Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Копаєнко Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Копаєнко Г. І. 
Роль дисбалансу антиендотоксинового імунітету у патогенезі діабетичної ретинопатії : Автореф. дис... канд. мед. наук / Г. І. Копаєнко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Вперше досліджено рівні сироваткових антиендотоксинових антитіл класів A, M, G (анти-ЛПС-IgA, анти-ЛПС-IgM та анти-ЛПС-IgG) у сироватці крові хворих з різними формами діабетичної ретинопатії (ДР). У даної категорії хворих виявлено зміни рівнів сироваткових антиендотоксинових антитіл, які посилюються згідно прогресуванню ДР. Вивчено вміст анти-ЛПС-sIgA у сльозі здорових осіб і хворих з різними формами ДР. Виявлено підвищення його рівня у хворих на ДР усіх форм захворювання та збільшення у разі прогресування ДР. Вперше у хворих на ДР визначено відносну кількість нейтрофілів периферійної крові, що несуть ліпополісахарид-зв'язувальні рецептори. Вивчено кореляційні взаємозв'язки між індивідуальними показниками антиендотоксинового імунітету, рівнями загальних імуноглобулінів, відносною кількістю нейтрофілів периферійної крові, що несуть ЛПС-зв'язувальні рецептори, продукцією активних форм кисню (АФК) нейтрофілами та тяжкістю перебігу ДР. Розроблено патогенетично обгрунтований комплексний спосіб лікування ДР з використанням ентеросгелю та депо-медролу на основі базисної цукрознижувальної терапії та ангіопротекторного лікування. Вперше досліджено ефективність застостування ентеросгелю та депо-медролу для лікування порушень зорових функцій, встановлено вплив даних препаратів на електрофізіологічні показники органа зору, рівні сироваткових і секреторних антиендотоксинових антитіл, продукцію АФК нейтрофілами, ендотоксинзв'язувальний потенціал нейтрофілів у хворих на ДР. Проведено порівняльний аналіз комплексного лікування ДР з використанням лише ентеросгелю або тільки депо-медролу та традиційного медикаментозного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р673.9-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Копаєнко Г. І. 
Передні ендогенні увеїти: біохімічні й імунологічні аспекти патогенезу та ефективність методів їх корекції : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / Г. І. Копаєнко; НАМН України, ДУ "Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В. П. Філатова НАМН України". - Одеса, 2014. - 35 c. - укp.

Мета дослідження - вирішення комплексної проблеми підвищення ефективності лікування хворих на передні ендогенні увеїти (ПЕУ) на основі виявлення особливостей клінічної картини, біохімічних та імуногенетичних аспектів патогенезу ПЕУ, дисбалансу антиендотоксинового імунітету з подальшою корекцією встановлених порушень шляхом розробки та вдосконалення методів лікування. Під час клінічного обстеження 348-ми хворих на ПЕУ визначено, що HLA-В27-асоційовані ПЕУ становлять 41 % від загального числа ПЕУ та характеризуються важчим перебігом запального процесу порівняно з ідіопатичними ПЕУ. У пацієнтів з ПЕУ визначено надлишкову транслокацію ендотоксину в системний кровотік, про що свідчить підвищення рівня сироваткового анти-ЛПС-IgA, а також зниження детоксикації та кліренсу ендотоксину, що підтверджено зниженням рівня анти-ЛПС-IgM і рівня експресії ендотоксин-зв'язувальних рецепторів, які перебувають у функціонально активному стані, на лейкоцитах, що сприяє реалізації патогенної дії ЛПС. Розроблено комплексний метод лікування ПЕУ з використанням пробіотика біоспорин і ентеросорбенту ентеросгель, який ефективно впливає на клінічні, біохімічні та імунологічні показники у хворих на ПЕУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404817 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського