Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Котенко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Котенко М. А. 
Волоконно-оптичні системи зв'язку: просто про складне / М. А. Котенко // Радіоаматор. - 1998. - № 7. - С. 60-61. - укp.

Волоконно-оптичні системи зв'язку з'явилися на початку 70-х років і вже набули значного поширення завдяки своїм перевагам над металевими лініями. По-перше, це висока швидкість передачі даних, яка сягає десятків гігабіт/с, по-друге, це великі відстані передачі - у десятки разів більші за металеві, і, нарешті, оптичні лінії позбавлені впливу зовнішніх електромагнітних полів. Пояснюється принцип дії волоконно-оптичної лінії передачі.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вітвіцький В. В. 
Паспортизація умов виробництва на підприємствах будівельних матеріалів / В. В. Вітвіцький, П. Н. Глонь, М. Д. Котенко, П. В. Тишкевич; Наук.-дослід. центр нормативів праці М-ва аграр. політики України. - К. : Центр "Агропромпраця", 2002. - 136 c. - (Б-ка спеціаліста АПК "Екон. нормативи"). - Бібліогр.: с. 132-134. - укp.

Розглянуто теоретичні засади, методи та прийоми проведення паспортизації умов виробництва на підприємствах будівельних матеріалів. Наведено вказівки щодо складання паспорта робочого місця. Проаналізовано вплив нормоутворювальних чинників на величину норм у галузях будіндустрії. Викладено приклади розрахунку норм (часу) для робітників основних технологічних процесів виробництва глиняної цегли. Висвітлено особливості виробництва силікатної цегли, будівельних керамічних і столярних виробів.

Рассмотрены теоретические основы, методы и приемы проведения паспортизации условий производства на предприятиях строительных материалов. Приведены указания по составлению паспорта рабочего места. Проанализировано влияние нормообразующих факторов на величину норм в отраслях стройиндустрии. Изложены примеры расчета норм (времени) для работников основных технологических процессов производства глиняного кирпича. Освещены особенности производства силикатного кирпича, строительных керамических и столярных изделий.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.20-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вітвіцький В. В. 
Організаційно-методичні основи формування додатків до колективного договору по оплаті та нормуванню праці в аграрному виробництві / В. В. Вітвіцький, А. Є. Величко, М. Д. Котенко, І. В. Лобастов, З. М. Метельська; Центр. ком. профспілки працівників АПК України, Укр. НДІ продуктивності АПК. - К. : НДІ "Украгропромпродуктивність", 2004. - 288 c. - (Б-ка спеціаліста АПК Екон. нормативи). - Бібліогр.: с. 281-283. - укp.

Висвітлено основні аспекти формування соціально-трудових відносин в аграрному секторі економіки України, зокрема, особливості встановлення норм зобов'язань та відповідальності сторін з питань нормування та оплати праці на підприємствах сільського господарства усіх форм власності та господарювання. Наведено методичні підходи до розробки додатків колективного договору сільськогосподарського підприємства. Викладено основні розділи документів "Положення про оплату праці працівників підприємства" та "Система норм і нормативів праці".

Освещены основные аспекты формирования социально-трудовых отношений в аграрном секторе Украины, в частности, особенности уставления норм обязательств и ответственности сторон по вопросам нормирования и оплаты труда на предприятиях сельского хозяйства всех форм собственности и хозяйствования. Приведены методические подходы к разработке дополнений коллективного договора сельскохозяйственного предприятия. Изложены основные разделы документов "Положение об оплате труда работников предприятия" и "Система норм и нормативов труда".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Котенко М. О. 
Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.12.20 / М. О. Котенко; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Базуючись на новому підході до реалізації методу стратифікації, створено ефективний аналітично-числовий алгоритм розв'язання точних хвилевих рівнянь для аналізу електродинамічних характеристик одномодових оптичних хвилеводів. Запропонований алгоритм порівняно з існуючими алгоритмами. Визначено, що він має більш високу точність розрахунку й є ефективнішим за умов реалізації. Установлено, що в методі стратифікації спосіб апроксимації профілю показника заломлення (ППЗ) впливає на точність розрахунку значно більшою мірою, ніж вибір кількості шарів апроксимуючої моделі. Здійснено оцінку точності методу стратифікації для розрахунку дисперсійних характеристик оптичного хвилеводу з градієнтним ППЗ, яка передбачає знаходження дисперсійних характеристик багатошарової моделі оптичного хвилеводу за "вписаної" та "описаної" апроксимації його ППЗ. Виявлено зсув частоти відсікання основної моди в область додатних значень для одномодових волоконних світловодів зі складним ППЗ у разі від'ємного об'єму профілю. Одержано умову рівномірної компенсації дисперсії у широкій смузі частот, яку подано у наочній геометричній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котенко М. В. 
Системний спосіб тлумачення та його використання в судовій практиці України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. В. Котенко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження теоретико-правових і практичних аспектів системного способу тлумачення (ССТ) правових норм та особливостей його використання в судовій практиці України. Досліджено історію становлення та розвитку наукових поглядів на питання тлумачення правових норм та місця ССТ норм права в правоінтерпретаційній діяльності. Встановлено функціональні можливості філософсько-світоглядних, загальнонаукових та спеціально-наукових методів у визначенні природи ССТ правових норм, його понятійних аспектів, місця, значення та змісту застосування вказаного способу тлумачення правових норм (СТПН). Відзначено неоднозначність наукового розуміння СТПН і ССТ норм права. Виокремлено їх характерні ознаки, на підставі чого розкрито узагальнюваьне розуміння понять "спосіб тлумачення правових норм" та "системний спосіб тлумачення норм права". З’ясовано роль зв’язків між нормами права як основи для здійснення системного тлумачення правових норм, а також проведено узагальнення кола зв’язків між нормами права, які мають бути враховані за умов застосування ССТ правових норм, що надало змогу здійснити їх типологізацію. На підставі аналізу практики правотлумачної діяльності Конституційного Суду України з’ясовано роль ССТ правових норм у його діяльності, встановлено недоліки та шляхи її вдосконалення. Визначено роль ССТ в діяльності судів загальної юрисдикції України. Виокремлено недоліки застосування ССТ в діяльності судів загальної юрисдикції України та обгрунтовано рекомендації щодо її вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х809(4УКР)111.1-383 + Х891.9(4УКР)11-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Котенко М. Р. 
Аналіз теплообміну вентильованих фасадів / М. Р. Котенко, В. І. Дешко // Енергетика: економіка, технології, екол.. - 2014. - № 1. - С. 59-64. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вентильовані фасади можуть бути використані у випадках реконструкції існуючих будівель і будівлі нових споруд для покращання як теплових характеристик будівель, так і архітектури. Перевагами вентильованих фасадів протягом літа є зниження теплового навантаження у зв'язку з комбінацією ефектів від затінення внутрішнього фасаду та наявністю повітряного потоку, викликаного природньою конвекцією у повітряному каналі. Основні складнощі під час оцінки ефективності вентильованого фасаду є вимога динамічного аналізу вентильованого повітроводу і точного знання коефіцієнтів тепловіддачі, факторів тертя і теплофізичних властивостей матеріалів. Для дослідження теплової поведінки вентильованого фасаду використано програмне забезпечення ANSYS Fluent. Мета дослідження - висвітлення моделювання фасадів, здатних забезпечити енергоефективну експлуатацію як у випадку природньої, так і вимушеної конвекції, викликаної дією вентилятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
7.

Печеник М. В. 
Дослідження режимів роботи електромеханічної системи ліфтової підйомної установки при використанні векторно керованого асинхронного електродвигуна / М. В. Печеник, С. О. Бур'ян, М. Г. Котенко // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Ліфтові підйомні установки є одним з основних видів вертикального транспорту людей і вантажів в адміністративних та жилих будівлях. При їх проектуванні та експлуатації до електромеханічних систем пред'являється ряд вимог що стосуються безпеки експлуатації і рівня енергетичної ефективності механізму в цілому. Задача дослідження полягає в забезпеченні необхідної за умовами Правил безпеки, точності відпрацювання заданого закону руху кабіни підйомної установки в межах робочого циклу. Одним з напрямів вирішення даної задачі є використання нових сучасних систем електропривода, серед яких одним з найбільш перспективних є електромеханічна система з використанням векторно керованого асинхронного електродвигуна. На прикладі конкретної ліфтової підйомної установки в межах пакета прикладних програм "MATLAB" розроблена модель електромеханічної системи для виконання досліджень її статичних та динамічних режимів роботи. Дослідження проведено при використанні заданої діаграми швидкості при відсутності періоду дотягування. На базі аналізу результатів досліджень точності позиціонування підйомної установки та її енергетичних показників обгрунтована доцільність використання електромеханічної системи ліфтової підйомної установки з векторним керуванням. Отриманий рівень точності відпрацювання заданої діаграми руху підйомної установки дозволяє виключити з загального алгоритму руху період дотягування, що в свою чергу призводить до зниження рівня капітальних та експлуатаційних затрат, а також до підвищення рівня продуктивності механізму в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.1

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського