Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Кметь О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Кметь О. Г. 
Порівняльна оцінка антиоксидантної та антигіпоксантної дії пірацетаму і мемантину за умов їх окремого і поєднаного застосування при гострій гіпоксії / О. Г. Кметь, І. І. Заморський // Вісн. фармації. - 2005. - № 4. - С. 58-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кметь О. Г. 
Підвищення ефективності пірацетаму за гострої гіпоксії шляхом застосування блокаторів глутаматних рецепторів : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. Г. Кметь; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2006. - 18 c. - укp.

Проаналізовано ефективність окремого і поєднаного застосування пірацетаму та блокаторів NMDA-глутаматних рецепторів ("Мемантин" та "Амантадин") за умов гострої гіпобаричної гіпоксії. Відзначено, що пірацетам у дозі 200 мг/кг нормалізує функціональну активність центральної нервової системи. Розглянуто питання застосування пірацетаму (200 мг/кг) та блокаторів глутаматних рецепторів ("Мемантин" (10 мг/кг) та "Амантадин" (100 мг/кг)), висвітлено зміни в головному мозку тварин. Доведено, що введення пірацетаму та мемантину нормалізує стан прооксидантно-антиоксидантної системи головного мозку статевонезрілих щурів за умов гострої гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кметь О. Г. 
Вплив поєднаного уведення пірацетаму та мемантину на стан прооксидантно-антиоксидантного балансу в головному мозку після гострої гіпоксії / О. Г. Кметь, І. І. Заморський // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 114-116. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На статевонезрілих самцях безпородних білих щурів вивчено вплив пірацетаму та мемантину в разі їх поєднаного уведення на прооксидантно-антиоксидантний баланс у головному мозку після моделювання гострої гіпобаричної гіпоксії. Встановлено, що гостра гіпоксія викликає вірогідне зростання вмісту малонового альдегіду (МА) на тлі порушення антиоксидантного захисту в порівнянні з контрольною групою тварин. Поєднане уведення пірацетаму та мемантину після гіпоксії вірогідно знижує вміст МА та підвищує активність каталази, а також глутатіонпероксидази в порівнянні з даними постгіпоксичних тварин, яким не вводили препарати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кметь О. Г. 
Вивчення чутливості тварин різного віку до дії гострої гіпобаричної гіпоксії при поєднаному уведенні "Пірацетаму" та "Мемантину" / О. Г. Кметь, Т. І. Кметь // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 4. - С. 64-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В експериментах на щурах ювенільного та статевозрілого (СЗ) віку вивчено їх чутливість до дії гострої гіпобаричної гіпоксії. Встановлено, що введення препаратів "Пірацетам" і "Мемантин" перед гіпоксією підвищує показники виживання тварин різного віку. У цьому випадку кращі результати спостережено у СЗ самців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кметь О. Г. 
Вплив пірацетаму на стан ферментів антиоксидантного захисту печінки за умов гострої гіпоксії / О. Г. Кметь, Н. Д. Філіпець, Т. І. Кметь // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 3. - С. 70-72. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

В експериментах на статевозрілих щурах-самцях вивчено вплив пірацетаму на прооксидантно-антиоксидантну систему печінки за умов гострої гіпоксії. Показано, що введення тваринам пірацетаму за умов гострої гіпобаричної гіпоксії знижує вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів і підвищує активність каталази та глутатіонпероксидази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кметь Т. І. 
Рання та відстрочена реакція білка HIF-1 alpha на двобічну каротидну ішемію-реперфузію в різних частках неокортекса щурів з експериментальним цукровим діабетом / Т. І. Кметь, О. Г. Кметь // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 3. - С. 447-452. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено динаміку показників, що характеризують реакцію білка HIF-1 alpha на неповну глобальну ішемію-реперфузію головного мозку у щурів з експериментальним цукровим діабетом. Встановлено, що цукровий діабет модифікує реакцію цих показників у ранньому ішемічно-реперфузійному періоді в корі лобової та тім'яної часток, а на 12-ту добу спостереження - в усіх досліджених частках кори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.7-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кметь О. Г. 
Вплив еналаприлу на функціональний стан центральної нервової системи при експериментальній хворобі Альцгеймера / О. Г. Кметь // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 4. - С. 48-53. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив еналаприлу на функціональний стан центральної нервової системи щурів з експериментальною хворобою Альцгеймера (ХА). Експерименти проведено на нелінійних лабораторних білих щурах-самцях масою 0,18 - 0,20 кг. Модель ХА створювали внутрішньоочеревинним уведенням протягом 27 днів скополаміну гідрохлориду (Sigma, США) дозою 1 мг/кг. Починаючи з 28-ї доби експерименту, еналаприл уводили внутрішньоочеревинно дозою 1 мг/кг у 1 мл фізіологічного розчину - один раз на добу, 14 днів. Функціональний стан центральної нервової системи оцінювали за поведінковими реакціями щурів у тестах "відкрите поле" та "умовного рефлексу пасивного уникнення". Поведінкові реакції щурів із ХА після введення еналаприлу в тесті "відкрите поле" характеризувались зменшенням часу "нерухомості", зростанням кількості уринацій і фекальних болюсів; у тесті "умовного рефлексу пасивного уникнення" - збільшенням латентного періоду входу щурів у під'єднаний до електричного струму затемнений відсік. Висновки: встановлені зміни поведінки щурів із ХА свідчать про відновлення емоційних реакцій, формування умовного рефлексу за електробольового подразнення та вказують на корегувальні можливості еналаприлу за умов нейродегенеративних порушень центральної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-52 + Р627-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кметь О. Г. 
Стан глутатіонового ланцюга антиоксидантної системи в структурах головного мозку щурів зі скополамін-індукованою нейродегенерацією після введення карбацетаму / О. Г. Кметь, Н. Д. Філіпець, І. С. Давиденко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2018. - № 6. - С. 20-26. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Однією з найважливіших медико-соціальних проблем сьогодення є пошук нових патогенетичних напрямів медикаментозної профілактики та лікування нейродегенеративних захворювань центральної нервової системи. Мета дослідження - вивчити вплив модулятора ГАМК карбацетаму на стан глутатіонового ланцюга антиоксидантної системи в корі головного мозку (КГМ) та гіпокампі щурів зі скополамін-індукованою нейродегенерацією. У щурів самців зі скополамін-індукованою нейродегенерацією (1 мг/кг, 27 днів) після введення карбацетаму (5 мг/кг, 14 днів) у КГМ збільшувався вміст глутатіону відновленого в 2,1 разу та сульфгідрильних груп - на 46,8 % у порівнянні з групою модельної патології. Під впливом карбацетаму вміст сульфгідрильних груп у гіпокампі наближався до рівня контролю. Водночас у КГМ та гіпокампі зростала активність глутатіонредуктази в 2,2 і 1,9 разу, глутатіонпероксидази - на 35,8 % і 37,4 % відповідно. Структурні зміни КГМ після введення карбацетаму характеризувались зменшенням кількості клітин з каріопікнозом і збільшенням відносної густини забарвлення тигроїдної субстанції нейронів. Отже, карбацетам покращує показники глутатіонового ланцюга антиоксидантної системи в КГМ та гіпокампі, а також - морфологічний стан нейроцитів КГМ, що вказує на його нейропротекторну активність за умов скополамін-індукованого пошкодження й розвитку нейродегенеративних процесів у щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627-52 + Р281.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кметь О. Г. 
Особливості систем антиоксидантного захисту та оксиду азоту головного мозку щурів з експериментальним цукровим діабетом 2-го типу після застосування карбацетаму / О. Г. Кметь, С. В. Зябліцев, Н. Д. Філіпець // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 5. - С. 376-380. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Одним з органів-мішеней при цукровому діабеті (ЦД) є центральна нервова система, гіперглікемічні пошкодження якої проявляються прогресуючими когнітивними порушеннями та зниженням якості життя хворих. Значущою патогенетичною ланкою ЦД і його ускладнень є активація процесу вільнорадикального окиснення біомолекул, що у ЦНС залежить від стану центральних ГАМКергічних регуляторних механізмів. Мета дослідження - вивчення впливу нового модулятора активності ГАМК карбацетаму на стан прооксидантно-антиоксидантної системи та системи оксиду азоту (NO) кори головного мозку (ГМ) і гіпокампа щурів при експериментальному ЦД 2-го типу. Експерименти проведено на нелінійних лабораторних білих щурах-самцях масою 0,18 - 0,20 кг. ЦД 2-го типу моделювали шляхом введення стрептозотоцину (30 мг/кг) в поєднанні зі збагаченою жирами дієтою. Карбацетам вводили внутрішньоочеревинно в дозі 5 мг/кг протягом 14 днів. Інтенсивність перекисного окиснення ліпідів оцінено за вмістом продуктів, що реагують із 2-тіобарбітуровою кислотою (ТБКАП). Антиоксидантний захист оцінено за активністю супероксиддисмутази (СОД) та каталази. Стан системи NO визначено за вмістом стабільних метаболітів монооксиду азоту - нітрит-аніонів (NO2-) та активністю NO-синтази (NOS). Для статистичної обробки даних застосовували програму Statistica 10 (StatSoft, Inc., США). У корі ГМ і гіпокампі щурів із ЦД збільшувався вміст ТБКАП, зменшувалась активність СОД та каталази. Водночас в обох структурах підвищувались вміст NO2- та активність NOS. Після введення карбацетаму порівняно з контролем у щурів з діабетом вміст ТБКАП знижувався як у корі ГМ, так і в гіпокампі, зростала активність СОД. Однак активність каталази збільшувалася у корі ГМ, а у гіпокампі спостерігалась лише тенденція до зростання даного показника. Вміст NO2- зменшувався в обох досліджуваних структурах. Активність NOS знижувалась після введення карбацетаму лише в гіпокампі. Висновки: наявність корегувального впливу на прооксидантно-антиоксидантний баланс та систему оксиду азоту в корі головного мозку та гіпокампі щурів вказує на нейропротекторні властивості карбацетаму при експериментальному ЦД 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р627-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського