Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Комнацька К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Комнацька К. М. 
Характеристика внутрішньоклітинних (метаболітотропних) механізмів нейроретинопротективної активності мелатоніну при терапії модельної контузії зорового аналізатора / К. М. Комнацька, І. Л. Черешнюк, О. А. Ходаківський, А. В. Мельник // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 2 (ч. 1). - С. 19-23. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Терапія кролів із модельною контузією ока, викликаною дією потоку вуглекислого газу під тиском, розчином мелатоніну дозою 10 мг/кг довенно, викликає позитивний коригувальний вплив на енергетичний метаболізм, обмін монооксиду азоту, явище глутаматної ексайтотоксичності та нівелює прояви оксидативного стресу за рахунок збереження активності ферментативної ланки антиоксидантної системи. За досліджуваними показниками (маркерами) метаболічних процесів мелатонін вірогідно перевершував ефективність корвітину або цитиколіну. До провідних складових внутрішньоклітинних механізмів нейроретинопротекторної дії мелатоніну за експериментальної контузії ока можна віднести його антиексайтотоксичну і енергомодулювальну дії, антиоксидантну активність і спроможність нормалізувати обмін монооксиду азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Комнацька К. М. 
Нейропротективні ефекти мелатоніну при контузійній травмі ока (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / К. М. Комнацька; Національна академія медичних наук України, Інститут фармакології та токсикології. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Уперше здійснено доклінічну оцінку ефективності мелатоніну як засобу фармакокорекції структурно-функціональних порушень в органі зору за умови його контузії на власно створеній моделі контузійного ураження зорового аналізатора у кролів. Уперше на моделі контузії ока показано, що семиденне курсове введення мелатоніну, дозою 10 мг/кг двічі на добу внутрішньовенно, сприяє прояву антинейрогліопроліферативної дії та антиапоптотичної дії препарату в клітинах сітківки, рогівки та кришталика. Уперше показано, що мелатонін (10 мг/кг) не впливає на середні значення внутрішньоочного тиску у кролів без офтальмопатології, а за умови постконтузійної гіпотонії - підвищує знижений тиск. Досліджено кровоплин в судинах циліарного тіла ока в динаміці його контузійної травми та встановлено, що мелатонін сприяє відновленню циліарної перфузії на мікроциркуляторному рівні. Установлено, що механізми нейропротекторної дії мелатоніну при контузії органу зору реалізуються за рахунок зменшення в крові активності нейрон-специфічної енолази та рівня білку в 100, зменшення маркеру апоптозу в сітківці, ендотелію рогівки та епітелію кришталика, зменшення маркеру нейрогліальної проліферації, зниження в сітківці рівня карбонільних груп протеїнів, малонового діальдегіду, нітритів та нітратів, глутамату та підвищення рівня АТФ і глутатіонпероксидази, підвищення зниженого показника внутрішньоочного тиску та відновлення циліарної перфузії на мікроциркуляторному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435680 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського