Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ковбик К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Колосов В. О. 
Моделювання фізичних процесів гірського масиву в лабораторних умовах на статичних моделях / В. О. Колосов, З. Р. Маланчук, С. В. Письменний, К. К. Ковбик // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 104. - С. 55-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.21-5 + Д59(45УКР-4ДНІ)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ковбик К. М. 
Шляхи впровадження штучного зміцнення масиву гірських порід при розробці родовищ корисних копалин покладів Криворізького залізорудного басейну, в умовах вторинного обводнення, як додатковий захід до дренажу на основі зарубіжного досвіду / К. М. Ковбик // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 186-190. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Відпрацьовування покладів багатих залізних руд в умовах вторинного обводнення родовищ є специфічною задачею, оскільки існує дуже багато факторів, які впливають на показники вилучення корисної копалини в даних умовах. Одна з основних проблем відпрацювання таких покладів - вода. Створюючи небезпеку ведення праці і зменшуючи несучу здатність порід, вода запобігає своїми проявами при підземній розробці родовищ корисних копалин, повному відпрацюванню блоків (панелей). Незважаючи на велику кількість вже вирішених питань в цій області є багато нюансів, особливо для Криворізького залізорудного басейну. Мета статті - огляд й аналіз вже використаних рішень щодо боротьби з водопритоком на підземних виробництвах, при будівництві тунелів та спец. споруд. Засоби, які використовувались у світі, і технології на ряду з досвідом дають результати, які необхідно використовувати задля того, щоб впровадити подібні технології у майбутньому, не лише в Криворізькому залізорудному басейні, але й на інших підприємства України з видобутку корисних копалин підземним способом. Аналіз науково-дослідної та методичної літератури, яка була присвячена вирішенню питання обводнення шахт у різних регіонах світу, огляд отриманих результатів та висновків. Удосконалено спосіб підготовки блоків до виймання в умовах вторинного обводнення родовища за рахунок використання додаткових дренажних свердловин, захисного перекриття та виробок для водовідведення і вентиляції. Запропоновано на основі результатів впровадити технологію попереднього захисту очисних блоків (панелей) від вторинного обводнення, з використанням технології "граунтінгу", або штучного зміцнення масиву, методом задування попередньо пробурених свердловин задля повертання води у необхідному для нас напряму. Розроблено варіант підготовки панелі, який теоретично дозволяє попередньо захистити виймальну одиницю від потрапляння в очисний простір води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР4 - 4ДНІ)45 + И332.301 + И17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського