Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальський Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ковальська Л. М. 
Ліпідний склад окремих тканин медоносних бджіл у віковому аспекті / Л. М. Ковальська, Я. І. Кирилів, Ю. В. Ковальський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 51-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ковальський Ю. В. 
Фізіолого-біохімічні та продуктивні показники карпатських бджіл за дії аліментарних чинників : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Ю. В. Ковальський; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2005. - 16 c. - укp.

Встановлено вміст деяких макро- та мікроелементів у медоносних бджіл у різні періоди їх росту. Досліджено біохімічний склад найпоширеніших ботанічних сортів квіткового пилку щодо вмісту окремих макро- та мікроелементів, білків і ліпідів. Науково обгрунтовано доцільність застосування для годівлі бджіл тимчасових замінників перги з використанням Ca, P, Mg, Fe, Mn, Zn, Cu, Co, Ni, що позитивно впливає на активність каталази у калі комах, екстер'єрні зміни та якість зимівлі. Запропоновано новий спосіб корекції метаболічних процесів в організмі бджіл у період їх підготовки до зимівлі. Вивчено статеву, вікову та сезонну залежність депонування окремих макро- та мікроелементів в організмі бджіл. Визначено рівень токсичних доз деяких неорганічих сполук мікроелементів. Встановлено, що застосування таких мікроелементів як залізо, кобальт, марганець, мідь, цинк у складі тимчасових замінників перги покращує перебіг фізіолого-біохімічних процесів в організмі бджіл у зимовий період. Експериментально встановлено, що рентабельність дослідної групи у разі внесення кормової домішки до складу тимчасових замінників перги у порівнянні з контрольною збільшується на 8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2 + П691-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковальська Л. М. 
Вміст загальних ліпідів та співвідношення окремих їх класів у тканинах медоносних бджіл залежно від екологічних умов довкілля / Л. М. Ковальська, Р. С. Федорук, Ю. В. Ковальський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 291-294. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано дані про вміст загальних ліпідів і співвідношення окремих їх класів у тканинах голови, грудних м'язів і черевця медоносних бджіл у кінці весняного періоду. Встановлено, що найбільший вміст загальних ліпідів виявлено в тканинах бджіл грудного відділу з пасіки умовно екологічно-чистої зони. У співвідношенні окремих класів ліпідів у тканинах грудей виявлено найнижчий рівень фосфоліпідів для всіх досліджених екологічних зон. Виявлені відмінності досліджених показників в організмі розглянуто у контексті з сезонними особливостями ліпідного обміну в організмі бджіл та їх розмноженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковальчук І. І. 
Ліпідний склад тканин медоносних бджіл за умов згодовування домішки хрому хлориду / І. І. Ковальчук, Р. С. Федорук, Л. М. Ковальська, Ю. В. Ковальський, А. Р. Гавраняк // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 215-220. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Надано дані про вміст загальних ліпідів і співвідношення окремих їх класів у тканинах голови, грудних м'язів і черевця медоносних бджіл за умов підгодівлі їх сиропом в кінці весняного періоду з введенням хлориду хрому. Встановлено суттєві відмінності фракційного розподілу ліпідів тканин голови, черевця та грудного відділу медоносних бджіл III і IV дослідних груп. Згодовування хлориду хрому в кількості 0,5 мг впливало на підвищення вмісту загальних ліпідів в окремих тканинах організму бджіл, а також співвідношення окремих класів ліпідів у тканинах голови медоносних бджіл у порівнянні до контролю, що може сприяти підвищенню їх енергетичного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.232*725.13 + П691-42 + П691-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковальський Ю. В. 
Біохімічні зміни в організмі медоносних бджіл при інтродукції відкритого розплоду / Ю. В. Ковальський, Я. І. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 26-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані щодо вмісту загальних ліпідів і співвідношення їх класів в організмі медоносних бджіл у вересні. Інтродукція відкритого розплоду у дослідних сім'ях призводить до зростання вмісту загальних ліпідів у тканинах голови на 7,3 % і їх зменшення в тканинах черевця на 11,3 %. Кількість загальних ліпідів у тканинах голови пов'язана з інтенсивним живленням білковими кормами. На фоні кращого розвитку гіпофарингіальних залоз супроводжуються зміни у тканинах черевця. Зміни співвідношення класів пов'язані з високовірогідним зменшенням фосфоліпідів в усіх відділах медоносних бджіл. Зокрема у тканинах голови на 28,4 %, у грудних м'язах - на 29,0 % і у тканинах черевця - на 29,9 %. Для м'язевої тканини дослідних бджіл є характерним зростання кількості триацилгліцеридів на 32,27 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П696-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ковальський Ю. В. 
Функціональні особливості організму і продуктивність медоносних бджіл за впливу екзогенних факторів : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.13 / Ю. В. Ковальський; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2015. - 40, [1] c. - укp.

Уперше сформовано концепцію адаптації медоносних бджіл до абіотичних факторів за умов Західного регіону України. Розроблено способи підвищення стійкості їх організму у стані гіпобіозу. З'ясовано, що вирощування додаткової кількості розплоду у вересні негативно впливало на депонування загальних ліпідів у організмі бджіл, особливо в тканинах черевця. Виявлено, що за впливу гіпотермічного стресу в організмі медоносних бджіл у постембріональний період збільшується кількість загальних ліпідів та змінюється співвідношення між класами ліпідів, фосфоліпідів, етерифікованого холестеролу та жирних кислот. Розкрито нові особливості гістолізу й гістогенезу в організмі медоносних бджіл у стадії передлялечки й лялечки. Досліджено вплив температури інкубації розплоду на інтенсивність ліполізу, у результаті якого встановлено, що на тлі зменшення насичених відбувається підвищення концентрації ненасичених жирних кислот. Вивчено онтогенетичні особливості складу жирних кислот і транс-ізомерів ліпідів тканин медоносних бджіл, які вказують на динамічне зростання кількості ізомерів олеїнової та лінолевої кислот. Уперше виявлено залежність морфометричних показників розвитку глоткової залози від температури інкубації розплоду. Досліджено, що зниження температури інкубації розплоду негативно впливає на ріст ацинусів глоткової залози. Сформульовано принципи морфофункціонального зв’язку між структурою глоткової залози та температурою під час розвитку. Виявлено структурно-функціональні особливості епітеліальних клітин слизової оболонки середньої кишки шляхом цитологічних та морфометричних досліджень. Встановлено, що зниження температури інкубації розплоду негативно впливає на морфометричні показники ентероцитів середньої кишки. З'ясовано вплив бджолиного обніжжя в раціоні сім'ї-виховательки на показники екстер'єру та інтер'єру в неплідних маток, у результаті якого встановлено збільшення довжини та ширини 3-го і 4-го тергітів і резервуара великої отруйної залози. Доведено позитивний вплив молочнокислих бактерій в суміші з бджолиним обніжжям на тривалість життя бджіл, масу личинок, ректуму, без зміни маси личинкового корму. Обгрунтовано, що споживання такого корму сприяє кращому розвитку репродуктивних показників матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-6 + П691-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

В. М. Клюшинцев. Людина і вчений : [зб. ст.] / упоряд.: В. Б. Гребенников, І. О. Снитко, Ю. В. Ковальський. - Миколаїв : Яслав, 2017. - 35, [1] c. - (Миколаїв. археологи). - укp. - рус.

Подано інформацію про життя та діяльність археолога В. М. Клюшинцева. Розкрито його внесок в археологічну науку та у справи збереження природного середовища Гранітно-Степового Побужжя. Наведено перелік праць В. М. Клюшинцева, які вийшли за життя та після смерті вченого, а також список літературних джерел про нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 г(45УКР) д Клюшинцев В. М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р133458 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського