Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковалевич В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Ковалевич В. Н. 
Принципы функционирования и развития морских портов Автономной Республики Крым : Моногр. / В. Н. Ковалевич. - К. : Азимут-Украина, 2004. - 143 c. - Библиогр.: с. 125-135 - рус.

Рассмотрены вопросы исследования механизмов управления экономической устойчивостью функционирования морских портов (МП) региона Автономной Республики Крым. Раскрыта сущность категории "экономической эффективности управления", определены факторы, влияющие на состояние экономической и финансовой устойчивости МП. Приведены подходы к управлению инвестиционными процессами развития МП как механизмом экономической устойчивости функционирования. Освещены приоритетные задачи государственного регулирования в области морского транспорта.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)374.610.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковалевич В. В. 
Механізми соціокультурної детермінації пізнавального процесу в астрономії : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.09 / В. В. Ковалевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Виявлено особливості соціокультурної детермінації пізнавального процесу в астрономії на різних історичних етапах її розвитку (у стародавній період, часи середньовіччя, добу Відродження та за Нового часу). Проаналізовано взаємозв'язок астрономії та астрології на різних еволюційних етапах даних наукових дисциплін. Визначено специфіку соціокультурної детермінації пізнавального процесу в астрономії в еволюційні періоди її розвитку, зокрема: до, після та у період коперніканської революції та епоху революційних перетворень XX ст. Охарактеризовано місце і роль зовнішніх чинників, що зумовили революційні зміни в астрономії XX ст. Досліджено виміри соціокультурної детермінації пізнавального процесу на теоретичному й емпіричному рівні організації знання в астрономії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:В6 + В6 в2:Ю,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковалевич В. М. 
Розвиток механізмів управління економічною стійкістю функціонування морських портів регіону : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.10.01 / В. М. Ковалевич; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. - Сімф., 2005. - 20 c. - укp.

На основі комплексного підходу обгрунтовано й апробовано наукову концепцію розвитку механізмів управління економічною та фінансовою стійкістю функціонування морських портів і встановлено їх економічну роль у регіоні. Розроблено методичні положення розрахунку впливу морських портів на економіку регіону. Економічна роль морських портів зростатиме у взаємозв'язку з інтеграцією України в європейську та світову спільноту. Показано, що економічна стійкість відображає раціональне використання чинників виробництва - праці, капіталу, землі й акваторії моря, на яких розташовано морський порт, що забезпечують зростання економічної ефективності, а фінансова стійкість - досягнення ліквідності, платоспроможності, ділової активності, що сприяють його високій фінансовій результативності. Розвинуто принципи економічної стійкості морських портів залежно від зміни ринкової кон'юнктури. Рівень стійкості визначається відношенням критичного об'єму реалізації до максимального об'єму реалізації робіт і послуг. Обгрунтовано конкурентну стратегію розвитку порту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)374.610.3-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Досин Д. Г. 
Архітектура інтелектуальної системи інформаційного пошуку в мережі Інтернет / Д. Г. Досин, В. М. Ковалевич // Искусств. интеллект. - 2012. - № 3. - С. 241-252. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто метод оцінки функції корисності природомовного тексту на основі його модельного представлення у формі повідомлення. Проаналізовано стан досліджень і розробок у галузі інтелектуальних пошукових систем. Розроблено архітектуру інтелектуальної системи інформаційного пошуку в мережі Інтернет, яка функціонує як інтелектуальний агент.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 + З970.43-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковалевич В. В. 
Психосоциальное формирование экзистенциальных перспектив личности в контексте консолидации общества / В. В. Ковалевич // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 8-11. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проанализирована готовность украинского общества в ценностно-смысловом, культурологическом, ментально-психологическом аспекте к интеграции в Европу. Определено, что путь Украины в мировое сообщество, как и любой страны, состоит, прежде всего, во включении собственных уникальных, оригинальных и самобытных механизмов жизнедеятельности, для которых чужой опыт имеет значение только в виде уроков истории. Подчеркнуто, что чрезвычайно важным направлением реформирования украинского общества является органичное взаимодополнение наследия традиционной культуры с достижениями развитых демократических стран. Обозначено, что главной проблемой сегодня для Украины является консолидация на основе демократии, свободы, равенства, достатка, общечеловеческих ценностей.

Проаналізовано готовність українського суспільства в ціннісно-змістовому, культурологічному, ментально-психологічному аспекті до інтеграції в Європу. Визначено, що шлях України у світову співдружність, як і будь-якої країни, полягає, перш за все, у включенні власних унікальних, оригінальних і самобутніх механізмів життєдіяльності, для яких чужий досвід має значення тільки у вигляді уроків історії. Підкреслено, що надзвичайно важливим напрямком реформування українського суспільства є органічне взаємодоповнення наслідків традиційної культури з досягненнями розвинутих демократичних країн. Зазначено, що головною проблемою сьогодні для України є консолідація на основі демократії, свободи, рівності, достатку, загальнолюдських цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю958(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петриченко О. Й. 
Вплив хімічного складу і мінералізації морських вод на інтенсивність нагромадження бітумінозних та фосфатоносних осадків в епіконтинентальних басейнах фанерозою / О. Й. Петриченко, В. М. Ковалевич, Т. М. Перит // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 2. - С. 75-89. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Показано, що вікові зміни хімічного складу вод океану (за результатами аналізу розсолів включень у седиментаційному галіті морських евапоритових формацій) та інтенсивності нагромадження евапоритів у фанерозої узгоджуються з віковими змінами інтенсивності нагромадження органічного вуглецю та фосфатоносних карбонатів в осадових відкладах на континентах. Для виявлення такої залежності використано опублікований фактичний матеріал з еволюції вод океану, поширення евапоритових і бітумінозних відкладів і фосфатоносних карбонатів за останні 600 млн років. Зокрема, виділяються два етапи сульфатного типу вод океану (перм - тріас і пізній палеоген - неоген) і два етапи хлоридного типу (кембрій - карбон і юра - середній палеоген). Найбільш інтенсивне нагромадження бітумінозних відкладів тяжіє до етапів існування хлоридного типу вод. Поширення фосфатоносних карбонатів прямо корелюється з поширенням евапоритів і особливо гіпсо-ангідритових відкладів. Генетичну сторону кореляції складу океанічної води й інтенсивності нагромадження вказаних осадових відкладів пов'язано з залежністю біопродуктивності вод у морських басейнах від їх складу та ступеня згущення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.2-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вовнюк С. В. 
Геохімічні особливості формування верхньопермських солей східної частини Центральноєвропейського басейну / С. В. Вовнюк, В. М. Ковалевич, Г. Чаповський, Д. В. Сидор // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 2. - С. 119-136. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.463-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Побережський А. В. 
Хімічний склад морської води в кайнозої (за результатами дослідження включень у седиментаційному галіті) / А. В. Побережський, В. М. Ковалевич // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 2. - С. 90-109. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.12 + Д432.7-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Петриченко О. 
Вікові зміни хімічного складу океанічної води та їхній вплив на формування галогенних і бітумінозних відкладів / О. Петриченко, В. Ковалевич, А. Побережський, С. Вовнюк, А. Галамай, І. Дудок, С. Гринів, О. Хмелевська, Д. Сидор, Я. Яремчук, О. Олійович, С. Литвинюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2006. - № 3/4. - С. 97-118. - Бібліогр.: с. 114-117 - укp.

Побудовано нову деталізовану кількісну модель хімічної еволюції розсолів морських евапоритових басейнів та океанічної води (ОВ) у фанерозої і неопротерозої, з урахуванням якої висвітлено глобальні та регіональні закономірності формування евапоритових і бітумінозних відкладів та покладів вуглеводнів. У межах охопленого моделлю відтинку часу (близько 1 млрд років) деталізовано три мегацикли змін хімічного складу океанічної води від хлоркальцієвого до сульфатного типу (існування неопротерозойського повного мегациклу встановлено вперше). Вперше виявлено залежність мінерального складу водонерозчинного залишку евапоритів від хімічного типу розсолів морських евапоритових басейнів, а відповідно і ОВ. Встановлено вплив хімічного складу і концентрації морської води на формування бітумінозних відкладів. Показано, що для мезозою та кайнозою утворення чорних бітумінозних сланців (пов'язаних з так званими "океанічними безкисневими подіями") тяжіє до крейдового етапу, тобто до етапу існування хлоркальцієвого типу ОВ. Наведено нові докази поширеності явищ стратифікації розсолів (що сприяє збереженню органічної речовини) на високих стадіях їх згущення. Крім того, за результатами дослідження включень у мінералах, виявлено геохімічні показники впливу покладів вуглеводнів на евапоритові відклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.1 + Д432.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вовнянка Р. В. 
Метод видобування знань з текстових документів / Р. В. Вовнянка, Д. Г. Досин, В. В. Ковалевич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 783. - С. 302-312. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано метод, алгоритм і засоби для виділення знань з природномовного тексту. Показано, що такий алгоритм має бути багатоетапним і містити ієрархічну кількарівневу процедуру розпізнавання понять, зв'язків, предикатів і правил, які в результаті вносяться до онтології.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.620 + Ш111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ковалевич В. М. 
Метод оцінювання новизни знань під час навчання онтологій / В. М. Ковалевич, В. В. Литвин // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 39. - С. 82-90. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто метод оцінювання новизни знань під час навчання онтологій. Здійснено формалізацію процесу оцінювання новизни знань з метою побудови ефективних процедур розв'язування задач за допомогою онтологічного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Литвин В. В. 
Метод квазіреферування текстових документів на основі онтології предметної області / В. В. Литвин, Т. І. Черна, В. М. Ковалевич // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 41. - С. 100-108. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто онтологічний підхід до квазіреферування (автоматичне реферування) текстових документів на основі зважування міри TF-IDF вагами важливості понять та відношень предметної області, до якої належить реферований документ. Розроблено метод квазіреферування, який базується на такому підході.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського