Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кльон А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Кльон А. М. 
Закономірності руйнування гранітних блоків спрямованим механічним впливом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / А. М. Кльон; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2011. - 18 c. - укp.

Досліджено підвищення ефективності технологічних процесів виробництва колотого каменю за рахунок інтенсифікації процесів руйнування гірських порід шляхом впровадження нового способу розколювання - спрямованим механічним впливом. Запропоновано та науково обгрунтовано новий спосіб розколювання гірських порід - спрямованим механічним впливом, який полягає в нерівномірному розподілі зовнішнього зусилля по довжині заготовки. На підставі даного способу початкова тріщина створюється лише одна - там, де діють граничні (максимальні) напруження. Встановлено, що подальший спрямований розвиток початкової тріщини призводить до руйнування гірської породи, причому на цей процес витрачається мінімум енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И342.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
2.

Кльон А. М. 
Визначення вітрового навантаження на баштовий кран за ГОСТ 1451-77 та ДБН В.1.2-2:2006 / А. М. Кльон, А. В. Трет'як // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 4. - С. 42-44. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання визначення вітрового навантаження на баштовий кран за двома нормативними документами: ГОСТ 1451-77 "Краны грузоподъемные. Нагрузка ветровая. Нормы и метод определения" та ДБН В.1.2-2:2006 "Навантаження і впливи. Норми проектування". Методика, викладена в першому нормативному документі, не враховує змін, що відбулися в нормативній документації України за останні десятиліття, зокрема в області кліматології. Так, карта районування території колишнього СРСР за характеристичними значеннями вітрового тиску, наведена в додатку 3 до ГОСТ 1451-77, не збігається з відповідною картою районування України, яка наведена у ДБН В.1.2-2:2006. Поставлено задачу порівняння вітрового навантаження на кран, підрахованого за двома наведеними нормативними документами. Розрахунок, проведений для неробочого стану баштового крана із заданими параметрами, встановленого у третьому вітровому районі України, показав приблизне співпадіння результатів (похибка не перевищує 10 - 12 %), однак про повну еквівалентність методик розрахунку за двома вказаними нормативними документами можна казати лише після додаткових досліджень. Крім того, ДБН В.1.2-2:2006 може застосовуватися як альтернативний стандарт при визначенні вітрового навантаження лише у певних випадках, оскільки не містить рекомендацій щодо розрахунку вітрового навантаження на баштовий кран у робочому стані та вітрового навантаження, діючого на вантаж.



Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського