Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Константиненко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Константиненко К. 
Україна в італійських текстах XV - XVII століть : [монографія] / К. Константиненко; ред.: Р. Радишевський; НАН України, Міжнар. шк. україністики, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. - К., 2012. - 317 c. - (Студії з україністики; вип. 11). - укp.

Досліджено рецепції українського етносу в італійських текстах ХV - ХVІІ ст. На основі малодоступних для українського читача першоджерел і узагальнення результатів дослідження Д. Наливайка, О. Пахльовської, В. Литвинова та ін. розкрито механізми формування й еволюції гетерообразу України на пограниччі християнського та мусульманського світів, у подорожніх нотатках Марко Поло, Дж. Барбаро, А. Контаріні. Охарактеризовано українську складову в європейському вимірі Сарматії й італійській полоністиці. Особливу увагу приділено формуванню образу козацтва в італійській "літературі факту".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4ІТА)4 + Т3(4УКР)43/44-01 + Ш5(4ІТА)4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Константиненко К. Л. 
Еволюція та експлікація гетерообразу України в італійських літературно-історичних джерелах XVII ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / К. Л. Константиненко; НАН України, Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше досліджено гетерообраз України в "літературі факту", як конструкт "уявний", чий зв'язок з "інтертекстом" вагоміший, ніж з емпіричною реальністю, навіть у творах "очевидців". Обгрунтовано основні тенденції еволюції гетерообразу України залежно від історико-культурного контексту Італії, зокрема - Венеції як центру європейської дипломатії та антитурецьких проектів. Детально проаналізовано окремі джерела як дискурси за рахунок часово-просторового обмеження поля досліджень, акцентовано увагу на тих джерелах, які раніше в українському літературознавстві не досліджувалися, або досліджувалися частково. На основі аналізу текстів з помітною часовою та просторовою дистанцією доведено тривалу "інертність" образу України в італійській "літературі факту", відсутність в його рисах суттєвих змін, що могли б співвідноситися зі змінами так званих "культурних епох" (середньовіччя - ренесанс - бароко). Впроваджено в науковий обіг нові дані імагологічного та загально-культурознавчого характеру, які доповнюють та уточнюють існуючі концепції досліджень гетерообразу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ІТА)4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410180 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського