Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кирилюк І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кирилюк І. М. 
Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу : Автореф. дис... канд. психол. наук / І. М. Кирилюк; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Вивчено психологічні чинники та особливості підготовки практичних психологів до ведення психотерапевтичного діалогу. З'ясовано сутність різних підходів щодо розуміння контакту, діалогу в процесі психологічного консультування. Проаналізовано специфіку діалогічного підходу та феномени, що виокремлюються у межах даного напряму: діалогічну позицію, інтенцію. Психологічний діалог розглянуто як складну багатофункціональну систему, яка визначає якість контакту психолога та клієнта, передбачає наявність довіри у їх відносинах, зумовлена рівнем конгруентності, емпатії та рефлексії практичного психолога та залежить від міри його комунікативної компетентності. Доведено, що "Я-концепція" практичного психолога є передумовою ефективного ведення терапевтичного діалогу. Емпірично досліджено особливості орієнтації майбутніх психологів у процесі консультування. Досліджено вираженість таких професійно важливих якостей особистості, як емпатія, креативність, самоактуалізаційні тенденції, визначено основні характеристики образу "Я" залежно від типу орієнтації - технологічної, гуманістичної, діалогічної. На підставі результатів статистичного дослідження встановлено існування тісного взаємозв'язку між діалогічною орієнтацією майбутнього психолога та вказаними якостями, що дозволяє розглядати їх розвиток як психологічний чинник формування діалогічності психолога-консультанта. Обгрунтовано й апробовано систему психологічних впливів, що сприяють оптимізації підготовки практичних психологів до ведення терапевтичного діалогу. Запропоновано тренінг для формування діалогічних умінь консультування як ефективний засіб професійної підготовки студентів-психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2р(4УКР)3

Шифр НБУВ: РА344945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кирилюк І. М. 
Оренда землі в системі аграрних відносин України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. М. Кирилюк; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2010. - 20 c. - укp.

З'ясовано сутність та особливості інституціональних чинників формування ринку оренди землі сільськогосподарського (СГ) призначення. Визначено роль орендних відносин у підвищенні соціально-економічної ефективності СГ виробництва, яка може бути розкрита шляхом аналізу п'яти суспільних функцій, за рівнем реалізації яких доцільно оцінювати досконалість відносин землекористування. Досліджено формування та розвиток орендних відносин під час аграрної реформи, у процесі становлення нової системи землекористування, визначено передумови реалізації їх потенціалу як чинника розвитку агропродовольчого сектору. Сформовано оптимальні риси розвитку інституту оренди землі СГ призначення, розглянуто проблему оцінки спроможності орендних відносин сприяти вибору суб'єктами господарювання оптимальної моделі поведінки та забеспечувати рух ресурсів до осередків їх найбільшого використання в межах СГ галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-562.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бондар В. І. 
Професійна підготовка практичного психолога : зб. наук. пр. / В. І. Бондар, Ю. О. Приходько, Н. П. Зубалій, В. Г. Захарченко, І. М. Кирилюк; МОН України, Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Ін-т педагогіки і психології, Каф. практ. психології, Каф. психології і педагогіки. - К., 2010. - 129 c. - укp.

Розкрито вимоги до особистісних якостей практичних психологів і професійної підготовки, особливості викладання психологічних дисциплін на основі гештальт-підходу, шляхи оптимізації підготовки студентів-психологів до практичної діяльності, особливості кредитно-рейтингової системи контролю знань студентів, психологічні основи підготовки майбутніх фахівців, шляхи формування конкурентоспроможності особистості тренінговими засобами та механізми розвитку особистості практичного психолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р. я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванов Л. В. 
Вивчення механізмів цитотоксичності низки гідрофільних полоксамерів методом спінових зондів / Л. В. Іванов, Н. Т. Картель, А. Н. Ляпунов, О. А. Нардід, Я. О. Черкашина, Л. В. Деримедвідь, І. А. Кирилюк // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 4/5. - С. 46-58. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

За допомогою методу спінових зондів одержано нові дані щодо можливих механізмів цитотоксичної дії низки гідрофільних полоксамерів із великими гідрофільними (ПЕГ) блоками, що може призводити до зниження множинної лікарської стійкості (МЛС) ракових клітин. Для цього досліджено взаємодію ряду гідрофільних полоксамерів і окремо високомолекулярних ПЕГ як гідрофільних блоків полоксамерів, з модельними мембранами, живими клітинами та білками різної структури, а також їх вплив на конформаційну рухливість ліпідів мембран клітин і макромолекул різних білків. Показано, що введення в еритроцити людини та щурів 5 % полоксамерів 188, 237, 338 і 407, які мають у структурі великі гідрофільні ПЕГ блоки, як правило, супроводжувалося сильним зниженням мікров'язкості мембран клітин, іноді в 1,5 і більше разу (полоксамер 338 і 407). ПЕГ-1500 також ефективно зв'язувався з ліпідами мембран ліпосом, мітохондрій і еритроцитів, у результаті чого мікров'язкість мембран еритроцитів знижувалася протягом 1 год. Уведення осмотично активного ПЕГ-2000 в еритроцити людини призводить до стійкої в часі дегідратації клітин. За допомогою спінових зондів одержано нові дані щодо взаємодії високомолекулярних ПЕГ-1500, ПЕГ-2000 і ПЕГ-4000 з гідрофобною порожниною (кишенею) поверхні глобули альбуміну за допомогою гідрофобних метиленових груп. Так як інтегральний мембранний глікопротеїн ракових клітин P-gp, вбудований у мембранний ліпідний бішар, у тому числі й за допомогою поверхневих гідрофобних ділянок макромолекули P-gp, зроблено припущення, що механізм інгібування P-gp гідрофільними полоксамерами може бути пов'язаний з порушенням або з ослабленням білково-ліпідної взаємодії макромолекули P-gp з ліпідами мембран ракових клітин під дією ПЕГ блоків. Встановлено, що механізми цитотоксичної дії полоксамерів різної будови універсальні для багатьох клітин, не тільки ракових, і полягають в сильному зниженні мікров'язкості мембран клітин, яке призводить до зниження активності багатьох мембранних білків і ферментів. У гідрофільних полоксамерів є додаткові механізми цитотоксичності та пригнічення МЛС ракових клітин, пов'язані з дією великих ПЕГ блоків на мембрани та додаткове розпушення мембран, ослаблення білок-ліпідної взаємодії між глікопротеїном P-gp і ліпідами мембран ракових клітин, дегідратація мембран клітин, можлива взаємодія ПЕГ блоку з макромолекулою P-gp з подальшою зміною активної конформації макромолекули білка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кирилюк І. М. 
Шляхи нарощування пропозиції вітчизняної продукції тваринництва та підвищення її якості / І. М. Кирилюк // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2016. - № 1. - С. 67-75. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обгрунтовано шляхи нарощування пропозиції вітчизняної продукції тваринництва та підвищення її якості. Виявлено незадовільні пропорції міжгалузевого обміну на ринку продукції тваринництва в Україні. Підкреслено хаотичність формування цін на вітчизняному аграрному ринку. Визначено напрями удосконалення механізмів державної підтримки розвитку тваринництва в Україні. Вказано на доцільність повернення до поширеної до 2011 року непрямої підтримки вітчизняних виробників молока та м'яса у вигляді спеціальних режимів справляння ПДВ. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", які передбачають, що наповнення державного інтервенційного фонду продуктами переробки тваринницької продукції - об'єктами державного цінового регулювання (м'ясом та субпродуктами забійних тварин та птиці, сухим молоком, вершковим маслом) має здійснюватися в умовах сезонного падіння цін на відповідну сільськогосподарську сировину та їх досягнення певного мінімального рівня. Запропоновано параметри зміни структури виробництва молока в Україні як за якісними показниками, так і за суб'єктами господарювання. Обгрунтовано необхідність надання сільгосппідприємствам дотацій (та розраховано їх пропорції) на здійснення технологічного супроводу проектів технологічного переоснащення молочних ферм і комплексів, а також розробку проектів будівництва молочних комплексів і проведення відповідних тендерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20-823.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Безугла О. П. 
Дослідження розподілу стероїдів в емульсіях методом спінових зондів / О. П. Безугла, А. М. Ляпунова, І. А. Кирилюк, О. М. Ляпунов // Клініч. фармація. - 2017. - 21, № 3. - С. 46-54. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Значущим фармацевтичним фактором для забезпечення необхідних функціональних характеристик препарату, його ефективності, безпеки і при необхідності біодоступності є розчинність діючої речовини, від якої залежить дисперсний стан у лікарській формі. Мета роботи - модельні дослідження поведінки спінових зондів на основі стероїдів у деяких розчинниках, міцелах неіоногенних поверхнево-активних речовин (ПАР), а також емульсіях 1 і 2 роду, що мають різний склад допоміжних речовин, для прогнозування біодоступності, ефективності та безпеки лікарських препаратів зі стероїдами. Дослідження проводили методом спінових зондів. Використовували 2 спінових зонди на основі стероїдів з різною локалізацією в їх молекулах нітроксильного радикалу. За формою спектрів ЕПР, за значеннями ізотропної константи та часом кореляції обертальної дифузії двох різних спінових зондів ідентифіковано дисперсний стан і локалізацію молекул стероїдів у деяких розчинниках, міцелах ПАР і емульсіях 1 та 2 роду. Встановлено, що різні спінові зонди на основі стероїдів, які відрізняються за гідрофільно-ліпофільними властивостями, по-різному розподіляються в дисперсійному середовищі та дисперсній фазі емульсій. Різна локалізація стероїдів в емульсіях зумовлена також типом емульсії, хімічною природою, складом і полярністю дисперсійного середовища та дисперсної фази. Висновки: локалізація та дисперсний стан стероїдів в основах-носіях надають змогу прогнозувати ефективність їх фармакологічної дії, біодоступність за різних шляхів введення та безпеку лікарських препаратів. Під час фармацевтичної розробки необхідні дослідження розчинності стероїдів, їх розподілу між дисперсною фазою та дисперсним середовищем емульсій, дисперсного стану в основах-носіях, а також проведення біофармацевтичного та/або фармакологічного скринінгу для вибору оптимального складу препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стратегія участі України у процесах економічної глобалізації : монографія / І. І. Кукурудза, В. В. Опалько, Є. М. Кирилюк, І. М. Кирилюк, А. М. Прощаликіна; ред.: І. І. Кукурудза; Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. - Черкаси, 2016. - 167 c. - укp.

Досліджено основні напрями стратегії участі України у процесах економічної глобалізації, зокрема в частині підходу до розуміння сутності процесів економічної глобалізації, взаємозалежності національного та всесвітнього ринків товарів і послуг, економічного розвитку та сталого продовольчого забезпечення країн за умов глобалізації, місця України на глобалізованих ринках технологій та інформації, адаптації України до глобальних зрушень в економіці. Розглянуто широке коло чинників, які спричиняють як позитивний, так і негативний вплив на соціально-економічний розвиток країни. Охарактеризовано чинники та фази економічної глобалізації. Розглянуто лібералізацію національного ринку товарів і послуг як передумову активізації участі України у процесах економічної глобалізації. Досліджено особливості сучасних глобальних і постіндустріальних трансформацій економічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кирилюк І. В. 
Право на апеляційне оскарження постанови в адміністративному судочинстві України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Кирилюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Системно досліджено науково-практичні проблеми реалізації права на апеляційне оскарження постанов в адміністративному судочинстві України. З'ясовано сутність та сформульовано поняття права на апеляційне оскарження постанови. Здійснено розмежування передумов виникнення від умов реалізації права на апеляційне оскарження постанови. Визначено об'єкт, предмет та межі апеляційного оскарження постанови в адміністративному судочинстві України. Охарактеризовано систему суб'єктів апеляційного оскарження постанови. Розглянуто вимоги до апеляційної скарги та її структуру. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення порядку і строків апеляційного оскарження постанови. Шляхом критичного аналізу положень проекту Закону про внесення змін до Кодексу іміністративного судочинства України запропоновано напрями вдосконалення таких додаткових механізмів реалізації права на апеляційне оскарження постанови, як приєднання, доповнення та зміна апеляційної скарги, заперечення на апеляційну скаргу, відкликання апеляційної скарги та відмова від неї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Методичне забезпечення експертних досліджень щодо віднесення технічних та програмних засобів до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації : метод. посіб. / В. С. Серьогін, І. О. Кирилюк, В. Г. Семенов, С. Г. Самсоненко, В. В. Шарко; ред.: Б. Д. Леонов; Служба безпеки України, Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз. - Київ : ІСТЕ СБУ, 2021. - 63 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Надано методичні рекомендації, що висвітлюють особливості головних процедур експертних досліджень певних видів спеціальних технічних засобів негласного одержання інформації на стадіях попереднього, роздільного досліджень та експертного експерименту. Наведені матеріали спрямовано на вдосконалення методичного забезпечення експертних досліджень у сфері спеціальних технічних засобів негласного одержання інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

"Зелена економіка" - необхідна умова сталого розвитку національної економіки України : колект. монографія / В. В. Бабієнко, М. О. Багорка, В. І. Борщ, О. Л. Гальцова, С. А. Гаркуша, Т. В. Гургула, Д. Д. Гурова, Н. П. Дребот, С. О. Заїка, С. О. Заїка, М. В. Зось-Кіор, Є. М. Кирилюк, І. М. Кирилюк, О. М. Корнієнко, І. М. Кривцун, С. В. Кускова, О. І. Кущенко, В. Г. Марічереда, І. В. Мельничук, М. М. Миколишин, К. С. Нижеголенко, С. А. Побігун, І. П. Потапюк, О. П. Рогачевський, О. Я. Савко, Ю. А. Сагайдак, Т. В. Стеценко, Я. А. Танчак, Т. Б. Харченко, С. М. Цвілий, А. В. Чернихівська, Н. М. Шмиголь, Н. І. Юрченко; ред.: О. Л. Гальцова, В. В. Коваль, В. Г. Маргасова, Н. М. Шмиголь; Класичний приватний університет. - Запоріжжя : Гельветика, 2020. - 266 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Досліджено сталий розвиток національної економіки на засадах екологічної ефектовності управління земельними ресурсами. Висвітлено перспективи розвитку зеленого будівництва в Україні. Охарактеризовано міжнародний досвід формування основ "зеленої" економіки. Проаналізовано досвід використання інструментів "зеленої" економіки у країнах. Розглянуто процес трансформування "зеленої" економіки в соціально-орієнтовану систему національної економіки України. Досліджено екологічно спрямовані інновації в діяльності аграрних підприємств. Розглянуто стратегії збалансування еколого-економічного розвитку аграрного підприємства на засадах "зеленої" економіки в межах соціо-еколого-економічної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Збірник професійно-педагогічних профілів педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти / упоряд.: Л. Шевчук, Ю. Ворона, І. Кирилюк, С. Коломійчук, Л. Лужняк, Н. Марусич, Л. Погребняк, Т. Сидоренко, Н. Сиско, А. Смалюк, Г. Соленцова, Г. Тимощук, О. Шамралюк; Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. - 152 c. - Бібліогр.: с. 131-151 - укp.

Розкрито теоретико-методологічні підходи до розроблення професійно-педагогічних профілів педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, представлено нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність педагогів системи професійної (професійно-технічної) освіти. Вміщено професійно-педагогічні профілі педагогічних працівників закладу професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О, що грунтуються на компетентнісній основі відповідно до трудових функцій (завдань та обов’язків) конкретних педагогічних посад. Професійно-педагогічні профілі педагогічних працівників ЗП(ПТ)О розроблені творчою групою працівників Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. Запропоновано профілі, які можуть бути використані у системі підвищення кваліфікації при розробленні діагностичних анкет для виявлення рівня професійної компетентності педагогічних працівників та їхніх освітніх потреб, а також як інструмент ідентифікації потенційних точок професійного зростання при проектуванні педагогами ЗП(ПТ)О індивідуальних траєкторій професійного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч451.41 + Ч451.42 + Ч454(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кирилюк І. В. 
Злочини у сфері охорони здоров'я: детермінація та запобігання : [монографія] / І. В. Кирилюк; ред.: В. М. Попович; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Ужгород : ІВА, 2015. - 271 c. - Бібліогр.: с. 239-267 - укp.

Здійснено комплексну кримінологічну та кримінально-правову характеристику теоретичних та прикладних проблем сучасного стану, причин відтворення та протидії злочинності у сфері охорони здоров'я. Доведено, що задекларовані конституційні вимого щодо громадян на безоплатну та кваліфіковану медичну допомогу з кожним роком звужуються. Незважаючи на кримінальну-правову заборону відбувається скорочення державних і муніципальних медичних установ. Під приводом реформ зникають фельдшерські пункти, селещні лікарні, обов'язковий профілактичний огляд населення тощо. Зростає фальсифікаці ліків, загрозою є епідеміологічний стан туберкульозу, СНІДу, гепатиту, діабету та низки інших хвороб, незаконна трансплантація людських органів, проведення медичних експериментів та випробування нових ліків без згоди пацієнтів. Корупція у сфері здоров'я, розкрадання бюджетних коштів, інші зловживання при закупівлі ліків призводить до стрімкого погіршення стану здоров'ята виводить Україну на одне з перших місць у світі за темпами вимирання населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.4 + Х883.9(4УКР)711.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського