Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Клешня Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Клешня Г. Г. 
Модифікація властивостей електродних в'яжучих пеків на основі кам'яновугільних смол низького ступеня піролізованості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.07 / Г. Г. Клешня; Укр. держ. н.-д. вуглехім. ін-т (УХІН). - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено, що переважну долю у виробництві займає смола низького ступеня піролізованості. Вивчено можливі напрями модифікації властивостей в'яжучих пеків з метою нарощення вмісту високомолекулярних фракцій групового складу. Розроблено технологію термообробки пеку в присутності сульфату амонію для модернізації діючих установок з виробництва електродних пеків. Визначено технологію виробництва модифікуючої домішки на базі сульфованої антраценової фракції. Встановлено дослідницьку методику з визначення об'ємної частки мезофази в електродних пеках. Розглянуто технологію модифікації електродного пеку на базі низькопіролізованої кам'яновугільної смоли.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.033.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Клешня Г. М. 
Поняття ідеалу у класичній філософії / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 90-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Здійснено культур-філософський аналіз феномену ідеалу у концепціях основних представників класичної філософії. Як показав проведений культур-філософський аналіз творів провідних філософів класичної доби, у філософській думці мислителів переважала ідея формування ідеалу як проекту, образу, недосяжного у реальному житті. Очевидно, що ідеали, відображені в творах філософів Античності, Середньовіччя та Відродження, містили ті моральні, етичні естетичні та соціальні прагнення, які відповідали конкретно історичним умовам, у яких перебувало людство. Завжди в силі залишався той факт, що ідеал виступав як усвідомлення людських потреб та прагнень. Беручи до уваги різні точки зору, висловлені в різні часи та епохи, можна констатувати, що об'єктивність ідеалу полягала в тому, що він виникає як об'єктивна необхідність, яка відображає об'єктивні потреби в удосконаленні певного суспільства, держави, особистості. У філософіїї Античності та Середньовіччя суб'єктивність ідеалу виявлялась у тому, що він формувався у свідомості суб'єкта, який перебуває під впливом різноманітних чинників. У класичній філософії ідеалом поставала гармонія світобудови, людини і світу, людських відносин у суспільстві. Гармонізація основних типів взаємозв'язків у природі та суспільстві була джерелом головних цінностей класичної культури, що суттєво спиралася на античні зразки. Зокрема, у вченні Г. Гегеля ідеал набуває значення над особистісної категорії. Суб'єктом пізнання у нього виступає людська історія у вигляді історичних форм культури. Саме із цього часу починають розуміти соціальний ідеал як такий, що визначає досконалий стан соціальних об'єктів та відображає найбільш значимі цінності даної культури, що є критерієм оцінки реальності і орієнтиром діяльності. Отже, ідеал у контексті класичної філософії еволюціонував від суб'єктивно-особистісного до набуття суспільних форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клешня Г. М. 
Особливості соціального проектування в культурі постмодерну / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 129-133. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено співвідношення змісту та форми в соціальному проектуванні постмодерної культури. Виявлено перехід соціального проектування як технології творення буття зміщення у віртуальний простір. Отже, соціальний проект як феномен культури Постмодерну зазнав суттєвих змін відповідно до основних тенденцій та парадигм епохи. Постсучасний соціальний проект, на противагу проекту Модерну, - це конструкт, створений на замовлення, справжня мета якого є прихованою, а результатом може бути або модернізація, або підтримання, або заміна в середовищі або матеріальних та духовних цінностей. Реалізація соціальних проектів, які відповідають ще культурним традиціям Модерну, також присутні у постсучасності. Як співіснують глобальне та традиційне суспільство, взаємовпливаючи та взаємодоповнюючи одне одного, так і соціальні проекти як явища культури Постмодерну переплітаються з традиційними проектами у складну ризомну дійсність.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.643

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бутузова Л. Ф. 
Коксування вугільних сумішей з великим вмістом слабоспікливого та сірчистого вугілля / Л. Ф. Бутузова, Р. В. Маковський, Г. Г. Клешня, Д. Ю. Мілов, Ю. С. Кафтан, О. М. Турчаніна, Г. М. Бутузов // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 1/5. - С. 61-66. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено дослідно-промислове коксування нетрадиційних вугільних шихт із максимальним вмістом слабкоспікливих компонентів і спікливого донецького вугілля відновленого типу. Показано, що вугільні суміші, що містять до 50 % слабкоспікливого вугілля марки "Г" і до 70 % сірчистого вугілля марки "Ж", надає можливість одержати кокси, які за показниками якості задовольняють вимогам до металургійного коксу для внутрішнього ринку та для коксу спецпризначення. Домішка кам'яновугільного пеку в запропоновані вугільні суміші надає можливість поліпшити характеристики міцності коксу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Клешня Г. М. 
Соціальний проект в епоху постмодерну : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Г. М. Клешня; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2016. - 19 c. - укp.

Досліджено соціальний проект відповідно до парадигми епохи Постмодерну. Уточнено зміст термінів "соціальний ідеал", "соціальна утопія", "соціальний проект", "соціальний прогноз". Здійснено філософсько-історичну реконструкцію становлення соціального проекту. Встановлено, що соціальне проектування виявляється у філософському спадку як образ або ідеал бажаного стану суспільства, відповідно до конкретно-історичних умов, і з певною критичною реакцією на існуючий стан розвитку соціально-економічних умов, які виступають теоретичним базисом для оновлення соціального устрою та необхідною передумовою самоконструювання суспільства. Показано, що еволюція соціального проектування відбувається відповідно до соціокультурної матриці певної історичної епохи. В XX ст. соціальне проектування розглядалося як науково обгрунтований діяльністній підхід, що базується на результатах соціального прогнозування та здійснюється у межах обраних стратегій розвитку. Відповідно до парадигми епохи Постмодерну, соціальний проект набуває масового характеру, атомізується та стає практикою буття людини у суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Клешня Г. М. 
Соціальна утопія як сценарій майбутнього у епоху Модерну / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - № 2. - С. 43-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено філософську рецепцію соціальної утопії як сценарію майбутнього у епоху Модерну. Показано, що соціальні утопії стали важливою складовою процесу соціально-економічного, політичного і культурного розвитку суспільства та основою соціального прогресу на певному етапі розвитку людства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Клешня Г. М. 
Філософські особливості культури модерну / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - № 1. - С. 93-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Окреслено філософські домінанти доби Модерну в ретроспективі філософської думки Західної цивілізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клешня Г. М. 
Соціальне проектування як спосіб майбутньотворення в інформаційному суспільстві / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 1. - С. 53-57. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Здійснено культур-філософський аналіз соціального проектування у контексті культурно-цивілізаційного процесу розгортання інформаційної доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дослідження державних політик: методологія, процедури та європейські практики = State policy study: methodology, procedures and European practices : монографія / Л. В. Гонюкова, В. М. Козаков, В. А. Ребкало, Б. В. Бернадський, О. Л. Валевський, В. В. Голубь, І. Є. Гоцул, О. В. Делія, Г. М. Клешня, І. В. Клименко, Р. В. Лелюк, Л. В. Литвинова, О. М. Міхальов, І. С. Пашко, Н. І. Соколовська, В. В. Сухенко, Є. І. Таран, Г. В. Федорова, Н. О. Чиркова, В. А. Шахов, Ю. О. Шпіньова; ред.: Л. В. Гонюкова, В. М. Козаков; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2018. - 399 c. - Бібліогр.: с. 365-399 - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади аналізу дослідження державної політики, дослідження середовища та процедур державної політики. Розглянуто доказову політику як новий тренд у дослідженні державних політик, європейські практики дослідження державних політик. Проаналізовано стратегію та механізми державної політики реформ в Україні. Зазначено, що у порівнянні з аналізом політики, який спрямований на планування реальної політики, дослідження політики описує та пояснює, що влада може або не може робити.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Ф0 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Клешня Г. М. 
Роль традиційних цінностей культури у суспільному розвитку інформаційної доби / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 1. - С. 135-140. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Здійснено спробу відобразити роль традиційних культурних цінностей у контексті цінностей інформаційного суспільства, що формуються у ході суспільного розвитку інформаційної доби. Окрема увага приділяється осмисленню морального стану сучасного суспільства, аналізу ціннісних установок традиційного та інформаційного суспільств, виявленню впливу керованого інформаційного поля на трансформацію моральних аксіологічних засад. Відзначається, що збільшення впливу інформаційного простору на свідомість корелює зі зростанням конфліктних ситуацій в світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4*148:С5*122.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клешня Г. М. 
Концепція сталого розвитку як передумова розвитку соціуму у глобалізованому світі / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 2. - С. 138-143. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано реалізацію концепції сталого розвитку на сучасному етапі розвитку соціуму. Здійснено рецепцію її змісту з точки зору ресурсу суспільного розвитку людства. Представлено концепцію сталого розвитку як невід'ємну умову суспільного поступу. Визначено, що вона зорієнтована на баланс технологічного й економічного розвитку та захист і збереження довкілля. Обгрунтовано тезу про те, що за умов антагонізмів, які продукуються неоліберальним порядком денним, концепція сталого розвитку не може повною мірою забезпечити збалансований поступ суспільства. Зазначено про доцільність розширення концепції сталого розвитку на засадах врахування викликів антропологічної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Клешня Г. М. 
Екологічний імператив як фактор антропологічної безпеки сучасного суспільства / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 1. - С. 57-63. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Окреслено напрямки трансформації екологічної свідомості в процесі формування екологічного імперативу. Наголошено на недостатньому впливі інституційних змін щодо регулювання природокористування для забезпечення подолання екологічних проблем. Зазначається, що основним інструментом для подолання негативних тенденцій в екологічній сфері є трансформація свідомості суспільства у бік її екологізації, спрямованої на досягнення оптимальної взаємодії суспільства і природи, на гармонізацію матеріального і духовного життя як реального втілення екологічного імперативу. Обгрунтовано положення, що формування екологічного імперативу повинно грунтуватися на зміщенні акцентів етичних засад - від антропоцентризму до екоцентризму, для відновлення рівноваги між людиною та біосферою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Ю + Ю212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Клешня Г. М. 
Нові пріоритети сталого розвитку в умовах пандемії COVID-19: соціально-філософський аспект / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 35-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обгрунтовано потребу у корекції цілей сталого розвитку, затверджених у 2015 році, у зв'язку із втратою проектом глобалізації свого інтегративного значення, і набуття іншого - протилежного. Акцентовано увагу на кардинальній зміні вектору цивілізаційного розвитку людства, спричиненого поширенням COVID-19. За відносно малий проміжок часу інтегративна політика відкритості глобалізації набула зворотного характеру: локальності, закритості кордонів та зовнішнього дистанціювання. Передумови такої кардинальної зміни існували завжди - це і виклики тероризму, і нерівномірний розподіл природних ресурсів та капіталу між країнами, і тривала спроба ігнорування проблем соціального захисту населення у глобальних масштабах. Глобальна біологічна загроза змушує надати соціально-філософську оцінку як цілям сталого розвитку, так і шляхам їхнього досягнення в новій соціальній реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Клешня Г. М. 
Кибер-соціальне суспільство: новітня ризома / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 1. - С. 45-51. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Здійснено філософську рецепцію проявів соціальності у сучасному суспільстві. Аналіз демонструє, що сучасне суспільство формується з кількох складових: соціально активних "племен", що утворюють стан "неосередньовіччя" у реальному житті та мережі віртуальних спільнот, які ризомно поєднуються між собою і разом складають динамічне і достатньо монолітне кібер-соціальне суспільство. Поза ним лишається пласт штучно відсторонених "офлайн-осіб", які не мають легітимно визначеної функції у новій соціокультурній реальності. Такий стан визначає непередбачувані раніше характеристики, які не відповідають класичному осмисленню суспільства інформаційної доби, і спонукає до подальшого дослідження нового стану соціуму, економіки, політики й цивілізації загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676*5 + Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
15.

Клешня Г. М. 
Коеволюція системи "людина - суспільство - природа" / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 2. - С. 32-38. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Осмислено місце людини у системі "людина - суспільство - природа" в аксіологічному просторі постсучасності, обтяженому економічними, соціальними та політичними кризами глобалізованого світу, що обумовлюють різноманітні екологічні загрози. Суперечності всередині досліджуваної системи виявляються в хибній ціннісній орієнтації людини, спрямованій виключно на задоволення власних потреб. Здійснена спроба переосмислення біологічної ролі людства як частини природи та оновлення на цих засадах світоглядно-аксіологічних установок відповідно до викликів сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
16.

Клешня Г. М. 
Суспільство у системі "людина - суспільство - природа" / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 35-43. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Здійснено філософське осмислення сучасної ролі суспільства у тріаді "людина - суспільство - природа". Проаналізовано особливості трансформації функціональної спроможності суспільства в умовах постмодерної ситуації. Акцентується на поглибленні атомізації індивідів та масовізації суспільства у глобальних масштабах, що демонструє ознаки виникнення нового віртуального тоталітаризму. Останнє виступає як причина втрати потенції суспільства як організаційної системоутворюючої сили, що продукує аксіологічні засади соціокультурного розвитку людства. Показано, що переважаючі в постсучасності інструментальні методи є не ефективними при саморегулюванні складних динамічних біосоціальних систем. Обгрунтовано завдання філософії в подоланні виявленої внутрішньої кризи елементів у дихотомії "природа-суспільство" та розв'язанні глобальних екологічних викликів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63*1 + Ю6*63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
17.

Клешня Г. М. 
Цивілізаційний вимір концепції сталого розвитку у глобалізованому світі / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 2. - С. 98-105. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано цивілізаційний вимір концепції сталого розвитку як механізму впровадження засад неоліберального порядку денного. Висловлюється сумнів щодо її відповідності філософській категорії "розвиток". Здійснено рецепцію цивілізаційного підходу в глобалізованому світі. Вказано на ігнорування дисбалансу технологічного й економічного розвитку країн у глобалізованому вимірі, що порушує діалектичний закон взаємопереходу кількісних і якісних змін. Обгрунтовується теза про те, що концепція сталого розвитку постає як догматичний інструмент керування глобалізованим однополярним світом, а тому не може повною мірою описати суспільний розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*32 + У010.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Клешня Г. М. 
Перспективи подолання глобальних викликів XXI сторіччя в постмодерній реальності / Г. М. Клешня // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2023. - № 1. - С. 28-35. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз можливості застосування підходу соціального проєктування для реалізації стратегії протидії глобальним викликам людства в постмодерному суспільстві ХХI сторіччя. Вказано на ігнорування дисбалансу гуманітарного та технократичного в структурі сучасного суспільства, що порушує баланс і логіку процесів керування соціальним розвитком. Обгрунтовано тезу про те, що соціальне проєктування як результат розвитку технократичної модерної культури стає неможливим в умовах керованого хаосу постмодерної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.283.5 + С5*333.643

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Інституціональне забезпечення публічної влади : навч. посіб. / Н. М. Корчак, Л. В. Гонюкова, Б. В. Бернадський, Т. Е. Василевська, В. В. Голубь, Г. М. Клешня, І. В. Клименко, В. М. Козаков, Р. В. Лелюк, О. А. Соколова, Є. І. Таран, В. А. Шахов, Ю. О. Шпіньова, Н. О. Щур; ред.: Н. М. Корчак, Л. В. Гонюкова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2022. - 303 c. - Бібліогр.: с. 288-302 - укp.

Подано зразки використання інституціональних теорій і практик для забезпечення ефективної діяльності публічної влади. Розкрито вплив публічної влади на суспільний розвиток. Запропонований матеріал сприятиме системному засвоєнню норм, правил, порядку застосування технологій інституціональних практик у публічному управлінні як інструментальних рушіїв і таких, що стимулюють інституціональний розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського