Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Корнющенко Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Перекрестов В. І. 
Прояв селективних процесів в умовах нерівноважної стаціонарної конденсації Cu та Al / В. І. Перекрестов, Ю. О. Космінська, Г. С. Корнющенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2005. - 6, № 3. - С. 398-402. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Теоретично передбачено і експериментально реалізовано просторово розподілену селективність у процесі формування шарів Al і Cu з використанням стаціонарної нерівноважної конденсації (СНК). Показано, що "архітектура" шарів визначається положенням критичної енергії по відношенню до ефективних енергій зв'язку сконденсованих атомів на моносходинках різних кристалографічних площин, причому швидкість СНК можна суттєво підвищити, впливаючи на ростову поверхню потоком іонів приблизно однакової енергії.


Ключ. слова: надпоруватий шар, нерівноважна конденсація, просторово розподілена селективність, критичний зародок, адатом, ефективна енергія зв'язку, критична енергія, планарний магнетрон на постійному струмі, зворотня дифузія
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корнющенко Г. С. 
Селективні процеси при квазірівноважній стаціонарній конденсації міді та алюмінію : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Г. С. Корнющенко; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено закономірності структуроутворення шарів металів за квазірівноважних стаціонарних умов на прикладі Cu та Al залежно від таких основних технологічних параметрів процесу конденсації, як час, тиск робочого газу та потужність розряду. Досліджено вплив структурної та польової селективностей на структуру та фізичні властивості конденсатів. Проаналізовано фізичні процеси за роботи нагромаджувальних іонно-плазмових систем та їх вплив на структуроутворення. Розроблено математичну модель, яка описує самоорганізацію квазірівноважних умов конденсації. З використанням квазірівноважної конденсації вивчено механізм структуроутворення надпоруватих мікро- та наносистем Al і Cu залежно від впливу польової та структурної селективностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912 + К232.104.3 + К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Корнющенко Г. С. 
Отримання шарів AlN при магнетронному розпиленні алюмінію в газовій суміші Ar + Nsub2/sub / Г. С. Корнющенко // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2014. - 6, № 2. - С. 02017(5). - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу параметрів експерименту, таких як потужність розряду, тиск робочого газу, температура ростової поверхні на процес формування та основні характеристики шарів нітриду алюмінію. В результаті оптимізації вказаних параметрів одержані близькі до стехіометричного складу шари AlN, що мають кристалічну будову з гексагональною граткою типу вюрциту. Проведено дослідження структури, фазового складу та мікротвердості конденсатів, які мають найбільш близькі до стехіометричних елементні склади. Мікротвердість одержаних покриттів склала 0,760 - 1,12 ГПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Корнющенко Г. С. 
Отримання, структура та сенсорні властивості фрактально-перколяційних наносистем ZnO / Г. С. Корнющенко, В. В. Наталіч, В. І. Перекрестов, О. О. Космінська // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 6. - С. 06021-1-06021-4. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Одержано фрактально-перколяційні наносистеми ZnO у вигляді зієднаних між собою нанониток з близьким до стехіометричного елементним складом та з відповідними для оксиду цинку параметрами гексагональної решітки. Вперше на основі досліджень вольтамперних характеристик у фрактально-перколяційних наноснстемах ZnO показана принципова можливість розпізнавання таких реагентів, як ацетон, метанол та метан-бутанова суміш. Зроблено припущення про те, що зарядоперенос і, як наслідок, вольтамперні характеристики визначаються радіусами окремих нанонпток, які менші ніж довжина дебасвського екранування. У свою чергу адсорбційно-десорбційні реакції різних реагентів на поверхні нанониток призводять до утворення різних за конфігурацією кластерів, що в свою чергу забезпечують різні за характером вольтамперні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620 + Ж364.2 + В371.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Космінська Ю. О. 
Розрахунок розподілу елементного складу багатокомпонентних металевих покриттів на внутрішній поверхні труб малого діаметра / Ю. О. Космінська, В. І. Перекрестов, Г. С. Корнющенко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2019. - 41, № 6. - С. 733-749. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Для нанесення багатокомпонентних високоентропійних металевих покриттів із покращеними захисними властивостями авторами запропоновано новий пристрій на основі магнетронного розпорошення та ефекту пустотілого катода, в якому мішень виконано у вигляді складеного стрижня. Область використання цього пристрою включає нанесення покриттів на внутрішню поверхню труб малого діаметра (від 4 см). У даній роботі розвинуто математичну модель масоперенесення розпорошеної речовини для зазначеного пристрою, яка надає змогу розраховувати розподіл молярних часток компонентів покриття залежно від координати поверхні осадження, конфігурації складеної мішені-стрижня та геометричних розмірів основних конструктивних елементів пристрою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Корнющенко Г. С. 
Отримання, структурно-морфологічні характеристики та сенсорні властивості наносистем ZnO/CuO / Г. С. Корнющенко, В. В. Наталіч, В. І. Перекрестов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2019. - 41, № 7. - С. 953-963. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.2 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Перекрестов В. І. 
Самоорганізація селективних процесів квазірівноважної конденсації : монографія / В. І. Перекрестов, Ю. О. Космінська, Г. С. Корнющенко. - Суми : Мрія, 2018. - 300 c. - укp.

Висвітлено питання прояву фазової або просторово розподіленої селективності за умов квазірівноважної стаціонарної конденсації речовини. Викладено низку математичних моделей, які пояснюють процеси самоорганізованого формування наносистем за безпосередньої дії низькотемпературної плазми на ростову поверхню. Показано, що поатомне збирання виступає привабливим засобом створення нових для практичного застосування наносистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.514в641,021 + В371.21 в641,021 + К391.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Перекрестов В. І. 
Закономірності структуроутворення та фізичні властивості багатошарових композитів на основі W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al та C / В. І. Перекрестов, Ю. О. Космінська, Ю. В. Ганніч, Г. С. Корнющенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 2. - С. 347-354. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Космінська Ю. О. 
Отримання та фізичні властивості покриттів багатокомпонентних систем на основі W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al та C / Ю. О. Космінська, Г. С. Корнющенко, Ю. В. Ганніч, В. І. Перекрестов // Надтверді матеріали. - 2020. - № 6. - С. 30-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розроблено новий технологічний підхід одержання багатокомпонентних покриттів іонним розпиленням стрижня, що складений із шайб таких елементів, як W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al і C, та співвісно розташований у трубі з внутрішнім діаметром 39 мм. За концентрацій у покриттях 41 - 55 % (ат.) вуглецю і 34 - 37 % (ат.) титану формується ГЦК-фаза з близькими до сполуки TiC параметрами гратки, а за максимального значення концентрації Ta, Hf, Ti, Mo, Cr і W відбувається перехід до аморфного стану з одночасним підвищенням мікротвердості до 21 ГПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Корнющенко Г. С. 
Фізико-технологічні передумови формування та структурно-морфологічні характеристики композитів C/Zn і C/Ni з вуглецевою турбостратною складовою / Г. С. Корнющенко, С. Т. Шевченко, В. В. Наталіч, В. І. Перекрестов // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2021. - 19, вип. 2. - С. 375-389. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.2 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Корнющенко Г. С. 
Отримання та структурно-морфологічні характеристики поруватих наносистем Zn/ZnO та Zn/ZnO/NiO / Г. С. Корнющенко, С. Т. Шевченко, В. В. Наталіч, В. І. Перекрестов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 5. - С. 613-627. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

У роботі викладено технологічні умови формування двошарових і тришарових поруватих систем Zn/ZnO і Zn/ZnO/NiO. На першому етапі розглянуто структуроутворення базових поруватих систем Zn у процесі близь-корівноважної стаціонарної конденсації, а також розглянуто деякі аспекти управління цим процесом за допомогою самоорганізації незмінних в часі малих пересичень парів, що конденсуються. За одержання поруватих систем Zn спочатку на підкладки з лабораторного скла за допомогою двох магнетронних розпорошувачів наносилися двошарові контактні площинки на основі Cr і Au. Загальна товщина контактних площинок становила 0,8 мкм. Необхідність попереднього нанесення контактних площинок обумовлена тим, що механізм зародження поруватих структур Zn і подальшого їх нарощування залежать від природи поверхні підкладки. На наступному етапі на контактних площинках було одержано поруваті шари Zn трьох типів. У разі реалізації гранично слабких пересичень утворюються поруваті структури Zn у вигляді пов'язаних нанониток, а за поступового підвищення пересичення спостерігається перехід до утворення поруватих структур на основі об'ємних кристалів. Показано можливість зниження опору багатошарових систем за допомогою неповного окиснення базових поруватих шарів Zn або нанесення на них плівок ZnO та NiO, що є важливим для практичного застосування одержаних шарів за створення електродів літій-іонних акумуляторів. На основі аналізу результатів растрової та просвічувальної електронної мікроскопії, енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії та рентгенівської дифрактометрії оптимізовано фазовий і елементний склади, а також структурно-морфологічні характеристики складових шарів Zn/ZnO і Zn/ZnO/NiO.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912 + В371.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Корнющенко Г. С. 
Одержання та фізичні властивості покриттів системи (CrCoNiFeTi)C / Г. С. Корнющенко, В. І. Перекрестов, Ю. О. Космінська, А. С. Домник // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 6. - С. 725-740. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Запропоновано нову методику одержання покриттів системи (CrCoNiFeTi)C шляхом іонного розпорошення стрижня, що складений із шайб відповідних металів і вуглецю. Елементний склад покриттів задовільно узгоджується з розподілом різних металів та вуглецю вздовж розпорошуваного стрижня. За допомогою растрової та просвітлювальної електронної мікроскопії, а також рентгенофазового аналізу встановлено, що покриття складаються з дрібнодисперсних полікристалів з розмірами зерен у декілька нанометрів. З підвищенням концентрації вуглецю приблизно в межах від 14 до 48 ат. % відбувається карбідизація титану та зменшення шорсткості поверхні покриттів, що призводить до підвищення їх мікротвердості відповідно від 7 до 27 ГПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського