Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Костюк Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Костюк Ю. К. 
Особливості об'єднання фінансових установ у фінансові кластери / Ю. К. Костюк // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики. - 2010. - Вип. 2. - С. 146-152. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

З метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних фінансових установ необхідним є об'єднання зусиль різних учасників ринку фінансових послуг. Реалізація співробітництва фінансових установ можлива у різних варіантах, однак найбільш перспективним є становлення кластерних ініціатив, а саме формування фінансових кластерів. Виділено особливості фінансового кластера, розроблено його модель та типологію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Костюк Ю. С. 
Порівняльний аналіз вікової динаміки основних технічних прийомів учнів 5 - 9 класів сільської малокомплектної школи в процесі занять баскетболом / Ю. С. Костюк // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 3. - С. 32-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблеми викладання баскетболу в сільських малокомплектних школах (СМКШ). Розглянуто значення спортивної гри в баскетбол у системі фізичного виховання учнівської молоді. Здійснено порівняльний аналіз розвитку основних технічних прийомів учнів 5 - 9 класів СМКШ з однолітками, які проживають у міській місцевості. Виявлено, що рівень розвитку спеціальних рухових умінь і навичок учнів сільських шкіл є нижчим, ніж у їх однолітків із міста. Під час дослідження цієї проблеми використано такі методи: узагальнення та систематизація літературних джерел, порівняльний аналіз, анкетування, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, методи математичної статистики. Показано самооцінку учнів сільської місцевості щодо володіння прийомами гри. Запропоновано напрями підвищення ефективності навчання баскетболу учнів із СМКШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Костюк Ю. В. 
Запорізьке FM-радіомовлення: від зародження до сьогодення / Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2014. - Вип. 1/2. - С. 103-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Радіомовлення далеко не із самого початку свого існування мало велику цінність і могутність, якою воно володіє в наш час. FM-мовлення виникло в Запоріжжі в середині 1995 р., коли була створена радіостанція "Ностальжі". Згодом виникло радіо "Великий Луг", а за ним інші, і, як наслідок, на кінець 2000 р. в обласному центрі функціонувало 6 регіональних мовників. Незважаючи на те, що в наші дні в місті мовить лише одна регіональна FM-станція - "Запоріжжя FM", можна сміливо говорити про якісні зміни в діяльності регіональних засобів масової інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР-4ЗАП-2З)74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Костюк Ю. В. 
Регіональне радіомовлення України: становлення, розвиток, перспективи : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Ю. В. Костюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Розглянуто проблеми становлення та розвитку і перспективи регіонального радіомовлення України. З'ясовано змістове наповнення термінів "регіон", "мовлення", "регіональне радіомовлення", систематизовано відповідні дефініції, що є предметом розгляду в сучасній науково-теоретичній літературі. Висвітлено процес виникнення, становлення та розвитку регіонального українського радіомовлення. Досліджено особливості функціонування регіонального радіо як у часи існування Радянського Союзу, так і в добу державної незалежності країни, охарактеризовано чинники, що сприяють розвитку мовлення. Вказано на взаємозв'язок загальнонаціонального та регіонального радіомовлення, проаналізовано різноманітні умови (економічні, політичні, соціальні), що передували появі аудіальних ЗМІ на місцях, їх роль у процесі творення іміджу регіону, особливості взаємодії з мережевими станціями та власною аудиторією. Надано рекомендації для радіожурналістів регіональних мереж, визначено фактори, що сприяють ефективному менеджменту медіа, вказано на реалії, які варто враховувати під час розробки формату радіо, в процесі налагодження контакту зі слухачами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Костюк Ю. С. 
Методика диференційованого навчання фізичних вправ учнів основної малокомплектної школи засобами баскетболу : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Ю. С. Костюк; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Висвітлено питання особливостей диференційованого навчання баскетболу на уроках фізичної культури в сільських малокомплектних школах. Розкрито комплекс труднощів, пов'язаних з організацією та проведенням занять, методичним забезпеченням з фізичної культури у сільській малокомплектній школі, обгрунтовано цінність баскетболу як комплексного засобу фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, формування життєво важливих умінь і навичок, розвитку творчих здібностей і психофізіологічних якостей школярів, показано значення диференційованого підходу у навчанні фізичних вправ. Здійснено порівняльний аналіз фізичного розвитку, спеціальної фізичної підготовленості та психофізіологічних особливостей учнів V - XIX класів сільських шкіл, та тих, хто проживає у місті. Визначено мотивацію та найбільш інформативні морфофункціональні і психофізіологічні показники розвитку організму у процесі формування рухових умінь з баскетболу дітей 10 - 14 років. Запропоновано алгоритм навчання фізичних вправ учнів середніх класів сільської малокомплектної школи засобами баскетболу. Розроблено відповідну методику диференційованого навчання, що враховує вік, стать, особливості фізичного і психічного розвитку дітей 10 - 14 років, та підтверджено її ефективність. Показано особливості використання мультимедійних засобів навчання з фізичного виховання учнівської молоді сільських малокомплектних шкіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Костюк Ю. В. 
Взаємодія регіональної радіостанції та аудиторії / Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2015. - Вип. 2. - С. 94-98. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні напрями контакту аудіального ЗМІ зі слухачами. На основі аналізу професійної діяльності радіостанцій Львова, Запоріжжя та Києва наведено приклади основних форм взаємодії регіональних мас-медіа із потенційною та реальною аудиторією. Охарактеризовано традиційні форми й новітні тенденції у спілкуванні аудиторії та радіо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Костюк В. В. 
Національно-культурний дискурс на шпальтах газети "День" / В. В. Костюк, Ю. В. Костюк, О. В. Усманова // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2017. - Вип. 4. - С. 126-131. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто різні підходи до тлумачення поняття "дискурс" та питання, пов'язані з ознаками й функціями національно-культурного дискурсу як особливого виду дискурсу. Виокремлено тематику публікацій, які визначають національно-культурні дискурси в матеріалах щоденного всеукраїнського видання "День". Відзначено завдання та функції засобів масової інформації у період інформаційної війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Костюк Ю. М. 
Суспільно-політичні неозапозичення у мові інтернет-видань: варіантність у синхронії / Ю. М. Костюк // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 26, т. 1. - С. 36-44. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано якісні та кількісті параметри варіантності суспільнополітичних неозапозичень в українській мові. З'ясовано причини появи паралельних графічних і фонематичних форм у синхронії, визначено відносну частотність уживання варіантів за допомогою платформи Google Trends. Охарактеризовано варіанти суспільно-політичних неозапозичень у соціонормативному аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Костюк Ю. В. 
Військове та воєнне радіомовлення України / Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2019. - № 1. - С. 33-38. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В умовах неоголошеної гібридної війни кожен апарат нашої держави має діяти ефективно та злагоджено. Велика відповідальність покладається на вітчизняні засоби масової інформації, радіомовлення зокрема. З 1991 р. тему Збройних сил України висвітлювали в медіа недостатньо, що призвело до зневаги відповідної структури аудиторією. Однією з причин цього було те, що в інформаційному просторі функціонувала єдина в країні профільна ТРК "Бриз" (Крим). З 2014 р. темі війни та армії в ЗМІ приділяють значно більше уваги. За ініціативи Збройних сил та діяльності волонтерів було засновано абсолютно нові радіостанції, які висвітлюють військову діяльність відповідних структур, підтримують дух солдатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.18 + Ч631в2:Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лексика на перетині наукових парадигм : монографія / Т. П. Вільчинська, Ю. В. Калужинська, О. В. Косович, Ю. М. Костюк, В. Я. Мельничайко, М. І. Навальна, Л. В. Струганець, Ю. Б. Струганець; ред.: Л. В. Струганець; Тернопіл. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. - Тернопіль : Осадца Ю.В., 2018. - 211 c. - Бібліогр.: с. 189-210 - укp.

Комплексно проаналізовано лексику літературної мови на перетині наукових парадигм: лексикології, лінгвостилістики та когнітивної лінгвістики. Висвітлено основні динамічні процеси в лексико-семантичних системах української та французької мов. Розглянуто чинники розвитку словникового складу літературної мови, образотворчий лексикон в поетичному тексті, основні типи змін у лексико-семантичній системі української мови. Охарактеризовано інноваційні процеси в лексичному складі французької мови. Увагу приділено негативнооцінній лексиці в мові сучасної української газетної періодики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103 я43 + Ш141.14-3 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Костюк Ю. В. 
Військове та воєнне радіомовлення України / Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2019. - № 1. - С. 33-38. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В умовах неоголошеної гібридної війни кожен апарат нашої держави має діяти ефективно та злагоджено. Велика відповідальність покладається на вітчизняні засоби масової інформації, радіомовлення зокрема. З 1991 р. тему Збройних сил України висвітлювали в медіа недостатньо, що призвело до зневаги відповідної структури аудиторією. Однією з причин цього було те, що в інформаційному просторі функціонувала єдина в країні профільна ТРК "Бриз" (Крим). З 2014 р. темі війни та армії в ЗМІ приділяють значно більше уваги. За ініціативи Збройних сил та діяльності волонтерів було засновано абсолютно нові радіостанції, які висвітлюють військову діяльність відповідних структур, підтримують дух солдатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.18 + Ч631в2:Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Костюк В. В. 
Вітчизняне Інтернет-радіо: історія та сучасність / В. В. Костюк, Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2019. - № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У ході дослідження використано метод аналізу науково-джерельної бази з обраного питання, Інтернет-сайтів мовників (лише тих, що ведуть трансляцію в Інтернеті) нашої країни, спостереження. Від моменту появи радіомовлення в Інтернеті до наших часів минуло вже понад чверть століття, що надало змогу аудіальному мовнику опанувати характеристики візуалізації, покращити принципи функціонування (можливість відкласти прослуховування на зручний час, журналіст здатен оперативно реагувати на повідомлення та дописи пошановувача аудиторії тощо). На початковому етапі станції в мережі було репрезентовано у вигляді Інтернет-сторінок (сайтів-додатків), які виконували зазвичай номінативну функцію: надавали інформацію про станцію, її працівників, формат, тип мовлення тощо. В США Інтернет-мовлення використовували для онлайн-трансляції різних музичних заходів. У нашій країні веб-мовлення виникло наприкінці минулого сторіччя, а перша станція, що вела трансляцію виключно в Інтернеті, була заснована у 2000 р. в Запоріжжі. На сьогодні кількість радіостанцій, що мовлять виключно в мережі, більше ніж сто: деякі мають оригінальний формат мовлення та музичний контент (радіо "Спорт", "KEKS FM"), інші концентруються на розмовному типі мовлення, намагаються створити оригінальний, якісний продукт (радіо "Аристократи", "SKOVORODA"). У 2014 р. було створено й військові станції, які присвячують більшість свого ефіру питанням війни та армії. Оригінальною, як за формою власності (державна), так і за інформаційним продуктом (тлумачення державних законів, розпоряджень і постанов), є радіостанція "Кордон", яка підпорядкована Державній прикордонній службі України. Наведено порівняльну характеристику традиційних радіостанцій та веб-мовників, здійснено аналіз вітчизняних Інтернет-радіомовників. Результати дослідження можуть бути використані для подальшого вивчення Інтернет-журналістики, радійної зокрема, викладання відповідної теми в межах навчання студентів спеціальності журналістика, медіабізнесу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.639 с51

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Костюк В. В. 
Журналістські професії на радіо в епоху конвергентності мовлення / В. В. Костюк, Ю. В. Костюк, О. В. Усманова // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 2. - С. 48-55. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У ході дослідження використано метод аналізу науково-джерельної бази з обраного питання, Інтернет-сайтів мовників (медіаконцерну "ТАВР Медіа" та Інтернет-станції "SKOVORODA"), спостереження. Радіомовлення, унаслідок своїх природних особливостей, проходить певні періоди оновлення, еволюції та розвитку. Oднією з причин прогресу є розвиток технологій, які безпосередньо пов'язані зі станціями. Для кінця минулого століття та двох десятків поточного характерні процеси універсалізації та конвергентності, які надали змогу ЗМІ, радіо зокрема, набути тих рис, які раніше йому не були властиві: перeгляд станцій, оперативний контакт між слухачами, спілкування з працівниками ефіру. Не могли не вплинути такі зміни на принципи формування та функціонування журналістських професій на радіо. По-перше, почали створювати медійні концерни, які у своїй структурі мали декілька мовників зі спільним керівництвом, майже ідентичними відділами на підприємстві, схожими принципами мовлення. По-друге, Інтернет-станції надали можливість своїм прихильникам виступати в ролі не лише слухача станції, а й глядача. З'ясовано, що адміністрація радіогрупи "ТАВР Медіа" має управлінців на всіх дирекціях мовників: директор радіогрупи, фінансовий керівник, комерційний (відповідає за продажі), маркетинговий директор (коло обов'язків - імідж бренду та промоушен), генеральний продюсер (керує музичним напрямом), керівник з регіонального розвитку, директори станцій. Сьогодні радіостанція має проводити активну діяльність та комунікацію зі своєю аудиторією, використовуючи месенджери, профайли в соціальних мережах. Відповідно, станції мають у своєму посадовому арсеналі особу чи групу людей, на яких покладено відповідальність за таку діяльність. Наприклад, вебмовник "SKOVORODA" має в штаті людину, на якій цілком відповідальність за IT-контент. Основні обов'язки цього працівника такі: робота із соціальними мережами, наповнення сайту, робота з e-поштою. Станції радіогрупи "ТАВР Медіа" ("Мелодія FM", "Радіо Relax", "Radio Rocks", "Русское радио в Україні", "KISS FM" та "ХІТ FM") в арсеналі також мають новітні професії: голова диджитал відділу (розвиток бренду в цифровій площині), трафік-менеджер (планує радіорекламу та комерційний диджитал-напрям), системний адміністратор тощо. Здійснено порівняльний аналіз професій радіомовників, які входять до концерну "ТАВР Медіа" та вебмовника "SKOVORODA", а також українських Інтернет-радіомовників. Результати дослідження можуть бути використані для подальшого вивчення радіожурналістики, викладання відповідної теми в межах навчання студентів журналістики, медіабізнесу, менеджменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Костюк Ю. 
Суспільно-політична неолексика в Інтернет-комунікації: структурно-функційний аспект / Ю. Костюк // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 153-164. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Проаналізовано особливості структури та функціювання суспільно-політичної неолексики в інтернет-комунікації на матеріалі інтернет-видання "Тиждень" і соціальної мережі "Твіттер". Визначено вплив глобальних і локальних факторів на українську інтернет-комунікацію у 2014 - 2019 рр.; виділено продуктивні способи творення складних номінацій; описано параметри функціювання суспільно-політичних композитів, юкстапозитів, абревіатур і контамінатів у різних типах інтернет-комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Костюк Ю. 
Транспортний рівень моделі ISO/OSI в комп'ютерних мережах / Ю. Костюк, Я. Шестак // Товари і ринки. - 2021. - № 4. - С. 49-58. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто призначення та функції транспортного рівня в управлінні передачею даних. З'ясовано, яку роль виконують протоколи надійності на транспортному рівні в комп'ютерних мережах. Охарактеризовано протоколи TCP та UDP, використання номерів портів. Визначено, які операції виконують протоколи транспортного рівня. Пояснено, у який спосіб передаються блоки даних по протоколу TCP і як підтверджено їх гарантовану доставку. Порівняно операції протоколів транспортного рівня при наскрізному каналі зв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-815.2 + У9(4УКР)386 + З970.31-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пашорін В. І. 
Безпека інформаційних систем : навч. посіб. / В. І. Пашорін, Ю. В. Костюк; Державний торговельно-економічний університет. - Київ : Держ. торг.-екон. ун-т, 2023. - 375 c. - укp.

Розглянуто сучасні напрями забезпечення безпеки інформаційнно-телекомунікаційних систем. Викладено технічні, криптографічні, програмні методи та засоби захисту інформації. Сформульовано проблеми вразливості сучасних інформаційно-телекомунікаційних систем. Розглянуто питання захисту інформації в розподілених інформаційних системах, організаційно-правового забезпечення захисту інформації. Висвітлено загальні питання технологій збереження даних в єдиному інформаційному просторі та впровадження функцій протидій кіберзлочинності, здатності організовувати та підтримувати комплекс заходів щодо забезпечення безпеки інформаційної та кібербезпеки, з урахуванням їхньої юридичної та економічної обгрунтованості, технічної реалізації, запобігання можливих зовнішніх впливів, імовірних загроз, а також запобігання розголошенню, витоку і неправомірному оволодінню інформацією, застосування технологій захисту інформаційно-телекомунікаційних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 я73-1 + З970.40 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського