Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Козін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Козін В. Х. 
Вилучення галію зі сплавів з індієм та оловом електролізом у розчині гідроксиду натрію / В. Х. Козін, А. О. Омельчук, А. В. Близнюк // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2004. - № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати електрохімічного вилучення галію з потрійного сплаву з індієм та оловом у розчині гідроксиду натрію. Визначено послідовність розряду-іонізації компонентів сплаву в ході електролізу, склад продуктів на електродах, вихід за струмом залежно від тривалості електролізу та ступеня вилучення галію з аноду, питомі витрати електроенергії. Показано, що електроліз у лужних розчинах забезпечує високий ступінь вилучення галію зі сплавів з індієм та оловом і може бути використаний для утилізації відходів споживачів цих сплавів.


Ключ. слова: галій, сплави, вторинна сировина, вилучення, електроліз, лужні електроліти
Індекс рубрикатора НБУВ: К343.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Козін В. Ф. 
Електрохімічна переробка гетерофазних композицій оксид алюмінію - алюміній у фторидно-хлоридних розплавах / В. Ф. Козін, А. О. Омельчук, Р. В. Козін // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2003. - № 4. - С. 24-28. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Запропоновано метод переробки алюмінієвих зйомів, в основу якого покладено їх взаємодію з розплавленою сумішшю хлоридів натрію, калію та гексафторалюмінату натрію під дією постійного струму. Під час анодної поляризації алюмінієвих зйомів відбувається перерозподіл оксиду алюмінію між сольовою та металічною фазами, а також очищення від домішок металів з більш електронегативним щодо алюмінію електродним потенціалом. Визначено умови електролізу, кінетику перетворення оксиду алюмінію. Розроблено конструкцію реактора для переробки алюмінієвих зйомів.


Ключ. слова: алюміній, алюмінієві зйоми, електрохімічна переробка, розплавлені солі
Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Козін В. С. 
Підвищення аеродинамічної ефективності роботи вітроустановок : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.07.01 / В. С. Козін; Нац. авіац. ун-т. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Наведено рівняння зміни швидкості повітря та напрямку потоку за працюючим вітроколесом, що дозволяє здійснювати оптимальне керування кутовим положенням лопатей та орієнтацію ротора вітроустановки на вітер для підвищення виробництва електроенергії. Запропоновано схеми оптимального регулювання кутового положення лопатей і алгоритм обчислення швидкості вітру за швидкістю повітря за лопатями. Порівняння результатів теоретичних досліджень з дослідними даними свідчить, що розбіжність не перевищує 5 %, що вказує на їх достовірність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-042

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козін В. М. 
Узагальнена модель робочого процесу рідинно-кільцевої компресорної машини : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / В. М. Козін; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто робочий процес РКМ на базі її представлення у вигляді термомеханічної системи відкритого типу та створено інженерну методику визначення термічних, витратних і енергетичних параметрів машини, яка може застосовуватися для будь-яких співвідношень робочих середовищ. Експериментально досліджено розподіл температури у робочій порожнині водокільцевої компресорної машини для різної її геометрії та частот обертання. Показано, що індиціювання температури виконувалися як у радіальному напрямі, так і за кутом повороту на ділянці стиснення. Зазначено, що тепловізійна зйомка дала можливість одержати розподіл температурних полів у робочій порожнині РКМ. Вперше створено методику розрахунку перетікань газорідинної суміші та газу через торцеві зазори у робочій порожнині РКМ і досліджено їх вплив на енергетичні характеристики машини. Наведено методику визначення радіуса-вектора форми внутрішньої поверхні розподілу робочих середовищ з урахуванням впливу на неї зміни тиску газу у робочій комірці, а також методику визначення зміни термічних параметрів РКМ за кутом повороту робочого колеса та проведено її уточнення для зони стиснення. Зазначено, що на підставі синтезу одержаних результатів розроблено методику розрахунку характеристик РКМ, що може застосовуватися для будь-яких співвідношень робочих середовищ з урахуванням тепломасообмінних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Козін В. М. 
Холодильні технології : навч. посіб. / В. М. Козін, В. М. Арсеньєв, Ю. М. Вертепов; Сум. держ. ун-т. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2014. - 188 c. - Бібліогр.: с. 187-188 - укp.

Розглянуто основні сфери застосування холоду в різних галузях промисловості: технології машинобудування, хімічній технології, медицині, будівництві, гірничодобувній і харчовій промисловості. Подано основні терміни та визначення, часто застосовувані під час опису фізичних, біологічних і фізико-біологічних процесів, що можуть спостерігатися під час холодильної обробки. Особливу увагу приділено холодильній технології харчових продуктів як галузі, де холодильні технології є найпоширенішими як для одержання нових похідних продуктів під час застосування кріоконцентрування, сублімаційного сушіння, фризерування тощо, так і для забезпечення збереження поживних і корисних речовин продуктів харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392 я73-1 + Л813.7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Козін В. М. 
Термомеханічний розрахунок рідинно-кільцевих компресорних машин : монографія / В. М. Козін, В. М. Арсеньєв, Д. О. Левченко, С. С. Мелейчук; Сум. держ. ун-т. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2014. - 157 c. - Бібліогр.: с. 140-148 - укp.

Розглянуто існуючі підходи до моделювання робочого процесу рідинно-кільцевої компресорної машини. Обгрунтовано доцільність застосування нового термомеханічного підходу до кільцевої компресорної машини, що базується на врахуванні основних положень технічної термодинаміки, тепломасообміну та інших галузей фізики під час моделювання та розрахунку витратних і енергетичних параметрів РКМ. Подано методику інженерного розрахунку зазначених параметрів та їх складових, що може застосовуватися як для вакуумних насосів, так і для компресорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З762-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Буряк М. І. 
Електрохімічне відновлення срібла з карбамід-хлоридного розплаву / М. І. Буряк, В. Х. Козін // Укр. хим. журн.. - 2016. - 82, № 3/4. - С. 111-114. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.32 + Г576.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Буряк М. І. 
Електрохімічний синтез наноструктурованих осадів родію з карбамід-хлоридних розплавів / М. І. Буряк, С. А. Кочетова, В. Ф. Козін, А. В. Савчук // Укр. хим. журн.. - 2016. - 82, № 11/12. - С. 104-110. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Лященко Р. В. 
Розподілена система збору, обробки, зберігання і пошуку геопросторових даних при веденні геопросторової розвідки / Р. В. Лященко, Д. О. Кузнєцов, О. В. Повещенко, В. В. Козін, Д. В. Стасенко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2020. - № 1. - С. 118-127. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто особливості мережецентричних систем, що підвищують ефективність процесів збору, зберігання та пошуку геопросторових даних при веденні геопросторової розвідки, як прогресивного та перспективного технічного виду воєнної розвідки України. Розроблено концепцію створення розподіленої системи збору, зберігання і пошуку геопросторових даних. Запропоновано типову структуру геопросторових даних, що обробляються в територіально-розподілених базах. Розроблений алгоритм розподіленого пошуку геоданих в каталогах з моделлю управління доступом до геопросторових даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц829

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козін В. С. 
Вплив термогазодинамічних властивостей часток твердого ракетного палива на швидкість його горіння / В. С. Козін // Техн. механіка. - 2021. - № 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - виключення можливості вибуху ракетного двигуна, працюючого на швидкогорящому твердому паливі. Використано міркування по аналогії з раніш проведеними експериментами. Наведено різні варіанти збільшення швидкості горіння палива в камері згоряння ракетного двигуна твердого палива. Надано приклади того, як швидкість горіння твердого ракетного палива залежить від розмірів часток металевого пального і окиснювача. Проаналізовано причину нестабільного горіння твердого ракетного палива за високих значень тиску в камері згоряння, що зумовлено нестабільністю горіння газової фази на околицях точки біфуркації. Теорію нестаціонарного горіння пороху академіка Я. Б. Зельдовича застосовано для аналізу динаміки вибуху маршового твердопаливного двигуна ракети "Грім-2". Застосування такого методу аналізу раніше невідомо. Висловлена версія зв'язаності цього явища з дисперсністю перемелення алюмінію надає змогу збільшити швидкість горіння в камері згоряння твердопаливного вигуна без підвищення тиску і, тим самим, уникнути досягнення околиці точки біфуркації. Розглянуто процес горіння твердого палива з різною дисперсністю алюмінію. Визначено й обгрунтовано найбільш оптимальні розміри часток металевого пального і окиснювача для виключення можливого вибуху. У разі використання у паливі субмікронного алюмінію відбувається підключення додаткової енергії активації випаровування перхлорату амонію, що зумовлено інфрачервоним випромінюванням частинок алюмінію за відповідної радіаційної температури. Таким чином, відбувається збільшення газоприходу в канал заряду, що перешкоджає пригніченню сублімації перхлорату високим тиском, Це важливо, коли конструкційні матеріали кокону двигуна не можуть витримувати високий тиск в каналі заряду. Такий підхід підвищує стійкість і швидкість горіння твердого палива. Показано неможливість використання для ракети "Грань" того ж твердого палива, що і у складі двигуна ракети "Грім-2". Запропоновано збільшувати швидкість горіння включенням до складу твердого ракетного палива дрібнодисперсного алюмінію.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.12-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Безноско І. В. 
Ріст і розвиток фітопатогенних мікроміцетів за впливу суміші ефірних олій / І. В. Безноско, В. О. Мінералова, Н. А. Косовська, В. В. Козін, О. І. Мінералов // Збалансов. природокористування. - 2020. - № 4. - С. 193-198. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Створення нових біологічних препаратів на основі рослинних олій є перспективним напрямом у підвищенні ефективності органічного виробництва рослинної продукції в Україні. Їх екологічна доцільність полягає в безпечності для людини, навколишнього середовища, тварин, ентомофагів, що дає можливість отримувати екологічно безпечну продукцію. Вивчено чутливість фітопатогенних грибів Fusarium graminearum, Alternaria alternata, Trichoderma voride до суміші ефірних олій базиліку та кориці. Показано, що суміші ефірних олій базиліку та кориці здатні пригнічувати ріст, розвиток та споруляцію фітопатогенних грибів родів Fusarium graminearum, Alternaria alternata, Trichoderma voride на екологічно безпечному рівні. Це свідчить про їх високу перспективність у створенні біологічних препаратів для застосування в органічному виробництві, що сприятиме зниженню собівартості рослинної сировини та підвищенню її якості.



Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського