Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Козицький А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Козицький А. М. 
Новітня історія Азії та Африки : Навч. посіб. для студ. іст. спец. вищ. навч. закл. / А. М. Козицький; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Афіша, 2004. - 430 c. - Бібліогр.: с. 425-430. - укp.

Висвітлено розвиток народів Азії та Африки протягом 1918 - 2003 рр. Проаналізовано особливості національно-визвольного руху та модернізаційних процесів, які впливали на зміни традиційних суспільних відносин і формування сучасного положення країн Сходу. Розглянуто питання політичного та економічного розвитку Туреччини, Ірану, Афганістану, Сирії, Лівану, Палестини, Іраку, Саудівської Аравії, Ефіопії, Південно-Африканського Союзу, Китаю, Японії, Лаосу, Індонезії, Алжиру.

Освещено развитие народов Азии и Африки на протяжении 1918 - 2003 гг. Проанализированы особенности национально-освободительного движения и модернизационных процессов, влиявших на изменения традиционных общественных отношений и формирование современного положения стран Востока. Рассмотрены вопросы политического и экономического развития Турции, Ирана, Афганистана, Сирии, Ливана, Палестины, Ирака, Саудовской Аравии, Эфиопии, Южно-Африканского Союза, Китая, Японии, Лаоса, Индонезии, Алжира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5)6 я73 + Т3(6)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наукові зошити історичного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка. Вип. 7 / ред.: А. Козицький. - Л., 2005. - 371 с. - укp.

Наведено результати наукових досліджень з давньої історії та етнології, а також нової та новітньої історії. Розглянуто апокрифи як джерело до вивчення давньої української культури, питання формування та розвитку судочинства у Чернігівському воєводстві в 1635 - 1648 рр. Проаналізовано торговельні відносини Бессарабії з прикордонними губерніями України в 1812 - 1868 рр., правове становище українських народних вчителів в Галичині наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. за матеріалами періодичних видань. Висвітлено українське питання в контексті неославістського руху в 1908 - 1914 рр., радикальні тенденції у розвитку польського селянського руху в Західній Україні в 1919 - 1926 рр., процес формування репресивного апарату тоталітарного режиму в даному регіоні в 1944 - 1953 рр.

Приведены результаты научных исследований по древней истории и этнологии, а также новой и новейшей истории. Рассмотрены апокрифы как источник к изучению древней украинской культуры, вопросы формирования и развития судопроизводства в Черниговском воеводстве в 1635 - 1648 гг. Проанализированы торговые отношения Бессарабии с пограничными губерниями Украины в 1812 - 1868 гг., правовое положение украинских народных учителей в Галиции в конце ХІХ - начале ХХ ст. по материалам периодических изданий. Освещены украинский вопрос в контексте неославистского движения в 1908 - 1914 гг., радикальные тенденции в развитии польского крестьянского движения в Западной Украине в 1919 - 1926 гг., процесс формирования репрессивного аппарата тоталитарного режима в данном регионе в 1944 - 1953 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Козицький А. М. 
Військова авіація у Галичині в 1914 - 1915 рр. / А. М. Козицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 528. - С. 54-62. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто діяльність австро-угорської та російської військової авіації під час початкового етапу Першої світової війни. Детально простежено використання російської авіації у ході битви за Львів в серпні - вересні 1914 р., виявлено аеродроми базування австрійських авіаторів у Галичині, надано низку невідомих фактів з історії Першої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4РОС)523.19(4УКР331)-65 + Ц35(4РОС)523.221-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козицький А. М. 
Словацькі військові формування на початковому етапі німецько-радянської війни (червень - жовтень 1941 р.) / А. М. Козицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 541. - С. 151-158. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто участь військових формувань Словаччини у реалізації німецького плану нападу на Радянський Союз. Детально розглянуто бойову діяльність "Швидкої Групи", що оперувала на українських землях упродовж літа 1941 р. Особливу увагу звернуто на діяльність словацьких авіаційних підрозділів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622.1 + Ц35(0)62-4,2(4СЛА)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Новітня історія країн Західної Європи та Північної Америки (1945 р. - початок XXI ст.) : навч. посіб. для студентів ВНЗ / З. А. Баран, Г. М. Кипаренко, А. М. Козицький, С. П. Мовчан, Р. Б. Сіромський, М. М. Швагуляк; ред.: М. М. Швагуляк; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - 2-ге вид., перероб. і допов. - Львів : Тріада плюс, 2015. - 705 c. - Бібліогр.: с. 673-692 - укp.

Описано історію країн Західної Європи та Північної Америки у період від закінчення Другої світової війни до початку ХХІ ст. Проанализовано формування повоєнного світового порядку та нової системи міжнародних відносин на рубежі тисячоліть. Розглянуто особливості соціально-економічного та політичного розвитку західного суспільства. Розкрито основні тенденції розвитку провідних країн Заходу - США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії й Іспанії. Висвітлено стан освіти, науки та культури західного світу в означений час. Досліджено господарство та соціальні процеси за умов постіндустріального суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Козицький А. В. 
Фотохімічне одержання та фотоелектрохімічні властивості напівпровідникових сульфід/оксидних нанокомпозитів на основі ZnO та TiOsub2/sub : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / А. В. Козицький; НАН України, Ін-т фіз. хімії ім. Л.В. Писаржевського. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено встановленню особливостей застосування фотокаталітичних методів для одержання оксид-халькогенідних гетероструктур - активних компонентів фотоелектрохімічних систем на основі рідких електролітів, дослідженню їх морфології, оптичних властивостей, а також порівнянню їх активності з аналогами, сформованими іншими методами. З'ясовано основні причини генерації фотоструму електродами ITO/ZnO/CdS, одержаними методом послідовної адсорбції та взаємодії йонів (SILAR) за їх опромінення світлом з енергією, меншою за ширину забороненої зони масивного CdS, які полягають в участі у такому процесі енергетичних станів, що знаходяться у забороненій зоні НЧ CdS. З використанням методу SILAR одержано ряд фотоанодів і показано, що зменшення значення ''х'' у їх складі від 1,00 до 0,62 призводить до зростання значення максимальної потужності, генерованої такими електродами за опромінення, майже у 5 разів та зсуву фотопотенціалу розімкненого кола від -1,18 до -1,46 В відн. Ag/AgCl. Обидва ефекти є наслідком підвищення потенціалу зони провідності сенсибілізатора за зменшення "x". Застосовано фотокаталітичний метод до формування фотоанодів ITO/ZnO/CdS та показано, що такі електроди виявляють удвічі вищу фотоелектрохімічну активність, ніж аналогічні електроди, одержані методом SILAR за однакового вмісту сенсибілізатора. Встановлено, що основними причинами підвищеної фотоелектрохімічної активності таких електродів є кращі умови для просторового розділення фотогенерованих зарядів на межі поділу ZnO - CdS, що формується за фотокаталітичного осадження сульфіду кадмію.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8 + Ж364.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Козицький А. 
Українсько-польський конфлікт 1943 р. на Волині: аналіз за методикою геноцидних студій / А. Козицький // Укр. іст. журн. - 2019. - № 6. - С. 4-19. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Мета дослідження - здійснити оцінку українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни, зокрема подій 1943 р. на Волині, відповідно до методології геноцидних студій. Методика дослідження спирається на загальні наукові методи аналізу, порівняння та узагальнення. Застосовано порівняльно-історичний, структурний і системно-функціональні методи. Уперше проведено аналіз українсько-польського конфлікту 1943 р. на Волині, виходячи з відповідності цих подій типологічним характеристикам геноцидних дій: структурі явища, взаємозалежності та динаміці розвитку його складових частин, особливостям, які проявляються на певних етапах підготовки і здійснення геноциду. Висновки: здійснення геноциду неможливе без тривалого підготовчого періоду та без застосування специфічних соціальних механізмів, котрі не виникають самочинно, а стають результатом цілеспрямованої діяльності державного апарату. Український націоналістичний рух не мав чітко сформульованої антипольської ідеології, яка примусово нав'язувала б концепцію українського домінування та соціально-культурної маргіналізації польського населення, що, своєю чергою, є безумовною підставою для організації та пропагандистського виправдання геноцидних дій. Українська сторона ніколи не здійснювала жодних заходів, котрі можна було б кваліфікувати як підготовку до геноциду (заохочення соціального виключення та дискримінації польського населення, що мали б послабити його здатність до опору; пропагандистська дегуманізація та дискредитація волинських поляків; послідовне формування образу ворога тощо). Українські націоналісти не намагалися створити соціальних механізмів, які можна було б використати для посилення вразливості й беззахисності поляків, що мешкали на Волині, їх суспільної ізоляції та марііналізації. У 1943 р. українські повстанці на Волині не мали організаційних ресурсів і військового потенціалу, які давали б їм можливість учинити систематичну, скоординовану, тривалу у часі кампанію геноцидних дій щодо польського населення краю. Українська сторона під час Другої світової війни не здійснювала ефективного контролю над волинськими теренами, а також; не володіла монополією на насилля. Окремо слід підкреслити, що масове насилля цього періоду на Волині не було одностороннім. Таким чином, оцінювати антипольські акції українського партизанського руху на Волині 1943 р. як заздалегідь спланований та організований геноцид, підстав немає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)626 + Т3(4УКР346)62-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Козицький А. В. 
Фотокаталітичне фторування неактивних C(spsup3/sup)-H-зв'язків у присутності діоксиду титану та графітоподібного нітриду вуглецю / А. В. Козицький, І. А. Колодєєв, В. В. Швалагін, С. Я. Кучмій // Теорет. та експерим. хімія. - 2020. - 56, № 6. - С. 366-372. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.61 + Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Навчальний посібник для вчителів "Голодомор 1932-1933 років - геноцид української нації" : [посібник] / Д. Д. Білий, В. А. Василенко, А. М. Козицький, Н. В. Лапчинська, К. Ю. Лук'янець, С. В. Маркова, В. І. Марочко, О. М. Мовчан, Р. Ю. Подкур, Н. Р. Романець, С. В. Старовойт, О. О. Стасюк, В. І. Сергійчук, І. М. Шугальова; ред.: О. О. Стасюк; Національний музей Голодомору-геноциду. - Київ : Вид-во Марка Мельника, 2021. - 334, [5] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Висвітлено передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932 - 1933 рр. - геноциду української нації - та масових штучних голодів 1921 -1 923 рр., 1946 - 1947 рр. в широкому історичному контексті як української, так і всесвітньої історії. Подано ґрунтовний фактологічний матеріал, поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Козицький А. В. 
Фотокаталітична C($E bold roman sp sup 3)-Н-активація аліфатичних амінів за участі декавольфрамат-аніона з одержанням амінокислот / А. В. Козицький, О. П. Бєлоусов // Теорет. та експерим. хімія. - 2021. - 57, № 6. - С. 370-374. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Козицький А. 
Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення голодомору : [монографія] / А. Козицький; Національний музей Голодомору-геноциду. - Харків : Панов А. М., 2023. - 365, [2] c. - Бібліогр.: с. 312-351 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71422 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського