Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кована О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кована О. О. 
Вплив ЕМ-препаратів на агробіологічні та технологічні показники сортів винограду селекції ННЦ "ІВіВ ім. В. Є. Таїрова" / О. О. Кована, В. В. Тарасова, Н. А. Мулюкіна // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 1. - С. 48-54. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Оцінено вплив препарату "ЕМ-агро" на показники продуктивності, а саме підвищення врожайності до 37 %, в основному, за рахунок збільшення маси ягід. Інокуляція мікроорганізмів до екосистеми та їх включення до мікробних угруповань листкової поверхні винограду сприяла вилученню фенольних та барвних речовин, зниженню активності о-дифенолоксидази у дослідних зразків та запобіганню окислення фенольних речовин. Одержані результати дозволяють рекомендувати застосування ЕМ-препаратів для органічного виноградарства та виноробства як з точки зору підвищення продуктивності винограду, так і з огляду на покращення технологічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткаченко О. Б. 
Вплив системи формування кущів на склад монотерпенів винограду / О. Б. Ткаченко, О. І. Пашковський, О. О. Кована, Є. М. Юрченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 1. - С. 81-93. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета статті - дослідити залежність накопичення монотерпенів у ягодах винограду сортів Ароматний та Загрей від вибору системи формування кущів. Схема експерименту включала 4 системи штамбових кордонних формувань, що відрізнялися за висотою штамба (40, 80, 120, 160 см) та способом ведення однорічного приросту (вертикальне чи вільне). Температуру грон у період дозрівання винограду вимірювали за допомогою безконтактного пірометра. Концентрацію монотерпенів у винограді визначали методами парової дистиляції та газової хроматографії. При вивченні температурного режиму грон у період дозрівання винограду встановлено, що найвищим значенням показника протягом дня характеризувалися грона низькоштамбових, а найнижчим - високоштамбових кущів. Визначено доцільність високоштамбових формувань кущів сорту Ароматний для реалізації ароматичного потенціалу винограду. Застосування такого агротехнічного прийому дозволило одержати сировину з найвищою концентрацією вільної та зв'язаної фракції монотерпенів. Як основний компонент в обох фракціях було ідентифіковано ліналоол. Так само для сорту Загрей при формуванні кущів на низьких штамбах зафіксовано найвище накопичення зв'язаної фракції монотерпенів. У розрізі окремих компонентів у такій фракції превалювали гераніол, ліналоол та бета-цитронелол. Методами кореляційного та регресійного аналізу виявлено зв'язок між загальним накопиченням зв'язаної фракції монотерпенів і окремих її компонентів, ліналоолу (сорт Ароматний) та бета-цитронелолу (сорт Загрей), та температурним режимом грон у період дозрівання винограду. Елементи наукової новизни. Вперше в Україні вивчено вплив систем формування кущів на склад монотерпенів винограду. Встановлено доцільність диференційованого в розрізі сортів вибору агротехніки для реалізації їх ароматичного потенціалу. Одержані результати можуть застосовуватися у промисловому виноградарстві при створенні нових насаджень сортів Ароматний та Загрей з метою одержання високоякісної сировини для виноробства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кована О. О. 
Технологічні прийоми підвищення якості урожаю та продуктів переробки сортів і форм винограду нової селекції ННЦ "ІВіВ ім. В. Є. Таїрова" : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / О. О. Кована; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова". - Одеса, 2021. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-3 + Л874.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448230 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського