Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Коморін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Орлова І. Г. 
Гідрологічні та гідрохімічні показники стану північно-західного шельфу Чорного моря : довідник / І. Г. Орлова, М. Ю. Павленко, В. В. Український, Ю. І. Попов, Л. В. Мацокін, В. М. Коморін, Т. О. Гаврилова, Р. Й. Лісовський, Г. І. Баришевська; НДУ "Укр. наук. центр екол. моря". - К. : КНТ, 2008. - 616 c. - Бібліогр.: 101 назв. - укp.

Наведено результати моніторингових досліджень гідрологічного й гідрохімічного режимів північно-західного шельфу Чорного моря в 1990 - 2005 рр. Визначено основні закономірності в мінливості гідрологічно-гідрохімічної структури вод на основі використання комплексу методів статистичного аналізу інформації, а також в зміні гідрологічного й гідрохімічного режиму у виділених районах і північно-західному шельфі Чорного моря. Проведено розрахунок морських течій за допомогою гідродинамічної моделі "Princeton Ocean Model - РОМ", районування північно-західної частини Чорного моря за квазіоднорідними зонами.

Приведены результаты мониторинговых исследований гидрологического и гидрохимического режимов северо-западного шельфа Черного моря в 1990 - 2005 гг. Определены основные закономерности в изменчивости гидрологическо-гидрохимической структуры вод на основе использования комплекса методов статистического анализа информации, а также в изменении гидрологического и гидрохимического режима в выделенных районах и северо-западном шельфе Черного моря. Проведены расчёт морских течений с помощью гидродинамической модели "Princeton Ocean Model - РОМ", районирование северо-западной части Черного моря по квазиоднородных зонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0я2 + Д221(922.8)9я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коморін В. М. 
Метрологічне забезпечення вимірювань показників якості морського середовища / В. М. Коморін, Ю. М. Надич // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2009. - Вип. 8. - С. 220-227. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано систему метрологічного забезпечення вимірювань показників якості морського середовища в межах виконання державного морського екологічного моніторингу. Розглянуто основні питання щодо простежуваності, невизначеності та похибки вимірювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0 с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коморін В. М. 
Міжнародний досвід з оцінки екологічних ризиків / В. М. Коморін, Н. М. Шапошникова // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2009. - Вип. 8. - С. 5-13. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано міжнародний досвід з оцінки екологічного ризику та прийнятності для України методик, що застосовуються у світовій практиці щодо оцінки даного ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коморін В. М. 
Оцінка мінливості гідродинамічних характеристик північно-західного шельфу Чорного моря / В. М. Коморін, Ю. І. Попов, В. В. Український // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2008. - Вип. 5. - С. 188-201. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виконано верифікацію гідродинамічної моделі POM (Princeton Ocean Model) у межах оцінки просторової мінливості гідродинамічних характеристик північно-західного шельфу Чорного моря на базі діагностичних модельних розрахунків за середньо-багаторічними термохалінними характеристиками за даними УкрНЦЕМ, одержаними у період 1990 - 2005 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коморін В. М. 
Закономірності впливу токсикантів на екосистему північно-західного шельфу Чорного моря : Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.08 / В. М. Коморін; НАН України. Мор. гідрофіз. ін-т. - Севастополь, 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена дослідженню ролі фізичних факторів в розподілі токсичних речовин в межах північно-західного шельфу Чорного моря, а також дослідженню впливу розподілу токсикантів на нагромадження небезпечної кількості речовин морською біотою і оцінка впливу цього фактору на зміни чисельності морських тварин в умовах хронічної інтоксикації. В дисертації дана оцінка найбільших джерел забруднення; проведене районування акваторії за комплексом токсичних речовин з урахуванням просторового розподілу гідрофізичних параметрів. Проведене дослідження математичної моделі нагромадження гідробіонтами токсичних речовин з морської води, побудованої на базі теорії дифузії неконсервативних макроскопічних часток. Отримані результати дозволили виробити методику екологічного нормування вмісту токсичних речовин в морському середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,8(922.8) + Е623.33*80,022 + Е623.33*851.139(9),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тучковенко Ю. С. 
Одеський науковий кластер океанографічних досліджень: сучасний стан та перспективи / Ю. С. Тучковенко, Б. Г. Александров, О. Р. Андріанова, М. Ф. Голодов, В. М. Коморін, О. С. Матигін, Г. Г. Мінічева, Ю. І. Попов // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2017. - № 19. - С. 106-119. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено огляд сучасного стану та перспектив розвитку океанографічних досліджень, які виконуються у спеціалізованих установах і складових Одеського наукового кластеру: Українському науковому центрі екології моря, Інституті морської біології НАН України, філії Одеський район Держгідрографії, Гідрометцентрі Чорного та Азовського морів, Одеському державному екологічному університеті, Відділенні гідроакустики Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України. Зроблено висновок, що після втрати Україною Кримського наукового океанографічного кластеру, Одеський кластер залишився єдиним в Україні центром, структурні одинці якого мають практичний досвід морських досліджень, науковий потенціал, наукові та науково-методичні розробки, інфраструктуру для реалізації завдань Морської доктрини України на період до 2035 р. у питаннях, пов'язаних з океанографічним забезпеченням морегосподарської діяльності, сталого розвитку України як морської держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коморін В. М. 
Дослідження фронтальної структури поверхневих вод Південної Атлантики за даними попутних спостережень в листопаді - грудні 2018 р. / В. М. Коморін, В. М. Большаков, Ю. М. Диханов, Є. А. Мельник // Укр. антаркт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 84-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - на основі спостережень температури і солоності води з високою, як за часом, так і у просторі, роздільною здатністю, ідентифікувати структури поверхневого шару океану, які перетнуло судно на трансатлантичному переході в листопаді - грудні 2018 р. Окрім вказаного, визначити географічне положення цих структур, характерні для них діапазони мінливості та просторові градієнти океанографічних характеристик, що спостерігалися. Метод дослідження полягав у тому, щоб порівняти результати аналізу інформації, одержаної на початку літа 2018 р., за допомогою одного з сучасних, призначених для безперервних попутних спостережень, вимірювальних комплексів з інформацією по тих же районах, одержаної в минулі роки і відображеної в науковій літературі. В результаті було виділено такі океанічні структури як Бенгальська течія, Південний субтропічний фронт, Субантарктичний фронт і зона його злиття з Антарктичним полярним фронтом. Просторові градієнти характерні для фронтів від 6 до 25 разів перевищували градієнти на міжфронтальних просторах. На ділянках трансатлантичного розрізу в західній півкулі, протяжністю від півтора до двох тисяч морських миль, відзначено дуже велику схожість мінливості температури і солоності, які фізично не пов'язані між собою. Коефіцієнт кореляції між ними на одному з відрізків, довжиною в 1600 миль, дорівнював 0,96. Надане пояснення цьому явищу. Як один з висновків, слід розглядати припущення, що це явище - не рідкісний випадок. Воно має бути цілком звичайним у великих зонах змішування теплих, високо солоних субтропічних вод і значно менш солоних і холодних антарктичних. Це припущення потрібно перевірити. Відзначено якісну схожість результатів спостережень з інформацією одержаною з веб-сайту Служби моніторингу морського середовища Copernicus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.9(952)1 + Д245.2/7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського