, яка здійснюється протягом тривалого часу, зменшується внаслідок цілого ряду причин, зокрема втоми спеціалістів. У роботі здійснено моделювання особливостей функціонування ГРІІБ в умовах наростання інтенсивності кібератак з урахуванням впливу параметрів і характеристик їх відновлення, що є необхідним для ефективного функціонування даної групи. Одержано функцію відновлення пуассонівського потоку та щільність її відновлення, запропоновано формули для функцій відновлення потоку обслужених і втрачених заявок для процесу відновлення ГРІІБ під час кібератак. Особливість побудованої для дослідження моделі полягає у врахуванні параметра підвищення інтенсивності ідентифікації подій інформаційної безпеки. Проведено імітаційне моделювання діяльності ГРІІБ, яке показало, що показники зміни ефективності їх діяльності у процесі протидії кібератакам із наростанням інтенсивності можуть бути прогнозовані з використанням одержаних результатів.



Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Карпінець В. В. 
Засіб захисту аналогового телефонного зв'язку на основі скремблера зі зміною коефіцієнтів вейвлет-перетворення / В. В. Карпінець, В. С. Катаєв, П. В. Павловський, Д. Ю. Гереш // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 2. - С. 89-96. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано пристрій для забезпечення захисту мовної інформації, яка передається через лінії аналогового телефонного зв'язку від несанкціонованого перехоплення на основі скремблера зі зміною коефіцієнтів вейвлет-перетворень відповідно до латинського квадрату. Реалізовано пристрій, який складається з апаратної та програмної частин, апаратна частина реалізована на мікроконтролерній платформі плат сімейства Arduino, програмну частину пристрою реалізовано за допомогою програмного середовища Proteus. Оскільки основну частину функцій пристрою виконує мікроконтролер, то в загальному структура пристрою складається з мікрофону, джерела живлення та плати Arduino. Враховуючи результати досліджень, запропоновано модернізацію алгоритму скремблювання за рахунок виконання операцій перестановок, XOR відповідності до ключа скремблера, який є латинським квадратом. Здійснено статистичний та спектральний аналіз вдосконаленого методу та виконано порівняння швидкості виконання алгоритмів скремблювання. Для підвищення захищеності запропоновано здійснювати декілька етапів перестановок отриманих коефіцієнтів вейвлет-перетворень. Збільшення варіативності перестановок коефіцієнтів вейвлет-перетворень дозволило збільшити витрати часу зловмиснику на перебір усіх можливих комбінацій. А враховуючи, що перестановка відбувається не однієї частини сигналу, а набору n частин, це, і собі, додатково ускладнює процедуру перебору усіх можливих варіантів. Реалізація елементів цього пристрою за допомогою засобів електронно-обчислювальної техніки та загальнодоступних компонентів робить його доступним, а також ефективним засобом для вирішення завдань технічного захисту інформації, що може забезпечити покращення систем захисту інформації різних суб'єктів господарювання.



Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського