Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Колісник Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Колісник Т. В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. В. Колісник; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колісник Т. П. 
Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на службу в органах внутрішніх справ України : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. П. Колісник; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград, 2005. - 20 c. - укp.

Уперше у вітчизняній педагогіці обгрунтовано організаційно-педагогічні умови профорієнтації старшокласників на службу в органах внутрішніх справ. Розроблено модель науково-методичного забезпечення процесу реалізації цих умов в урочній і позаурочній навчально-виховній роботі у загальноосвітніх навчальних закладах II - III ступенів і ліцеях юридичного профілю. Розглянуто питання щодо професійного самовизначення старшокласників у правоохоронній галузі. Наведено систему критеріїв, показників і рівнів готовності старшокласників до свідомого вибору професії правоохоронця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 + Ю941.19-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колісник Т. П. 
Підтримка цілісності у базах даних з неоднорідною структурою / Т. П. Колісник // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2011. - Вип. 1. - С. 184-187. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто підхід до організації підтримки цілісності у разі інтеграції неоднорідних розподілених баз даних. Визначено види порушень і виділено аномалії, що не можна підтримувати засобами системи управління базами даних. Якщо представити базу даних - як набір символів, обмеження - як примірник правил, а модифікацію - як додавання або видалення символу з множини, то можна забезпечити незалежність опису бази даних від фізичного представлення даних в інформаційній системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колісник Т. П. 
Модуль обліку та реєстрації замовлень на підключення мережевих станцій до єдиної інформаційної системи вищого навчального закладу / Т. П. Колісник // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2011. - Вип. 1. - С. 214-218. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано підхід до створення Web-орієнтованої системи у якості модуля обліку та реєстрації мережевих пристроїв в межах єдиної інформаційної системи вищого навчального закладу. Запропоновано програмне забезпечення для вирішення даної задачі. Обгрунтовано створення бази даних системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рубан О. А. 
Вивчення технологічних властивостей сухого екстракту для розробки нового протидіабетичного препарату / О. А. Рубан, Т. Є. Колісник, Г. Д. Сліпченко, І. В. Ковалевська // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 5. - С. 218-223. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Цукровий діабет є серйозною медико-соціальною проблемою сьогодення. До перспективних джерел для створення нових засобів для лікування цукрового діабету другого типу та запобігання його ускладненням належать листя чорниці звичайної. Мета роботи - провести дослідження фізико-хімічних і фармакотехнологічних властивостей сухого екстракту листя чорниці звичайної. Для досягнення поставленої мети використовувались методи мікроскопічного аналізу, визначення вологопоглинання, плинності, насипної густини, пресуємості. Проведені дослідження свідчать про незадовільні показники плинності та пресуємості сухого екстракту. Висновки: розробка якісної таблетованої форми вимагає використання попередньої грануляції із введенням ковзних речовин і заходів щодо захисту від дії вологи навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зупанець І. В. 
Сучасний стан розробки таблеток, що розпадаються у ротовій порожнині / І. В. Зупанець, О. А. Рубан, Т. Є. Колісник // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 3. - С. 6-12. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Таблетки, що розпадаються у ротовій порожнині (англ. Orally Disintegrating Tablets, надалі ОDT), є сучасним напрямком розробки твердих лікарських форм (ЛФ). За рахунок швидкої дезінтеграції у малій кількості рідини ODT характеризуються кращою біодоступністю, зручністю у прийомі та меншим токсичним впливом активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) на печінку завдяки частковому нівелюванню ефекту первинного проходження. Мета роботи - аналіз літературних джерел щодо сучасного стану фармакотехнологічної розробки цієї лікарської форми. Аналіз наукових баз літературних джерел таких як: PubMed, ResearchGate, Academia. edu, Scopus тощо. Розробка препаратів у формі ODT передбачає врахування певних вимог до цієї лікарської форми: достатня механічна міцність поряд зі швидкою дезінтеграцією у невеликій кількості рідини, приємні тактильні та смакові відчуття, вибір оптимального пакування. Досягнення оптимального значення міцності і розпадання можливе за рахунок використання двох прийомів - введення допоміжних речовин (насамперед наповнювачів, зв'язувачів та супердезінтегрантів) та підбору тиску на таблетковій машині. Задовільні тактильні та смакові відчуття ODT забезпечуються маскуванням смаку АФІ шляхом додавання ароматизаторів, коригентів смаку і застосуванню фізико-хімічних методів. Вибір того чи іншого типу та матеріалу пакування визначається фізико-хімічними властивостями АФІ. Висновки: незважаючи на те, що ODT-препарати відносяться до таблетованих лікарських форм, їм притаманні певні специфічні відмінності від традиційних таблеток. Тому їх фармацевтична розробка передбачає особливі підходи та випробування, які є необхідними для успішної реалізації переваг цієї ЛФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Маслій Ю. С. 
Обгрунтування способу введення лізоциму гідрохлориду та аскорбінової кислоти у склад гумок жувальних лікувальних "Лізодент С" / Ю. С. Маслій, О. А. Рубан, Т. Є. Колісник, О. О. Ляпунова // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 3. - С. 14-22. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В останні роки широкого розповсюдження як системи доставки ліків отримали гумки жувальні лікувальні. На кафедрі заводської технології ліків НФаУ розробляються пресовані гумки жувальні під умовною назвою "Лізодент С" для профілактики та лікування стоматологічних захворювань, у яких як активні фармацевтичні інгредієнти використовуються аскорбінова кислота та лізоциму гідрохлорид, а як жувальна основа - композиція Health in Gum марки PWD-01 (Cafosa, Іспанія). Мета роботи - дослідження фізико-хімічних та фармакотехнологічних властивостей активних фармацевтичних інгредієнтів і жувальної основи з метою встановлення способу введення лізоциму гідрохлориду і аскорбінової кислоти у склад пресованих гумок жувальних лікувальних "Лізодент С". Об'єкти досліджень - лізоциму гідрохлорид, аскорбінова кислота, композиція Health in Gum марки PWD-01 та їх суміш. У ході виконання експерименту використано фізико-хімічні (вологопоглинання) та фармакотехнологічні (оптична мікроскопія, текучість, насипна густина та густина після усадки, визначення гранулометричного складу аналітичним просіюванням) випробування порошків субстанцій згідно з вимогами ДФУ 2.0. Кристалографічним та ситовим аналізом встановлено полідисперсність та поліморфізм частинок суміші активних фармацевтичних інгредієнтів та їх комбінації з жувальною основою, що свідчить про можливе розшарування досліджуваних зразків у процесі отримання твердої лікарської форми. Дослідження вологосорбційної здатності субстанцій показали негігроскопічність аскорбінової кислоти та гігроскопічність лізоциму гідрохлориду і жувальної основи, що, своєю чергою, вказує на необхідність уведення до складу гумок жувальних лікувальних вологопоглинаючих агентів або дотримання 40 % відносної вологості навколишнього середовища при виробництві гумок. За результатами фармакотехнологічних досліджень субстанція аскорбінової кислоти має задовільну текучість, композиція HiG марки PWD-01 - хорошу, а лізоциму гідрохлорид - допустиму, що відповідно передбачає корегування даного показника. Висновки: на підставі проведених досліджень визначено, що лізоциму гідрохлорид раціонально вводити до складу гумок жувальних лікувальних з використанням технології попередньої грануляції, а аскорбінову кислоту - шляхом преміксингу з гранулятом лізоциму і гумовою основою для уникнення окиснення субстанції при контакті зі зволожувачем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.89 + Р661-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сліпченко Г. Д. 
Фармакотехнологічні дослідження з розробки препарату на основі рослинної сировини для лікування серцево-судинних захворювань / Г. Д. Сліпченко, О. А. Рубан, Т. Є. Колісник // Вісн. фармації. - 2020. - № 1. - С. 21-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73 + Р282.11 + Л667.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Сліпченко Г. Д. 
Фармакотехнологічні дослідження з розробки препарату на основі рослинної сировини для лікування серцево-судинних захворювань / Г. Д. Сліпченко, О. А. Рубан, Т. Є. Колісник // Вісн. фармації. - 2020. - № 1. - С. 21-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73 + Р282.11 + Л667.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Зупанець І. В. 
Дослідження асортименту аналгетичних засобів для терапії хронічного болю на фармацевтичному ринку України / І. В. Зупанець, О. А. Рубан, О. М. Євтушенко, Т. Є. Колісник // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 3. - С. 16-28. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Хронічні больові відчуття знижують якість життя пацієнтів, впливають на їх соціальну та виробничу функцію в державі у тривалий період часу, або навіть на все життя. Задля терапії хронічного болю призначають аналгетичні засоби симптоматичної дії. Згідно з міжнародними рекомендаціями одним із препаратів першої лінії є парацетамол. Мета роботи - аналіз асортименту фармацевтичних препаратів України, що можна застосовувати для терапії хронічного болю. Пошук комбінованих аналгетичних засобів із гепатопротекторною активністю для терапії хронічного болю. Інформаційні джерела: Державний реєстр лікарських засобів України, веб-сайт Compendium. Аналіз виконували зі застосуванням контент-аналізу та маркетингових досліджень. Оброблення даних і графічний аналіз здійснювали у програмі MS Excel. Під час проведення маркетингового аналізу зареєстрованих в Україні лікарських засобів, що можна застосовувати для терапії хронічного болю слабкої та помірної інтенсивності, було відібрано міжнародні непатентовані назви, наведені у національному протоколі України. Згідно з АТС-класифікацією, це групи N02B (ненаркотичні аналгетики) та M01A (нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби). За групою N02B зареєстровано 245 препаратів, з яких 53,06 % вітчизняного виробництва. Група M01A налічує 392 торгових найменування, що можливо застосовувати для терапії хронічного болю. Частка країнських виробників становить лише 39,80 %, а закордонних - 60,20 %. Для терапії хронічного болю застосовують таблетовані або капсульовані лікарські форми. Проаналізовано ринок аналгетичних засобів України, що можливо застосовувати для терапії хронічного болю. Встановлено, що фармацевтичний ринок України є імпортозалежним та перспективним для вітчизняних підприємств. На ринку України відсутні лікарські засоби з парацетамолом у комбінації з гепатопротекторними активними фармацевтичними інгредієнтами та препарати, що спрямовані виключно на терапію хронічного болю. Крім того, практично відсутні препарати цього напряму дії у часних лікарських формах (таблетки, що диспергуються у ротовій порожнині, розчинні таблетки, таблетки з модифікованим вивільненням тощо), що поліпшують комплаєнс пацієнтів. Все це є підставою тля збільшення асортименту фармацевтичних засобів у сучасних лікарських формах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р281.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колісник Т. Є. 
Розробка складу та технології таблеток з екстрактом листя чорниці звичайної для лікування цукрового діабету : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.01 / Т. Є. Колісник; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.

Розроблено новий вітчизняний препарат із сухим екстрактом листя чорниці у формі пролонгованих таблеток матричного типу для лікування цукрового діабету 2-го типу та метаболічного синдрому зі стійкою інсулінорезистентністю. На підставі результатів органолептичних, фізико-хімічних, фармако-технологічних, біофармацевтичних та фармакологічних досліджень обґрунтовано склад допоміжних речовин таблеток, а саме (мг/таб.): метакрилового полімеру марки Eudragit L100 - 162,5, ГПМЦ марки Methocel К4М - 26,0, ГПМЦ марки Methocel K100LV - 26,0, целюлози мікрокристалічної марки Avicel РН-101 - 128,0, магнію стеарату - 6,5. Розроблено раціональну технологію пролонгованих таблеток матричного типу для лікування ЦД 2-го типу та досліджено основні показники їх якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.35 + Р281.7/9 Міртаргін + Р282.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Носов В. 
Практична оцінка реалізації розподіленого криптоаналізу в умовах обмежених ресурсів / В. Носов, В. Лучик, Т. Колісник, С. Калякін, В. Світличний // Захист інформації. - 2023. - 25, № 1. - С. 31-36. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Оперативні підрозділи відповідних спеціальних служб і органів державної влади при здійсненні своїх повноважень часто стикаються із задачею здійснення криптоаналізу отриманих зашифрованих даних. На практиці оперативне криптографічне розкриття таких даних зазвичай має дві суттєві обставини: відсутність спеціалізованих обчислювальних ресурсів та наявність лише обмеженої кількості персональних комп'ютерів з ОС Windows. Одним із актуальних способів підвищення ефективності криптоаналізу в таких умовах є реалізація паралельних розподілених клієнт-серверних обчислень на базі локальної мережі персональних комп'ютерів з ОС Windows, де сервер через деякий інтервал часу розподіляє виділені підмножини простору можливих ключів шифрування між агентами в локальній мережі, які в свою чергу передають задачу перебору ключів відповідній локальній програмі. Здійснений перший етап практичної оцінки застосунку Hashtopolis як інструмента розподіленого криптоаналізу в умовах обмежених ресурсів. Hashtopolis є працездатним у локальній мережі персональних Windows комп'ютерів і може бути використаний на практиці. Зростання швидкості паралельних обчислень не є прямо пропорційним кількості агентів, оскільки витрачається час на формування підмножин простору ключів, їх доставлення агентам та отриманням результатів перебору ключів. Практична оцінка Hashtopolis потребує подальшого дослідження зростання продуктивності його роботи у залежності від кількості агентів, інших типів гешів і типів криптоаналізу (за словником, комбінований) та контролю температури процесорів на агентських машинах. Ідентифікована задача оптимального вибору для агентів розміру підмножини простору можливих ключів в залежності від кількості агентів, їх поточної швидкості перебору, алгоритму гешу і типу перебору.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського