Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Квасніцька Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Квасніцька Л. С. 
Вплив бобових культур на продуктивність короткоротаційних сівозмін та родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Л. С. Квасніцька; Ін-т землеробства УААН. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Розкрито закономірність впливу бобових культур на продуктивність сівозмін, наведено оцінку родючості грунту залежно від сівозмінного чинника, встановлено параметри надходження біологічного азоту у системі сівозмін за рахунок азотфіксації. Проведено порівняльну економіко-енергетичну оцінку сівозмін. Встановлено, що серед короткоротаційних сівозмін найпродуктивнішою на чорноземах опідзолених є зерно-просапна з 80 % зернових, з них 20 % сої, та 40 % просапних, де вихід кормових одиниць з 1 га ріллі становив 11 т, а зернових - 8,66 т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-41 + П141.8 + П032.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савченко Г. І. 
Місце типових ланок гороху та сої в короткоротаційних сівозмінах Поділля / Г. І. Савченко, Л. С. Квасніцька // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 4. - С. 31-32. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень ефективності заміни гороху соєю в короткоротаційних сівозмінах Поділля. Зазначено, що вирощування сої в сівозміні економічно вигідно, позитивно впливає на агрохімічний стан грунту (підвищує вміст легкогідролізованого азоту й рухомого калію) та якість вирощуваної продукції.

Приведены результаты исследований эффективности замены гороха соей в краткоротационных севооборотах Подолья. Отмечено, что выращивание сои в севообороте экономически выгодно, положительно влияет на агрохимическое состояние почвы (повышает содержание легкогидролизуемого азота и подвижного калия) и качество выращиваемой продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хоменко Т. 
Вплив обробки насіння комплексним мікоризотвірним препаратом МікоФренд на продуктивність сої в умовах Правобережного Лісостепу України / Т. Хоменко, А. Дацько, Л. Квасніцька // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 24. - С. 260-267. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета досліджень - визначення впливу обробки насіння комплексним мікоризотвірним біопрепаратом МікоФренд на продуктивність сої в умовах Правобережного Лісостепу України. Методи досліджень - теоретичні - аналіз і синтез наукових літературних інформаційних ресурсів; польові та лабораторні дослідження - проводили згідно зі стандартними методами досліджень в агрономії протягом 2017 - 2018 років на Хмельницької ДСГДС, розташованій в Правобережному Лісостепу України. Обгрунтовано доцільність використання обробки насіння сої біопрепаратами для підвищення урожайності культури та зниження собівартості продукції, завдяки забезпеченню мікоризою надходження з грунту важкодоступних елементів (фосфору, калію, міді, цинку, нікелю тощо) та вологи, азоту (за допомогою азотфіксації бульбочковими бактеріями) та стимуляторів росту. Інокуляція насіння сої біопрепаратами Різолайн з протектором Різосейв та за сумісного використання з мікоризотвірним препаратом МікоФренд істотно впливали на розвиток репродуктивних органів рослин. Спостерігається збільшення кількості бобів на рослині від 15,75 шт. на контролі до 18,65 - 19,0 за використання біопрепаратів. Зростає також і кількість насінин на рослині на 5,8 - 7,4 шт. порівняно з контролем. Маса 1000 зерен також збільшується від 150,98 г на контролі до 154,85 - 156,95 г за обробки насіння біопрепаратами. Встановлено збільшення продуктивності сої від окремого застосування інокуляції бобових бульбочковими бактеріями (Різолайн + Різосейв) та мікоризотвірними грибами (МікоФренд), а також за сумісного їх застосування. Застосування біопрепаратів підвищує врожайність від 2,16 т/га на контролі до 2,61 за використання бульбочкових бактерій (Різолайн, 2 л/т + Різосейв, 2 л/т) та 2,69 від застосування мікоризотвірних грибів (МікоФренд, 1,5 л/т). Найбільшу продуктивність (2,74 т/га) одержали за сумісного використання препаратів. Приріст до контролю за таких умов складає 0,58 т/га. Висновки: використання біопрепаратів для обробки насіння сої сприяє підвищенню урожайності та покращенню господарсько-цінних показників завдяки збільшенню активності симбіотичної азотфіксації, площі поглинання кореневої системи рослин та покращенню забезпечення рослин сої з грунту фосфором, калієм і мікроелементами (Cu, Fe, Mn, і ін.). Найвищий приріст - 0,58 т/га, - спостерігається за сумісного використання бульбочкових бактерій (Різолайн, 2 л/т + Різосейв, 2 л/т) та мікоризи (МікоФренд, 1,5 л/т), урожайність складає 2,74 т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-468.5

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського