Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Колошук Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Колошук Н.  
"Недуга" Є.Плужника як інтелектуальний модерний роман / Н. Колошук // Слово і час. - 2002. - № 1. - С. 60-67. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4Плужник534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Колошук Н. Г. 
Табірна проза в парадигмі постмодерну : Моногр. / Н. Г. Колошук. - Луцьк : РВВ "Вежа" Волин. держ. ун-ту ім. Л.Українки, 2006. - 499 c. - укp.

Досліджено комплекс документальних жанрів у східнослов'янських та польській літературах XX ст., зокрема розвиток "табірного тексту" стосовно радянских концтаборів від 1930-х рр., включно з текстами-свідченнями непрофесійних авторів та в контексті формування постмодерністської культурної парадимги з її світоглядно-естетичною кризою. Здійснено порівняння табірної документалістики в українській літературі та в літературах сусідніх країн.

Исследован комплекс документальных жанров в восточнославянских и польской литературах XX ст., в частности развитие "лагерного текста" о советских концлагерях от 1930-х гг., включая тексты-свидетельства непрофессиональных авторов и в контексте формирования постмодернистской культурной парадигмы с ее мировоззренческо-эстетическим кризисом. Осуществлено сравнение лагерной документалистики в украинской литературе и в литературах соседних стран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4РОС)6-334 + Ш5(0)941-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колошук Н. Г. 
Табірна проза як літературний феномен ХХ століття (на матеріалі української, російської, білоруської та польської літератур) : автореф. дис... д-ра філол. наук / Н. Г. Колошук; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2007. - 40 c. - укp.

Досліджено документальні жанри в українській, російській, білоруській та польській літературах XX ст. Висвітлено розвиток "табірного тексту" про радянські концтабори від 1930-х рр., зокрема, тексти-свідчення непрофесійних авторів, у контексті формування новітньої культурної парадигми з її світоглядно-естетичною кризою. Визначено два етапи, а саме: прозу, створену в'язнями сталінської доби, та дисидентську прозу 1960 - 1990-х рр. Розглянуто найважливіші проблемно-конфліктні колізії та вузли, поетику табірних текстів та їх рецепцію. У порівняльному аспекті досліджено ситуацію побутування табірної документалістики в українській літературі та літературах сусідніх країн, міжкультурні зв'язки та взаємовпливи яких завжди були інтенсивними. Висвітлено можливі ресурси детального вивчення белетризованих текстів - творів професійних авторів-письменників (романів, автобіографічних повістей, новел), а також неписьменницьких свідчень у найрізноманітнішій жанровій формі, далекій від знаних літературних зразків. Розвинуто теоретичне тлумачення даної літератури як царини жанрових модифікацій і словесного самовияву, що має лише самоцінно-естетичне спрямування (мистецький пошук, фіксацію та формування творчих задумів, стильові експерименти, рефлексію та самооцінку художника), виявляє авторську настанову на пошук екзистенційної правди, а також значення автентичного слова, здатного знайти у стражданні сенс світобудови, сенс людини й історії з усіма її катастрофами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колошук Н. Г. 
Іван Багряний: домінанти творчості та проблеми вивчення : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл / Н. Г. Колошук. - Луцьк : Твердиня, 2010. - 104 c. - укp.

Наведено огляд критичної рецепції І. Багряного та, виходячи з її проблемних аспектів, авторську інтерпретацію найвизначніших книг письменника. Проаналізовано автобіографічні твори тюремно-гулагівської тематики - роман "Тигролови", драматичну повість "Морітурі", романи "Сад Гетсиманський" та "Людина біжить над прірвою", а також видані зібраннями листи й публіцистику (розглянуто у порівнянні з мемуаристикою Уласа Самчука). Висвітлено особливості урбаністичного художнього простору прози І. Багряного (в порівнянні з доробком Б. Антоненка-Давидовича).

Приведены обзор критической рецепции И. Багряного и, исходя из ее проблемных аспектов, авторская интерпритация самых значимых книг писателя. Проанализированы автобиографические произведения тюремно-гулаговской тематики - роман "Тигроловы", драматическая повесть "Моритури", романы "Сад Гетсиманский" и "Человек бежит над пропастью", а также изданные собраниями письма и публицистика (рассмотрены в сравнении з мемуаристикой Уласа Самчука). Освещены особенности урбанистического художественного просторанства прозы И. Багряного (в сравнении с наследием Б. Антоненка-Давидовича).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)6-4 Багряний І. я73-1 + Ш5(411.4=4НІМ)6-4 Багряний І. я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колошук Н. Г. 
Орфей та Нарцис у парі, або Модерн крізь призму архетипних образів его-тексту / Н. Г. Колошук // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 13. - С. 64-71. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто архетипні міфологічні образи в модерністських его-текстах - Орфея, Нарциса, Христа. Міфологема Орфея - центральна в літературно-мистецькій міфології модерної доби, оскільки саме цей архетип визначає її засадничі риси, передусім розуміння ролі художника - творця гармонії й Краси. Архетип Христа корелюється з автобіографічним образом, однак відходить на другий план, у тінь Митця. На авансцені літературної міфології авангарду опиняється нарцистичний автобіографічний герой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колошук Н. 
Поетична творчість Івана Гнатюка за радянських часів (1960 - 1970-ті рр.) / Н. Колошук // Наук. вісн. Cхідноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 28. - С. 53-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто видиме та приховане у проблематиці, в образі ліричного героя лірики, автор якої прийшов у літературу в 1960-х рр., але через складні обставини долі, зумовлені трагічною історією України, зміг уповні реалізувати свій талант значно пізніше. Чимало відповідних радянській легальній літературі тем та мотивів мають у його опублікованій своєчасно і залишеній у сховку до кращих часів творчості неповторне індивідуальне вираження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колошук Н. 
Переклади з польської поезії у спадщині Івана Гнатюка / Н. Колошук // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 9. - С. 64-69. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто внесок шевченкознавця М. М. Новицького (1892 - 1964) у виявлення та вивчення епістолярію Т. Г. Шевченка. Зокрема, розкрито його заслуги в опрацюванні епістолярію поета з архіву Департаменту поліції та інших архівів Петербурга, Москви, Києва; проаналізовано підготовлені ним наукові праці із цієї теми та окреслено участь у виданнях епістолярію Т. Г. Шевченка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 + Ш5(4ПОЛ)-318.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Колошук Н. 
Антитеза света и тьмы в лагерной поэзии ГУЛАГа / Н. Колошук // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 19. - С. 56-63. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрены образно-предметный и проблемно-тематический аспекты поэзии ГУЛАГа (на материале наиболее полной в настоящее время антологии, изданной в 2005 г.), связанные с образно-символической антитезой "свет - тьма". В гулаговской поэзии это одна из самых устойчивых и повторяющихся концептуальных метафор. Концепты "свет" и "тьма" почти всегда приобретают метафорическое значение, а их противопоставление присутствует в текстах как архетипная мировоззренческая парадигма. Анализ избранного мотива, выявленного у многих поэтов общей судьбы, подтверждает бытование мифологического сознания на уровне массовой культуры, из чего следует, что андеграундная поэзия в советских лагерях была настолько же закономерным явлением, как и необходимым: она помогала узнавать и понимать абсурдный лагерный мир, в котором оказывались люди, давала ориентацию в нем и надежду на возвращение к гуманистической норме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СОЮ)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колошук Н. 
Жіноча "емансипація" в ГУЛАГу (за збірками табірної поезії та спогадами в'язнів): зворотний бік комуністичної утопії / Н. Колошук // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2016. - № 8. - С. 69-76. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто мотиви жіночої табірної лірики та спогадів. Мета роботи - аналіз досвіду, винесеного авторами-жінками з таборів і відображеного в їх творчості, який допоміг їм пережити страхітливе табірне зневолення та нівелювання, протиставити повному безправ'ю та брутальному насильству свою волю до життя та свободи. Поняття "емансипація" сприймається як антитеза до тих асоціацій, що їх породжують табірна дійсність і табірна творчість. Однак пам'ять про пережите жінками - жертвами ГУЛАГу - повинна відновлюватися та зберігатися в її максимально можливій повноті. Спогади жінок, як і їх табірна лірика, надають багатий матеріал для аналізу спотвореного вияву жіночої емансипації, що обернулася в тоталітарній радянській імперії протилежним до соціальних утопій боком. Брутальне упослідження та безправ'я жінок, установлене як норма в ГУЛАГу, здатне й досі впливати на суспільство, не готове вислухати жінок-табірниць без упереджень чи осуду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 + Ш5(4СОЮ)6-307

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Леся Українка в діаспорному літературознавстві. Німецько-українські зв'язки : зб. наук. пр. за матеріалами XI Міжнар. наук. конф. в Мюнхені (4.04. - 7.04.2019). Т. 11 / ред.: Д. Блохин, М. Моклиця, С. Кочерга, М. Обераух-Мельничук, Н. Колошук, Г. Яструбецька, В. Супрун, І. Поспішіл; Нім.-укр. наук. об-ня ім. Ю. Бойка-Блохина, Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Мюнхен; Тернопіль, 2019. - 363 c. - укp.

Наведено результати досліджень, що базуються на архівних матеріалах, в яких висвітлено роль діаспорних вчених у розвитку лесезнавства. Подано матеріали щодо німецько-українських зв'язків з давніх часів до сьогодення в різних сферах діяльності, а також ролі та перспектив цих стосунків у майбутньому. Розглянуто постать Лесі Українки в діаспорному літературознавстві. Охарактеризовано стереотипи моделювання образу Лесі Українки в науковій парадигмі діаспори радянської доби. Розглянуто поетичний світ Лесі Українки у вокально-хоровій музиці композиторів української діаспори ХХ ст. Проаналізовано містичний аспект драматичних творів Лесі Українки у потрактуванні Ю. Бойко-Блохина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Леся 418 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358151/11 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колошук Н. Г. 
Нефікційна проза : навч. посіб. для закл. вищ. освіти / Н. Г. Колошук; Волинський національний університет імені Лесі Українки. - Київ : Каравела, 2021. - 331 c. - Бібліогр.: с. 311-318 - укp.

Подано матеріал до навчального курсу «Література факту», розробленого для студентів-магістрантів філологічних спеціальностей у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Більшість із підрозділів друкувалися як самостійні авторські дослідження про документалістику в українській та зарубіжних літературах. Аналіз теоретичних проблем подається на матеріалі різножанрових прозових творів О. Кобилянської, О. Довженка, М. Стельмаха, В. Сосюри, Ю. Шереха-Шевельова, родинних листів Г. Кочура та І. Воронович, «роману-доносу» Г. Снєгірьова, книги білоруської нобеліантки С. Алексієвіч «Час secondhand» тощо. Звернено увагу на контраверсії в повоєнному літературному середовищі українських емігрантів (зокрема про «заочний» конфлікт Ю. Шереха-Шевельова та І. Качуровського), про суперечливий образ-імідж В. Петрова-Домонтовича, які розкриваються на сторінках non fiction (літературної критики, епістолярію, мемуаристики).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Колошук Н. 
Поетичне трикнижжя Івана Гнатюка початку 1990-х років: чому Україна не почула пророка "нового літочислення"? / Н. Колошук // Слово і Час. - 2021. - № 2. - С. 68-82. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Три поетичні книги початку 1990-х - "Нове літочислення", "Хресна дорога" та "Правда-мста" - включають відновлену ранню лірику й поеми автора-каторжанина. І. Гнатюк увів в українську поезію теми та проблематику, пов'язані з масовими злочинами сталінської тиранії, з націоналістичним рухом опору, із загрозами імперської агресії з Москви в час незалежності. Спираючись на класичну поетику в ліриці та великій епічній формі (сонети, балади, цикли, поеми), мистець створив новий експресивний тип ліричного героя - затятого й безкомпромісного мученика радянської каторги. Тому бездоказові оцінки Гнатюкової творчості як графоманської спростовуються прикладами його унікальної майстерності, вільного володіння словом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Гнатюк І. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського