Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Колич Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дмитренко Н. І. 
Патоморфологічні зміни за туберкульозу птиці ряду курячих / Н. І. Дмитренко, Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 126-128. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У разі патолого-анатомічного розтину встановлено, що основні макроскопічно виражені зміни локалізуються в печінці, легенях, селезінці, сліпих відростках кишечника та яєчниках. В паренхіматозних органах спостережено дистрофічні зміни та утворення множинних туберкул. Туберкульозні вузлики в переважній кількості випадків не мають сформованих зон з епітеліоїдних та лімфоїдних клітин. Відбувається руйнування слизової оболонки тонкого відділу кишечника внаслідок запальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-961-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колич Н. Б. 
Морфофункціональні особливості клоакальної сумки птахів : Автореф. дис... канд. вет. наук / Н. Б. Колич; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено морфофункціональні особливості клоакальної сумки свійських (курки, качки, гуски, індика, цесарки, перепелу) та диких (сороки, ворони, голуба) птахів у віці настання статевої зрілості: а у перепела також у постнатальному періоді онтогенезу. Установлено, що форма клоакальної сумки качки, гуски, перепела та цесарки видовжено-овальна, курки й індика - округла, сороки та ворони - серцеподібна, а голуба - куполоподібна. Абсолютна маса та розміри клоакальної сумки залежать, відовідно, від маси тіла птахів та їх розмірів. Слизова оболонка клоакальної сумки перепела, індика, курки, цесарки, гуски та качки утворює складки, які не виражені у сороки, ворони, голуба. Епітелій слизової оболонки клоакальної сумки між складками та в їх основі - простий кубічний або циліндричний, а на бічних поверхнях складок та їх верхівках він простий багаторядний. Останній локально інфільтрований лімфоїдними клітинами. У власній пластинці слизової оболонки розташовані лімфоїдні вузлики, в яких відбувається утворення B-лімфоцитів. Крім цих вузликів, у власній пластинці локально розташовані дифузна лімфоїдна тканина та вторинні лімфоїдні вузлики, характерні для периферичних органів імуногенезу. Клоакальна сумка постійно виявляється у перепела віком від вилуплення до 150-ти діб. У перепела віком 180 діб цей орган реєструється у 70 % особин, у 210-добових - у 50 %. У перепела віком 240 діб і старших клоакальна сумка не виявляється. Ріст такої сумки перепела завершується у 42-добовому віці, а розвитком її структур - у 21-добовому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694.426 + П68-273.903

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитренко Н. І. 
Окремі показники крові та клінічного стану собак за парвовірусного ентериту / Н. І. Дмитренко, Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 113-115. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено прояв клінічних симптомів у собак за парвовірусного ентериту та наведено деякі показники крові за даного захворювання. Визначено, що хвороба вражає в більшості випадків молодих собак віком 2,5 - 8 місяців і проявляється пригніченням, повною відмовою від корму, а нерідко - і від води, відсутністю реакції на зовнішні подразники. Усі видимі слизові оболонки є блідими, сухими, сіро-білими, з недостатньо наповненими кровоносними судинами. Дослідженнями крові встановлено, що кількість еритроцитів коливається від 2,6 до 4,63 Т/л, лейкоцитів - 1,5 - 10,4 Г/л, рівень гемоглобіну - 180 - 220 г/л. Зміни морфологічних показників крові пов'язані з втратою організмом значної кількості рідини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Панікар І. І. 
Патоморфологічні зміни за вірусного гепатиту м'ясоїдних / І. І. Панікар, Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 104-106. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За гострого перебігу вірусного гепатиту собак характерними є гепатит та паренхіматозна жовтяниця, в печінкових та кишкових лімфатичних вузлах - гіперпластичні процеси. За підгострого перебігу хвороби спостерігається гепатит, паренхіматозна жовтяниця, реактивні некрози слизової оболонки шлунка. В лімфатичних вузлах - розріджене розташування лімфоцитів у лімфатичних вузликах. При жовтяничній формі хвороби у внутрішніх органах, у слизових та серозних оболонках спостерігається відкладання білірубіну. При безжовтушній формі хвороби відкладання білірубіну зареєстровано лише в печінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колич Н. Б. 
Патоморфологічні зміни при парвовірусному ентериті собак / Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 124-126. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Установлено, за парвовірусної інфекції собак внаслідок процесів, що розвиваються в кишковій трубці, виникають: ексикоз, лейкопенія, змішана аліментарна постгеморагічна анемія, інтоксикація та міокардит. Ексикоз супроводжується згущенням крові та жовчі, сухістю слизових оболонок. Запальні процеси в міокарді супроводжуються алергічним компонентом. У випадках підгострого перебігу відбувається атрофія паренхіми печінки та селезінки. Запалення кишкової трубки супроводжується гострим катарально-геморагічним запаленням. У клітинах кишкових залоз виявляються внутрішньоядерні поліморфні, частіше базофільні тільця включення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353.9-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колич Н. Б. 
До особливостей лімфатичного русла травної трубки дрібної рогатої худоби / Н. Б. Колич, М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2015. - № 4. - С. 47-50. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Від слизової оболонки різних ділянок ротової порожнини відтік лімфи здійснюється поверхневим і глибокими лімфатичними судинами в регіонарні лімфовузли. Слизова та м'язова оболонки передшлунків має добре розвинене лімфатичне русло, що складається зі звивистих капілярів зі сліпими виростами. У серозній оболонці розташовуються лімфатичні капіляри з колбоподібними виступами. Капіляри, з'єднуючись між собою, формують капілярну сітку. Відтік лімфи з регіонарних лімфатичних вузлів книжки до 70 % завершуються в передшлунковому лімфатичному вузлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колич Н. Б. 
Особливості патоморфологічних змін за асоціативного перебігу мікоплазмозу / Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2016. - № 3. - С. 78-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що мікоплазмозна пневмонія свиней - це хронічна інфекційна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується ексудативно-проліферативним запаленням легень, непостійною лихоманкою, кашлем і затримкою росту та розвитку поросят, а в разі ускладнень - прогресуючим схудненням. Мікоплазмоз підвищує сприйнятливість свиней до вторинних інфекцій, що робить його перебіг більш важким і часто призводить до загибелі тварин. Проведено комплексне лабораторне дослідження із застосуванням бактеріологічних, серологічних та копрологічних методів досліджень поросят віком 1,5 та 3 місяці. Дослідження проведено за умов господарства по вирощуванню та відгодівлі свиней у Полтавській області. Характерним для всіх випадків загибелі тварин було нерівномірне почервоніння та незначне потовщення шкіри в ділянці черева. Відзначали збільшення та нерівномірне забарвлення підщелепових, трахеальних, пахових лімфатичних вузлів; легені з ознаками катаральної бронхопневмонії з ураженням переважно краніальних часточок. Одні ділянки темно-червоного забарвлення з синюшним відтінком, більш щільної консистенції, западають над загальною поверхнею, в просвіті бронхів - слизова маса. Інша частина органу набуває слабко вираженої горбистості у тварин віком 1,5 місяці і більш виразної - у тварин віком 3 місяці. В усіх випадках загибелі поросят - перикард та плевра з крововиливами; селезінка дифузного темно-червоного кольору; нирки світло-коричневого кольору з ділянками синюшного забарвлення. У тварин віком 1,5 місяці на слизовій оболонці товстого відділу кишечнику зареєстровано округлі множинні дрібні утворення, які виступають у просвіт кишечнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.237-911-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мойсишин В. М. 
Інтегральні показники зміни вібрації бурильної колони - критерій оцінки зношеності шарошкового долота / В. М. Мойсишин, М. В. Лисканич, Л. В. Борисевич, Н. Б. Колич, Р. А. Жовнірук // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2019. - 41, № 8. - С. 1087-1102. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського