Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Колещук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Колещук О. І. 
Зміни біохімічних показників крові та репродуктивної функції корів при згодовуванні препарату "Сел-Плекс" / О. І. Колещук, Р. С. Федорук, О. Ф. Цап // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 227. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Хомин М. М. 
Вплив хелатної форми селену, вітаміну E та хлориду хрому на антиоксидантний статус і дезінтоксикаційні процеси в організмі бугаїв-плідників / М. М. Хомин, Р. С. Федорук, О. І. Колещук, І. І. Ковальчук, О. Ф. Цап, Н. П. Олексюк, М. І. Храбко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 69-72. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що згодовування хелатної форми селену з розрахунку 3,0 мг Se/тварину/добу в поєднанні з вітаміном E у дозі 280 мг/тварину/добу сприяє покращанню антиоксидантного статусу та дезінтоксикаційних процесів в організмі бугаїв-плідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колещук О. І. 
Активність окисних ферментів у спермі бугаїв-плідників за згодовування селену, хрому і вітаміну Е / О. І. Колещук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 160-163. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено літературні дані та результати власних досліджень біологічної ролі селену в організмі бугаїв-плідників. За результатами біохімічних досліджень сперми бугаїв-плідників голштинської породи представлено експериментальні дані про вплив згодовування хелатної форми селену в поєднанні з вітаміном Е і хлоридом хрому на активність сукцинатдегідрогенази і цитохромоксидази. Результати проведених досліджень свідчать, що згодовування бугаям-плідникам хелатної форми селену у поєднанні з вітаміном Е і хлоридом хрому стимулює активність СОД і ЦХО у свіжоодержаній спермі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матюха І. О. 
Вікова динаміка інтенсивності процесів ліпопероксидації та активності ферментів антиоксидантного захисту у телят за введення до раціону "соєвого молока" / І. О. Матюха, Р. С. Федорук, М. М. Цап, О. І. Колещук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 181-184. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані щодо вмісту у крові телят гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду та активності антиоксидантних ферментів - супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази і каталази за випоювання їм "соєвого молока" у молочний період. Дослідження вікової динаміки вмісту гідроперекисів ліпідів та малонового діальдегіду свідчать, що випоювання телятам у молочний період "соєвого молока" не мало суттєвого впливу на рівень цих показників у віці 3, 4, 6 і 10 місяців. Спостережено тенденцію до підвищення, за періодами досліджень, активності супероксиддисмутази і, меншою мірою глутатіонпероксидази, у крові тварин дослідної групи у порівнянні із підготовчим періодом та телят контрольної групи. Відзначено тенденцію до зниження активності каталази в крові тварин контрольної і дослідної груп упродовж 10-ти місяців досліджень з більш вираженою різницею на 3-му місяці у тварин дослідної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.1 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колещук О. І. 
Гематологічні показники і якість спермопродукції бугаїв-плідників при згодовуванні їм селену і хрому / О. І. Колещук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 115-119. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено літературні дані та результати власних досліджень біологічної ролі селену в організмі бугаїв-плідників. Представлено дані про вплив згодовування хелатної форми селену в поєднанні з вітаміном E і хлоридом хрому на гематологічні показники бугаїв-плідників. Показано також вплив даних елементів на такі показники якості спермопродукції як об'єм еякуляту, концентрація, активність і резистентність сперміїв. Встановлено, що згодовування бугаям-плідникам хелатної форми селену з розрахунку 3,0 мг Se/тварину/добу в поєднанні з вітаміном E у дозі 280 мг/тварину/добу і хлоридом хрому з розрахунку 4,0 мг Cr/тварину/добу сприяє покращенню показників крові. Дані сполуки проявляли також позитивний вплив на репродуктивну функцію бугаїв-плідників, зокрема на об'єм еякуляту, концентрацію, активність та резистентність сперміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П60-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колещук О. І. 
Жирнокислотний склад загальних ліпідів крові і сперми бугаїв-плідників при згодовуванні селену і хрому / О. І. Колещук, Р. С. Федорук, Й. Ф. Рівіс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 173-177. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вміст жирних кислот (ЖК) у крові і спермопродукції бугаїв-плідників за згодовування хелатної форми селену у поєднанні з вітаміном Е та хлоридом хрому. Встановлено, що згодовування бугаям-плідникам цих сполук мікроелементів супроводжувалося тенденцією до зростання вмісту поліненасичених ЖК, зокрема лінолевої та її похідної - арахідонової кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колещук О. Я. 
Оцінювання впливу чинників на рівень зношення основних засобів підприємств та визначення можливостей щодо його нормалізації / О. Я. Колещук, О. Ю. Ємельянов, В. А. Гришко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 640. - С. 128-134. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто основні підходи до оцінювання рівня зносу основних засобів підприємств. Визначено головні чинники, які впливають на цей рівень, та запропоновано методику оцінювання такого впливу. Розроблено механізм реалізації внутрішніх можливостей підприємства стосовно нормалізації рівня зносу його основних засобів. Застосування такого механізму дозволить підприємству проводити науково обгрунтовану політику оновлення своєї техніко-технологічної бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-571.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гришко В. А. 
Формування та оцінювання інноваційного потенціалу машинобудівних підприємств / В. А. Гришко, О. Я. Колещук, Н. І. Крет // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 640. - С. 47-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто механізм формування та методичні засади оцінювання інноваційного потенціалу підприємства. Запропоновано узагальнювальний показник оцінки поточного рівня інноваційного потенціалу підприємства, застосування якого дозволяє визначити можливості підприємства щодо підвищення рівня якості та конкурентоспроможності його продукції. Описано закономірності формування стратегічного рівня інноваційного потенціалу машинобудівного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колещук О. Я. 
Економічне оцінювання стану та планування оновлення основних засобів машинобудівних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Я. Колещук; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2010. - 25 c. - укp.

Розроблено метод реалізації внутрішніх можливостей підприємства щодо нормалізації рівня зносу його основних засобів на засадах економіко-математичного моделювання показника рівня зносу основних засобів. Удосконалено процес оцінювання величини зносу основних засобів та їх складових, процедуру вибору найкращого варіанта оновлення основних засобів машинобудівних підприємств, а також механізм фінансового забезпечення реалізації заходів щодо оновлення основних засобів. Одержали подальший розвиток методи оцінювання економічних наслідків зростання рівня зносу основних засобів підприємства та механізм планування технічного переозброєння діючих машинобудівних підприємств, який передбачає комплексний розгляд питань формування програми заходів з оновлення основних засобів, вибору найкращої форми їх оновлення, встановлення раціональної черговості реалізації цих заходів та обгрунтування джерел фінансового забезпечення їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571.1-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Колещук О. І. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі великої рогатої худоби за умов згодовування селену, хрому і вітаміну Е : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / О. І. Колещук; Ін-т біології тварин НААН. - Л., 2011. - 19 c. - укp.

Розглянуто механізми впливу селеновмісного препарату "Сел-Плекс" на окремі біохімічні показники крові та молока корів у період роздою та стан антиоксидантної системи їх організму, вивчено особливості формування імунобіологічного статусу, росту та розвитку одержаних від них телят (патент України "Спосіб підвищення імунобіологічної реактивності та інтенсивності росту телят"). Досліджено деякі механізми впливу домішок Селену в поєднанні з вітаміном Е і хлоридом Хрому на метаболічні процеси в організмі бугаїв-плідників. Відзначено вплив даних сполук на жирнокислотний і білковий склад сперми, активність ферментів - сукцинатдегідрогенази та цитохромоксидази. Встановлено, що введення сполук Селену, Хрому та вітаміну Е до раціону бугаїв-плідників посилює інтенсивність окиснювально-відновних процесів у їх еякулятах і підвищує запліднювальну здатність сперми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колещук О. І. 
Білковий склад і якість сперми бугаїв-плідників у період застосування сполук селену, хрому та вітаміну Е / О. І. Колещук, Р. С. Федорук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 253-257. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1 + П60-272.526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Гришко В. А. 
Оцінювання інвестиційної та інноваційної активності підприємств та аналізування чинників їх інвестиційно-інноваційного потенціалу / В. А. Гришко, О. Я. Колещук, Л. І. Лесик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 714. - С. 194-199. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено групування чинників інвестиційно-інноваційного потенціалу підприємств (ІІПП). Сформовано систему показників кількісного оцінювання цих чинників. Побудовано загальну послідовність процесу дослідження чинників, які зумовлюють поточний рівень ІІПП. Розроблено методичний підхід до аналізування міри впливу показників, які характеризують чинники ІІПП, на рівень цього потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Колещук О. І. 
Репродуктивна і продуктивна здатність корів і бугаїв за згодовування сполук селену / О. І. Колещук, Р. С. Федорук, О. Ф. Цап, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 134-139. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено літературні дані та результати власних досліджень щодо вивчення біологічної ролі селену в організмі корів і бугаїв-плідників. Представлено результати досліджень щодо впливу згодовування селеновмісного препарату "Сел-Плекс" на репродуктивну здатність і молочну продуктивність корів. Висвітлено результати вивчення впливу домішок хелатної форми селену у поєднанні з вітаміном E і хлоридом хрому на якісні показники (об'єм еякуляту, концентрація, активність і резистентність сперміїв) спермопродукції та активність сукцинатдегідрогенази і цитохромоксидази сперми бугаїв-плідників. Установлено, що згодовування бугаям-плідникам селенметіоніну з розрахунку 3,0 мг Se/тварину/добу в поєднанні з вітаміном E у дозі 280 мг/тварину/добу і хлоридом хрому з розрахунку 4,0 мг Cr/тварину/добу проявляло позитивний вплив на репродуктивну функцію бугаїв-плідників, зокрема на об'єм еякуляту, концентрацію, активність і резистентність сперміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451-232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Колещук О. І. 
Стан антиоксидантної системи корів і новонароджених телят за згодовування їм селеновмісного препарату / О. І. Колещук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено літературні дані та результати власних досліджень біологічної ролі селену в організмі корів і новонароджених телят. Надано дані про вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів і ферментів антиоксидантного захисту в крові корів і новонароджених телят за умов згодовування селеновмісного препарату. Одержані дані опосередковано підтверджують думку про позитивний вплив Se-вмісного препарату "Сел-Плекс" на антиоксидантний статус організму високотільних корів, а також народжених від них телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Колещук О. І. 
Вплив різних доз цитрату нікелю на імунобіологічні показники та систему антиоксидантного захисту корів / О. І. Колещук, І. І. Ковальчук, М. М. Цап, М. І. Храбко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 3. - С. 37-42. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані щодо впливу цитрату нікелю, отриманого з використанням нанотехнології, на імунобіологічні показники та антиоксидантний захист в організмі корів. Встановлено, що додавання до раціону корів на 9-му місяці тільності та в перші два місяці після отелення цитрату нікелю в кількості 0,1 мг/кг с.р. корму (II група) і 0,3 мг/кг с.р. корму (III група) позитивно вплинуло на функціонування антиоксидантної системи та імунобіологічні показники організму тварин з певними відмінностями. Впродовж першого місяця згодовування у крові тварин II групи спостерігалося підвищення активності каталази на 11,18 % та СОД - на 28 %. У крові тварин III групи спостерігалося незначне підвищення активності каталази на 4,9 % та активності СОД - на 18,37 %. Впродовж другого місяця згодовування спостерігалося підвищення активності глутатіонпероксидази у крові тварин обох груп - відповідно, на 10,38 та 9,91 %, а також підвищення активності СОД на 25,25 % у крові тварин III групи. Згодовування коровам цитрату Ni протягом 2 місяців після отелення сприяло вірогідному зменшенню вмісту ГПЛ: у крові корів II групи - на 4,2 %, а у корів III групи - на 2,4 %. Спостережено також тенденція до зменшення вмісту у крові ТБК-активних продуктів, які є кінцевим метаболітом ПОЛ. Згодовування коровам цитрату нікелю в кількості 0,1 мг/кг (II група) сприяло вірогідному зменшенню вмісту циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові на 19,2 %, а у тварин III групи, яким згодовували 0,3 мг/кг с. р. корму, - на 18,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.526 + П60-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Хомин М. М. 
Фізіолого-біохімічні показники крові корів за умов згодовування цитрату нікелю в останній період тільності та в перші місяці лактації / М. М. Хомин, О. І. Колещук, І. І. Ковальчук, М. М. Цап, Ю. В. Білецький // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 37-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-873.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Колещук О. Я. 
Фундаментальна наукова основа формування інноваційності підприємств / О. Я. Колещук // Бізнес Інформ. - 2019. - № 7. - С. 59-65. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - систематизація основних поглядів щодо процесу формування фундаментальної наукової основи розвитку інноваційності підприємств. Розглянуто погляди науковців, що формували теорії інноваційного напряму, та сутність їх теорій, а саме: К. Фрімена (Інститут дослідження наукової політики Сассекського університету, Великобританія); Б.-А. Лундвалла (університет м. Упсала, Швеція) та Р. Нельсона (Колумбійський університет, США). Розглянуто основні напрями праць науковців, які було покладено в основу досліджень, а саме: Й. Шумпетера (1883 - 1950 рр.) - теорія економічної динаміки; Ф. Хайєка (1899 - 1992 рр.) - концепція розсіяного знання; Д. Нортона (1920 - 2015 рр.) - інституційна теорія; Р. Солоу (1924 р. і по теперішній час) - роль НТП в економічному зростанні; П. Ромера (1955 р. і по теперішній час) і Р. Лукаса (1937 р. і по теперішній час) - нова теорія зростання. Визначено, що кожен із засновників інноваційного напряму пропонував своє бачення розвитку, акцентуючи увагу на окремих елементах і взаємозв'язках. Усі вони дотримувалися загальних методологічних принципів інноваційності підприємств, а саме: знання відіграють особливу роль в економічному розвитку; конкуренція є головним фактором економічної динаміки, в основі якої лежать інновації; інституційний контекст інноваційної діяльності прямо впливає на її зміст і структуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Колещук О. Я. 
Концепція дифузій інноваційності підприємств: просторово-часовий процес / О. Я. Колещук // Бізнес Інформ. - 2019. - № 8. - С. 123-128. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - розробка концепції дифузій інноваційності підприємств у просторово-часовому процесі, що формується під впливом активного розвитку науково-технічного прогресу. Розглянуто швидкість течії процесу дифузій інноваційності за Е. Роджерсом, що залежить від основних властивостей інновації (нового продукту), які потенційні споживачі оцінюють при прийнятті рішення. Визначено етапи просторово-часового процесу залучення окремого споживача (суб'єкта господарювання) для прийняття (використання) інновації (нового продукту). Розкрито, що важлива складова дифузії інноваційності підприємств у просторово-часовому процесі враховує особливості неоднорідності та нерівномірності соціального та економічного розвитку підприємств. Визначено, що основними завданнями дифузії інноваційності підприємств є: забезпечення ефективної зайнятості трудових ресурсів і створення додаткових робочих місць за рахунок розширення нових виробництв; оновлення технічно-застарілих виробництв, розвиток науково-технічного потенціалу; поширення прогресивних, безпечних технологій з наукових центрів, де зароджуються інновації, тощо. Запропоновано концепцію дифузій інноваційності підприємств у просторово-часовому процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Колещук О. Я. 
Консолідація інформаційних ресурсів як системна основа стратегічного управління інноваційністю підприємств / О. Я. Колещук // Бізнес Інформ. - 2019. - № 9. - С. 328-333. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - формування процесу консолідації інформаційних ресурсів як системної основи стратегічного управління інноваційністю підприємств. Визначено, що в сучасних турбулентних умовах господарювання консолідація інформаційних ресурсів у забезпеченні ефективної діяльності підприємств і підвищення рівня їх розвитку є актуальною. Визначено, що важливим фактором, який приводять до формування цінніснно-смислової парадигми діяльності підприємств, виступає консолідація інформаційних ресурсів. Сформовано елементний склад сутності поняття "інформація". Розкрито, що інформаційні ресурси передаються усним, письмовим або іншим чином; виокремлено види передачі інформації. Виявлено, що кожне підприємство у своїй діяльності використовує великий масив інформаційних ресурсів; наведено їх класифікацію. Визначено, що консолідація інформаційних ресурсів характерна тим, що на певному етапі вирішення будь-якого завдання проявляється сукупність нових відомостей, які можна порівняти із системою власних уявлень, понять, установок і оцінок. У подальшій діяльності ця оновлена інформація буде осмислена, структурована й оформлена та стане системною основою стратегічного управління інноваційністю підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тесарівська У. І. 
Вплив I, Se, S цитрату на гематологічний профіль і динаміку маси тіла курчат-бройлерів за наявності та відсутності кокцидіостатика в комбікормі / У. І. Тесарівська, Р. С. Федорук, О. І. Колещук, С. Я. Мартиник, О. М. Максимович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 24-33. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати впливу різних доз I, Se, S цитрату, синтезованого методом нанотехнології на організм курчат-бройлерів на тлі наявності та відсутності кокцидіостатика "Кокцисан" в комбікормі. Випоювання з водою птиці 5, 10, 20, 30, 40 мкг I/л, за внесення до комбікорму кокцидіостатика впродовж перших 35 діб вирощування, зумовлює зменшення кількості еритроцитів і показника гематокриту за дії 40 мкг I/л. Після вилучення "Кокцисану" з фінішного комбікорму досліджувана сполука I, Se, S цитрату у застосованих дозах стимулює гемопоетичну функцію з підвищенням показника гематокриту, кількості еритроцитів за дії вищих (20; 30 і 40 мкг I/л) доз, а вмісту гемоглобіну в крові курчат-бройлерів - тільки 20 і 40 мкг I/л. У крові птиці за дії 20 і 30 мкг I/л зменшувалась кількість лейкоцитів і відносний рівень лімфоцитів. Вплив I, Se, S цитрату у застосованих дозах на динаміку росту курчат-бройлерів більше виражений у завершальний період вирощування за умов вилучення "Кокцисану" з фінішного комбікорму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського